Ava: Bez soucitu

• USA Ava (více)

Ava je zatraceně sexy a setkání s ní přežije jen málokdo. Ava je výjimečně dobrá nájemná vražedkyně, která pro tajnou organizaci likviduje zadané lidské cíle. Dostává ty nejvybranější úkoly - obvykle kravaťáky z vysokých kruhů byznysu. Ava pracuje bez soucitu rychle, čistě a nenápadně v různobarevných parukách, chic kalhotových kostýmech nebo v elegantních večerních šatech. Po jedné zpackané akci se ale všechno nebezpečně změní. Organizace, pro kterou pracovala, potřebuje zahladit stopy. Oficiálně se má ukrýt, vzít si volno a dopřát si odpočinek. Neoficiálně ji šéf organizace chce poslat na odpočinek navěky a zcela bez soucitu vypíše Avu jako cíl k likvidaci. Ava se mezitím rozhodne ukrýt doma, kde dlouhá léta nebyla, trochu napravit svoje vztahy s matkou a sestrou. Její otec mezitím zemřel a její expřítel a bývalý snoubenec propadl gamblingu a zapletl se s místní hráčskou mafií, kterou ona sama z dřívějška zná až příliš dobře. Nedá se říci, že by ji domov přivítal s otevřenou náručí. A to samozřejmě netuší, že se z ní stal kontrakt a oběť na odstřel a na každém kroku ji může čekat jiný zabiják. (Bontonfilm)

papadoce

Ach bože, prečo Hollyúd vo svojej veľkorysosti dovolí, aby uzrel svetlo sveta taký retardovaný scenár, aby ho následne nejaký mongoloid sfilmoval a aby sa v ňom za pár zelených prezidentov nechali ponižovať skutoční herci. Niekedy si myslím, že to snáď robia naschvál a nás divákov hrozne nenávidia. Presne o tom je tento patogénny zvratok Ava. Špatný scenár vyprodukovaný žiakom siedmej triedy špeciálnej školy pre obzvlášť “talentované” deti z osady pri Letanovciach, ktorého stará mama bude mať v máji už okrúhlych 28, zrežírovaný falošnou atrapou režiséra s mozgovou obrnou a s akciou na úrovni 19tej série Užovky 11. Chválabohu za zmysluplnú minutáž. To jediné zabezpečilo, že to divák prežije bez trvalých následkov a nestihne pristúpiť k sebapoškodzovaniu nechtami ešte počas projekcie. Je hrozne ťažké rozhodnúť sa, či sú trápnejšie akčné scény, alebo chabé pokusy o rozvinutie hlavnej postavy poukazovaním na alkoholizmus či rodinné vzťahy. Keby sa to aj čo len trošku podarilo (čo teda sa nie), tak tuposťou nasledujúcej scény sú hneď všetky nádeje pochované. Môžme sa ešte porozprávať o strihu, ktorý bol pravdepodobne robený nožnicami na plech alebo o hudbe, lebo tá bola určite robená ku úplne inému (filmu?). No a aby som to úplne zaklincoval, tak mi vlastne ani tých hercov nie je ľúto. Oni sa totiž v tejto p******e brali tak vážne, že oni asi fakt verili, že z toho bude film s veľkým F. Koľko $$$ stojí dôstojnosť? Z akejsi profesionálnej ľútosti dám jednu hviezdu kvôli zle ostrihanému Collinovi a skvelému Johnovi. Inak rýdza katastrofa a to som myslel, že na tieto filmy má výhradné práva Netflák. Nepozerajte to a neublížite si. Subjekt uzavretý. ()

milwaukee

Tlachy, tlachy, zabíjačka, zase plno tlachů a nakonec se potkali u Kolína. Tyhle vypečený filmy opravdu, ale opravdu, nemusím. To nebylo ani špatný béčko. A když jsem viděl Džínu Dejvis, došlo mi, že to bude spíš horor. ()

Snagleo

Popravdě, zklamán nejsem. Chtěl jsem zajít do kina na něco odpočinkového. Proto jsem vybral Avu. Při odchodu z kina jsem byl docela spokojen. Příběh není kdovíjak úžasný, ale funguje. Akční scény jsou natočené dobře a do filmu zapadají. Co se tyče herců, tak Jessica Chastain a John Malkovich hrají dobře a jejich postavy jim sedí. Bohužel, ostatní herci už moc dobří nejsou. Role pro Comonna a Colina Farrella jsou tak trochu trapné. Scény nejsou špatné, ale tvůrci se měli více soustředit na jeden žánr. Více žánrů snímku moc neprospívá. Jinak se ale jedná o příjemnou jednohubku, která neurazí. Chtěl jsem akčňák, a ten jsem dostal. 60% ()

Mamlas

Zhruba polovinu filmu zabraly úplně zbytečné vykecávačky s rodinou. Zhruba čtvrtinu pak zabraly zbytečné vykecávačky s někým jiným a jiné nudné záběry. Zbytek byly titulky a trocha sestříhané akce, jak se postarší hlavní hrdinka s někým pere nebo jí lezou lidi před hlaveň a ona je všechny postřílí. Nebavilo mě to vůbec a ani samotné finále nezaujalo. Celkově je to takové nudné ženské rodinné dramíčko a sem tam jakási pofiderní bitka či přestřelka. (15%) ()

Solverino

Jedna hvězda z milosti, jinak by to byl čistokrevný Odpad! Neskutečná sračka s dobrým obsazením... ta vysloužilá, vytahaná zrzka, co se pokouší o nějaké bojové scény, to je tak k smíchu jako byla Pittova manželka! Otřesné! Super-blbé! Jako komedie by to šlo, možná ještě jako Bollywood. Ale jinak ubohost první třídy. Nekoukatelné. ()

Mugs odpad!

No, ty vole! Hvězdně obsazená slátanina. Ještě možná pochopím, že do toho šli. Možná to šlo udělat líp, ale režijně se to fakt nepovedlo. Díky Jessice se to dá těch 90 minut vydržet. ()

DJ Kritik

Film, ktorý má spád a každý vedel, že hlavná hrdinka má nejaký osobný blok, Nechýba tu akcia a ani tvrdé údery od ženy, ktorej sa dá fandiť. ()

johnsnow

Chastain nemám rád a nikdy som nemal ale na počudovanie tu jej to šlo. Celkom dobre zahrala tú zabijačku i abstáčku. I rodinná dramatická vsuvka nebola zlá a nezaujímavá. Farrel ako záporák dobrý, malkovich slušne charizmatický. Akcia slušná, nie je jej veľa ale i tak. A navyše film má iba hodinu a pol takže nudiť nemá ako. 4* a koniec ktorý žobre o pokračovanie, tak som zvedavý čo a ako. ()

Tominni

Skvělá nájemná vražedkyně tak úplně na jedné akci neuspěje a vlastní organizace se rozhoduje, co vlastně s ní. Herecké obsazení na jedničku, ale film samotný spíše slabší podprůměr, nezachrání to ani John Malkovich.  Příliš nefungují ani rodinné vztahy a vazby, takže se chudák Jessica nemá o co opřít. Až mě jí je líto. ()

PlysovyMacko

Hlavná hrdinka Ava je nájomná vrahyňa a čelí pracovným problémom (ľudia z vedenia sa jej chcú zbaviť) aj osobným (komplikované rodinné vzťahy, alkoholizmus). Film je plný osobných súbojov, ale prišlo mi, že v reáli by 50kilová Jessica nezmlátila toľko chlapov. Páčilo sa mi ako sa Ava pýtala svojich obetí prečo si zaslúžili zomrieť, ale chýba tomu ešte väčšia intenzita. ()

wallax

Neurobíš z hocičoho Johna Wicka...a to aj keď je krajší ako John Wick. Ale pozerať sa na to dalo. Škoda bláznivých a chaotických strihov bitiek, ale možno boli účelné a mali zakryť nedostatky...proste nie každý je John Wick... ()

xxmurphyxx

Nelogická, nezáživná kokotina a úplne zbytočný film so sto krát, no ďaleko lepšie spracovaným scenárom. Jediné pozitívum filmu je sympaťák John Malkovich a sexi Jessica Chastain, všetko ostatne je a stojí za piču! Konkrétne? Ok, tak čisto námatkovo: lacný, otrepaný príbeh extra trénovanej nájomnej vrahyne s pošramotenou minulosťou, ktorá za odmenu dostane nôž do chrbta od tých, pre ktorých pracuje, úbohé, lacne pôsobiace akčné scény, kde dohliadal na choreografiu zrejme sbskár z Tesca, nelogicke, ale fakt že NELOGICKÉ chovanie postáv, hlavne našej hlavnej hviezdy mejdanu okolo ktorej sa táto sračka točí, ktorá v jednej chvíli ide pretiahnuť frajera svojej sestry, na ktorej jej tak moc záleží a zdrhnúť na druhý koniec sveta, kedže zistila, že jej zamestnávateľ zabil jej mentora a ide jej po krku, miesto toho aby kurva chytila amok biblických rozmerov a šla ich všetkých rozomleť na kašu. Ale nie, ona radšej zbehne na diskotéku po tom, čo sa jej nepodarilo pretiahnuť frajera svojej sestry a tam namláti bande pošukov, len preto aby si nechala nakoniec nafackovať od majiteľky. Vrchol tomu už potom nasadí hlavný stret s vrahom jej mentora a náhradného fotra v jednom, kde miesto toho aby nahodila game face a rozbila pol budovy pri fightovačke s fúzkatým debilkom sa proste najebe vodkou z minibaru a potom sa ohadzujú nábytkom, váľajú po stole a strieľajú do omietky, len preto, aby sa unavili a fúzač vzal roha. WTF.... ()

Muff

Další z příkladů, že kde není chytlavý scénář a režie, nezachrání to ani dobří herci. Celý biják je jen skládání už 100x viděného. Jessica není dobrá herečka, nikdy nebyla, ale když se namaluje, tak je docela šik, Colin hraje záporácký průměrný standard obalený spoustou rádoby hlubokých keců a John Malkovich ... snad ani nehraje, vypadá v králi Learovi, jak odříkává ty repliky, no nic. Když je nějaká akce tělo na tělo, je nastříhaná dostatečně zběsile na to, aby nebylo poznat, že to Jessica nedává, přestřelky jsou jak z béčkového akčňáku 80 let - jedna agentka likviduje v prakticky otevřeném prostoru dvě jednotky vycvičených vojáků s automatama a vestama, to jako fakt? A ten unylý a jako otevřený uspěchaný konec ... No, ono to vlastně béčko je, nestojí to ani za zkouknutí. Celý děj jsem odhadnul někdy po deseti minutách, když jsem zhruba zjistil, kdo je kdo - a nespletl jsem se. ()

Mikecat

Bez začiatku, bez konca, jedna akčná matrix scéna, skoro žiadny príbeh, absolútne nesympatická depresívna hlavná herečka. Nič mysteriózne ani thrillerové, akcia skoro žiadna. Prvé dva ciele chcelo trocha zdramatizovať a v druhom prípade prepracovať únik. Nezachránil ani Malkovich s udicou, ani Colin Farrell, ktorý veľa priestoru nedostal. ws ()

JenYu

Hodně dobré tři hvězdičky. Moc pěkný vizuál (např. rtěnka v úvodu, rudé šaty, světlo v pokoji ve scéně posledního souboje). Jessicu moc nemusím, ale tady mě bavila. Linka s jejím osobním životem byla zajímavá, ale možná trochu rušivá. Akční scény velmi vydařené. PS. Colin Farrell ve vínovém roláku je krasavec k pohledání. ()

blondboss

Béčková akčná jazda, ktorá sa na niečo hrá a pritom je to len akási zlátanina rodinnej drámy a akčného thrilleru, ktorá spolu podáva jeden nesúrodý snímok obohatenými prachsprostými dialógmi a béčkovo tupým chovaním postáv. V súčasnej ére by som asi očakával trošku menej old school snímky, ktoré neprinesú jediný prekvapivý moment. Jednu hviezdu navyše dám za herecké obsadenie, ktorým mi tvorcovia prišli na chuť, inak ale ťažký priemer. 55 % ()

fimler

Tak v tomhle filmu nefungovalo kromě herců opravdu nic. Tento film je naprostá ztráta času, snaží se o úspěch nastavený filmy jako Anna, Lucy, Red Sparrow, ale nedaří se mu to ani v nejmenším. Jediné v čem tento film uspěl byl cast Jessicy Chastain. ()