meemini

Vazne zabavna pohadka! Ze je to "vykradacka" kde ceho, tady vazne vubec nevadi, tak se na tohle tema psanymi komentari nenechte zvyklat. Napady samo nejsou nove, ale povedlo se je ztvarnit zabavne a vazne atraktivne. Povedl se podle me casting. Vsimam si, ze jsou vsechny dialogy zvladnute tak akorat, nesklouzava to k variete, trapnosti, blbosti, kdyz padne forek, pak je dobre trefeny. Dialogy nejsou hloupe ci naivni, jako tomu u pohadek ceske provenience byva. I konec se povedl. Za me je to vyrovnany vykon ve vsech rovinach po celou dobu. Takhle konzistne zabavnou, atraktivni a smysluplnou pohadku jsem nevidel, pocitam bratru 10 let. ()

johnny01

Často omleté téma je po příběhové stránce zpracováno ještě jakštakš ucházejícím způsobem. Postavy jsou ale strašné. Princ ňouma a lásku mu nevěříte, princezna namyšlená odeskávačka a lásku jí také nevěříte. A že by alchymista řekl, že něco nedomyslel? Prosím? A král tak naivní, že si myslí, že polibek je láska. Nejzajímavější postavou je tak pomalu alchymistka (bohužel však zahraná hodně civilně a skoro až žárlivě, mohl z toho být výživný milostný trojúhelník) a také hezky zahraná čarodějnice. Povedla se hudba (snad až příliš dobrá na tento film) a exteriréry včetně povedeného využití soch. ()

Toustovač

Na hromnice o den více + moderní fantasy elementy cca jako míň drsnej Zaklínač, se solidním množstvím hlášek... no, to je pro mě jak ušitý :) ()

Luswani

Samozřejmě v rámci novodobých českých pohádek je tahle mezi těmi nejlepšími, o tom není pochyb. Na druhou stranu, vzhledem k vysokému hodnocení, jsem měl velká očekávání a ona to zas taková pecka nebyla. Scénář byl víceméně dobrý, ale asi po hodině už jsem si říkal, že toho neustálého probouzení je moc. A pak přišlo další a další. Co se týče samotné princezny, celou dobu jsem se nedokázal rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne. Vzhledově asi ano, ale přišlo mi, že je taková trošku drsná nebo cynická. Rád bych se jednou dočkal pohádky, kde bude princezna krásná, jemná, křehká dívka, která bude milá a ne taková drsňačka, která má tendence si se vším poradit sama. Každopádně mě hodně zaujala Simona Zmrzlá v roli Murien, která je krásná sama o sobě a zde byla navíc hodně dobře stylizovaná. Dokonce ani Roman Zach mi v tomhle filmu nevadil. Co se týče hudby, kterou zde všichni tak chválí, tak si myslím, že ji bylo až moc. Sama o sobě vůbec špatná nebyla, ale chvílemi jsem měl pocit, že hraje takřka nonstop. To je takový nešvar spousty současných tvůrců. Když neumím vytvořit atmosféru obrazem a příběhem, tak ji dotvořím hudbou. Takže je z toho skoro celovečerní videoklip. A taky bylo zvláštní použití skladby "A Little Less Conversation", která byla velkým šokem, ale když už tvůrci použijí takovou srandičku ve středověké pohádce, tak by bylo třeba to brát jako součást nějakého konceptu a podobný prvek ještě zopakovat nebo modifikovat v jiné části filmu. Protože takhle to působí jen jako osamocený vtípek, který v rámci celku příliš vyčuhuje. Novodobou úchylkou je také nadužívání dronů, takže můžeme vidět záběry na Bouzov a jiné hrady zleva, zprava, při západu, za soumraku, ve dne, v noci... Drony jsou na tyhle záběry perfektní, ale musí se s nimi šetřit! Taky bych byl rád, kdyby se alespoň v pohádkách mluvilo spisovně, protože když princezna řekne "To je divný, viď?", tak to působí tak nějak humpolácky. Ale i přes řadu výtek je to rozhodně nadprůměrná pohádka. 75% ()

ZHODNOTITEL

Nejlepší na celém filmu byla Natalia Germani. Musím uznat, že to bylo lepší než jsem čekal. Byť to celé působí jako fan film. K tomu potom čáry na nebi po letadlech, krajina osázená sloupy vysokého napětí, nebo zaparkovaný automobil mezi vesničany v závěrečné bouřkové scéně. ()

Jarlaxle

Vcelku povedený český fantasy film, už to je docela překvapení. A srovnávat ho s klasickými pohádkami bych úplně nezkoušel. Ale zase ten Elvis už byl až zbytečně moderní i na mě. ()

david.babick odpad!

téma časové smyčky a vysoké hodnocení mě lákalo...ale dostal jsem typickou českou sračku ! tragické herecké výkony, otřesná kamera, nesympatická princezna, která vůbec, ale vůbec neumí hrát ! a proč to je sakra předabovany ? hrozny... ()

Hora1000

Slabé tři hvězdy. Multižánrová vykrádačka se zajímavou, ale poněkud předimenzovanou hudbou, která se snažila dost agresivně dotvořit to, co děj sám nedokázal. Herci byli sympatičtí a nebylo to vyloženě špatné, ale dost jsem se nudil a chvílemi přetáčel. ()

DragonDustCZ

Velmi povedená pohádka s krásnými lokacemi na Šumavě. Trochu se mi nelíbilo časté opakování stejných záběrů, i když rozumím, že se točil stále dokola jeden a ten samý den. Podle mě si to zasloužilo lepší kameru. ozvučení, barevnou paletu a lepší technické zpracování vizuálních efektů. Z hlediska triků a efektů se to určitě řadí mezi povedenější kousky v ČR. Rozhodně to je jeden z těch lepších počinů, co zde byl natočený a určitě doporučuju ke shlédnutí. 6/10 ()

drsnyPatko

Pro české prostředí rozhodně netradiční pohádka, která svým zpracováním obstojně konkuruje tradiční a bohaté pohádkové tvorbě České televize. Ovšem s tím rozdílem, že do našich končin po dlouhé době přináší původní originální námět, který téměř nevykrádá už tak přespříliš vykradené české pohádkové klenoty. Na druhou stranu si nelze nevšimnout poměrně silné inspirace zahraničními snímky, nicméně převedení časové smyčky, použité třeba v hororovém snímku Všechno nejhorší (2017), do pohádky, vlastně ničím neurazí. Slabší je možná až přespříliš velká podobnost s triky ze ságy o Harrym Potterovi... ()

blazma

Děkuji. Po dlouhé době Česká pohádka co se něčím odlišuje. Časová smyčka je super, ikdyž děj kopíruje snad všechno co se ve filmech s časovou smyčkou dá dělat. Pořád je super že i Češi si na to troufnou. Bohužel opět, je to pohádka pro pěti leté děti a dospělí si ten film naplno díky tomu nemůžou užít. Prosím udělejte někdy pohádku pro dospělé. Ve stylu Zloby třeba. ()

Emilii

Zajímavě spojené fantazy prvky, zajímavé efekty, výborný střih  a vůbec, prostě koukněte a sami uvidíte............................. ()

VencaSipka

Na české poměry fakt super fantasy 😁💪🏼☺️ pět bludišťáků. Akorát mi tam moc neseděla Eliška Křenková 🤔 ()

Kinofil

|| Přístupné || Bohemia Motion Picture || Rozpočet: N/A || ČR: 8 924 699 Kč || Kde začít? Princezna zakletá v čase je zřejmě nejambicióznější český film za 10 let. Bohužel dojíždí na technické nedostatky a knowhow domácí tvorby, které veškeré ambice utápí v základních filmařských chybách, špatných efektech a neduhem poslední doby - postsynchronech. Nejprve příběh: hrátky s časem jsou asi nejneoriginálnější námět, který jsem ochoten tolerovat za účelem zábavy. Jenomže zde je to využito, jako by někdo točil amatérskou parodii Na Hromnice a vůbec si neuvědomil v čem kouzlo časové smyčky spočívá. Prakticky se by se bez ní příběh obešel a nijak by neutrpěl. Spíš mi to přišlo jako produkční záměr, aby se mohli některé scény zopakovat a tím ušetřit peníze po vzoru Supermana 4. Peníze se tu celkově šetřily na špatných místech. Kamera je sice nadstandartní, ale když s ní zachází nováček, dopadne to stejně tak, že jsou některé záběry neostré a kamera umístěná v úplně debilních úhlech. A když už se to snaží vylepšit střih, obrazy na sebe plynule nenavazují a oči lítají po obrazovce hledajíc herce. Nevím, co je to na FAMU učí. Když už jsem u obsazení, tam si nemůžu stěžovat. Na holky se dobře dívá, Germani se občas pokouší i hrát a je roztomilá, Lambora je v pohodě, přičemž Křenková jim vévodí coby badass lučišnice. Škoda, že má málo prostoru. Pochválit se dá i hudba, která byť okatě vykrádá Harryho Pottera a Pána prstenů, alespoň se dobře poslouchá. Scénář si celkově vypůjčuje mnoho motivů z mnoha popkulturních filmů včetně Avengers. Dělají to dnes kde kdo, ale zlé je to tehdy, kdy to nefunguje ani jako parodie. Ani se mi nechce vyjmenovávat, kdo všechno ve štábu chyběl, aby na tyto věci dohlížel. V titulkách je (ne)překvapivě žalostně málo lidí na takový film. Nemluvě o CGI, které tvořilo 9 lidí z Ostravy a výsledek odpovídá úrovni 90. let Princezny ze mlejna. Abych to shrnul, Princezna mohla dopadnout mnohem líp, kdyby tvůrci udrželi své ambice na uzdě. Ani 3x větší rozpočet by nezaručil kvalitní podívanou. Bez koprodukce se na světový trh nedostaneme. Na druhou stranu raději jeden takovýto pokus ročně, než 5 troškovin 3 pohádky ČT. Dopadnout to o trochu hůř, je to odpad. Za odvahu, ambice a sexy casting je to alespoň průměr. Bojím se, že dvojka na tom bude hůř. 50%. ()

blondboss

Novodobá moderná rozprávka, pri ktorej máte pocit, že sa ocitnete v akomsi "nolanovskom" univerze s magickými prvkami a s jemu podobnou štylizáciou. Viem, trošku prehnané, ale miestami som tam toho Nolana ozaj cítil, hlavne v soundtracku. Plánoval som dať štyri hviezdy, ale nakoľko dej postupne fádnel, zjemnil som to troma, ale napriek tomu silnými. Veď už len počuť "Little Less Conversation" od Presleyho v českej rozprávke je predsa len tak trochu úlet. A navyše som rád, že Česi objavili nádheru a kvalitu slovenskej herečky Natálie Germani. 65 % ()

jungewolf

Vynikající spojení pohádky a fantasy, u nás dosud nevídané : 5 * 80 % . Místa natáčení a další - VIZ Zajímavosti . K tomu jen přidávám, že se natáčelo také v okolí hradů Křivoklát a Kokořín a ve středověkém skanzenu Řepora . Hlasem oživlých skal mluví Jiří Dvořák . Epizodní roli komorníka hraje Viktor Krištof - jeden ze tří scénáristů . Titulní píseň "Tam za řekou" zpívají E. Křenková, M. Lambora, Lukáš Daniel Pařík(autor hudby) a Karolína Kultová. * Je moc dobře, že pohádka je k vidění na iprima.cz . ()

pafka

Pohadka, ktere deti vestinou nebudou rozumnet. Uz to je samo o sobe debilni spojeni. Moderni hav, moderni napad s casovou smyckou, vsechno dobre, obraz, triky. Ale pro koho film je? Dospeli toto videli uz nekolikrat, deti z toho budou mit zamotany kedlubny. Rozhodne plus, ze u nas nekdo umi natocit film s takovym modernim vizualem. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD