Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

iXtr3m3

40% Sklamanie. Po technickej stránke a stránke výpravy a kulís to bolo super, ale absolútne sa nevyužil potenciál, škoda. ()

hlošík

Jestli se něco nemůže Léku na život ani v nejmenším upřít, pak je to skvělá vizuální stránka, která s dost suverénní Verbinského režií buduje chladnou, sterilní a vybledlými barvami podpořenou atmosféru alpské léčebny. To ovšem nijak nepotlačí skutečnost, že film následně začne dojíždět na průhledném scénáři s předvídatelnými či nezajímavými zvraty. Stejně tak je základní premisa filmu v mnohém až příliš upomínající na Shutter Island a další snímky. Následkem toho se pak řada scén, které mají vyznít mrazivě a "hororově", jeví (i navzdory zručné režii) jako odvar něčeho, co jsme už viděli jinde. Ke konci se už Lék převrací do čistého béčka, což v některých ohledech není na škodu, protože namísto nepřesvědčivé serioznosti film působí alespoň zábavně. I tak to ale ke konci zamrzí, neboť po uhrančivé atmosféře první třetiny to působí jako dost promarněný potenciál (i kvůli nedotaženosti některých příběhových linií. Jako připomínka toho, že Gore Verbinski vážně není jen tvůrcem Pirátů z Karibiku a že skutečně umí točit, to však působí solidně. ()

HiddenDragon

Chapu, ze tenhle zanr si na nejakou realitu nepotrpi, ale clovek by mel aspon chapat, co se deje. Tady tvurci splacali (ve snaze byt trochu jinaci) tolik veci dohromady, ze je vysledkem spis kotlik Pejska a Kocicky. Pripravte se na podivny mix Draculy a Hostelu. S radoby hodnotnym poselstvim, ze by se clovek dnes nemel hnat jen za karierou, pred nas stavi hororovy pribeh o tajemnem hradu ve Svycarsku, kde jsou divni vsichni, od zvirat pres pubescenty az po hradniho pana. Pod rouskou luxusnich lazni se tu deje cosi podivneho, do cehoz se nevedomky zaplete mlady stockbroker Lockhart (DeHaan), ktery ma odtam privest do New Yorku sefa jedne wallstreet firmy. To se rediteli ustavu, ktery ma s pacienty sve plany, prilis nelibi. // Naoko zajimave, ve vysledku bez celistvosti a logiky. DeHaan je chvili v "moci ustavu" a jeho zamestnancu, aby v nasledujici minute uz detektivne resil, co je vlastne spatne. Porad to takto osciluje, k tomu se vice a vice odkryva historie hradu i tajemne divky, ktera jej obyva spolu s pacienty-duchodci. Behem cele story neprijdete na to, proc personal (dobrovolne?) sdili podivne choutky sveho sefa a spis to vypada, ze maji vsichni v tomto filmu trochu vymyte mozky. Misty je to sice hezky psycho a tajuplne, ale na konci se mi zkratka nedostavil pocit, ze by scenar daval smysl. Za me tedy slabota. ()

klukluka

Žasnu nad vizuální stránkou- obsah pro mě byl tentokrát podružný. Kromě těch miliónů dolarů- dají se tyhle filmy dělat, aniž by z herců nebo jejich dablérů crčela jejich skutečná krev? Aniž by se kvůli tomu zapalovaly historické budovy, nebo alespoň kulisy v měřítku 1:1? Na obrazové stránce filmu opravdu nenacházím jedinou slabinu, jen samé přednosti zasluhující superlativy. Tajemný hrad v Karpatech mě asi kdysi pobavil víc, přednosti Léku na život jsou ale někde jinde- každopádně jsou. ()

Han22

Čekal jsem o tohohle pořádný průšvih, ale kupodivu mě to bavilo. Mladý makléř přijíždí do soukromého sanatoria odvézt šéfa na odpočinku a odhaluje podivné tajemství tohohle místa. Posedost vodou, podivní úhoři, zaměstnanci mluvící německy vypadající jako personál doktora Mengeleho, zfanatizovaní pacienti kteří se záhadně ztrácí a chřádnou přes veškerou léčbu. A jedna 200 let stará legenda o incenstním vzahu a pokusech barona na lidech. Je to příšerně dlouhé, v hlavní roli je zoufale slizký DeHaan, který se celý film tváří úplně stejně a Mia Goth vypadá jak retardovaná (ale má krásný zadek a kozy). Ale na druhou stranu postupné odhalování tajemství ve filmech mě baví, stejně jako prostředí léčeben a vizuální stránka některých lokací je úžasná. Je fajn vidět konečně horor, ve kterém jsou nějaké peníze. Navíc finále vypadá jak z těch klasických hammer hororů 50-60. let. I když odhalení není z těch nejchytřejších nebo totálně šokujících, celkově vzato mě to prostě bavilo. 4*. ()

jakeer

Aj som chcel dať 5 hviezdičiek, lebo 69% je smiešne málo. Ale predsa len tomuto filmu na plné hodnotenie niečo chýba. Ale spracovanie bolo príjemným old shoolom. Také filmy sa robili na prelome 80. a 90. rokov... ()

Tydlidáš

Vizuální stránka filmu tak skvělá, že sem se v kině cejtil, jako bych dosavadní život koukal jen na šestnáctkrát přehraný videokazety. Buřinku dolu. ()

Orthank

Do bodky okopnutý Shutter Island (ešte aj hlavní hrdinovia sa podobajú) s peknejším vizuálom, svojským Verbinského podpisom a čerešničkou na torte v podobe za vlasy pritiahnutej mysterióznej pointy, na ktorú musíte prísť najneskôr do 15 minút. ()

Corpsegrinder

Shutter Island z prostředí švýcarskejch lázní který svojí atmosférou připomínaj spíš starej viktoriánskej blázinec. Neuškodilo by tomu mít zhruba o 45 minut kratší stopáž ale i tak jsem se bavil a několik scén bylo vážně ošklivejch. ()

Fary

Zajímavý, jen místy trochu (dost) nekonzistentní. Námět dobrý, ale příběh pokulhává a místy to prostě nedává v ničem smysl. Navíc první půlka filmu drží nějakou atmosféru a druhá je jak nalepená ze špatnýho Bčkovýho hororu. Škoda toho - mělo to potenciál a rozhodně fajn lokace. ()

Hanys_

Tajemná atmosféra hlavně v první polovině dost baví, jenže děj je díky té přestřelené stopáži a spoustě zbytečných dějových linek strašně roztáááhlý. Navíc tomu všemu dává korunu směšný závěr. Tohle Verbinski (ač mě obvykle fakt dost baví) prostě krutě nezvládl. DeHaan jako levnější a mladší verze DiCapria (protože inspirace Shutter Island je zřejmá) ale rozhodně nezklamal. ()

aquiver

Pozitivní překvapení. Strhující a vtahující film, skvělá formální stránka a krásná kamera. Prostředí švýcarských Alp a osamoceného místního sanatoria je úchvatně atmosférické! Béčko, na které se těším, až uvidím podruhé. 75 % ()

kolemjdouc

naprostá zbytečnost plná obscéních záběrů.Jediné co se dalo pozřít byly exteriéry.Američané v poslední době přikročili ke zvýšení obsahu stupidnosti který se přibližuje blivajzu ()

F.W.Colqhoun

Fuck off, Adolf! Horory jdou Verbinskimu daleko lépe, než řekněme Piráti v Karibiku, mohu-li snobsky soudit jako divák, který se neobtěžoval :-). Mladší ošklivý bratr Leonarda DiCapria nachází svůj prokletý ostrov v alpských lázních. Ve fantasmagorické změti záměrných i mimovolných odkazů (Lovecraft, Duna, Rosemary's Baby, Zámek, Dr. Strangelove atd. atd.) fungují bezchybně dvě věci: obrazy a atmosféra. Putování hrdiny labyrintem lázeňských tunelů od jednoho priessnitzu k dalšímu dává každou chvíli trochu jiný smysl (symbol sem, symbol tam), aby ke konci vyšlo najevo, že kakofonní paranoia končí žánrově prostě v B minor. Ztráty těch dvou a půl hodin nelituji ani v nejmenším: Jako vizuálně opulentní předehra pobytu v Lázních Libverda naprosto dostačující. ()

papushka

Něco jako variace na Wese Andersona frčící na slušným matroši. Vizuálně je to nádherný, příběh ale totálně ujetej. ()

Gray Wolfman

JOOOO!!! Tak tohle JOOOO!!! Máte nějaké zdravotní problémy? Tak navštivte tenhle veget wellness a do konce života vás už trápit nebudou. Jsou vám nepříjemní úhoři? Tak na to ani nekoukejte, pač se z toho asi poserete... Kino filmy nejsou moc pro mě a dívám se na ně většinou z donucení, ale tady jsem udělal vyjímku a jsem za to rád, pač vyšinutí doktoři, izolace a pokusy na lidech je moje. Přidejte k tomu uvěřitelné herce a krásnej audiovizual a máme tady tuhle bombu. Nemůžu jinak, než plnej počet a doporučení! Tohle stojí za to vidět!!! ()

Paldiny

Tiež ma počas sledovania prenasledovali preludy, videl som o 20 minút dopredu, stále mi bol v pätách DiCaprio a na režisérskej stoličke sa húpal Scorsese. Teda minimálne jeho tieň, pretože tá atmosféra, ktorú som si pamätal sa neopakovala, našťastie nepríjemné priestory spoznával a podozrivý personál tiež. Komu to dať za vinu? Snáď tvorcom, remakujú bez toho, aby to oznámili. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt