Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Harry, bývalý policista a soukromý detektiv, žije s hollywoodským hercem, umírajícím na rakovinu, a jeho manželkou, též herečkou. Má za úkol doručit jakési záhadné ženě balíček. Tím se zaplete do vraždy a zároveň se tak dostane k 20 let starému případu, týkajícímu se záhadného zmizení hereččina bývalého manžela... (oficiální text distributora)

Recenze (49)

Ainy 

všechny recenze uživatele

Velice rozvláčné a komorní drama, které s mysterióznem, podle mě, nemá nic společného. Po první půlhodince jsem si myslela, že to vypnu. Hrozilo mi vážné nebezpečí sebepoškození ukousáním nudou. Začalo to nehty, což jsem vyhodnotila jako varovné znamení a na chvíli jsem si dala pauzu. Pak jsem pokračovala a vydržela až do konce, jelikož mě příběh začal konečně trochu napínat a já si zkoušela tipovat, kdo je vrah. Zahradník to nebyl, žádného jsem neviděla. Paul, jako Harry - soukromé očko, se mi líbil. Obdivovala jsem ten jeho neuvěřitelný klid, se kterým řešil úplně všechno. A Gene to samé. Vlastně všichni tam byli klidní jak želvy přesto, že se tam vraždilo, porušovalo se Desatero, konkrétně bod šest a přesto se tam nezvýšil hlas, nezvýšilo se tempo, nikdo neprchal, všichni se všeho dovtípili v poklidu a tichu. Občas zazněly výstřely. Celkově dobré, takže za tři. ()

Topco 

všechny recenze uživatele

Áno, tento 90´s neo-noir si takto nízke hodnotenie nezaslúži (a práve to ma dlhé roky i napriek hviezdnemu obsadeniu tak odrádzalo). Paul „Frajer“ Newman po Harperovi (1966) znova po rokoch hrá súkromného detektívka, tento raz na dôchodku. Voice-over je rýdzo chandlerovský („Keď vám vravia, že nebudete potrebovať zbraň, znamená to, že si zoberte rovno dve“) a rovnako tak celá výstavba príbehu, ktorý inak nemá znalcom čo nové ponúknuť. Potešia však LA lokácie a trademarky (napr. nástup femme fatale skrz záber na nohy). Pre noiristov či fanúšikov Chandlera ide o príjemnú povinnosť. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Ďalší superhviezdne obsadený ale právom zabudnutý film. Taká pomalá uondaná detektívka so starým detektívom, ktorá pôsobí jak keby vznikla podľa nejakej knihy. Samozrejme nesmie chýbať komentár hlavného hrdinu, ktorý sa poflakuje z miesta na miesto a pomaly, ani nevie ako, vyrieši celý prípad. Niekedy od polovice mi bolo úplne ukradnuté jak sa to skončí a už zajtra si spomeniem maximálne na to, že tu Reese ukáže svoje vnady. Stane sa to hneď v úvode, takže odporúčam potom film rovno vypnúť a stráviť čas niečím zmysluplnejším. Napríklad štrikovaním šálu, aby vám v tomto období nebola zima. 3/10. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Film, který je našlapaný hvězdnými jmény, ale to ještě neznamená, že bude ohromující. Je to spíše podprůměrná kriminálka o bývalém policajtovi, který se zaplete do klubka událostí. Několikrát kvůli nim skoro příjde o život, aby nakonec všechno postupně rozpletl a uvedl na pravou míru. Chvílemi jsem o něm uvažovala i jako o vrahovi. Pak jsem podezřívala i další zúčastněné, ale nenapadlo mě, že by to mohl být Raymond, který tak rád popíjel ve svém architektonicky zajímavém domě a pozoroval cvrkot okolo sebe. Z jeho domu byl parádní výhled na město. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Soumrak předloží několik témat, ale pracuje s nimi poměrně povrchně. Hlavně je pak důkazem, že skvostné obsazení nemusí být zárukou kvality. Z řemeslného hlediska nelze snímku nic moc vytknout, obsahově je ovšem nezajímavý. Chybí tomu atmosféra, nechybí Reese Witherspoon, která kvůli Newmanovi a spol. přerušila studia na Stanfordu, a potěšila mnohé mužské diváky. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Ve věku osmaosmdesáti let zemřel v americkém Vermontu herecký veterán M. Emmet Walsh. Výrazný představitel zejména vedlejších rolí ve filmech jako Blade Runner, Zbytečná krutost a Potíže s Arizonou… (více)

Reklama

Reklama