Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

666Carnage

Film si nastaví svoje tempo hned od začátku a jestli myslíte, že to bude užvaněná hra na vraha tak se šeredně mýlíte. Mluví se tu dost ale dialogy jsou vtipné a je tu tolik postav, že mají skoro všechny svůj čas na plátně nastavený tak aby si řekli svoje. Příběh je super a napsaný je to taky opravdu tak aby nikdo minimálně do tři čtvrtě filmu nikdo netušil což je dobře. Jeden barák, jedna vražda a hromada známých tváří. Rian Johnson natočil dobře odsýpající detektivku co má hlavu a patu a rozhodně to není naposled co jsme slyšeli o detektivu Benoitu Blancovi. 85% ()

purekritik

Jako je milý vidět novou detektivku natočenou v duchu old school detektivek, slovy Cimrmanaova Strašnýho Láďi, "to nemohu (ne)říct". Celkem to fungovalo, scénář je správně důmyslnej, avšak pokud bychom si představili časovou osu filmu, myslim si, že by mu víc slušelo, kdyby ty dějový kotrmelce byly trochu líp rozprostřený, ta závěrečná třetina mi přisla přepálená. Co se týče postav, tak Craig byl good, někdy se mi však zdál tů mač. Charakter i hereckej výkon tý mladý hlavní herčky byl dobrej. Ostatní postavy, snad kromě dědka, mi nepřišly nijak zajímavý. Overall si dovedu si představit hlavně lepší dialogy, nějakou jako větší režijní lehkost či dynamiku a zajímavější vedlejší postavy. Na 4* mě to nebavilo. ()

Nassau

We must look a little closer. And when we do, we see that the doughnut hole has a hole in its center. It is not a doughnut hole, but a smaller doughnut with its own hole, and our doughnut is not holed at all! (8/10) ()

Dallon

Svěží, nápaditý a hlavně strašně cool koncept. Scénář si s diváky pohrává jako kočka s myší. Strašně to odsýpá a neustále to překvapuje. Casting je naprosto perfektní, jak už třeba: Daniel Craig, Chris Evans a Ana de Armas, ti jsou tu naprosto super. A celkové rozuzlení!!! To vás prostě posadí na prdel. Nemám co dodat. Velká pecička. 8,5/10 ()

Autenticita

Pro mě zklamání. Zdlouhavé, pro mě příliš neuvěřitelné, nedařilo se mi přistoupit na tu hru, takže jsem se trošku nudila. ()

CSSML

Povedená, mírně parodicky pojatá detektivka, která se obešla bez nemravnosti a detailního zobrazení násilí. Bavila mě od začátku do konce, akorát proimigrační agitka mi lezla krkem. Daniel Craig byl v roli detektiva úžasný. ()

Elerrina

Ačkoliv detektivky nejsou můj obvyklý šálek čaje, tahle originální a lehce podvratná pocta staré škole je opravdu skvělá. Budu muset vzít zpět všechny ty kletby, které jsem na Riana Johnsona seslala, pokud se nemotá kolem slavné space operety a může si plácat své vlastní bábovičky na svém vlastním písečku, tak to nemá chybu. ()

Zagros

Snímek Na nože mě nalákal na slušný trailer, dobré obsazení a na kombinaci žánrů komedie-krimi-drama, což není vůbec jednoduché vybalancovat a já byl zvědavý, jak se to tvůrčímu týmu v čele s Rianem Johnsonem povedlo. Prvních asi dvacet minut jsem si říkal, co je to za slátaninu? Zejména zběsilý střih a promíchané dialogy mě jen mátly. Naštěstí se obojí záhy uklidnilo a film najel na klidnější styl vyprávění. Banální příběh o smrti (vraždě?) jednoho boháče, kdy motiv jej zabít mají všichni členové jeho rodiny, je zajímavě vystaven. Poměrně brzy se divák dozvídá, jak to bylo a tvůrci musí zabavit diváka jinak než pátráním po vrahovi. To se kupodivu podařilo. Hlavní překvapení není těžké uhodnout, ale vlastně to nevadí. Poutavost podání příběhu přebila dokonce i otravné postavy. Opravdu rodinka k pohledání. Zahrány byly ovšem povětšinou dobře. Nejméně mi sedl Daniel Craig, ale ani on hodnocení nakonec nesnižuje, nakonec dám i čtyři hvězdy. Film jsem si totiž pustil zhruba v jedenáct večer a neusnul jsem u něj, což si hvězdu navíc zaslouží. :-) Vzhledem ke komerčnímu úspěchu bude následovat nejméně jedno pokračování. Detektiv si jistě dá nějaký další zapeklitý případ, sám přemýšlím, jestli se příštího vyšetřování mám zúčastnit. ()

Blondsky

Knives out je ryzí pocta všem detektivkám, které v průběhu let vznikaly. Daniel Craig v hlavní roli je fantastickej a vždycky když byl na scéně, tak jsem si ho neuvěřitelně vychutnával. Ana de Armes svoji roli ustála a nepůsobila krečovitě, jak jsem původně očekával. Film má poměrně vhodnou stopáž, takže vůbec nenudí a perfektně vystavuje zvraty. Ještě bych chtěl vyzvednout Chrise Evanse, který dokázal, že může hrát i něco jiného než jenom Kapitána Ameriku. Humor funguje dokonale a jako při „Fuck!” v Krvavé nevěstě, tak tady mě závěrečné „Shit!” rozesmálo jako dlouho nic. Knives out je tedy velmi kvalitní snímek, ale co je důležitější, tak to nakopává tenhle žánr a pravděpodobně bude vznikat čím dál detektivek a já si říkám, proč ne? Už se těším na Smrt na Nilu! /95%/ ()

SpaceOdyseus

Brilantne napsana hra s divakem, ktere jsem skakal na spek co pet minut. Yedlin na minimalnim prostoru s kamerou skoro az caruje. Film s vlastne par herci, i kdyz skvele obsazenymi, odehravajici se v jednom baraku a cele dve hodiny to je vizualne nabite? Smekam. ()

kery-

Skvělý film o přátelství, o rodině a o pořádném nadhledu. Hodně jsem se obával té komedie, ale vtipné prvky jsou tu spíše jenom na dokreslení charakterů postav a nyní si to už ani neumím představit bez nich. Bylo to jedno velké parádně utíkající divadelní představení se skvělou volbou hudby a herců. Příjemné osvěžení. ()

F.W.Colqhoun

A case with a hole in the center. A doughnut. Trailer vypadal velmi slibně a film je celý skutečně jako trailer, který mě původně zaujal. Výsledkem je zklamání. Divák je divné stvoření. Rian Johnson natočil film, který působí v základu mnohem starší, což zcela koresponduje s deklarovaným záměrem vytvořit poctu dílům Agathy Christie a odkázat na požehnanější filmové časy, kdy se dělala zábava hereckými výkony, vypointovanými dialogy a dalšími polozapomenutými uměními. Výprava podobná Prokletému ostrovu, neobyčejně sešlý Bond-Benoit-Blanc Daniel Craig a zbytek castingu, včetně jindy nanicovatého Chrise Evanse a od narození starého Christophera Plummera konverzačně šermují sólo, v duelu i skupinově ryze olympijsky. Cosi tomu ale chybí. Jízdě napříč rodinou z vyšších emerických vrstev ve vší té opatrné sociální kritice, legraci jiskřivých dialogů a překvapivých odhaleních chybí stopa závažnosti, což nesouvisí [jen] s tím, že obět slaví 85. narozeniny a má to tedy jaksi zákonitě za pár tak jako tak. I když jde o pastiš filmových zpracování žánru odpočinkových detektívek, zajímat by nás alespoň to hu-dunit mělo. Ale nezajímá. A na rozdíl od toho lepšího samotné Christie, ani rozuzlení nepřekvapí, natož aby nutilo přehodnotit něco z předsudků, s nimiž jsme do případu na začátku vstupovali. Opravdu pozoruhodné je na filmu jediné - že se mu daří být tím obdobou detektivního příběhu, o němž tak nezávazně referuje: Laskominou s nestydatou dírou uprostřed. ()

Hanys_

Žánr detektivky už je dneska v podstatě mrtvý, ale jak je vidět tady, když se to natočí s dostatečnou péčí a kvalitním scénářem, může pořád vzniknout parádní kousek. Chytré, vtipné a herecky zatraceně silné. Johnsonovi asi tyhle "menší" produkce sedí o dost víc. ()

ChrisBa

Škoda premhrhanej príležitosti.. veľka takýchto filmov sa dnes netočí, preto ma tento počin veľmi potešil.. avšak je to nejak medzi 3* a 4* pričom sa asi prikladám k 3*. Výborné herecké obsadenie, super námet, ale z šedého priemeru to okrem hercov nemalo veľmi čo vytrhnúť. Rozuzlenie tak trochu viete uhádnuť pol hodinu vopred, takže detektívna linka je trochu slabá, finále ešte slabšie. Navyše celé to rozuzlenie trochu postráda logiku. Mám pocit, že tento film mi rýchlo vyšumí z hlavy.. aj preto nemôžem dať viac ako 3* ()

Ilhan

Nečekaně excelentní záležitost. Není to na pět hvězd, ale skoro. Detektivka ze staré školy, kde exceluje Daniel Craig. Za sprasení SW Riana Johnsona nezbožňuju, ale tady jednoznačně palec nahoru. 85 % ()

aquiver

Nakonec příjemná oddechovka. Nejprve jsem byl trochu zklamán, Johnsonova komorní konverzačka jdoucí po stopách Poirota či Hitchcocka má ve scénáři až moc jednoduchou šablonu, ovšem, jak jsem napsal, byl to příjemný snímek, ke kterému se klidně v budoucnu vrátím a zmíněným žánrovým velkým jménům ostudu také nedělá. 75 % ()

Orthank

Scenáristicky nápaditá, sympatická a režijne pevne ukotvená detektívka anglického typu ala Holmes, prekvapivo odohrávajúca sa v USA, mierne vytočí akurát svojou zbytočnou politicko-sociálnou agitkou, ktorá dnes na nás vyskakuje už aj z chladničky. Nie, až tak mi to nevadí, uvedomujem si istú potrebu upozorňovať na veci okolo nás a zvlášť v tomto prípade, akurát nemám rád, keď ma ako diváka chce niekto nasilu presvedčiť o opaku istých skutočností a robí to relatívne primitívnym spôsobom, a nie, teraz nenarážam na samotnú detektívnu zápletku. Ale ako hovorím, v tomto prípade sa to jedno očko vzhľadom na nesťastníkov amerických prižmúriť dá, a to aj napriek tomu, že pravdepodobný podozrivý N°1 mi bol známy už po 15 minútach ;) ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky