Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

LordMysti

Podobné kriminálky nejsou přímo můj šálek kávy, ale Knives Out se povedlo, vtáhlo mě do děje a zaujalo. Navíc hezká kamera, herecké obsazení a i přes klasický příběh poutavá zápletka. Za mě příjemné překvapení. ()

holub109

Neskutečně cool detektivka. Docela se to podobá poslednímu Poirotovi, ale toto mě bavilo ještě víc. Předně musím pochválit naprosto luxusní herecké obsazení, takovou spoustu parádních herců už jsem dlouho po hromadě neviděl. Příběh je také hodně zajímavý a vyšetřování mě bavilo. Ryan Johnson po nepříliš vydařeném Last Jedi ukázal, že na to má a umí točit skvělé filmy. 85% ()

Sentax

Krimi detektívka so všetkým ako sa patrí. Skvelé herecké obsadenie, nečakané zvraty a neskutočné tempo, ktoré z filmu robia veľmi príjemné prekvapenie roka. ()

vikino1

Lehké zklamání zapřičiněné doporučením tohoto filmu jedním zdejším uživatelem. Ale i tak se mi to líbilo. Je to svěží vánek odskočit si od všech těch CGI filmů stavějících pouze na efektech - k filmu, který zajímavý scénář vyšperkuje o zajímavé charaktery, kvalitní herce a (jak to už u dobrých detektivek bývá) několik dobrých twistů. Je parádní vidět Bonda jak místo hesla "nejdřív střílej a pak se ptej" k vyřešení případu používá mozek. To mi připomnělo mé dětství, kdy jsem s otevřenou pusou koukal na Sherlocka Holmse a vyloženě hltal jeho větu: "JAK PROSTÉ, MILÝ WOTSNE. ()

bearmeedek

Začátek dost nuda a provedení, jako bych poslouchal rádio. Po absolvování této nutné pasáže se z filmu stala zábavná hříčka, která už mě bavila. Hlavně proto, že se nejedná o žádnou současnou kriminálku, ale pohrává si v současnosti stylem staré kriminálky. ()

Likan7

Poctivá detektivka, která má tu výhodu, že se už takové téměř netočí. Rian Johnson mě od prvních minut přikoval k obrazovce a nedal mi oddychnout ani na minutu. Každý detail je důležitý a pokud se ztratíte, už se nejspíš nechytnete. Režie je skvělá, herecký ansámbl hvězdný a Daniel Craig tu předvádí výkon kariéry. Připočtu do toho Anu de Armas, do které je (včetně mě) každý zamilovaný a dostanete perfektní detektivku trochu ve stylu Hercula Poirota. Příjemný překvapení! ()

E lan

Skvělá klasická detektivka, které nechybí pořádně propletený děj, skvělí herci a jejich výkony a vlastně překvapivé rozuzlení. No celé dvě hodiny člověk sedí jak přišpendlený! Skvělé! ()

Kritik.

Celkom yaujimave, fajn, trochu vtipne, so stipkou originality. Ja nedavam hviezdicky za "divacky servis" a teda mi nestaci, ze tu nejaky znamy herec spravi zo seba blbca a to je akoze smiesne. Treba pribeh, pointu, alebo v pripade komedií dobre vtipy atd. Film dobry, ale priemerny. ()

gemi

Je to skvěle natočené, je to krásně stylizované, je to vtipné (ale žádná řachanda), jenže to nemá ten správný spád, je to Poirotovsky ukecané a v podstatě bez akce. Twist fakt slušný. Člověk si celou dobu myslí, že "je to jasný", ale kdepak... ()

Tygger

Začíná to jako líbivě natočená pocta všech vyšetřování v rodinných sídlech od Agathy Christie, postupně se představuje úžasně obsazená sada podezřelých, ale brzy je jasné, že nejde o normální detektivku. V několika zvratech se pokaždé změní představa, o čem to všechno vlastně bude. Rozhodně jde o originální hru s žánry a já se většinu času náramně bavil. Velkým bonusem pro mě byl Craig v roli jižanského detektiva s plnou hubou prázdných klišé a rozmazlený pitomec Chrise Evanse. Nicméně, stejně jako u The Last Jedi mi přijde, že Rian Johnson vždycky rozpracuje nějakou zajímavou myšlenku či směr, kam se příběh nebo postava ubírá, načež na to asi zapomene a vydá se zase jinam. V důsledku to na mě pak působí, že jsem zrovna viděl SKORO dokonale promyšlenou skládačku a MÁLEM z toho byl geniálně originální film. ()

Oonika

Po skončení filmu jsem měla hrozně rozporuplné pocity. Vlastně jsem celou dobu čekala nějakou větší jízdu a nálož, ale ono to vlastně bylo dobrý, jak si to jen tak plynulo. Dost milé překvapení 😊 ()

Adiemus

Nevěřila bych, že je možné natočit v podstatě komerční detektivku, která trvá bezmála dvě a čtvrt hodiny, tak, aby se divák nenudil. Agatha Christie by měla radost. Ty interiéry a skvělá hudební tečka od Rolling Stones! Jen tak mimochodem, Christopher Plummer v jedné ze svých posledních rolí vypadal na svůj věk úžasně. ()

Demonic189

Na konci možno máličko prekombinovaná, avšak vskutku vynikajúca detektívka s fantastickým hereckým obsadením. Bavil som sa náramne! ()

samkko

Skvělá večerní zábava. Takhle jde popsat film Na nože. Snímek je podobný filmu Vražda v orient expressu jenže pro mě vede jednoznačně na nože. Ať už kvůli skvělé Ana de Armas která zde svou roli milosrdné sestřičky zahrála takměř bezchybně. Tak kvůli Chrisovi Evansovi který nás opět nezklamal a předvedl že to není jen americký superhrdina, ale že to může být i vtipný, hláškující, pohodový týpek, jehož přítomnost si budete na scéně vždy užívat. (to samé platí i s Ana de Armas). Trochu jsem měl ze začátku filmu problém s nasvícením a barvami domu ve kterém se film z velké části odehrává, ale po pár minutách jsem si bez sebemenšího problému zvyknul. Co se týče filmových zvratů tak zde jich bylo fakt dost (což je paráda) a spousta z nich mě pořádně překvapila. 8.5/10 ()

junxi91

Důvtipně vtipná detektivka s naprosto nečekaným rozuzlením. Kterak se mladá, hodná a hezká imigrantka Marta pečlivě starala o starého bohatého spisovatele a nakladatele Harlama, který měl početnou rodinu plnou zajímavých členů. Během oslavy jeho 85. narozenin se ale celá povedená rodinka dozví, že na ně v závěti nemyslí a nebude jim platit školné pro děti atd. A další den je nalezen s proříznutým hrdlem ve své pracovně. Nebohá Martička si myslí, že ona ho zabila tím, že mu prohodila léky s morfiem (kterého mu dala smrtelnou dávku 100 mg) a on proto raději spáchal sebevraždu, aby ji zbavil viny. Ale je tu ostřílený detektiv s přízvukem, který se mi zdál britský, ale prý byl jižanský, se jménem Benoit Blanc v podání Daniela Craiga. Ten to všechno vyřeší, odhalí a ukáže, že ne vše se zdá být takové, jaké je. Ve filmu tedy nechybí humor, napětí, postupná gradace děje a také skvělé herecké výkony. Jojo, dobré filmy se pořád točí. ()

Nix

Taková směsice Hercule Poirota a Sherlocka. Je to velice svěží, skvělá detektivka s nemálo skvělým Craigem. Tady mne fakt překvapil, opravdu má velký kvality a zbytek hereckého osazenstva? Fakt super. Mám rád takový svěží vánek na poli kriminálek a tohle se opravdu povedlo. Konec je super, celé to má šmrnc i vtip. Kdo má rád výše zmiňované a krimi, je to jasný jak to musí dopadnout. Bereme čepku a dýmku a jdeme se stát součásti vyšetřování. ()

BigBang

Oceňuji, že někdo zkusil udělat vlastního nového detektiva a pan Craig roli pojímá pěkně. Jenže: kterákoliv epozoda por. Columba je lepší i po 50 letech, protože neprudí s určitou agendou v pozadí. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky