Winter on Fire

Dokumentární

Ukrajina / USA / Velká Británie, 2015, 102 min

John Battsek

Drsný a unikátní dokument, ukazující tvrdou realitu. Dokument, při kterém sami dokumentaristé (kameramani) nasazovali svůj vlastní život, aby natočili a zmapovali autentické záběry těchto protestů na Ukrajině. ___ PS: Pro uživatele Morholt: Ty jeden naivní zaujatý komunisto! Myslím si, že tu tvojí pravou (druhou) stranu úhlu pohledu, Ti tam po celou dobu zjevně a krásně ukázali! Ukázali Ti tam, co jsou tamní, zkorumpovaní komunističtí svině zač! Jak vláda, tak i samotná "policie pro lid." Jsou to bezduší, bezcitní hyeny a masoví vrazi. A ty máš tu drzost napsat takovou p*čovinu, že Ti v tomto dokumentu chyběl jejich pohled na věc? Vždyť ten kre*én Janukovyč ani nevystoupil před rozzuřeným davem, aby alespoň obhájil svoje vlastizrádské smýšlení. Místo toho, pan Hrdina zdrhl do Ruska nebo spíše do SSSR, vybrečet se Putinovi na ramínko. Tak tady prosím tě nepiš takové bejkárny, že je tento dokument příliš zaujatý a nedá tak prostor chudáčkům, masovým vrahům a vlastizrádcům, co pošpiňují tento národ!(17.2.2016)

• Nettrass

Jednostranná trapnost, která opomíjí, vše podstané: Co se připravuje ( před Majdanem...) https://www.youtube.com/watch?v=XGo8GHD1s-A Kolik ta ,,revoluce,, stála: https://www.youtube.com/watch?v=2y0y-JUsPTU Tady ty záběry vypadají zase třeba trochu jinat, že: https://www.youtube.com/watch?v=6v_VdFaTMo0 A jak vypadá situace teď? Myslím, že život Ukrajinců je o hodně horší než před revolucí. Jen oligarchové jsou na tom o něco lépe. Sláva dnešní Ukrajině:-):https://www.youtube.com/watch?v=54id_nQr0E8 P.S: Safra lidi, většina z Vás tady je mladých vysokoškoláků, vtloukají vám do hlavy ,,kritické myšlení,, tak co kdyby jste ho trochu používali a neplácali se tady v emocích...(6.3.2016)

Velmi silný zážitek.(6.3.2016)

• DwayneJohnson

Naprosto jednostranný dokument, který je skoro tak trapný, jak kdyby ho dělali soudruzi před 25 lety. Hlavně, že zvítězila "revoluce" a za všechno, co se teď děje na Ukrajině může samozřejmě Putin, to je jasný. Že má možná ještě větší podíl slavná EU a hlavně, že je teď situace ale totálně v prdeli, to nikoho netrápí. Ti nahoře si stejně nakradou a ti dole, ti to zaplatí. Fuj tajbl, velebnosti, chce se mi blejt...(6.3.2016)

• Morholt

Tohle neberu. Záběry z demonstrací sice byly místy děsivé a běhal mi z nich mráz po zádech, nicméně tvůrci naprosto ignorují širší souvislosti a vystavují dokument na základě "spravedlivě rozhněvaný lid vs. zlá vláda", což je hodně zavádějící. Tu jednostrannost pohledu dokresluje i fakt, že prostor dostává pouze jedna strana konfliktu a o Pravém sektoru a dalších podobně laděných skupinách se taktně mlčí. Pro zaryté příznivce Majdanu bude Winter on Fire potvrzením jejich víry, ale pro mě, skeptika, se jedná jen o další zbytečný dokument viděný černobílou optikou. 30%(21.1.2016)

• zette

Brilantne natocena propaganda, ktera zase "chvili" bude psat dejiny. Zajimave, jake mj. delaji hrdiny z ukrajinskeho roma, ktery nikdy nechodil do skoly, ale umi udelat molotov ci prurez zivotem muslima, ktery se ocitl na Ukrajine, za kterou nevahal obetovat svuj zivot... Zde, vysoke hodnoceni vidim jako odpoved toho, co vas uci nebo pred peti, deseti lety ucili v dejepisu. Kazdopadne za tento "dokument" by se nemusela stydet ani Leni Riefenstahl, zde bohuzel chybi ta historicka hodnota...(12.7.2016)

90% ... Výborne natočený dokument. Vtiahol ma na Majdan a všetko som to prežíval s nimi. A to je asi aj všetko, čo je nutné k tomuto povedať. Mal by si to pozrieť ten, kto vie, čo sa tam dialo. Musí si to pozrieť ten, kto nevie, čo sa tam dialo.(26.2.2016)

Tady se opravdu těžce něco komentuje. Nesmírně silný dokument, u kterého se mi často stalo, že už jsem nechtěl koukat dál. Je zarážející jak se něco takového může dít v dnešní době a tak blízko nás. Rozhodně chápu, že je všechno bráno jenom z jedné strany, ale nějak si nedokáži představit jaké argumenty by měla mít protistrana, aby toto všechno bylo ospravedlnitelné. Tvůrci shromáždili strašně moc autentických a opravdu drsných záběrů, které Vás rozhodně nenechají chladnými.(10.3.2016)

Krutý dokument, ktorý, aj keď jednostranne, ukazuje surovú realitu pár stoviek kilometrov od nás. Desivý zážitok,slúžiaci aj ako varovanie, akých sme mali od druhej svetovej vojny desiatky a možno aj stovky. A napriek tomu, jediný spôsob, akým ľudstvo dokáže riešiť svoje problémy, je zabíjanie.(16.3.2016)

Chybí mi konfrontace, jelikož Winter on Fire je čistě založené na obhajobě činů ukrajinského národa a zároveň naprosto účelně pošpiňuje Berkut (rozhodně neobhajuji jejich činy) a jiné složky Ukrajinské vlády. Chci vyjádření obou stran, nejen že by to bylo fér, ale tak by to mělo i fungovat u dokumentů s touto tématikou. Pokud budu nahlížet na Winter on Fire jako obyčejný občan, vyvolá to ve mě soucit, solidaritu, pochopení, zlost a dokonce i nenávist, ale když se na to podívám pohledem nestranného diváka, který touží po pravdě tak mi nabídne jen spousty otázek, protože chybí pohled druhé strany. V tomhle ohledu selhává Winter on Fire na plné čáře.(11.5.2016)

Dokument, který rozhodně neukazuje objektivní pohled na události na Ukrajině a nedává je do širších kontextů, na druhou stranu velmi dobře a po filmařské stránce profesionálně ukazuje, co se na Majdanu vlastně stalo a jak ten všechen zmatek začal, což má samo o sobě velkou dokumentární hodnotu.(24.1.2016)

Po technickej stránke, ako je od Netflixu zvykom sa jedná o pútavý a výborne spracovaný dokument. Po stránke obsahovej, ako je od Netflixu zvykom, ide o prachsprostú prozápadnú a proamerickú propagandu, kde sú Rusi a Putin tí najhorší a Kličko s Jaceňukom sú spasitelia Ukrajiny. Škoda, že sa páni od Netflixu zabudli zmieniť o niekoľkých veľmi podstatných záležitostiach. Ako napríklad, o tom čo predchádzalo EuroMajdanu, koľko peňazí naliala USA a mimovládky do Ukrajiny od roku 2004, o tom že na Ukrajine boli už niekoľko mesiacov stovky agentov CIA, ktorí pripravolali a organizovali celú revolúciu, o tom že, niekto streiľal protestujúcich do chrbta z hotelu, ktorí ovládali povstalci, o tom kto skutočne bojoval v predných líniach na Majdane, o to čo je to Pravý sektor a hlavne o tom, ako vyzerá Ukrajina po revolúcii. Kým seriózne sa tváriaci dokument o Ukrajinskej revolúcii neodpovedá na tieto otázky a mnohé ďalšie, nemôžem ho považovať sa plnohodnotný a už vôbec nie za faktografický, či ucelený. Jedná sa v podstate len o akúsi skvelo sfilmovanú dramatizáciu udalostí v uliciach Kyjeva, bez akeľkovek snahy o hlbšiu analýzu. Ale takto sa to samozrejeme lepšie predáva a pre amerického diváka je to presne to, čo si rád pozrie. Za mňa teda 3*, aj keď je to po obsahovej stránke takmer jasný odpad, pozeralo sa to dobre, je to dobre nastrihané a spracované. Toto Netflix jednoducho vie. Mal by však radšej zostať pri nepolitických dokumentoch. 65 %!!(15.4.2017)

Jsou dva druhy dokumentů - objektivní, které ukazují dané téma v různých úhlech pohledu a subjektivní, které se o to ani nesnaží. Je tedy hloupost kritizovat to pro koncept, který si už od počátku dokumentaristé zvolili. Je to zkrátka další podžánr dokumentu. A co se týče samotného Winter on Fire, byl jsem až překvapen, jak moc mě to emocionálně dojalo. A bylo to hlavně naprosto skvělým zpracováním. Tito filmaři by si zasloužili Oscara, protože to, co dokázali jakž takž kvalitně natočit v tom zmatku a chaosu, za to všechny nesmírně obdivuji. Tento snímek se mi líbil hlavně proto, že na ony události nenahlíží z povzdálí, nýbrž přímo z centra dění, a tak někdy vidíte i umírat nevinného člověka, což by v jiném filmu bylo skryto. Moc si tohoto díla vážím...(21.3.2016)

Neskutečně silný dokument, který však opomněl na komentáře strany revoluce, proti které se protestovalo. Nejedná se o závažný problém, ale krásně by dokument dokreslil. Sláva Ukrajině!(17.7.2016)

Neuvěřitelné, strašlivé a velmi působivé. Asi hodinu po filmu jsem byla jako v jiné dimenzi a stále na šíji cítím lehké mrazení...Nemůže se to stát i u nás?(21.2.2016)

Autentický a znepokojující dokument, když si uvědomíte, že takové věci se dějí v naší současnosti a v civilizované Evropě. Ještě příšernější když si uvědomíte, jaká to musí být naprostá bezmoc, jak lhostejná je okolní evropa a že i v novodobé evropské historii je boj s utlačováním tak náročný a bez jistého výsledku.(18.1.2016)

Nikdy bych neřekl, že by mě mohl zaujmout ukrajinský dokument. Ale tenhle se mnou vymetl podlahu. Amy se proti Winter on Fire může jít zahrabat. Ups... Skutečné emoce skutečných lidí nasnímané z velice uvěřitelného pohledu. Záběry z mobilů toho, jak policisté koupou do lidí a obušky jim rozbijí hlavy natolik, že se jim rozteče mozek po chodníku, jsou opravdu něco, čemu musíte uvěřit. Začátek vás krásně zavede do situace, vysvětlí Oranžovou revoluci ve 2 minutách a následovně ukazuje celý proces Euromajdanu. Excelentní studijní a výukový materiál. Sice se jedná o pouze jeden pohled na celou událost, ale to, co si o tom celém myslel Janukovyč , bych vidět ani nechtěl ;-)(5.2.2016)

Děkujeme Netflixu, že umožnil, aby se tento unikátní dokumentární film dostal do povědomí širšího publika. Winter on Fire využívá bezprostřední naturalistický pohled aby co nejvíce přiblížil a co nejstručněji popsal události, které se odehráli během jedné zimy v centru Kyjeva. Diváky vtáhne do děje, seznámí s hlavními aktéry demonstrací a ukáže bezmeznou krutost ukrajinských speciálních policejních složek. Nepodá však žádné vysvětlení ze strany vlády či policeních velitelů, což by se, vzhledem k tomu, že jde o dokument mohlo považovat za akt jednostrannosti. Ale natočte si film o o nedávném masakru vašeho lidu a obhajujte v něm tyrany...(21.2.2016)

Pět hvězd už jenom kvůli těm trolům tady na ČSFD navzdory. Kvůli těm co mají krátkou paměť a myslí si, že Majdan spáchala Evropská Unie, že Červený Kříž jsou fanatičtí křižáci a proto je potřeba je vypálit a postřílet, co si myslí že je dobré mít vnitřní ozbrojené složky, které případně použijí odstřelovače na vlastní obyvatelstvo a těm co si myslí že surově mlátit, vraždit a unášet civilní obyvatelstvo je legitimní prostředek demokratické soutěže.(6.3.2017)

Sláva Ukrajině. Sláva hrdinům!(12.1.2016)

<< předchozí 1 2