Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čtyřiadvacetiletá Carla (Juliette Lewis) je sympatická a pohledná mladá žena, která se od svých vrstevnic výrazně liší v jediném, ale podstatném bodě. Od narození je lehce mentálně postižená. Po letech strávených v soukromých speciálních školách dokáže Carla překonat všechna omezení, kromě jediného své milující matky Elizabeth (Diane Keaton). Carla chce žít vlastní život a její někdy příliš spontánní chování ve světě plném nebezpečí je pro milující a strachující se matku nepřijatelné. O to hůř se Elizabeth smiřuje s přirozeným faktem, že se její dcera poprvé v životě zamilovala. Carla a podobně postižený Danny (Giovanni Ribisi) se musejí postavit na vlastní nohy a vyvzdorovat si na světu právo na lásku a všechny radosti i starosti plnohodnotného obyčejného života. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (60)

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Je třeba přijmout tu hru, ale pokud to divák udělá, dostane se mu jednoho z nejzajímavěji pojatých romanťáků. Není to bůhvíjaké umění, i když herecky na výši, ale je to lidské, místy trapné, místy roztomilé, místy velmi silné. Ústřední dvojice Lewis-Ribisi se vcelku herecky vytáhla, Diane Keaton jako matka je opravdu dokonale hrůzostrašná. Velmi potěšilo. 80% ()

zputnik 

všechny recenze uživatele

Předně: zajímavé a pěkné téma. Se zpracováním a některými scénami je to již imho horší. Nechci se příliš zabývat tím, nakolik byly herecké výkony hlavních protagonistů trefné a reálné; mě neoslovily. Pokud je tento snímek pro někoho nemravokárný, pak já mám zcela opačný dojem. Na sílu mi pasíroval určité myšlenky a... nebylo mi to milé (viz například rozhovor Carly a její matky na golfovišti). Stejně tak mně zaskočily některé scény. Za všechny například ta ze zásnubního večírku. Studený pot, který mně oblel byl dílem právě probíhajícího trapasu... ale z největší části zpracováním této scény + přehráváním. Shrnuto a podtrženo: Co se Vám tu snažím říct? Mně tento snímek prostě nedostal. Nebyl špatný, ale nebyl taky extra dobrý. Průměr. ()

Reklama

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Retardovaná love story? No proč ne! Specialista na sladké romance Garry Marshall přivedl tak trochu nezvyklý příběh o touhách a přáních spontánní retardované dívčiny. Samo o sobě to spíš vybízí k vážnému pohledu pod rouškou psychologického dramatu, ale to by zas nebylo nic zvláštního. Konfrontace snobské matinky, která si nechce připustit fakta a snaží se zamaskovat realitu za snůšku vlastních představ s navrátivší se dcerou, je trefná a spíš než vtipná, úsměvná. Celé je to vlastně spíš taková odlehčenější podívaná, než klasicky střižená komedie. Juliette Lewis si osvojila mluvu a mimiku, dabing jí ovšem zaříznul křídla (ale tak to už chodí). Diane Keaton hraje přesvědčivě, ale utahaně. Jako by se snažila za každou cenu narvat do komediálního sendviče plného zeleniny stehno z vypasené krůty v podobě dramatu. Hlavně mě překvapil Giovanni Ribisi, díky kterýmu jsem začal po půl hodině umně zadrhávat. Proč si ale nemůžu připustit celkově kladný dojem? Prvně, film je celkově děsně natažený, čímž trochu ubíjí tu originalitu děje. A hlavně, tohle je prázdný film, skořápka. Bez niterného prožitku, taková ta okatá hra na lidské city a pocity. Právě tohle s více jak dvouhodinovou stopáží hodně ublížilo finálnímu hodnocení. Jasně, řeknete abych v tom nevrtal, že tohle stejně nemělo ambice na Oscara, ale ono to mrzí, když už mezi těma Pretty Woman a Nevěstama na útěku najdete kouska něčeho opravdu zvláštního. Proto dávám za 3 a kousek hvězdičky. Sweet to je, ale diabetik z tohohle šok mít nebude, stejně jako spousta diváků svoje filmové zážitky. ()

piglit 

všechny recenze uživatele

To se takhle sešel producent se scénáristou zamilovaných příběhů a přemýšleli, co tu ještě nebylo. A jeden z nich povídá: "Co kdybychom natočili zamilovanou romanci s debilama? To by se mohlo chytit..." "Jo. Dobrej nápad. Hoď to na papír, něco z toho vyleze. Hlavně, ať se pohybujou jako debilové, ale musej mluvit chytře, jinak to diváci nesežerou." A film The Other Sister byl na světě. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $27,807,627Tržby Celosvetovo $27,807,627║ Garry Marshall milo prekvapil z danou neľahkou témou a v takomto príjemnom podaní, nechýba tomu dramatičnosť ani ľahkosť a rovnako tak aj zábavnosť, vydarený počin. /75%/ ()

Galerie (7)

Zajímavosti (5)

  • Během titulků zazní píseň „Come Rain or Come Shine“, kterou přímo pro film přezpívala Juliette Lewis. (jezurka42)
  • Ve scéně, kdy Carla (Juliette Lewis) navštíví Dannyho (Giovanni Ribisi) byt, dívají se spolu na film Absolvent (1967). (agass)

Reklama

Reklama