poster

Soumrak

 • USA

  Twilight

 • Slovensko

  Súmrak

Drama / Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA, 1998, 91 min

 • kubilov
  ***

  Oldschoolově laděná kriminálka se zápletkou, která se lehce otře o mysteriózní tón, s charismatickým hlavním představitelem-detektivem, jenž provází celým dějem mnohdy i za pomoci voiceoveru. Že by tedy pocta dávno mrtvému žánru noir filmů? Spíš bych řekl, že je Twilight, kromě v současné době dost nebezpečného názvu, něčím jako pokusem o pokus o složení pocty tomuto žánru, jenž zažil své nejslavnější chvíle okolo poloviny minulého století. Pocta nijak valná, spíše veskrze průměrná, ale přeci jenom má takové to naivní kouzlo, díky kterému dokázal i přes svůj nevalný námět nalákat k účasti slušné herce. Přeci jenom jména jako Paul Newman, Gene Hackman, Susan Sarandon nebo snad i Reese Witherspoon přeci jen v historii kinematografie nějakou tu stopu udělaly.(18.8.2014)

 • castor
  ***

  Soumrak předloží několik témat, ale pracuje s nimi poměrně povrchně. Hlavně je pak důkazem, že skvostné obsazení nemusí být zárukou kvality. Z řemeslného hlediska nelze snímku nic moc vytknout, obsahově je ovšem nezajímavý. Chybí tomu atmosféra, nechybí Reese Witherspoon, která kvůli Newmanovi a spol. přerušila studia na Stanfordu, a potěšila mnohé mužské diváky.(2.10.2016)

 • alambert
  **

  Ach jo, tolik známých jmen a taková nuda to ve skutečnosti byla. Není to vyloženě špatný film, ale na to, aby byl dobrý by: A) musely být hlavní postavy (především Paula Newmana, Susan Sarandon a Gene Hackmana) hlouběji chrakterizovány, tak aby v divákovi příběh vzbuzoval nějaké city, B) musely být důkladně propracovány i příběhy a osudy vedlejších postav (především Jamese Garnera, Reese Witherspoon a Liev Schreibera), aby příběh působil tak nějak komplexněji, C) musely být vedlejší role lépe zahrány, především Giancarlo Esposito, Liev Schreiber, Stockard Channing a Margo Martindale byli vážně hrozní, D) by musel film překvapit i něčím jiným, než minutovým záběrem na obnažená ňadra Reese Witherspoon, ač musím říct, že jsou skutečně nádherná.(12.8.2011)

 • Anderton
  ***

  Newman si myslí, že hrá v lepšom filme, Sarandonovej a Hackmanovi to je jedno. Newmanovi sa s Bentonom bohužiaľ nepodarilo zopakovať kvalitatívny úspech predchádzajúceho filmu, čo je vlastne iba ďalším sklamaním. Na papieri to možno bol super neo-noir, ale jeho vizuálne prevedenie, čiže to, o čo by v subžánri malo ísť predovšetkým, je mdlé. Inak je to celkom príjemné retro, kde je mi úplne jedno, kto za všetkým väzí a nie je ani ťažké na to prísť. Dal by sa napísať ešte dlhší komentár o tom, že Paul si aj na staré kolená dával pozor na ponúkané scenáre, na rozdiel od takého De Nira alebo Pacina.(29.9.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Kdykoli klient řekne, že si nemusíte brát pistoli, tak si vemte dvě." Na Harry Rossovi již jistá sešlost věkem byla znát. Prostata se mu však zatím nezvětšuje, informace o jeho ustřeleném penisu také nejsou zcela ověřené a tak mohl v relativním poklidu šetřit poměrně průhledný případ zakončený soubojem dvou gentlemanů, z nichž jeden toužil znát pravdu a druhý zachránit svou životní úroveň. Na můj vkus to tedy mohlo být svižnější, ale to by taky Harry mohl dostat infarkt, takže to takhle asi bylo správně.(23.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace