Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (CinemArt)

Sunny.69

Ačkoli obsahově to bylo až příliš kombinace všeho možnýho i nemožnýho, musí se tomu uznat naprosto perfektní a netypická kamera. Od začátku do konce je to úchvatna hra se stíny, světlem, odlesky, odrazy. Úžasné a nejlepší na celém filmu. ()

Wardan

Zklamání, přesto jsem rád, že jsem to viděl. Je to pořád osvěžujícím způsobem jiné než, co se, alespoň v našich končinách, dostane do kin. Bez zbytečných potoků krve, křiku a „jump scarů“, za to se starosvětskou atmosférou, roztomile pulpovým příběhem se všemi možnými klišé a překvapivě nemalým rozpočtem, který opravdu je vidět. Bohužel to má neúměrnou délku a stopy až příliš jednoznačně vedou ke konkluzi, takže nelze nebýt napřed a zvlášť ke konci otráveně čekat. Více zase tady. ()

Matli

Sice psycho, ale určitě jsem viděl větší filmy. Velmi dobře natočené, ale už to po pár dnech vyprchalo, takže žádný silný zážitech si z tohoto kusu neodnáším, což je asi škoda. Každopádně za podívání to stojí. 71% ()

zahadum

Liek na nudu v prevedení ultra digi ..... ( hnusnejšie CGI by nedal snáď ani Troška ) .... pri ktorom zaspíte na 100 % a bude to jedno lebo je pravdepodobnosť toho,že sa vám bude snívať lepší sen než táto instantná nič nehovoriaca nuda. ()

Bozvav

V podstatě děsná blbost s vražednou stopáží. Po sto minutách bych raději polikala hady, než koukala na takovou ptákovinu. 25%. ()

noelcoward73

Nakonec jsem to dal najednou, i když kvůli délce 2,5 hod. jsem i zvažoval, že se kouknu jen na část a zbytek další den. Bohužel mě to nezaujalo. Vůbec jsem nepochopil, kde měl být zastoupen prvek fantasy (snad úhoři?), a proto mě také překvapila schválená zajímavost, že práce na vizuálních efektech zabraly 10 měsíců. Je to neúměrně dlouhé, určitě by se to dalo zkrátit třeba na necelé 2 hod. Líbilo se mi prostředí sanatoria (i když by mohlo být využitu mnohem lépe, ale to by film asi musel být o něčem úplně jiném), více jak polovinu stopáže bylo dobré mysteriózno. Ale příběh mě teda moc nezaujal. Čekal jsem zkrátka od toho něco jiného. Jo a Jason Isaacs (ředitel sanatoria) mi strašně připomíná Gregoryho Pecka. ()

warrenur

Filmarcina i obrazy uchadzajuce, avsak uletenosti a prilisna podobnost s DiCapriom v Shutter Island...meh...nepobavilo. Stare Nazi-pokusy ma uz nechavaju chladnym. Neodporucam. Prvoplanove akoze "ohurenie" neplati na kazdeho a tento Verbinskiho paskvil ma neoslovil...ma rozhodne vydarenejsie kusy. Slabota. ()

Raziel_cz

Moderní hammerovka. A funkční! Gore Verbinski je záruka prvotřídní filmařiny a tady se mohl vyřádit. Každý záběr je umělecké dílo. Exteriéry, interiéry – všechno nádherné a poutavé. K tomu napínavá atmosféra, inteligentní scénář, naprosto bezchybný a maximálně sympatický Dane DeHaan a Jason Isaacs v roli, která jako by byla napsána na tělo Peteru Cushingovi nebo Christopherovi Leemu. Délka mi nevadila. Po nářezovém začátku sice děj zpomalí, ale rozhodně si nemyslím, že by snímek zkrácením stopáže něco získal. Takhle si můžete vychutnat podivné charaktery, zkoumání zákoutí léčebny, rozplétání záhady a řadu zvratů, jež vás donutí přemýšlet. A pak samozřejmě následuje velkolepé finále. Mrzí mě, že A Cure for Wellness propadl, protože další takhle velký a drahý horor kvůli tomu asi hned tak neuvidíme. Ale o to víc jsem si ho užil. A vy byste měli taky. ()

fr3ak

Konečně horor jak má být. Bez všech nemocí, "díky" kterým tento žánr poslední dobou tak degeneruje. Zapomeňte na samoúčelné lekačky a trapné bubáky. Tady se jede hlavně atmosféra a ta by se dala krájet. Verbinski tímto dílem možná spáchal profesní sebevraždu (vynikající horory už dnes diváci neocení), ale za to že se neohnul a jel bez kompromisů, za to má ode mě velkou poklonu a samozřejmě zcela jasné nepochopení od CSFD smetánky (budu se opakovat, ale pokud tady hledáte dobrý horor, neřešte procenta). Remake Kruhu budiž odpuštěn. ()

BOURQUE

Prvá polovica filmu je zahraná a natočená tak, ako má byť: priemerným tempom vykreslená situácia a pomalé zoznámenia s prostredím. G. Verbinski čerpá z mnohých známych zdrojov, je to vidieť o samého začiatku. Druhá polovica však stráca dych a samotný záver vypadá tak, že sa to snažili natočiť čo najrýchlejšie. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Kulda24

První polovinu jsem si užíval. Atmosféra byla tajuplná a občasná nepředvídatelnost filmu dokázala příjemně překvapit. Sice jsem si v druhé polovině říkal, že sleduji Prokletý ostrov verzi 2.0, ale stále mě sledování bavilo. Film doplňují i velice hnusné scény, při kterých jsem musel odvracet hlavu stranou. Škoda jen že konec filmu začal být směšný a nesmyslný. Verbinsky si nejspíše pořádně šlehnul. To špatné nahradilo to dobré a proto dávám 60%. ()

Rockerman

Já mám prostě tyto záhadplné filmy rád. Jistě, se Stonehearst Asylum se to srovnávat nedá, ale přes trochu dlouhou stopáž, dařilo se udržet napětí po celou dobu. Takže já zklamaný nejsem a Lockhartův děsivý zážitek ve švýcarském sanatoriu jsem si užil. ()

strikeman

Čert vem plagiátorství, čert vem nesympatické ksichty, ale to zprasené béčkové finále pohřbilo celou (DVĚ HODINY!!!) poctivě budovanou thrillerovou atmosféru. Chjo ... 50% ()

GOREGASM

Verbinski netočí dokonalé filmy, vždycky tomu něco málo chybí, respektive v jeho případě spíše přebývá, ale rozhodně je vždy na co se dívat. Cure for Wellness potvrzuje, že atmosféra a vizuálně nápaditá režie jsou hlavními devízami Mr. Gorea, a že The Ring nebyla náhoda. Tajuplný příběh jednoho švýcarského sanatoria splňuje sice všechny atributy béčkové zábavy, nicméně je to vše zabaleno v triple áčkovém dárkovém balení. Dechberoucí kamerou počínaje a ratingovou nesvázaností konče. Tohle není film pro masy, ale delikatesa pro filmové nadšence. Vždy, když podobně odvážný film projde filtrem producenta a střihače až na plátno kina, mám druhé Vánoce. Velmi brzy mne při sledování napadl Scorseseho Shutter Island, který disponoval podobně silnou atmosférou a dráždil divákovu zvědavost téměř k nepříčetnosti. To se Verbinskému daří také velmi dobře, jeho film je navíc odvážnější a na některé scény jen tak nezapomenu (vrtání zubu mi zavřelo obě oči), ale nemá tak údernou koncovku, na kterou jsme tou formální dokonalostí předtím navnazeni. Přesto je moc dobře, že se nestříhalo a na plátno se dostalo přesně to, co Gore Verbinski chtěl. Hororové mysteriózno roku. 90% ()

JakeG

První půlka vážně super (atmoška, hudba, psycho), ale dějově se to pak již odvíjelo poněkud do slepé uličky. Škoda. ()

Rathalos

Dalsi velmi zvlastny,ale zaujimavy kusok vo filmovej tvorbe,ktory ma zaujal a vtiahol do deja a cakal som,ze ake to bude mat rozuzlenie,ma to zopar scen,ktore stoja za to,hlavne vrtanie do zuba vo mne vyvolalo uskrn a bolest,fuha,zubarov nemusim a musim pochvalit aj hlavneho hrdinu,Dane DeHaan to zahral dobre,urcite to nezaujme hocikoho,ale ja davam plny pocet...:-) ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt