• Mackin
  ****

  Neprávem zapomenutý český film odehrávající se během jednoho dne na nemocničním oddělení, na němž se provádějí náročné srdeční operace. Stáváme se tu svědky nejen jedné takové operace a následných komplikací, ale poznáváme i osobní problémy zdejšího personálu. A to vše svérázným způsobem komentuje zřízenec Cajthaml, kterého si zahrál netradičně umírněný, osobitý herec menších rolí Josef Hlinomaz.(24.12.2010)

 • Šandík
  ****

  Nesmírně citlivě natočený, byť poněkud nevyvážený film. Bodré postřehy zřízence Cajthamla se s celkovým vyzněním filmu poněkud míjí, stejně jako stylizované "události ze života lékařů", byť jsou samy o sobě vcelku zajímavě aranžované. Trochu méně by v tomhle případě bylo asi více. Nesmírně civilní a přesvědčivé podání operace, včetně toho, že to není žádný "akční trhák" á-la ER, je snad nejvěrohodnějším zachycením medicínského prostředí v českém filmu vůbec, a to včetně přípravy nebo následné pooperační péče. Ocenit je nutné i to, že se dozvídáme něco o "lidech kolem", ale přitom to není žádné uslzené melodrama. Škoda, že Matějovský neudržel v téhle civilní rovině celý film a nechal se zlákat zbytečnými efektními vsuvkami... Celkový dojem: 70% Zajímavé komentáře: Karlos80, Mackin, Master19, Brejlil, FireTight PS: Film je dnes mj. i zajímavým dokumentem, ukazujícím stav měšického zámku a zámeckého parku na počátku sedmdesátých let.(24.2.2012)

 • pytlik...
  **

  Vcelku mě překvapilo, že se jednalo o scény z chirurgického oddělení, podle hlasitých Hlinomazových samomluv jsem měl za to, že spíš půjde o ukázky z oddělení psychiatrického, kde Hlinomaz nepracuje jako zřízenec, ale jako pacient. Jinak tak nějak šlo o typickou dietlovinu, což v tomhle případě nemyslím pochvalně, protože jsem osobně ještě nepotkal doktora, který by s nadhledem pronášel takové tvrdě sentimentální, filozofické proslovy, jako to dělá v Dietlových seriálech každý druhý.(12.6.2014)

 • Hennes
  ***

  Jednotlivé příběhy pracovníků chirurgického oddělení jsou staženy do celistvého snímku. Navštívíme jeden běžný den s náročnými a složitými operacemi a starosti a život personálu. Přiznávám, že do dnešního den jsem film neznal a TV Barrandov mi zase rozšířil obzor. Vcelku zajímavý film s vynikajícím obsazením a výborným vypravěčem panem Hlinomazem.(25.2.2012)

 • Ivoshek
  ***

  Docela zajímavá pologroteska o "srdečních" chirurzích. Spíš než reálný příběh je to slepenice menších historek a profilů jednotlivých doktorů, sestřiček a zřízence Cajthamla. Do toho se občas začnou dít divné scény s ještě divnější hudbou (část s Brodským v kradeném autě mi vybavila Bédu Hudečka, co opravoval auta v Jáchyme, hoď ho do stroje). Celkově to na dopolední vysílání na TV Barrandov nebylo špatné.(26.1.2011)

 • - Prakticky veškeré exteriéry a podstatná část interiérů nemocnice byla natáčena na zajímavém pozdněbarokním zámku v Měšicích u Prahy, původně rezidenčním zámku Nosticů. (Šandík)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace