An Almost Religious Awe (E07) (epizoda)

Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2019, 58 min

Ach. No myslel som si, že po predchádzajúcom dieli to bude viac našlapané. Niečo je tu dobré - celý Vietnam. Ale celá tá snaha typu rasizmus a treba zabrániť katastrofe. Nežeriem im to. Hoci sa niektoré veci vyjasňujú, každé vysvetlenie ma viacej utvrdzuje v premárnenej šanci. Ja ako biely sa nikdy nebudem vedieť stotožniť s rasovými predsudkami. Bez rozdielu ako silnú mám empatiu. A na to, aby som tam mal postavu, ktorá mi to vysvetlí inak, buď nezostáva priestor, alebo sa to nehodí do politiky. Toto ale nie sú tí Watchmeni, ktorý chcú niečo zmeniť. Títo sa len sa kĺžu na nejakom trende.. Finále je smiešne a absurdné.(2.12.2019)

Angele, stále pod vplyvom Nostalgie, sa vybavujú spomienky na jej detstvo v Saigone, na stratu rodičov pri teroristickom útoku a na príchod a stratu jej babičky June. Medzitým prebieha proces s Veidtom v ktorom ho správca odsúdi. Laurie navštívi manželku detektíva Crawforda a počas diskusie o smrti jej muža zistí, že tá je spojená s Dr.Mannhatanom, ktorý teraz, v prestrojení za človeka, bojuje proti diskriminácii bielych ľudí na Zemi, konkrétne v Oklahome. Laurie uväznia a tá sa viac dozvie o plánoch Dr. Mannhatana. Petey objaví mŕtve telá členov Kavalérie, avšak nenájde samotné Zrkadlo duše. Angele sa podarí újsť z komplexu doktorky Trieu ešte predtým, ako spustí hodiny Milénia a doma zabije svojho manžela, o ktorom je presvedčená že nie je jej skutočným manželom a z hlavy mu vyberie čip...Postavené na rasizme, iba biely ľudia sú rasisti a preto sú v reálnom živote rôznymi psychicky chorými ľuďmi vraždené a napadáné iba biely mladistvý a deti. Napriek tomu, že sú tvorcovia neuveriteľný rasisti, táto epizóda sa im vydarila a najmä súdny proces s Veidtom a skvelá hudba počas celej epizóde dá normálne zmýšľajúcemu človeku zabudnúť na rasistický podtext celého seriálu. A krátkz postreh, čítanie Hemingwayovho Komu zvonia do hrobu v podaní Angelinho manžela pred jej návratom bolo tak okatým vykradnutím Evil dead (Zbohom zbraniam) až sa každý filmový znalec musel pousmiať...(2.12.2019)

Kdybych mohl dát deset hvězd, dal bych. Absolutní vypravěčské a režijní mistrovství, ať už jde o jemné, osobní momenty nebo naopak o grandiózní odhalení a myšlenky. Bezesporu Lindelofův magnum opus! Prakticky všechny karty jsou vyloženy na stůl, jdeme do finále a bude to něco nezapomenutelného. Výstižný název, lépe by pocity z této epizody popsat nešly. Take a look at the lawman - Beating up the wrong guy - Oh man, wonder if he'll ever know - He's in the best selling show - Is there life on Mars?(2.12.2019)

Zpočátku se tvůrcům alternativní idea variace Watchmenů celkem hroutila pod rukama, ale po nynějšku mohu říct, že téměř všechny faktory do sebe perfektně zapadají a, ačkoliv se opět opakuji, se z tohoto prvotně podivného přeludu stává mistrovské dílo a jeden z nejskvostnějších pilířů svého média tohoto roku - teskné flashbacky nenadále silné, nepředvídaný comeback jednoho ze zakládajících členů Strážců nevyhnutelný, no a Reznorův tribute Ziggymu Stardustovi v závěrečné scéně nepopsatelně nostalgicky úžasný.... "Take a look at the lawman - Beating up the wrong guy - Oh man, wonder if he'll ever know - He's in the best selling show - Is there life on Mars?!"(4.12.2019)

Překvapivě to dává všechno smysl. Skládačka z předchozích dílů zapadla a mě to konečně začalo více bavit. Závěr epizody byl taky zajímavý. Jsem zvědavej kam se ten bláznivej a divnej serál vyvine. Doufám, že to Lindelof neposere jako se Ztraceni / Lost (naštěstí ve Watchmenech prozatím dostávám odpovědi na otázky).(9.12.2019)