Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

Cartmof

Na tento film jsem slyšel hlavně chválu. Často do krimi detektivek ve stylu "někdo umřel v bohaté rodině. Je to jeden z těhle". Zaujal mne však casting. Jsou tu opravdu hvězdná jména. Ana De Armas, Chris Evans, Jamie Lee Curtis atd. . Jeden herec pro mě v tomhle filmu ale neuvěřitelně vyniká a není to nikdo jiný, než Daniel Craig A.K.A. Benoit Blanc. Daniela Craiga jsem měl spojeného hlavně se značkou 007. Říkal jsem si, že je hrozný nápad ho opsadit jako prostého detektiva, který má řešit dosti klišé případ. Bože můj, jak já se mýlil. Abych tu ale nechválil jen Craiga. Ana De Armas zde také hraje až perfektně. Nicméně krimi záhada je zde podložena i dosti prostým humorem, který mě né vždy dokázal pobavit. Avšak občas jsem se zasmál i nahlas :D. Finální rozvětvení mě dokázalo překvapit. Tím bych to ukončil. Rozhodně se na film podívejte. Ať už vás tenhle žánr nezajímá a nebo zvažujete film zhlédnout po doporučení, tak jako já. ()

Fifer

Klasická detektivka s vraždou bohatého majitele rodinného bohatství. Motiv mají všichni dědicové. Rozhodně to není hloupé, ale překombinované. Jak se kupí motivy a zvraty, tak to začne trochu nudit. Osekat některé motivy, zkrátit o 20 minut a mělo by to daleko větší tempo. Klasický fanoušek Poirota či Colomba si ale přijde na své. ()

Dr.Manhattan

Úžasný kino zážitok. Ani neviem čo by som k tomu viac, nič, len to celé vychváliť. Veľmi jednoducho napísané - úžasný scenár, úžasná réžia, skvelí herci, Johnson je génius. Troška som sa bál po prvých minútach čo Evans, či chcem či nechcem, budem ho mať zafixovaného jak Steva Rogersa už asi na stálo, ale spoko. A neviem prečo, ale miesto Any de Armas som si sem tam predstavil Florence Pugh, jak by to asi zahrala. Strašne by sa mi tam hodila. Každopádne, ani si nepamätám kedy naposledy som sa v kine takto dobre bavil. Každú sekundu som sa tesil na ďalší vývoj, usmieval sa jak slniečko na hnoji, žral každú hlášku a scénu, a tešil sa z každého posunu v dejovej línii. Jeden z naj kino zážitkov v živote, jednoznačne. Som úplne nadšený. ()

ROCK,THE

Akorát odcházím z premiéry tohoto filmařského skvostu. Mé očekávání se naplnilo a dostal jsem tak přesně to co jsem chtěl, skvělý detektivní příběh v jemně upgradelém “Poirotovském” stylu. Mohu říct že tak zajímavý a zábavný, tajuplný, detektivní příběh jsem dlouho neviděl a z kina jsem odcházel s úsměvem spokojenosti od ucha k uchu. Rian Johnson nám zde ukazuje a zároveň dokazuje jak dobrý a všestranný je režisér. Ani na minutu jsem se nepřestal bavit a snímek mě doslova pohltil. Skvělá filmařina je v této době vzácnosti, ale je vidět že se ještě úplně neztratila. Příběh nám ukazuje jak mohou být rodiny chamtivé a zlé, snad nejvíce zákeřné a podlé když se jedná o peníze. Zároveň tu máme však ukázku čistého dobra duše člověka která se musí s tímto vším vypořádat. Zápletka jenž se zdá být nevyrešitelná avšak pravda vždy zvítězí. Co se týče hereckých výkonů Daniela Craiga a Chrise Evanse, zde přesně v tomto filmu uvidíte pravé skutečné herce kteří jsou snad jedni z nejlepších a že jsou, protože ani na vteřinu jsem si díky tak kvalitním a tak skvělým hereckým výkonům těchto dvou herců neuvědomoval jejich slavné role Bonda a Rogerse z čehož jsem měl strach, absolutně špičkově zahrané. Další super výkon byl od Any De Armas, neuvěřitelně uvěřitelně zahrána role ale ať nehaním zbylé obsazení opravdu všichni byli skvělí. Nezbývá říct tomuto snímku než velké “BRAVO”. Takže hned jak budete moci běžte do kina ale dávejte si pozor ne vše může být tak jak se zdá aby jste pak nebyli... NA NOŽE ()

Cermbo

Velice povedená (byť ne tak surová) alternativa k Tarantinovo "Osm hrozných". V době samých rebootů, restartů, Marvelu nebo komerčních sequelů, svitla naděje na lepší a originálnější zážitek a koná se jedno z největších překvapení posledních let i jasného adepta na film roku 2020. V první řadě je třeba zdůraznit, že má důvěra ke scénaristovi a režisérovi panu Rianu Johnsonovi byla z důvodu zneuctění ságy Star Wars opravdu nabořená. Na druhou stranu jeho starší snímek "Looper" se mi dost líbil a režisér je tu od toho, aby točil film podle sebe a své vize, což v případě Last Jedi učinil (mělo si to prostě uhlídat nejmenované studio Disney). "Na nože" z toho vyšel na výbornou a mohu upřímně říct, že jsem z kina odcházel nadšen. Zřejmě Johnson bude ten typ tvůrce, který má dobré nápady i precizní provedení, ale neměl by sahat na už rozjeté projekty, nýbrž si jen od začátku do konce budovat své vlastní, což jak u Loopera tak u Knives Out prostě fungovalo. Zpracování, atmosféra, herecké výkony, zápletka, šokující zvraty a v neposlední řadě výborná myšlenka fungování dnešního světa i rodinných vztahů. Pár postav se sice scénaristicky úplně nevychytalo a občas si to zasloužilo malinko navýšit potenciál humoru, ale jinak jsem se ani vteřinu nenudil a vše krásně zaklaplo a dávalo smysl. 90 % ()

janculeeh

Dejve, hele byla to docela sranda. A detektivka pořádná, vrahem nebyl zahradník, takže až do poslední chvíle jsem neměla tušení! ()

vito_corle

Na nože měla být krimikomedie. Je to ale krimi, u které se někdy zasmějete. Trošku anglický nádech, zápletka alá Agatha Christie-Pošahaná rodina, soukromí detektiv, kterého ztvárnil Daniel Craig takoví současný Poirot. Film má skvělé herecké obsazení Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Don Jonson, Jamie Lee Curtin.... A mimochodem J.L. Curtis to tam fakt sekl ! Mně se to líbilo a proto 5 hvězd. A už vyhlížím pokračování. ()

simon84

takovej moderni Poirot, ale je to naprosto skvely. Craig, de Armas i Chris Evans vyborni, ma to nekolik zvratu, nektere cekate, jine ne uplne (aspon ja je necekal). Naprosto spokojeny a plnej pocet. ()

drozdy1

Ať si říká, kdo chce, co chce. Rian Johnson je prostě parádní režisér, a když nemá zrovna svázané ruce určitými pravidly (The last Jedi) tak je to živel hrající si s různými žánry zaobalené do zábavného a řemeslně perfektního celku. Na nože je prostě zjevení z čista jasna. Přesně ten typ filmu, který už se dneska točí málokdy. Jak už jsem výše avizoval hra s žánry je prostě perfektní. Bere si to nejlepší z detektivek, ale zároveň se nebere tolik vážně a v některých momentech perfektně paroduje klasické klišé, na které jsme právě u většiny detektivek už zvykli.K tomu připočteme perfektní herecké obsazení, u kterého skoro každá postava má co nabídnout. Především Daniel Craig s perfektním a velmi vtipným jižanským akcentem, Chris Evans pak zase jako arogantní a rozmazlený floutek, kterého si ale z nějakého důvodu zamilujete a nakonec Ana de Armas v roli zmatené pečovatelky. Při této kombinaci prostě nemůžu přestat chrlit superlativy. Hned z kraje roku parádní filmová bomba, kterou si vychutnáte plnými doušky. Dlouho jsem se takhle v kině nebavil. Hodnocení: 90%. ()

Saur.us

Chytrá, úsměvná, i když tedy ne vyložené vtipná detektivka, s lehce svérázným detektivem ala Hercule Poirot v podání D. Craiga. Stoprocentní detektivka v duchu A. Christie, jaká tu dlouho nebyla. ()

Bozvav

Pomalé a vlastně docela komorní detektivní drama s občasnými prvky komedie. Pokud by někdo čekal lehce satickou detektivní taškařici, byl by šeredně zklamán. Snímek je založený na břitkých dialozích, velmi dobře povahově prokreslených postavách a zápletce, která je ve skutečnosti složitější než se na první pohle zdá. Vynikající herecké výkony podali všichni zúčastnění, Za mne hlavně velké plus pro Dona Johnsona. Proč tedy jen tři a půl hvězdy? Na mne to bylo dosti dlouhé a místy bylo pár hluchých míst a ani závěr mne nijak extra nenadchnul. Při takové plejádě hvězd to mohlo být o kapánek vtipnější (byť závěrečná scéna s nžem byla fakt veselá) a možná i svižnější. Každopádně za shlédnutí to jednoznačně stojí. Za mne 85%. ()

barteca

Nesdílím nadšení pro americký donut. D Craig se může snažit, jak chce, stejně nic kloudného ten ochotník nezahraje. Souhlas choze a další s výhradami..... ()

Batahst8

8/10. Rian Johnson dokázal, že není špatný režisér ani scénarista. Těm lidem, co se líbil film Star Wars Last Jedi, tak se bude líbit i tenhle film. Johnson v tomhle filmu nedělá nic revolučního, dělá v podstatě to samé, co dělal ve Star Wars, takže hodně zvratů v příběhu. Jedna ze dvou chyb je ta, že prostředek filmu je dost průměrný a to hlavně kvůli tomu, že to není ta detektivka jako na začatku a na konci. Postavy jsou velmi dobře napsaný, vlastně až do samého závěru jsem nevěděl kdo je ten vrah. Daniel Craig zde hraje detektiva Benoita Blanca a to je ta druhá chyba v tomhle filmu a to ta, že Craigova postava je vlastně ta nejhorší postava v tomhle filmu, to i blbej strážník, který tam mám 4 scény je lepší postava. Naopak nejlepší postava je postava Chrise Evanse, která zde výborně pracuje s člověkovým očekáváním a potom se to celý obrátí a Evans si to taky neskutečně dává. Za druhou nejlepší postavu považuju postavu Any der Arnas, která zde ukázala, že není jenom jedna z nejkrásnějších hereček součastnosti, ale také to, že umí i hrát a postava, která zvrací když lže je prostě skvělá. Sečteno podtrženo Na nože je velmi kvalitní detektivka, která má skvělý scénář a skvělé postavy, které potřebuje každá dobrá detektivka. ()

warrenur

Vizualne a charakterovo mimoriadne bohaty kusok na motivy Agathy Christie. Nie az tak moc komedialny, ako by sa zo zoznamu zanrov ocakavalo. Avsak Craig ako detektiv a hlavne slecna z Ekvadoru, ktorej je pri klamani znacne "blivno" to celkom davaju. Prva asi tretina filmu a vypovede ma nechavali kvoli urcitym opakovaniam dost chladnym, avsak potom zabavnost stupla. Rozhodne nadpriemer. Ono, obsadenie filmu tolkymi kvalitnymi hercami ani nemohlo dopadnut zle. Odporucam, prijemne sa na to pozera. Precackane a artefaktami naplnene sidlo je atraktivne samo o sebe. ;) ()

ink flo

Detektivka na druhou, pod tím vším ale klasická pohádka o tom, že čisté srde přemůže všechny zlé a nečisté úmysly ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky