Ava: Bez soucitu

• USA Ava (více)

Ava je zatraceně sexy a setkání s ní přežije jen málokdo. Ava je výjimečně dobrá nájemná vražedkyně, která pro tajnou organizaci likviduje zadané lidské cíle. Dostává ty nejvybranější úkoly - obvykle kravaťáky z vysokých kruhů byznysu. Ava pracuje bez soucitu rychle, čistě a nenápadně v různobarevných parukách, chic kalhotových kostýmech nebo v elegantních večerních šatech. Po jedné zpackané akci se ale všechno nebezpečně změní. Organizace, pro kterou pracovala, potřebuje zahladit stopy. Oficiálně se má ukrýt, vzít si volno a dopřát si odpočinek. Neoficiálně ji šéf organizace chce poslat na odpočinek navěky a zcela bez soucitu vypíše Avu jako cíl k likvidaci. Ava se mezitím rozhodne ukrýt doma, kde dlouhá léta nebyla, trochu napravit svoje vztahy s matkou a sestrou. Její otec mezitím zemřel a její expřítel a bývalý snoubenec propadl gamblingu a zapletl se s místní hráčskou mafií, kterou ona sama z dřívějška zná až příliš dobře. Nedá se říci, že by ji domov přivítal s otevřenou náručí. A to samozřejmě netuší, že se z ní stal kontrakt a oběť na odstřel a na každém kroku ji může čekat jiný zabiják. (Bontonfilm)

hawkins odpad!

Niesom zastanca odpadov, ale taku sracku som uz davno nevidel. Vsetko zle. Nechapem kde sa tam zobrali ty herci ()

Pavlis.xxx

Byl jsem zvědavej převážně kvůli Chastain, ale líbil se mi pouze Malkovich. Farrel přímo tragickej. Spousta drama a málo akce. Atomic Blonde byla daleko zábavnější ()

Zaks

Hviezdne obsadenie, ale výsledok bol o ničom. Dialógy trhali uši, a „náhodné“ udalosti počas celého filmu dotvárali dejovú mizériu. Akčné sekvencie nakrútené bez väčšieho nápadu, klasické krčmové bitky by snáď vyzerali lepšie. A náznak pokračovania na konci si, po tomto prepadáku, dúfam dobre premyslia. ()

neurochirurg

V skratke - počas celého filmu sa nič nedialo. Herečka Jessica vo filme vlastne nevie čo chce. Buď má chuť nemilosrdne vraždiť alebo skákať po expriateľovi ktorý už čaká dieťa s jej sestrou. No to bol ale šalát. Ale určite to nie je horšie natočené ako Tenet, hlavná postava má potenciál a dobre sa na ňu pozerá. Len to bola nuda. Doslova film bez príbehu, ale akčný? Skôr romantický. Všade emócie. Stačilo raz a nikdy viac. ()

Darlinkster

Dal jsem tomuto filmu šanci i přes nepříznivou kritiku v komentářích. Po pár minutách jsem si říkal, že snad konečně přijde nějaká akce, ale dějově se začalo rozvíjet spoustu linek, které nebyly ani nijak podstatné. Po zhruba polovině filmu jsem to stále nevzdal a říkal si, že ta akce teprve přijde. Nakonec nastal konec filmu, který byl velice zmatečný a v podstatě neuzavřený. Mé konečné hodnocení je 60%, tento film určitě není pro ty co čekají akci ve stylu Johna Wicka. ()

goauld

Ava je taková novodobá Nikita (1990), avšak s jistou dávkou sentimentu a pochopitelně nesmíme zapomenout na "rozmanitost ras" protagonistů. Proto zde pouze slabší průměr. Nebýt těch "rodinných" keců, možná bych dal půlhvězdičky více. Nicméně v době breberky, je divák rád alespon za KAŽDÝ schopnější filmek. Takže - ano, budme rádi za tuto "Nikitu" a za torrenty, který nám pán Bůh dal.... ()

PMU

Nebylo to špatné. Jessica trochu větší zadek, ale nevadí. Mohla mít přilehavé triko a né vytahané tílko. Akční scény nic moc. Příběh skoro o ničem. ()

hoffo

100x videné, obohrané, neuveritelné a klišoidné... presne, všetko to, čo nechcete aby film obsahoval... jednu hviezdu za Á-čkové herecké obsadenie, inak by to bol čistý odpad! ()

jethrotull

Tu jednu hviezdu davam ze sa na Jessicu dobre pozara a Malkovich to hral vyborne.Inak totalna sprostost.Ked utekala z Nemeckeho vylvyslanectva,myslel som ze je to Wonder Woman. Jednoduchi film plny nezmyslov a hluposti. ()

silvia93

Tak tohle se fakt nepovedlo... Hrozně nudné, utahané, žádná pořádná akce prostě nic... Konec, který se dá čekat 🤷🏻‍♀️ ()

Zacharod odpad!

Absence čehokoliv co by mohlo zabavit. Plytké nezajímavé postavy nezachraňuje ani výborný castingy. Nemáte šanci si vytvořit jakýkoliv vztah k postavám. Souboje sledujete bez jediného škubnutí obličeje. Díry ve scénáři,.. průser. Dal bych hvězdu, ale za to jak jsem se těšil a zklamal jsem se nemám na výběr. ()

dzumi157

Biedne hodnotenia - takže snáď trochu pozdvihnem celkové percentuálne hodnotenie. Reálne by si tento akčný film zaslúžil z môjho pohľadu takých 65-70%, ale dám plný počet ( z dôvodu pozdvihnutia celkového hodnotenia ). Mne sa takto premiešané akčné scény s osobným životom hrdinky páčili . Samozrejme že je to všetko nadnesené ( napríklad keď vystrieľa jednu čatu vojakov a podobne ), ale to je v každých podobných akčných filmoch. ()

BigJohn02

Jessica Chastain je zatraceně sexy... Fakt, jo? Dovedu si ji představit v roli v roli vědkyně, doktorky atd..., ale jako krásku vážně ne. V rovině sentimentálního rodinného dojáku s obludnou Geenou Davis to jde, ale jako nájemná vražedkyně prostě nefunguje. Tahle linie filmu je banální a stokrát převařená, rvačka Colina Farrella s dědouškem Malkovichem působí místy až komicky. A když se tyhle dvě roviny filmu spojí, vyjde z toho nezábavná slátanina. ()

peproch

Osm let byla Ava (Jessica Chastain) stranou od rodiny, za ten čas se jednak dostala z drogové závislosti, jednak prošla bojovým výcvikem, nyní funguje jako nájemný vrah objednávaný na odstranění osob, které provedli nějaké špinavé obchodní nebo politické operace. To jak se prostřílí ven poté co zlikviduje německého generála v Arábii, to je fakt neuvěřitelný, padesát speciálních vojáků je postříleno kočkou v karamflekách a ve večerních dlouhých šatech. No hustý. No a pak se snaží zase zapadnout do rodiny, scénáristi jí pak nechali pobít se děsně s Simonem (Colin Farrell), aby odstranila toho, kdo si jí celou dobu na vraždy najímal a kdo také zabil jejího náhradního gangsterského tatíka (John Malkovich), který nad ní bděl. Nenudila jsem se, ale vlasně nevim přesně, o čem to bylo. Asi o tom, že některý holky jsou prostě nezmaři. ()

doom.cz

Jaysus, to byla slátanina. Rodinná pouta se ožrala a pokusila se spářit s Mission: Impossible. Výsledkem je podivný bastard, který neví, co má dělat. Po nepříliš uvěřitelném intru se příběh zaškobrtává na rodinné dějové lince, napětí a akce poskakují jako EKG člověka s těžkou arytmií, Jessica je protivná jak činže za 3 měsíce, Colin vypadá jak ruský podřadný mafián... tohle mi fakt nesedlo. Kdyby se autoři drželi akčního žánru a nehráli si na Slunečnou, výsledek mohl být cajk. Ale křižovkatka, jakou autoři splácali, se nepovedla. Nebýt svižného zakončení, nechal bych jednu hvězdu za snahu. ()