Životní role velké české osobnosti Vlastimila Brodského. Čest jeho památce a k filmu snad jen, že je plný životních situacích a mouder, které musí každého oslovit. Postavy jsou vykresleny naprosto věrně. Chlapi jsou jednoduše volnomyšlenkáři, furt lítají ve svých snech a ideálech, které se alespoň částečně snaží plnit. Zatímco ženy stojí nohama pevně na zemi, řeší denní starosti a stereotypy a nás chlapy asi nikdy nepochopí. Nebo že by ano? :-) Tak či onak film je to excelentní snad po všech stránkách! Klobouk dolů a jasných 100%(26.5.2010)

Tenhle film miluju!!! Můžu se na něj kdykoliv podívat a vždycky mě dostane!! Mám rád filmy o stáří a tenhle z pera Jiřího Hubače je prostě geniální! Navíc natočený mým oblíbencem Vladimírem Michálkem. No a herecké výkony Vlastimila Brodského, Stelly Zázvorkové a Stanislava Zindulky jsou ohromující a úplně přirozené!! Nádhera, nemám slov!! Ta hudba Michala Lorence, to je nádherný pohlazení po srdci!! Snímek, u kterého slzím smíchy nebo dojetím!! Překrásný způsob vyprávění!! Absolutní lidský příběh!! Brodský jako František Hána, který neustále " lakuje" mě strašně připomíná mě samotného, haha. Jestli se dožiju tolika roků, tak se budu asi chovat úplně stejně. Nádherný na tom je, že dva lidi, kteří spolu žijí v domácnosti 44 let se stále mají rádí, škádlí se, hádají a to je na tom to nejkrásnější. To už snad v dnešní době není ani možné. Film, který řadím mezi nejlepší porevoluční počiny. Je obrovská škoda, že nedlouho po natáčení spáchal Vlastimil Brodský na své chatě sebevraždu. Pane Brodský, v mém srdci navždy zůstanete!!!(18.7.2011)

Nevím, proč jsem se filmu tak dlouhou dobu vyhýbala. Rozhodně by byla velká škoda ho nevidět vůbec. Přišla bych tak o velmi důstojné rozloučení s vynikajícím hercem panem Vlastimilem Brodským. Většina lidí si ho bude právě díky roli v tomto filmu pamatovat. Jeho postava čiperného důchodce Františka Hány je jistě díky černému humoru nezapomenutelná, ale já si ho budu nejvíce pamatovat jako Karla IV. z Noci na Karlštejně.(20.12.2010)

„Vážená paní soudkyně. Život s odpůrcem je hrozný. Nechodí na pohřby, nepíše kondolence a ze smrti si dělá legraci! A ze smutečních oznámení dělá vlaštovky!“ Pan herec, plachý tragéd i melancholický komik Vlastimil Brodský, svou životní rolí dal naději a ukázal způsob, jak se vzepřít depresi ze stáří a nemohoucnosti. V Babím létu se vydal koupit zámek, pak se s noblesou sobě vlastní uklonil a zamával do publika. O rok později si nejspíš smířlivě řekl: „Bylo to krásné a bylo toho dost“, sám dobrovolně odešel ze scény života a tiše za sebou zavřel dveře. Bylo vytištěno jeho vlastní parte a já jen doufám, že někdo jiný, nějaký jeho kamarád, známá z divadla či jeho dávná láska vzali to parte, udělali z něj vlaštovku a pustili ji po větru. Při tom zašeptali: Leť, Bróďo, leť, ještě naposledy a z té výšky si vyhlídni nějaký krásný zámek...(21.4.2014)

Není třeba řešit, jestli to je film televizní nebo ne. Podstatné je, že má perfektní scénář, bezvadné herecké výkony (nejen v hlavních rolích) a je zručně režírovaný. Vladimír Michálek mě stále překvapuje. Nečekal jsem, že za jeho dosud nejlepší film budu považovat snímek o důchodcích, ani že mě jeho digitální experimenty poněkud minou. Už se těším, s čím přijde příště.(5.6.2003)

• - Závěrečná scéna, kdy postava důchodce Hána odlétá balónem, byla i splněným snem jejího představitele Vlastimila Brodského, který celý svůj život o letu balónem snil. (Olík)

• - Návrat Kateřiny Pindejové na filmové plátno po 13 letech. (M.B)

• - Při závěrečné balónové scéně chytly Vlastimilu Brodskému od otevřeného ohně vlasy. Sám to komentoval slovy: „Naštěstí tam nemělo co hořet.“ (Olík)