Stáří je bezesporu velmi citlivé téma, ale přece jen jsem čekala, že "Babí léto" bude natočeno s větším humorem a menší mírou deprimující trpkosti. Mám ráda S. Zázvorkovou a zbožňuji V. Brodského, uznávám jejich herecké výkony v tomto filmu (a vůbec v celé jejich bohaté kariéře), V. Michálek je solidní režisér, nicméně tohle tísnivě melancholické drama mě uvrhlo akorát do blbé nálady a navzdory zdejším nadšeným ohlasům se nemůžu donutit k vyššímu hodnocení. Jistě, nepostrádalo to moudrost a realismus... asi jsem prostě divná, vnímala jsem snahu o vtipnost a pozitivnost, mělo to však na mě úplně opačný účinek. Pro koho byl vlastně tento film natočen? Rovnou vynechme děti... Já to viděla ve 25 letech se svou 50-letou mamkou, dívali se i moji 75-letí prarodiče. Tři generace a nelíbilo se to ani jedné, nejvíce zklamaní byli právě ti nejstarší. Z mého hlediska mírný nadprůměr, který mě z valné části neoslovil, jsem holt necitlivý balvan: na téma vyrovnávání se stářím mi mnohem víc sedly Svěrákovy "Vratné lahve". 60%(3.6.2009)

Tenhle film miluju!!! Můžu se na něj kdykoliv podívat a vždycky mě dostane!! Mám rád filmy o stáří a tenhle z pera Jiřího Hubače je prostě geniální! Navíc natočený mým oblíbencem Vladimírem Michálkem. No a herecké výkony Vlastimila Brodského, Stelly Zázvorkové a Stanislava Zindulky jsou ohromující a úplně přirozené!! Nádhera, nemám slov!! Ta hudba Michala Lorence, to je nádherný pohlazení po srdci!! Snímek, u kterého slzím smíchy nebo dojetím!! Překrásný způsob vyprávění!! Absolutní lidský příběh!! Brodský jako František Hána, který neustále " lakuje" mě strašně připomíná mě samotného, haha. Jestli se dožiju tolika roků, tak se budu asi chovat úplně stejně. Nádherný na tom je, že dva lidi, kteří spolu žijí v domácnosti 44 let se stále mají rádí, škádlí se, hádají a to je na tom to nejkrásnější. To už snad v dnešní době není ani možné. Film, který řadím mezi nejlepší porevoluční počiny. Je obrovská škoda, že nedlouho po natáčení spáchal Vlastimil Brodský na své chatě sebevraždu. Pane Brodský, v mém srdci navždy zůstanete!!!(18.7.2011)

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal. Téma filmu o živote dôchodcov ma totiž veľmi nelákala. Je to však jedno z najpríjemnejších prekvapení, aké som v poslednej dobe videl. Miesto očakávanej stareckej nudy som sa dočkal láskavého humoru. Z tohto by si mali zobrať príklad všetci Troškovia a Soukupovia, lebo pri tomto filme som sa smial viac ako na filmoch spomínaných režisérov, ktoré natočili za posledných 10 rokov dokopy, a to pritom nejde o typickú komédiu. Ani neviem, čo tomu chýbalo, aby som dal plný počet, možno keby som mal o pár rokov viac...(11.11.2004)

Musím říct, že od tohodle filmu jsem předtím, než jsem ho viděla poprvé, vůbec nic nečakala. Brodského ani Zázvorkovou totiž moc ráda nemám, navíc mi připadalo, že film o důchodcích mě asi vážně bavit nebude... A jak jsem byla překvapená! Babí Léto už jsem viděla asi třikrát a klidně se na něj podívám po čtvrté. Film je natočen naprosto skvělým, krásným způsobem ... Nejsem si jista, jak slov vyjádřit to, co režisér vyjádřil tímto snímkem. Asi každý pochopí až po tom, co uvidí. Mimochodem - skvělá hudba, skvělé herecké výkony (Zindulka nezklamal). Určitě se podívejte, stojí to za to.(7.10.2007)

Vlastimil Brodský se prostě nechce postavit do fronty důchodců a čekat na večerní televizní program, a Stella Zázvorková se zase nechce tvářit, že má na vše čas a raději by ty večery doma trávila. Stanislav Zindulka zase věrně stojí po boku svého kamaráda a spolu s ním se vydává do světa neomezených možností. // Nádherné zachycení manželské dvojice a jejich silného pouta, stejně jako pevného přátelství. // Scéna u soudu, kdy se Stella rozhodne zůstat se svým (podle ní) bláznivým mužem, protože i když ji dokáže pěkně dopálit, stejně ho miluje, je úžasná.(12.1.2008)

• - Závěrečná scéna, kdy postava důchodce Hána odlétá balónem, byla i splněným snem jejího představitele Vlastimila Brodského, který celý svůj život o letu balónem snil. (Olík)

• - Natáčení probíhalo v Praze, na zámcích Veltrusy a Slapy a v zámeckém parku Průhonice. (M.B)

• - Před natáčením zavolal Vlastimil Brodský Stanislavu Zindulkovi, aby mu oznámil, že si ve filmu zahrají společně. Rozhovor poté zakončil větou: "Budete hrát ale se Stellou sami, neboť já už v té době budu mrtvý,", čímž narážel na svůj kritický zdravotní stav. (Jizni Tlapa)