Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (CinemArt)

Daertelon

Místy celkem cringe morbidita, která úplně dobře nefunguje. Bez trapnosti černých vtipů by to bylo roztomilejší. Každopádně příběhově zajímavé, poněkud prvoplánové a spíš k oddechnutí než k nějaké vyloženě psychické zábavě. Bylo hezké všechny ty skvělé herečky vidět v jedné rodině. 65% ()

DeDanu

Milé, jemně humorné, konejšivé, vonící normálním životem a hřející pozitivní energií. Prostě prima film pro čas, který moc prima není. ()

adamix

Konečne príjemná, moderná a na nič nehrajúca sa česká romantická komédia bez trápností so sympatickými hercami s posolstvom, dávkou vtipu a idúca si za vlastným cieľom. Takto by to malo vyzerať. ()

Pitryx

Tak při některých hovorech jsem se skutečně bavil. Svěží komedie, která sleduje jen jeden účel, a to pobavit diváka. U mne se jí to podařilo na sto procent. Hlavně postava Karla v podání pana Vetchého. Občas to má slabší chvilky, takže plný počet nelze udělit. ()

MyrnaAlec odpad!

Nejnavštěvovanější film loňského roku ? Dala jsem tomu šanci a dokoukala to, stálo mě to hodně úsilí. Takovou snůšku naprosto nic neříkajících klišé a hezkých obrázků můžou pouštět každému bez potřeby použít mozek. Troška je proti tomu mistr dialogu. ()

Cortesz

Mě to nebavilo, spíš takový film pro baby, já bohužel nejsem tak úplně cílovka. Dvě hvězdy za Ondru Vetchého, který se stará o ty vtipné momenty, ten mě baví, ty ženský mě spíš sraly. ()

pekas

Vypínačka hlavy obstojná. Komedie? Ani moc ne, to zachraňuje aspoň trochu Ondřej Vetchý. Romantika? Snad, lehce. 65% ()

nula87

Řemeslné zpracování celkem ok, zjevný pokus o zasažení co největší cílovky taky. Ale to že "hrdinové" žijí v totálním vzduchoprázdnu, to že se spoléhá na pubertální vtípky tak na úrovni 2. stupně základní školy, a to, že to všechno tak dobře, sluníčkově dopadne, už rozhodně ok není. 45% ()

subic

To je takový ten film pro holky, vesměs samá pozitiva a sociální jistoty, co na to může jíi i kluk s holkou do toho kina. Já bych na to šel celkem i radši než na Příliš osobní známost (2020). 6/10 ()

ostravak30

Miluju filmy Jiřího Vejdělka, protože jsou pohodové, příjemné, odpočinkové, milé. Ženy v běhu sice natočil jiný režisér, ale způsobem ztvárnění se této charakteristice blíží. Je to snímek, který není žádnou silnou komedií slibující záchvaty smíchu. Na druhé straně to také není žádná nuda nebo náročný film. Zkrátka příjemná oddechovka. Splňuje to i velmi dobré herecké obsazení. Řekl bych, že i scénář se docela povedl. A také bych úplně nehaněl označení komedie. Komediální prvky tam byly a hlavně Ondřej Vetchý házel dost dobré fóry alias moderní rodič. To potěší muže a ještě i pár krásných, usměvavých hereček. Ženy si ve snímku najdou kupu romantiky a strašně patetický konec, kdy všechno dobře dopadne a i lehce podprůměrnému divákovi je v podstatě po první půlhodině jasné, jak to celé dopadne. Jenže ve světě špatných filmů a hlavně rádoby komedií, je tento film opravdu příjemným balzámem na oči i duši. Nenapadají mě jiná slova než oddychový a pohodový. ()

soviczka

Jsou okamžiky, kdy potřebujete přesně takový pozitivní a optimistický klystýr, jakým jsou Ženy v běhu. Takže za mě ok. ()

Petule3

Příjemná oddychovka, kupodivu to i celkem dávalo smysl a bylo to fajn. Ondra Vetchý je prostě herecký Bůh a dámy mu obstojně sekundovaly. Je to takovej malej diamant v tý smršti příšerností, co se v dnešní době u nás natáčí. ()

Pete

V čem všem se ty ženy ještě ocitnou? Aneb krasojízda producenta Hoffmana pokračuje - jeho produkty se stále odehrávají ve svém vlastním alternativním vesmíru, tento je ale snad od reality odtržen zatím nejdál. Můžu podepsat komentář Kamila Fily, jen chci ještě navrch upozornit na ohňostroj trapnosti, který tu opravdu nešetří nikoho. Bylo mi střídavě stydno za to, že jsem fanoušek (i českého) filmu / muž / lidská bytost. A já blázen tomu ze začátku věřil, a podle ohlasů doufal ve snesitelnou odpočinkovou pohodu! ()

JosefTomas

Scénárista Martin Horský si krom scénáře (které mu celkem jdou, viz Bezva ženská... a Láska je láska) okusil i režijní post a jak dokazuje, zvládá to i tam. Co se dějových linek týče, žádné velké překvapení se nečeká a jeden dějový zvrat sice neodhadnete, ale záhy jistě pochopíte jeho vyvrcholí, což ale u komedie lze jen těžko považovat za negativum. Celkově jsou Ženy v běhu příjemnou a oddechovou komedií, které díky finančnímu úspěchu otevírají dveře Martinu Horskému do nevídaných výšin a s netrpělivostí očekávám jeho další počin, bezpochyby v něm něco je. ()

PlysovyMacko

Nenáročná pohodova zábava. V reáli není možné, aby za pár týždňov tréningu zabehli každá desať kilometrov.  Zaujal ma mladý Polivka, je veľmi pekný. ()

DJ Kritik

Toto je podarený film, ktorý vystihuje rivalitu medzi manželmi, obetavosť voči rodine a priateľom a hlavne súdržnosť. Tu tá ľudskosť úplne povznáša. ()

katka74

"Z diktátu máš pětku, ale HOVNO v polívce najdeš hned!" Soužití se čtyřmi muži bylo vykresleno velmi reálně. Ondřej Vetchý jako vždycky válí, ten chlap nezklame. A Martin Hofmann zraje jako víno, moc pěkně se na ně oba koukalo :-) Pobavila jsem se mnohem víc, než jsem čekala. Jednoduché a zábavné... ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin