Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

Gendarme

skvělá je na filmu myšlenka, že ozdravné ústavy si pacienty vyrábí vlastně sami ... dobře koreluje s konspirační teorií, že farmaceutické firmy/lékaři nás vlastně nechtějí vyléčit, jen z nás mít zisk, nebo věčný život :-) O dost horší než Shutter Island (2010), vizuálně ale moc hezky zpracované. ()

Likan7

Velký potenciál první poloviny je totálně zabitý druhou půlkou, ale film se nakonec na 4 dokodrcá. Předně musím říct, že to není ani moc fantasy, ani moc horor. Je to spíš thriller a Gore Verbinski hodně pozorně sledoval Prokletý ostrov, protože právě s tímhle filmem má Lék na život hodně společného. Prostředí, tajemnou, mrazivou atmosféru, nepochopitelný chování prakticky všech okolo a záhad, že je budete přehazovat vidlemi. Jenže film má skoro až ukrutných 146 minut. 2 a půl hodiny na banální příběh, který by v klidu vyšel na 100, maximálně 110 minut a byly bychom všichni spokojený. Někde v polovině neustálého pátrání pana Lockharta to už zavání přílišnou repetetivností a nudou. Téměř od příjezdu mi bylo jasný co tam není tak úplně v pořádku a někdy od poloviny filmu už jen čekáte na rychlejší tempo a gradaci. Ta sice přichází, ale konec je TAK MOC wtf, že jsem na to čuměl z pusou otevřenou a nechápal jsem, proč tak náramně připravený film Verbinski pokohnil takovým fantasy koncem, který do filmu vůbec nepasuje. Je to škoda, karty sice byly rozdány hned z kraje jasně, ale velmi zajímavě. Skvělá atmosféra psycho atmosféra, solidní Dane DeHaan, nádherné prostředí zámku (příroda, hory, krajina atp,) a pěkná kamera. Všechno tohle Lék na život má, a i když se to v poslední půl hodině zvrtne v něco nehezkýho, určitě to je zajímavý film, který mě mile překvapil. PS - Dane DeHaan není dostatečně známý nebo pěkný, že není na plakátu? Místo něj tam je holka, která hraje v nejlepším vedlejší roli a většinou jen stojí a tváří se wtf. ()

Franc1s

No tak to se asi nějak nepovedlo...Tady chtěl asi někdo natočit druhý Prokletý ostrov, dostal hodně prachů a tak to dopadlo. Začátek ještě ok, cca v půlce filmu zjištuji, že na to musím ještě koukat hodinu a přestává mě to bavit, otvíram další pivko, nepomáhá. Dvě hodiny filmu za mnou, stále není konec a chytám nerva, zbytečných 2,5 hodiny... Nápad dobrej, zelené zpracování ok, hl.hrdina(no comment), nuda kam se podíváš, nejlepší záběr s rýčem do hlavy... 5/10 Mažu a chci zapomenout... ()

Petulka88

Verbinski se musel zbláznit, když tenhle horůrek natáhl na 2 a půl hodiny. Divákovu trpělivost pak navíc "odmění" naprosto retardovaným koncem. Tohle je naprostá ztráta času... ()

E lan

Nepovedený superdlouhý všemíchající nesmysl se slabými hereckými výkony, blbým scénářem a několika vyloženě nechutnými scénami. Není o co stát. ()

Psycho.R

Gore Verbinski má na svědomí americký remake Kruhu, který je pro mě top horor. Sice jsem se po něm bál jít léta v noci vyčůrat, ale v tom je znát jeho síla. A v pokoji s televizí mi taky není nejlíp... Tentokrát vsadil na jiný druh mysteriózna a není to na škodu. Různé sureální výjevy, které nakonec dají smysl, zvláštní chování všech postav, nádherné, ale mrazivé záběry. Jen jsem doufal v silnější pointu... Navíc bych rád věděl, co se s postavami stalo dál. Skončili na psychiatrii? Někomu to může připomenout Prokletý ostrov, který měl sice daleko lepší pointu, ale Lék na život mě bavil víc tím, že v průběhu sledujete naprosto nečekané výjevy a nevíte, co je skutečné a co ne... ()

kukkik

Téměř celou dobu se slušně rozjíždějící psychárna, která ale v poslední čtvrtině přechází do nesmyslného kolotoče, ve kterém dala tísnivá a mysteriózní atmosféra vale a místo ní se vše zvrhlo v obrazy šílenství bez žádné větší hloubky. Po tak slibném (a po čertech dlouhém) rozjezdu to bylo obrovské zklamání a promarněná šance na něco excelentního. 3/5 ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Ma to dobrou atmosferu, kdy se neustale prohlubujou podivnosti a nejasnosti v deji. Tak nejak od pulky je jasny, ze tvurci nehodlaji divakovi cokoli vysvetlovat a muzou si tak vymyslet cokoli. Kdyz ale pristoupite na jejich hru, ze ne vsechno musi davat nejakou logiku, je to fajn atmosferickej film se super budgetem - takze vsechno vypada super. 75 %, 4/5 ()

samkko

4,2/10 a další nevydařený pokus dosáhnout vrcholu kinematografie v podobě Prokletého ostrova. Abych byl upřímný, měl jsem na Cure for Wellness fakt velké očekávání. V závěru je to taky důvod, proč mě to o to víc zklamalo. Snímku sice po vizuální stránce není co upřít, a dokonce i atmosféra je tu místy dost dobrá a najdeme tu hned několik podařených scén. Jenže děj (který je místy předvídatelný a hlavně už párkrát ohraný), dlouhé tempo (u kterého jsem usínal) a konec (který se moc nehodí k celkovému wibu filmu, byť závěrečný požár vypadá skvěle) to tahají dolů a to v takové míře, jakou můžete vidět na mém hodnocení. ()

GTS_PUNK

Ozdravný pobyt vo švajčiarskych Alpách ešte nikdy nebol taký desivý. Režisér Gore Verbinski vo filme z roku 2016, na ktorý možno aplikovať hneď niekoľko žánrov, na pomerne širokej ploche rozpovedá zaujímavý príbeh. V rámci neho nahliada na ľudskú túžbu po moci v rôznych podobách, pridáva k nej fiktívne historické pozadie a všetko to odieva do veľmi dobre ušitého mysteriózneho kabátiku, ktorý je schopný držať diváka v napätí od začiatku až do konca. Skôr, ako nájde odpoveď na jednu otázku, sa pred ním objaví ďalšia. Film je týmto spôsobom zároveň schopný neprísť o divácku pozornosť, keďže mu stále ponúka nové a nové podnety, ktoré ďalej rozvíjajú príbeh. Ten je vo svojej podstate pomerne komplexným počinom, pričom však dokáže veľmi dobre pracovať so všetkými aspektmi, ktoré sa v ňom vyskytujú. Hlavným hnacím motorom je jednoznačne mysterióznosť, tajomno, nesúce sa naprieč celým Verbinskiho dielom, nútiace diváka klásť si v istých chvíľach otázky o tom, čo je skutočnosť, respektíve ako sa veci aj v súvislosti s postavami naozaj majú. Film je síce príbehovo komplexný, ale nie komplikovaný, keďže do seba jednotlivé prvky pomerne dobre zapadajú a dajú sa vysvetliť. Na druhú stranu, príbeh, jeho podanie, záver a celkové vysvetlenie však nemusia sadnúť každému, čo je pochopiteľné. Ak je však divák nastavený na správnu "vlnovú dĺžku", potom ho film jednoznačne zaujme. A to nielen pre svoj príbeh, ktorý je jeho dominantným a najzaujímavejším prvom. Snímka dokáže takisto zaujať svojou pútavou výpravou ("Why would anybody want to leave?"), ako aj hereckým obsadením. Na prvý pohľad nie veľmi sympatický Dane DeHaan zvláda úlohu Lockharta výborne. Rovnako pozitívne sa možno vyjadriť aj o Mii Goth a zaujme tiež Jason IsaacsA Cure for Wellness je zároveň filmom, v ktorom veľmi dobre vyniká vizuál. Ten do popredia vystupuje nielen vďaka zvládnutej kamere či aranžmánu scény, ale predovšetkým vďaka výprave a mysterióznym prvkom príbehu o ľudskej chamtivosti. A to všetko spolu vytvára mrazivú atmosféru, ktorá však divácky zahreje. ()

WhiteRaven

Strhující... Skvěle natočený film, který je napínavý až do konce. Gore Verbinski udělal jistě skvělou práci, avšak občas to až moc přehání. První polovina filmu je bezchybná. Tajemná a úchvatná. Během druhé poloviny se to trochu zvrhne do jakéhosi klišé, které už jenom vymačkává poslední kapky té temné atmosféry. Občas to spadá až do zbytečné brutality (vrtání zubu) či neustálého protahování. DeHaan je úžasný a se vzhledem mladého DiCapria se na něj krásně koukalo. Isaac spolu s "nádhernou" Miou tvoří krásný vedlejší pár, který dodává filmu nutkavou potřebu, mít je na plátně víc. Kamera je prostě skvělá. Záběry nemají jedinou chybu a spolu s hudbou jsou obrovskými taháky celého filmu. Zážitek to byl nádherný a jsem rád, že něco takového vzniklo. ()

Shitonit

Jako mě to blbý nepřipadlo. začátek mě lehce neba, pak ten řidič byl fajn, se to lehce rozjelo, trocha napínáků, a furt se něco dělo nedělo, zlámaná hnáta umožnila zbrzdit děj, pár hádanek, pak ta buchta Hannah, a celý dokupy mě to strhlo tak, že mě to nesralo i přes skutečnost, že jsem to sjížděl z hnusnýho votitulkovanýho kinoripu. Konec votevřenej, a závěr před koncem mistrovskej. Takže co jako by jste chtěli za ty prachy ?? Místo hadů krevety ?? :-) ()

RAFT

Verbinski a jeho prokletý ostrov tak trochu jinak.Herci nic moc ,Isaacs docela v poho .Ten film je strašně přeplácaný ,děj no docela v poho akorát ta stopáž 146 minut to jako vážně ,tady by se to dalo ještě prostříhat.Začátek do těch 45 min dobré ,zbytek už se vleče nějaké pasáže dobré ale ,tohle fakt ne .Jednou to bohatě stačilo.55% ()

Brooks

Do lahodne komponovaných kamerových kompozícií zaobalená, v krásne ponurých lokáciách sa odohrávajúca a tajuplnou hudbou podmalovaná, pohľadnica z dávnych časov. Prvá polovica je fantastická, dejovo nepredvídateľná, interpretačne bohatá, plná famóznych scén. Tá druhá je slabšia, rozkrývanie zápletky už nie je tak podmanivé, tempo povážlivo drhne a samotné finále je vyložene kŕčovité (obzvlášť scéna odmaskovania). V podstate "len" formálne špičkový brak. ()

Clark_Kent

Byl to vážně lék na život? Nebo spíš cesta do hrobu? Takové ty experimenty a pokusy a reakce toho je a bylo docela dost už. Vážně mě to chvílema strašně nudilo a modlil jsem se za konec. Prokletý ostrov tohle nebyl ale začali to taky trochu kopírovat a musím říct, že tohle mě vážně nepotěšilo. ()

boo-boo

A Cure for Wellness smrdí dvoma vecami - sproste veľkým rozpočtom a bezradnosťou scenáristu. Začína to tajomne a príjemne z toho mrazí, všetko to hrozne dobre vyzerá a znie - potiaľto úradujú peniaze. Keď sa majú veci konečne začať hýbať, dôjde na neduhy spomínaného scenára - je to neskutočne dlhé, končí to na etapy tak asi štyrikrát a keď konečne prišlo na pointu celého toho bizáru, vlastne som už na ňu ani nebol zvedavý. ()

john.h

Líbí se mi ten pomalej rozjezd, budování nejistoty, naznačování, že s vodou není něco v pořádku od prvních momentů, vše to ale směřuje k trochu zvláštnímu vyvrcholení, které sice dává smysl, ale posledních dvacet minut je už trochu tuctová podívaná. Solidní čtyři, horůrek podle mého gusta. ()

DjangoDoe

V podstate ide o slušné Béčko staršieho Priekliateho ostrova, ktoré má však slabosť najmä v scenári, ktorý nám pripravuje trištvrte filmu niečo epické, záhadné a strhujúce. No na konci sa niečo pokazilo a nezostane v divákovi žiadny pocit vďaka ktorému by nad filmom premýšľal dlhšie ako cestou von z kina. V zásade pekná švajčiarska výprava, nehoda s jeleňom a uhry v nádrži ma nenechali úplne chladným a keby nemám ten divný pocit, že niečo podobné som už v živote videl, bol by som určite nadšenejší. Aspoň tu vyplýva ponaučenie do budúcna, že Scorsese je len jeden a vôbec nie je potrebné ho kopírovať. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt