Ava: Bez soucitu

• USA Ava (více)

Ava je zatraceně sexy a setkání s ní přežije jen málokdo. Ava je výjimečně dobrá nájemná vražedkyně, která pro tajnou organizaci likviduje zadané lidské cíle. Dostává ty nejvybranější úkoly - obvykle kravaťáky z vysokých kruhů byznysu. Ava pracuje bez soucitu rychle, čistě a nenápadně v různobarevných parukách, chic kalhotových kostýmech nebo v elegantních večerních šatech. Po jedné zpackané akci se ale všechno nebezpečně změní. Organizace, pro kterou pracovala, potřebuje zahladit stopy. Oficiálně se má ukrýt, vzít si volno a dopřát si odpočinek. Neoficiálně ji šéf organizace chce poslat na odpočinek navěky a zcela bez soucitu vypíše Avu jako cíl k likvidaci. Ava se mezitím rozhodne ukrýt doma, kde dlouhá léta nebyla, trochu napravit svoje vztahy s matkou a sestrou. Její otec mezitím zemřel a její expřítel a bývalý snoubenec propadl gamblingu a zapletl se s místní hráčskou mafií, kterou ona sama z dřívějška zná až příliš dobře. Nedá se říci, že by ji domov přivítal s otevřenou náručí. A to samozřejmě netuší, že se z ní stal kontrakt a oběť na odstřel a na každém kroku ji může čekat jiný zabiják. (Bontonfilm)

AndrewNewman

Nie je u mňa zvykom byť tak kritický k akčnému filmu, ale v tomto prípade to inak nešlo. Čo ma ale na tomto béčkovom a podpriemerne zrežírovanom (Taylor mal s Farbou citou zjavne len šťastie) prekvapilo je nadštandardné herecké obsadenie. Herecké trio Farrell, Chastainová a Malkovich to vytiahlo aspoň na tie dve hviezdy. Keby aspoň tie fighty neboli tak laxne natočené. ()

cortez

Nic moc. Nemasné, neslané. Příběh jako bych ho už viděl 1000x. Malkovich asi jediny v normě. Ostatní bída pro nic za nic. ()

Heywood

Slušný průměr, byť zabijáka feťáka (alkoholika) v ženském vydání jsme tu už měli ( The Rhythm Section). Hlavní trojka odvedla své a Farrell měl zřejmě hrát samolibého hlupáka a to mu vyšlo. Common je možná svělý rapper, ale herec je jako tyč v plotě s nulovým potenciálem. Totéž bych ale napsal o Diana Silvers, respektivě o její roli. Geena Davis dostala po dlouhé době štěk a její postava je nesympatická a žalostná, ostatně to její propadákové filmy v konci její kariéry byly také. V té bídě, co se v poslední době točí jde ale nakonec o solidní řemeslo. Stačí to ale vidět jednou. Není komu fandit a sesterský konec byl skoro hloupý. ()

Kushina

Trochu film ve stylu Anna, jen to mělo mnohem více děr a mnohem více věcí nedávalo smysl a bylo až nelogických. Z filmu je zkrátka až moc cítit to, že je to film kterému někdo vytvořil scénář, než film, co by dával v realitě trochu smysl. Na druhou stranu to bylo hezky natočené a zabavilo to. 55% ()

fafejt001

Těžko uvěřitelná Ava . Např. ta co hrála Rudou volavku , té jste to tu roli věřili . Také Geena málo výrazná a Colin takový průměr . Snad jen Malkovich splnil očekávání . Úplná konina to není , ovšem pecka také ne . ()

veverysiak

Nepochopiteľne odfláknutý kúsok, na ktorý sa dalo nahovoriť príliš veľa hviezd, ako keby tvorcovia nevedeli, čo vlastne chcú točiť, nakoniec sa zamotali v prázdnych dialógoch popretkávaných bitkami a strieľačkami, zbytočnosť roka, takže 20%. ()

MadyDollar

Skvělený herecký trio, tím jsem byl fakt unešen, a naprosto úchvatná Jessica Chastain, krásnej pohled v každý scéně. Víc kladných slov se o tom říct asi nedá. Nevím, asi pokus o ženskýho Johna Wicka? Každopádně špionážní linka víceméně podprůměrná, o "emocionální" vedlejší lince ani nemluvím. Spoustu scén jsem fakt musel přetáčet. Nebýt dokonalýho pohledu na Jessicu, ani to nestojí za zkouknutí. ()

Franki69

Rozcházím se s Jessicou Chastain. Tohle mi neměla dělat...takhle blbej film. Začala s tím v Dark Phoenix a teď už není co řešit. Hloupý scénář o stokrát obehrané zápletce o „zbavíme se supervycvičené agentky“ to už jen dorazil. Neztrácejte tím čas a koukněte se třeba na Mr.Beana a jeho Johnyho Englishe ...25% a to jsem milosrdnej. ()

Karbos

Zdá se že akční superhrdinové vymřeli, jsme totiž v době plné superhrdinek :)) Jedna z mnoha dalších akčních sraček, kde se muži chovají absurdně nelogicky, neudrží se na nohou, neumí střílet, bojovat a scenáristi museli naordinovalt všem nastrčeným obětem hlavní hrdinky, IQ žehličky, aby se to vůbec dalo nějak natočit. Bohužel film je spíš k pokukání legrační. Aby jste rozuměli, nejsem nikterak vysazený proti emancipovaným ženám v akčních filmech bo superhrdinkám, třeba Lucy nebo Wanted jsou mé oblíbené filmy, na co ale vysazený jsem je lenost a tupost scénáristů, kteří si všechno snaží ulehčit neúnosnou měrou *. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 6/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 5/10 viz profil ()

bonovox

Ďalšia x-tá variácia na tému neohrozenej ženskej hrdinky, ale na rozdiel od Charlize alebo Jennifer (v podobných variíciach) je postava Avy velmi zle napísaná a ešte horšie zrežírovaná. Škoda, vzhľadom na atraktivitu Jessici v hlavnej úlohe a ďalšieho slušného hereckého obsadenia. Toto sa príliš nepodarilo...40% ()

Kinison

Nelíbilo, Jessica Chastain pro mě není prototyp nelítostné zabíječky (? jak je feminimum od zabijáka?) a příběh taky ničím nezaujal, Pokud máte absťák na ženské vražedkyně a už jste viděli Anna, Atomic Blonde a Red Sparrow, tak možná, ale jinak nechoďte. ()

brasek

Takéto filmy ma už nebavia. Holé zabíjanie nepremožiteľnej hlavnej hrdinky, ktorej od snímku "TO" narástol zadok. Jessica Chastain nie je u mňa problém, problémom je príbeh a neprimerane prehnaná akcia. ()

meda2016

Sterilní scénář bez napětí, katalogové kecy. Brutalita, vystřílené zásobníky. Oduševnění plánované. Genderový rasizmus naruby. ()

quido_zidle

Další z absolutních scénáristických zvratků ve stylu "Jak pejsek a kočička pekli dort". Máme tady všechno - superwoman(min 2 ks), holywoodské superstar (4-5 ks), zlý agent(více ks), hodný agent/tatínek, maminka, sestra, přítel, nepřítel, láska, nevěra, rodina, chlast, jakožemafiánku, hodného černocha, hluboké dialogy, nehluboké dialogy, romantické záběry, drsné záběry, city, necity, svědomí, chytré muže (1 ks), hloupé muže (mnoho ks) a spousty dalších zajímavých věcí. No a toto někdo naházel do kýblu a vyprskl na plátno. A přesně tak vypadal tenhle "film"... ()

Hootik

dam jednu hvezdicku za to ze jedna osoba ve filmu prijede na BMW F800GS... jinak je to odpad, neco na urovni nemecke inscenace x ordinace v ruzove ulici... kdybych na to sel do kina tak si to asi hodim... Gemini man sem dal 3* tohle je 10000x horsi... asi to hodnotim logaritmicky... jak nekdo tomu muze dat 4* nepochopim, asi jedinci po lobotomii... ()

Ja.Malachi

...no nie každá herečka sa hodí na takúto úlohu..a tu je to očividno-vidno .:)..hoci to kludne mohlo byť ako pokračovanie -kedže mamu jej hrá geena alias -dlhý bozk na dobrú noc..ale bohužial ..na mamu sa nechytá...tu je až príliš vidno na jej pohyboch že nieje stavaná na bojové filmy..a bitky tak boli až do očí bijúci ľahko pôsobiace...bili sa bez námahy..bez švihu...takže v podstate bolo to také ..vláčne ľahké...ako hudba...toš tak..:) ()