Nejlepší kámošky a zároveň nejlepší studentky ve třídě Amy (Kaitlyn Dever) a Molly (Beanie Feldstein) jsou velmi moudré, šikovné... a dost neoblíbené. Myslí si, že život je ukryt jen v učebnicích a na své spolužáky s horšími známkami se dívají s neskrývaným despektem. Jenže den před ukončením studia si obě najednou uvědomí krutou pravdu - 4 roky šprtání byly v podstatě ztrátou času a ony si mohly užívat přesně jako všichni ostatní. A tak se rozhodnou, že poslední den na střední škole si to všechno vynahradí a roztočí to jak se patří. Čeká je velmi dlouhá noc plná dobrodružství, na jaké je žádná z knih nemohla ani zdaleka připravit. (Forum Film CZ)

neo93

Pěkně ujetá oddychovka, která ovšem dokáže pobavit. Když se dvě prominentky jedné střední americké školy na konci roku resp. na konci celého období uvědomí, že jsou pro ostatní pouhými roboty, kteří se nedokážou vůbec odvázat a myslí jen na studium, vysokou a svoji úspěšnou budoucí kariéru, rozhodnou se pořádně zatočit s touto nálepkou, slušných, milých a stále studujících holčiček. A není lepší způsob, jak odčinit promarněná léta, než to pořádně rozjet na spolužákově párty. Ovšem než se vůbec dostanou na samotnou párty, zažijí ještě další nečekané zážitky. Ztřeštěné hrdinky, ztřeštěná zábava. Ačkoli některé postavy mě docela vytáčely, hlavní ženské duo mě docela bavilo. Některé scény s nimi jsou dost povedené, některé zase očekávané a jiné překvapivé, třeba sekvence s panenkami. Za mě rozhodně povedená svěží komedie z tak známého amerického prostředí. ()

ER

Svěží, humorná story o hledání té nejlepší párty na zakončení střední školy , ale nejen. ()

Dandy95

Bavil jsem se parádně, super humor, super herci. Bohužel film na mě působil, jako kdyby ho původně točili pro Netflix a nakonec ho poslali do kin protože všechno je točený na dlouhý objektivy a v celým filmu jsou snad jen tři široký záběry. Nemůžu se ubránit a srovnat tento film s Lady Bird, který byl o level víš, obzvlášť díky te kameramanske práci. Lady Bird je ale komplet drama, Booksmart je fajn over-the-top komedie, která stoprocentně nenudi. Nevím proč se Olivia Wilde rozhodla točit v podstatě celý film v close-upech, protože to fakt působí hodně televizně. Mimo to je to ale super režisérský debut a určitě se těším na další její filmy! P.S. Beanie Feldstein a Kaitlyn Dever mají naprosto parádní chemii, dokonalejší casting nemohl být! ()

Honzin10

Jako jo, bylo to celkem fajne, ale tvrdit, že je tohle Superbad nový generace? Ani zdaleka. Pár vtipných scének napasovaných + jedna nutná dramatická scéna, která se tam jaksi zjevila, jen aby tam byla. ()

GameboyNES odpad!

Kdy přesně tohle mělo bejt vtipný?! Je to jen blábolení o buzerantech a vazbičkách. Pro jistotu je tam místo hudby jen negerský nadávání. Odpad jak vyšije! Upřímně nechápu že to má 60% To tady je fakt tolik buzerantů a lizpiček? Kde jsou ty časy zábavných teen komedií ala prcičky? ()

duskovahani

Tenhle film a troufnu si říct, že i skoro všechny obdobné filmy, je třeba soudit podle toho, čím jsou, čím chtějí být a hlavně na koho primárně míří. Když pročítám komentáře, mám pocit, že zdejší hodnotící asi čekali nějakou oscarovku. Co jste ale očekávali? Já upřímně téměř nic, a nakonec jsem se dobře bavila. Takový hodně vtipný teen bizárek, kterýmu třešničku na dort dodal překlad na Netflixu... Každopádně, čekat scénář typu Woody Allen je přihlouplý alibismus a pro někoho, kdo si brousí zuby na udělení DALŠÍHO nízkého hodnocení DALŠÍMU teen filmu, zcela jistě očividná satisfakce. Svůj záměr a potenciál podle mě ale tenhle film naplnil skoro na 100%. A můžu říct, že z toho nepřeberného množství komedií ze střední, poměrně výrazně vyčnívá. Ve zkratce: fajn ekvivalent k Superbad, jen tu hraje Beanie Feldstein, namísto jejího bratra :) ()

winstonik

Šťavnaté nočné road movie o dievčatách a chlapcoch, ktorí boli v kolektíve na konci potravinového reťazca, no napokon sa ukáže, že to tak nie je. Tak ako v živote. Autorovi nápadu premenovať film na "Šprtky to chtěj taky / Šprtky to chcú tiež" by prospelo exemplárne mučenie prejavmi Ľuboša Blahu. ()

wege

Chvílemi jsem se bavil, chvílemi fakt ne. Nic originálního, ale zase poctivě natočené. Třeba se jednou dočkáme a Olivia má na náročnější projekty. ()

ANTYCHRYST

Jestli si tohle někdo dovolí srovnávat s legendou prcicky.. tak se asi trošku posral :) jak je nyní v módě jedna je lesba druhý nesympaticky sádlo.. pak holčina co vypadá jak vypelichana ovec s predkusem :) nooo nadhera...celou dobu jsem čekal alespoň na nějakou lesbickou scénku.. ja osobně bych zůstal na párty na lodi :) tam by to šlo 30% ()

Vera2613

Pecka!! Herecky skvelé. Beanie ma zaujala už v Lady Bird a tu dostala omnoho viac priestoru čo je absolútne úžasné. Kaitlyn bola ako Amy neodolateľná a musím napísať že má krásny hlas a akúsi charizmu ktorou ma pritiahla k obrazu. Tiež pobavila Billie Lourde aj Skyler Gisondo. Príbeh je jednoduchý ale za to neskutočne vtipný. Scéna z taxíka ma dostala. Boli tam samozrejme aj predvídateľné momenty a tiež momenty kedy som mala chuť prevrátiť oči ale to nevadí. Celkovo bol film veľmi zábavný a bola by som veľmi rada ak by takýchto filmov vznikalo viac. 5* ()

Micoldee

Bylo mi tak trochu trapně za všech těch 6 lidí sedících v kině. Přidala bych jednu hvězdu za scénu na dívčích záchodech, kdyby i tu nakonec nezkazili trapnými rádoby vtipy. Nechoďte do kina za každou cenu, když nic zrovna nedávaj! ()

ESW

Za českej název by se mělo vraždit. Určitě je spousta lidí, který se filmu vyhnou jenom kvůli němu. No. Není to ale buhvi co. Ale je to komedie o amerických teenagerech bez nechutnosti, fekal humoru (ačkoliv se neobejde bez pobliti) a bez happy endu s vlajeckou. Jen mi chybí cameo Olivie! ()

carodejb

Olivia Wilde bude dobrá filmárka, jej réžia a štýl sú skvelé, ale tieto filmy musia hlavne fungovať na emočnej rovine. Keďže tučnejšia z dvojice je manipulatívna sebecká krava (ja viem, že to je tak trochu pointa), mal som problém prepojiť sa s postavami a vlastne som jej prijal všetko najhoršie. Práve takto nepríjemne napísaný charakter mi nedovolil ponoriť sa do inak vydarenej tínedžerskej komédie. Príbeh bol priemerný, dobrý ale priemerný. PS: Dcéra Carrie Fisher tu hrá nádherne uletenú babu a je najlepšou vecou na tomto filme. ()

curfew77

Ach ano, mám tak rád, když se víceméně odnikud a s (nepochopitelně) modrým hodnocením zjeví zničehonic pětihvězda jako hrom! Popravdě, hlušší místa to má, ale když někdo umí udělat finální předtitulkovou scénu takhle cool a samotné credits natolik feel good, klidně na těch pět prostě nakonec jdu. Famózní casting, výborný soundtrack, nahláškováno jako už dlouho ne, a režijně v podstatě debutující herečka Olivia Wilde mě svým umem opravdu zaskočila a nadchla. Strašně v pohodě film, který klame trailerem a samozřejmě i českým názvem, protože zaprvé (skoro) nikdy nejde směrem, který čekáte, a zadruhé umí naťuknout nejedno věčné a nejedno aktuální téma. Opravdu nesmírně milé překvapení. 90%. PS: Beanie Feldstein skvělá, ale Kaitlyn Dever naprostá láska. A ten její zadek ve spodním prádle...!!!! ()

MartinTerran

Tak tohle se tedy nepovedlo. Tohle že má být komedie? Spíš je to drama s romantikou a dobrý vtip jsem neobjevil ani jeden. Čekal jsem lacinou obdobu Prciček, ale houby. Velké zklamání a ztráta času! Hodnocení: 18/100. ()

PlysovyMacko

Teen komédia o dvoch kamoškách, ktoré sa celú strednú len učili a zisťujú, že by sa chceli odviazať na párty. Je tu málo vulgárnych vtipov na to o aký žáner ide. Najuletenejšia scéna sú bábiky barbie. Zvyšok je predvídateľný. ()

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana