Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Harry, bývalý policista a soukromý detektiv, žije s hollywoodským hercem, umírajícím na rakovinu, a jeho manželkou, též herečkou. Má za úkol doručit jakési záhadné ženě balíček. Tím se zaplete do vraždy a zároveň se tak dostane k 20 let starému případu, týkajícímu se záhadného zmizení hereččina bývalého manžela... (oficiální text distributora)

Recenze (49)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Je sice hezký, že ve filmu hraje tolik hvězd a Reese Witherspoon tu ukáže kozy, ale takhle nudnou detektivku jsem už hodně dlouho neviděl. Scénář neni zrovna moc originální, chybí tomu amosféra, napětí, prostě skoro všechno, co by člověk u dobrý detektivky očekával. Ke konci už jsem spíš koukal na hodiny a bylo mi úplně jedno, jestli Paul Newman ten případ vůbec vyřeší... ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Sledovat Paula Newmana, zvlášť v detektivních rolích, nikdy neomrzí, ale tenhle pozdní neo-noir na jeho „harperovky“ ani zdaleka nemá. Po jeho předchozí spolupráci s Robertem Bentonem u výborného Nejsem blázen jsem měl očekávání trochu jinde, Soumrak je bohužel přes hvězdné obsazení celý takový lehce mdlý. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Kdykoli klient řekne, že si nemusíte brát pistoli, tak si vemte dvě." Na Harry Rossovi již jistá sešlost věkem byla znát. Prostata se mu však zatím nezvětšuje, informace o jeho ustřeleném penisu také nejsou zcela ověřené a tak mohl v relativním poklidu šetřit poměrně průhledný případ zakončený soubojem dvou gentlemanů, z nichž jeden toužil znát pravdu a druhý zachránit svou životní úroveň. Na můj vkus to tedy mohlo být svižnější, ale to by taky Harry mohl dostat infarkt, takže to takhle asi bylo správně. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Velice rozvláčné a komorní drama, které s mysterióznem, podle mě, nemá nic společného. Po první půlhodince jsem si myslela, že to vypnu. Hrozilo mi vážné nebezpečí sebepoškození ukousáním nudou. Začalo to nehty, což jsem vyhodnotila jako varovné znamení a na chvíli jsem si dala pauzu. Pak jsem pokračovala a vydržela až do konce, jelikož mě příběh začal konečně trochu napínat a já si zkoušela tipovat, kdo je vrah. Zahradník to nebyl, žádného jsem neviděla. Paul, jako Harry - soukromé očko, se mi líbil. Obdivovala jsem ten jeho neuvěřitelný klid, se kterým řešil úplně všechno. A Gene to samé. Vlastně všichni tam byli klidní jak želvy přesto, že se tam vraždilo, porušovalo se Desatero, konkrétně bod šest a přesto se tam nezvýšil hlas, nezvýšilo se tempo, nikdo neprchal, všichni se všeho dovtípili v poklidu a tichu. Občas zazněly výstřely. Celkově dobré, takže za tři. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Soumrak předloží několik témat, ale pracuje s nimi poměrně povrchně. Hlavně je pak důkazem, že skvostné obsazení nemusí být zárukou kvality. Z řemeslného hlediska nelze snímku nic moc vytknout, obsahově je ovšem nezajímavý. Chybí tomu atmosféra, nechybí Reese Witherspoon, která kvůli Newmanovi a spol. přerušila studia na Stanfordu, a potěšila mnohé mužské diváky. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama