Čtyřiadvacetiletá Carla (Juliette Lewis) je sympatická a pohledná mladá žena, která se od svých vrstevnic výrazně liší v jediném, ale podstatném bodě. Od narození je lehce mentálně postižená. Po letech strávených v soukromých speciálních školách dokáže Carla překonat všechna omezení, kromě jediného své milující matky Elizabeth (Diane Keaton). Carla chce žít vlastní život a její někdy příliš spontánní chování ve světě plném nebezpečí je pro milující a strachující se matku nepřijatelné. O to hůř se Elizabeth smiřuje s přirozeným faktem, že se její dcera poprvé v životě zamilovala. Carla a podobně postižený Danny (Giovanni Ribisi) se musejí postavit na vlastní nohy a vyvzdorovat si na světu právo na lásku a všechny radosti i starosti plnohodnotného obyčejného života. (oficiální text distributora)

Autogram

Trochu iná láska, iná sestra, iné dieťa a asi aj iná matka. Matka príliš upätá na svoju dcéru má na takéto svoje zmýšľanie dôvod, táto prvá časť filmu, ktorá rieši rodičov, bola excelentná. Ich rozhovory, hádky, rodinné stretnutia bolo radosť sledovať. Potom, bohužiaľ, nasleduje typické americké pokračovanie príbehu, ktoré ma mierne sklamalo. Po skončení filmu som si želal, aby film nebol americký, ale napríklad francúzsky, a ja by som mu mohol dať spokojne plný počet. –––– Vy chcete, aby zůstala malým dítětem po celý život, nebo jí poskytnete možnost, aby se stala dospělým člověkem? Nezávislostí získá Carla něco, co vy ani já ji nikdy dát nemůžeme. Důstojnost. ()

jenik71

Jiná láska v podstatě nepřináší nic převratně nového, ale Juliette Lewis a Giovanni Ribisi jsou důvodem, proč se na tenhle film podívat. Způsob, jakým oba zahráli mentálně zaostalé, je skutečně obdivuhodný. Jejich mimika, pohyby a mluva jsou absolutně přesvědčivé a tím zároveň na mě působili nefalšovaně roztomile. Díky jejich výkonům dávám za čtyři. ()

Raevan

Špatná 3. Celkem zajímavý nápad. Kdyby byl film mnohem kratší a s nějakou zápletkou možná by to dopadlo slušně. Koktavý Daniel mě omrzel po 5 minutách a nevyvážená "blbost" Karly si u mě ani místo nenašla.Zlatě a platinově Forrest Gump!!!! ()

EKLEKTIK

"Bude dobrá, nebojte." Další z filmů, který jsem už kdysi dávno viděl, ale pak na něj zapomněl, aby mi jej připomněl docela jiný film. A i tentokrát mě Jiná láska dostala úplně stejně jako tenkrát. Juliette Lewis, která patří k mým oblíbeným herečkám, prostě ještě nikdy nebyla roztomilejší, ovšem ani Giovanni Ribisi rozhodně není nepřesvědčivý. Tuto dojímavou komedii mám však rád také proto, jak prostřednictvím povahových kontrastů hlavních hrdinů, či rodinných hádek bezprostřední dívky Carly s její pokryteckou matkou Elizabethou ukazuje licoměrnost snobské společnosti bigotních Američanů. Takže je tedy velká škoda, že tento pokus o nějaký hlubší příběh, zobrazený rovněž traumatizujícími vzpomínkami jeho hlavní hrdinky, nakonec postupně ustoupil té přeslazené romanci, jejíž závěr byl opět přesycen tím typicky americkým militaristickým patriotismem. Přesto všechno lze toto romantické dílo stále považovat za první snímek, věnovaný tématu milostných vztahů mentálně postižených lidí, kterému se věnovali rovněž čeští tvůrci ve filmu "Nuda v Brně", z roku 2003. ()

Tessie

Mistrovsky zpracován životní příběh, jehož hlavní hrdinové podají neuvěřitelně přesvědčivé výkony, to tady dlouho nebylo. Za mě film řadím hned vedle Rain Mana. Čisté a bezprostřední chování Carly a Dannyho bylo ztvárněno lehkým a nenátlakovým stylem byť z toho mohli udělat jeden velký ždímák. Každý si prostě zaslouží kousek toho svého štěstí. ()

Radim

Na televizní formát slušný film s originálním tématem. V hlavních rolích můj oblíbený Ribisi (skvělý) a Diane Keaton (už méně skvlělá). Celkově ale zbytečně roztahané, filmu moc ublížil český dabing. ()

Cuzan

Hořkosladký film o trochu jiném a vlastně úplně běžném dospívání. Pro mě byl tento film první setkání s Juliette Lewis, která pro mě byla tak přesvědčivá, že když jí teď vidím kdekoliv jinde, tak mi jde hlavou, že tedy klobouk dolů, jak se jí podařilo se dostat z té mentální retardace... ()

Piri

Videl som to asi pred 10 rokmi. Ťažká téma, ale dobre natočená. Lewis bola zlatá a zahrala to výborne. 5* dávam aj za excelentný slovenský dabing, v hlavnej úlohe Elena Podzámska ako Carla, jej výkon bol hodný Oscara. ()

Jelly

kdyby na jiném programu neběžel fotbal a semtam bych nepřepínal, tak jsem u toho býval byl usnul. bylo to hrozně dlouhé. a ten dabing byl (pro změnu) příšerný. přesto to nebyl špatný film a v originále by to nepochybně bylo výrazně lepší, takže 3 bodíky budou tak akorát. ()

mls

Film tak nudný a nezáživný, že by sa to vynímalo aj v televíznom programe. Istým spôsobom je to horšie ako napríklad Klub sráčov, lebo tam ste hneď od začiatku vedeli na čom ste, kdežto tu si stále hovoríte, že niečo predsa musí prísť, to predsa nemôže byť "o ničom"...a ono NIČ NEPRÍDE. ()

tranquill

Jiná láska? Naopak, spíše ta "pravá" láska, jen trochu "jiných" lidí. Perfektní výkon Juliette Lewisové i Giovanniho Ribise v citlivém rodinném dramatu. ()

shereen

Roztomilej a dojemnej film. Toho sentimentu je tu opravdu hodne...ale to nam holkam nevadi. Stoji za videni hlavne kvuli hereckym vykonum hlavni dvojice. ()

rivah

Trochu zjednodušené a sentimentální svatební vyústění vztahu lehce postižených, dívky a chlapce.(50%) ()

Amynka

No, tak opět jsem narazila na oblíbenej filmek,kterej jsem zapomněla po zaregistrování na čsfd ohodnotit!Tenhle film mě dostal..už je to pár let co jsem ho naposled viděla a určitě si ho v nejbližší době zase pustím!Giovanni Ribisi je dokonalej a Juliette Lewis taky..mě to prostě dojalo!!!Na lásku má právo KAŽDEJ!!!!!!! ()

Cooller

láska mezi retardovanejma jak dojemné *vzlik* ... romantiku nemusim ale jelikož jsem strašně ale fakt strašně zákeřná osoba a miluju černý humor tak jako nikdo tak sem se tady od plic zasmál x) ale vite co... stejně mi tam chyběl sacha baron cohen to by byla teprve pecka! xD ()

PaRi

Nemá cenu hodnotit jednotlivé složky díla, když to ve výsledku dává takový nějaký nemastný neslaný průměr. Ono točit o retardovaných jedincích je hodně těžká parketa, kterou zvládnout, není vůbec lehké. Těžko se potom rovnat s těmi, kteří to zvládli bravurně, jako v případě filmu Forrest Gump nebo Rain Man. ()