Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

iN

Po předigitalizovaných nových Poirotech jsem si Knives Out pouštěl s rezervou, ale nemusel jsem vůbec mít obavy. Klasická whodunnit detektivka ve skvělém kabátě a především se skvělými herci mě bez problémů bavila celou dvouhodinovku! Craig s podivným jižanským přizvukem exceluje, ale ostatní za sebou nenechává moc daleko. Zdá se, že v půlce filmu už máte vraždu vyřešenou, viníka jasného, ale kdepak - to se Rian teprve rozjíždí :-) Paráda! ()

Snagleo

Na Knives out jsem se už nějakou dobu chystal a konečně včera přišla ta chvíle, kdy jsem si film pustil. Zklamaný rozhodně nejsem. Příběh je opravdu originální. Zápletka se mi na začátku zdála banální, ale na konci jsem zjistil, že v sobě skrývá mnohem víc, než se na první pohled zdá. Herecké výkony jsou asi na filmu nejlepší. Daniel Craig zde předvádí skvělý výkon, který dodává tu správnou atmosféru. Chris Evans, Jamie Lee Curtis, Toni Collete nebo třeba takový Don Johnson. Ti všichni hrají také opravdu dobře. Co mě trochu štvalo, byla hlavní postava Any De Armas, která mi nebyla sympatická a spíš mi vadila. Špatně ale nehrála. Kamera zde funguje dobře. V celku se jedná o parádní krimi komedii, kterou mužů vřele doporučit třeba na volný večer. 80% ()

Nathaniell

Taková správná detektivka. Jako ze staré školy. Spooousta nečekaných zvratů a hlavně parádní konec. Daniel Craig ztvárnil roli detektiva opravdu skvěle. Jako nový 007 mě nezajímá, ale mám ho prostě rád. Jamie Lee Curtis je fantastická ženská a i ve svém věku neztrácí svoje kouzlo osobnosti. Bylo mi ctí, madam. :-) ... Chris Evans konečně v ideální roli po tom, co ze sebe udělal Kapitána Homokládu. Je mi z něj na blití, ale tady jsem si ho DOSLOVA užil... tak nevím... 4? ... 5? ... ... Pochopím, pokud někoho tenhle film nezaujme. Víte, osobně detektivky převážně nemusím. Ale je pár výjimek. A Na nože se zařadilo mezi ně vedle Vraždy v Orient Express (Té původní přirozeně.) ... Tudíž dávám, 5* a vím, že si tenhle skvost zase někdy užiju znova. :-) ()

murkl

Na první koukání dobrý film, protože člověk nevěděl co čekat. Teď když to zapnu, tak první půlku bez milosti přeskakuju. Je tu spoustu postav, takže nikdo kromě hlavní trojice nijak nevyčníval. Chris Evans je pro mě jasně největší hvězda dalších 10 let. Má charisma a umí všecko. Anu de Armas jsem si poprvé všiml v Týpci a zbraně a kdo nakoupil její akcie rozhodně neprodělal, protože po bondovce s Craigem bude rozhodně patřit mezi top. Daniel Craig je z trojice nejslabším článkem. Jeho přízvuk mi byl hrozně otravný a moc nadšený jsem z něho teda nebyl. Koukatelný a příjemný film. ()

mrclTV

Šikovne vystavaný a hlavne odprezentovaný pribeh (vďaka čomu dobre plynie), ktorý zaujme diváka, no jeho chybou je to, že príliš skoro sa rozpadá a vo výsledku neponúkne až tak veľa, ako sľubuje na začiatku. Prvá polovica bola fajn, aj tá druhá ušla, ale už to nebolo úplne ono. Tri a pol. ()

curfew77

Hříchy pro pátera Knoxe meets Pytlákovu schovanku a libovolný díl Hercula Poirota. Přiznám se, že moc nechápu, proč takový humbuk. Jistě, má stylové exteriéry i interiéry, herce to viditelně všechny děsně bavilo, ale jinak? Ten nejzásadnější twist jsem prokoukl prakticky okamžitě a to jsem v tomhle oboru mimořádně nenadaný a nic neřešící divák, na opravdovou parodii je to málo vtipné, a jediné, co zpětně řeším, je otázka: kde tam byl JG-L? 50 %. Update: Záhada s JG-L vyřešena v sekci Zajímavosti, a je to nakonec možná to nejhumornější, co je v souvislosti s tímhle filmem k mání. ()

JosefTomas

Na nože je hodně hravá záležitost, která ctí žánr a zároveň nehraje levou na diváka. Nejlepší na celém filmu je totiž fakt, že se Johnson nesnaží být chytřejší než my a vše, co nám servíruje pod nos, není nic záměrně matoucího. Jen vytváří zábavu. Každý pohyb kamery i detail v záběru je promyšlený a vše je navíc servírováno v neutuchajícím tempu. Johnson by měl od teď točit jen malé filmy, protože jen v nich dokáže velké věci. ()

PlysovyMacko

Cely dej filmu je zalozeny na tom ze ked klame tak sa povracia. Ana de Armas je pekna tvaricka, Daniel Craig v inej roli ako James Bond ma velmi tesi, je totiz skvely a zvysok skveleho kastingu ma vo filme len dve minuty. Bavilo ma to a odporucam. ()

Kimkong

Nečekal jsem od toho nic. Na začátku obyčejná detektivka s dosti jednoduchými detektivy. Kdy se postupně odhalí jasný viník, ale pak se mrtě zkomplikuje, ale přesto to dává smysl a je to logické. Navíc je zde plno vtipných vsuvek. Blikací detektor pravdy například. ()

helrohir

Veľmi dobrý film, ktorý elegantne skĺbil napínavú vyšetrovaciu líniu s tak trocha čiernym humorom. Celá tá detektívna línia je poňatá vcelku originálnym spôsobom, dej má spád aj gradáciu, a hoci v polovici filmu tak nejak začínate tušiť kto má naozaj za ušami, napriek tomu sú tie zvraty aj záverečná pointa výborne vymyslené. Okrem samotnej zápletky zaujme aj vskutku lahôdkové obsadenie, kde si každý svoj part evidentne užíva. Na to plánované pokračovanie sa tak začínam už teraz tešiť. 80%. ()

kubilov

V lecčems vlastně hrozně podobné Gentlemanům od Guye Ritchieho ze stejného roku. Je to příjemná blbina se spoustou zvratů, která je samozřejmě naprosto nepravděpodobná, ale díky skvělé před-bondovské dvojici Daniel Craig & Ana de Armas od toho člověk prostě ani na chvilku neodběhne. ()

Saesulkun

Filmové ponaučení: 1. Tajný dveře má kdekdo, ale tajný okno, to je jiný kafe. 2. Někdo zvrací když kouří, někdo když mluví pravdu. Pro detektiva je v každém případě požehnáním ten druhý. 3. Od určitýho věku je chlapům jedno, jak sexy jsi, hlavně že si s tebou můžou pokecat. ()

nula87

Libová stylovka na detektivním základě se zajímavýma postavama a komplikovaně, přesto přehledně a vtipně podanou zápletkou. 80% ()

MartinTerran

Povedená detektivka plná záhad, které se postupně odhalují. Atmosféra je zde dobrá, zvrat stíhá zvrat a nic není jak vypadá. Herecky dobře obsazené a ač Craiga moc rád nemám, tady byl dobrý.  Hodnocení: 81/100. ()

Pitryx odpad!

Tak si to shrneme. O tomto filmu jsem ani nevěděl nebýt článků o jeho pokračování. Takže jsem to chtěl vidět. Už po patnácti minutách nudy jsem si začal prohlížet web a podíval se na hodnocení. Po dalších patnácti minutách další nudy jsem si vzal mobil a čuměl do něj. A dal jsem si slib, že vydržím do konce. U debat o imigrantech se mi ježily chlupy na těle, ale ještě stále jsem nespal. Pořád jsem myslel na ten svůj slib. V padesáté páté minutě je záběr na kapku krve. Huráááá, konečně něco co mne zaujalo, protože právě ta mohla změnit směr vyšetřování, pokud by si jí ovšem někdo všiml a dal na rozbor. Navíc se odehraje něco s kazetou a to už začínám být zvědavý, jak z toho někdo vykličkuje. Snímek však stále sleduji jen jedním okem. Už je pryč hodina a půl a já hraji hru v mobilu. Osudy postav jsou mi naprosto u pr… Nezajímají mne.  Slibu jsem dostál, viděl jsem to celé. Větší guláš na konci už z toho udělat nemohli.  SHRNUTÍ: Takže snímek čistě (skoro) dialogový, bez nějakého většího vzruchu a hodně nudný je hodnocen jako vynikající. Dobrá, když to někoho baví, proč ne. Já jej hodnotím jako naprosto nezáživnou a OBYČEJNOU detektivku, ve které jsem nic thrillerového či komediálního neobjevil, tím méně mysteriózního. Dvojku vidět nechci, bude to stejná bbina jako tohle. The end. ()

petrik11 odpad!

Myslím, že USA si už definitívne pília pod sebou zvyšky konára, na ktorom sedia. Potom ich už čakajú len svetlé zajtrajšky ()

Tominni

Satirická krimi s dobrým obsazením, kde ale má hlavní slovo svérázný detektiv Daniel Craig a výborná Ana de Armas (když lžu, tak zvracím), ale samozřejmě na prvním místě Rian Johnson. Svižná detektivka, u které jsem se bavil i zároveň přemýšlel, kdo tedy vlastně za tím vším stojí. ()

Honzimir67

10/10 - Pefektní detektivka v moderním a zábavnějším podání. Dokonce i přesto, že průběh působí poměrně odlehčeně, tak konec na grádech neztrácí. Žádné odfláklé herecké výkony se tu fakt najít nedají. Za mě precizní filmařina, hlavně po stránkách jako je styl, humor, příběh, akce a obecně správné pojetí. Za mě zcela bezchybné, parádní a povedené! ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky