Úsměvný film vypráví ne jeden, ale hned několik příběhů. Ústředním dějovým motivem je konflikt mezi otcovsky rozvážným řidičem družstevního náklaďáku Pávkem a jeho mladým, mentálně zaostalým závozníkem Otíkem. Neméně důležité jsou však i další dějové prvky, vykreslující střediskovou obec a její obyvatele s humorným nadhledem a přitom s mimořádnou plastičností a autenticitou. Snímek je naplněn typickým svěrákovským inteligentním humorem, někdy trochu drsnějším, avšak nikdy vulgárním, umocněným Menzelovým smyslem pro "poezii a prózu" všedního života. (Ateliéry Bonton Zlín)

mannheim

Škoda slov. Pretavenie predstavy o ideálnom filme. Famózne obsadenie, úžasná téma, neha a faloš v jednom tanieri poctivej filmárskej polievky. Úžasný a neopozerateľný film. ()

vrgulnik

Nejen moje nejoblíbenější komedie - je to prostě "naše národní zlato". Symbol češství - něco jako pivo, svíčková, Nagano a Kde domov můj dohromady! :-))))) ()

lvi_psouk

Dáte si kávu, čaj nebo něco ostřejšího? Rohlik... :-))) Koho by toto nerozsekalo? :-) Velmi lidské vyprávění o malých lidech na malé vísce... Netřeba velkých a velkolepých produkcí o záchraně světa, stejně je to jedno velké klišé opakující se stále dokola. Kde jinde se člověk dozví, že nejlepší pivo je ze sedmýho schodu, že máme nejhezčí holky a že by chlapi neměli lít to pivo z oken :-) ()

Ferenc

Výborný film od mého oblíbeného režiséra. Film je zásobárnou výborných hlášek, z nichž některé zlidověly, např. pivo ze sedmého schodku. Tuto hlášku jsem znal dříve než film. ()

Memfiska

Naprosto skvělý film, kterému se nedá nic vytknout. Hlášky z filmu jsou nesmrtelné. "To neděláš dobře Jaromíre s těma sirkama" či "doktor říkal, že je momentálně zavostalej." :-) ()

mb.hk

Asi každý si s Jiřím Mezelem spojuje jeho oscarový světoznámý film a jiná vážná díla. Ale ne každý ví, že je to právě on, kdo má na svědomí i mnoho našich nejpovedenějších komedií jako třeba tuto. Obrovskou výhodou tohoto filmu je to, že nemusíte přemýšet nad složitým příběhem a přitom zde najdete nespočet různých osudů obyčejných lidí jedné malé vesnice. Dialogy jsou tak přirozené a vtipné zároveň, že hlášky z tohoto filmu jako "Vy jste se zase kochal..." nebo "Na funkci to nebude mít vliv..." si rádi spojujeme s každodenními událostmi ve vlastním životě. Vesnička patří mezi ty filmy, které můžete vidět i po dvacátépáté a stále se smějete. :) ()

Snakefinger

Klasika. Co k tomu více dodat. Vidět se dá i desetkrát po sobě a vždy vás něco dostane. Ovšem ve své podstatě je to velice smutný film. ()

shinlove

A uši sis myl? :D Lidová komedie, která naprosto ční nad 99% českých filmů. Prostě Svěrák je génius a až jednou (a doufám, že za hooooooooodně dlouho) nebude, měl by být na jeho počest vyhlášen státní svátek! Nádherná podívaná od začátku do konce. 5* ()

Sansnom70

Jedná se o film, ze kterého se asi používá mezi lidmi nejvíce hlášek, které už dokonce zlidověli. Jako například: Vy jste se zase kochal pane doktore, ta vaše pánev je skvělá, ty jsi zase rozbil sloupek, na funkci to nebude mít vliv, až nastaví zrcadla, akorát tady řádí slintavka a plno dalších a dalších. Film je plný skvělých hereckých výkonů a tak se určitě řadí mezi nejlepší české komedie. ()

Zofinka2

Nejvíc se mi líbí, jak říká Hrušínský v podání doktora panu Lírovi, ať jede do Přerova kouknout na hřbitov, aby věděl, do čeho jde:-). ()

P@\/EL

Klasická česká komedie z lidového prostředí. Je tu tolik srandovních scének a nezapomenutelných hlášek, které se už dostaly do běžné řeči. Herecké výkony jsou vkustku vynikající, rovněž obsazení maďarského herce je příjemným spestřením. Vesnické obyvatelstvo čítá velké množství zajímavých postav, povah a charakterů. Asi nejlepší je postava doktora Skružného, který rázně zachází se svými pacienty a pořád se mu nedaří zkrotit svou Škodovku. Film působí přirozeně, líčí vesnické příhody se vším všudy, a proto je mi hodně blízký. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr