Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (CinemArt)

Shitonit

Zas jeden pěknej kousek, který má co nabídnout i odmítačovi jako jsem já. Film neobsahuje nic jiného než takový ty běžný kydy a situace, neustále se opakující v českých filmech tohoto žánru pro náročného diváka. Stačí povypnout mozgovnu, a následuje vcelku ftipé užívání předvídatelných okamžiků, sem tam nutno přeskočit polotrapné píčoviny, ale jako celek to funguje, nezabilo mě to tak fajn. ()

xylofonka

Příjemná, milá a uvolňující komedie s pěknými hereckými výkony a hezkými vtípky. Nečekejte nic víc a nedostanete nic míň. A platí to i pro opakované zhlédnutí. ()

ANTYCHRYST

To čeho jsem se obával se přesně stalo.. Všude jen chvála.. reklama atd.. Bohužel za mě velké zklamání.. Průměrná komedie.. na kterou se jednou podívám a stačí.. Absolutně mi nesedla role Ondry Vetcheho.. Spousty rádoby hlášek z kterých jsem cítil že jsou nuceně podávané divákovi aby se zasmál.. Ani hudba mě nazaujala.. 50% průměrný český film ()

vetsinezobri

Docela překvapení. Film po sobě zanechá příjemnou atmosféru a ač je cílovka úplně jiná než já, obstojně jsem se bavil. Je to samozřejmě brutálně, no spíš mega brutálně předvídatelný. Zhusta se tam objeví scény, u kterých se stydím za tvůrce, kteří si odbočkama v ději tak okatě pomáhají, ale i za herce, kteří musí odříkat neskutečný kýče. Ty pubertální narážky a dvojsmysly jsou tak blbý, až mě běhal mráz po zádech. Zároveň jsem se tam ale párkrát fakt zasmál, vlastně výhradně ve scénách Vetchého a Hofmanna, kteří jsou mezi nevyrovnanými hereckými výkony těmi nejlepšími. Kostková by měla zůstat u moderování Stardance. ()

Neuge

No jestli je tohle to nejlepší, co současný český film nabídne, tak potěš. Bytostně to slovo nesnáším, ale tohle vážně nejde pospat jinak, než jako jeden velký cringefest. ()

Alojs

Sympatický pokus o trošku jinou vztahovou komedii, která je však stále klasickou vztahovou komedií. Tři hvězdy putují převážně k páru Vetchý-Kostková, protože se jedná o jedinou dvojici ve filmu, která je spontánní, uvěřitelná a nejvíce vtipná z pohledu generování slovních přestřelek. Ostatní páry jsou na tom hůře, jakkoliv jsou herci sympatičtí. Konkrétním viníkem je opět chemie. Ta není mezi Kubařovou a Hofmannem (který hraje zas a znova typického bručouna), ani mezi Bokovou a Polívkou. V prvém případě je navíc hodně cítit roztřepaná scenáristická jehla, která se snaží v krátkém čase vyrukovat s klasickým vývojem, který by jinde zabral celý film (seznámení, zamilování, nastěhování, vystěhování, odpuštění). Tak či onak převládá na konci maratonu spokojený pocit. Ženy v běhu jsou totiž rozhodně tím lepším, co žánr české komedie nabízí. Je to takový ten klasický "feel good product" bez vyšších ambicí. Což rozhodně není špatně. ()

Sebastianek1

Konečně po letech vydařená, příjemná, nijak trapná komedie. Obliba u publika je po zásluze.Vladomír Polívka má před sebou velkou kariéru a zaslouženě. Terezu Kostkovou bych chtěl vidět na plátně častěji, příjemná to osoba a v kombinaci s Vetchým byla skvělá. Jenka, Veronika a paní Zlata byly také velmi sympatické, příjemné, je radost se na tento film dívat. ()

Mkartaylas56

Naprosto uvolňující a pohodová komedie, která i přes svou jednoduchost umí zaujmout velmi sympatickým výběrem herců, hudby a humoru, který je tak akorát zábavný a dělá ze Žen v běhu skvělou "feel good" oddychovku, která musí potěšit snad každého. 75% ()

Pulper

Já jsem spokojený. Typická rodinná romantická komedie, která si na nic nehraje. Ano ,je v ní pár trapných fórů, ale to je v téměř každém takovém filmu. A Verunka Khek Kubařová je k pomilování :-) ()

Maniik88

Asi iba Česi a Slováci dokážu na seba hádzať kýble špiny pred inými a hanbiť sa za všetko naše. Ak je nejaký film od nás, určite -2* hneď z otočky a ani som ešte film nevidel. Za mňa oveľa lepšia komédia ako napr. Vo štvorici po opici, Prci prci či iné Ace Ventrurovské výplody. Megasympatická štvorica žien, príjemný náš genterovsky nevyvážený humor, trochu romatický doják, síce jednoduchší a predvídateľný dej, no ako celok hodne dobrá komédia. Tá nasilu zápletka trochu kazí dojem, ale ja som spokojný a za Veroniku Khek s Jenovéfou Bokovou thumbs up! Jo a ani teplé a farabné kvóty film nespĺňa.. katastrofa :D ()

Azrail

V podstatě taková Česká rodinná variace na Love Actually. Pohádka plná romancí, splněných snů a velkých i malých klišé. Ale poctivě odvedená, plná dobrých herců a hereček, s příjemnou hudbou, ale hlavně není pitomá a plná infantilního humoru (i když i zde se tu a tam najde), což je u české produkce úspěch. Za mě dobré, líbilo se mi to. ()

kyLuke

Velmi sympatická komedie, která nikomu nic nevnucuje, nezakládá se apriori na žádném vulgárním humoru a ve výsledku dokáže i pohladit na duši. Jen se nemohu zbavit dojmu, že se z dobrého námětu dalo asi vytřískat více než romantická taškařice "na jedno podívání." ()

Knor

Jako pro jednoho ze zástupců mužského pokolení byl pro mě tenhle film tak trochu utrpení. Tohle je film pro ženský, já tomu nerozumím, nudil jsem se u toho jako prase a zase jsem nevěděl o čem to vlastně je. Nuda nuda a nuda ! ()

topi80

Nic jsem od toho nečekal, dostal jsem ještě méně. Papundeklový příběh o ničem, motivace postav nevěrohodné, postavy mi byly v lepším případě ukradené, v horším případě nesympatické, vše v jakýchsi růžovozahradních kulisách. ()

Ex_Machina

"Beh je iba o hlave." Doplním že ešte aj o zdravých kolenách. Film je o každodennom behu života, kde konečnou métou je odbehnutie 10,5 km na maratóne každej zo zúčastnených žien. Z filmu sála pozitívna energia doplnená príjemnou hudbou a množstvom zábavných a humorných situácií. Hlášky Vetchého sú stobodové a Tereza Kostková tu má z pomedzi žien najväčší dôvod pretnúť cieľovú pásku. Po dopozeraní som si bol dať svojich 10 km. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin