Ava: Bez soucitu

• USA Ava (více)

Ava je zatraceně sexy a setkání s ní přežije jen málokdo. Ava je výjimečně dobrá nájemná vražedkyně, která pro tajnou organizaci likviduje zadané lidské cíle. Dostává ty nejvybranější úkoly - obvykle kravaťáky z vysokých kruhů byznysu. Ava pracuje bez soucitu rychle, čistě a nenápadně v různobarevných parukách, chic kalhotových kostýmech nebo v elegantních večerních šatech. Po jedné zpackané akci se ale všechno nebezpečně změní. Organizace, pro kterou pracovala, potřebuje zahladit stopy. Oficiálně se má ukrýt, vzít si volno a dopřát si odpočinek. Neoficiálně ji šéf organizace chce poslat na odpočinek navěky a zcela bez soucitu vypíše Avu jako cíl k likvidaci. Ava se mezitím rozhodne ukrýt doma, kde dlouhá léta nebyla, trochu napravit svoje vztahy s matkou a sestrou. Její otec mezitím zemřel a její expřítel a bývalý snoubenec propadl gamblingu a zapletl se s místní hráčskou mafií, kterou ona sama z dřívějška zná až příliš dobře. Nedá se říci, že by ji domov přivítal s otevřenou náručí. A to samozřejmě netuší, že se z ní stal kontrakt a oběť na odstřel a na každém kroku ji může čekat jiný zabiják. (Bontonfilm)

Streeper

Chystala jsem se na to hodně dlouho a docela mě to mile překvapilo. Má to příjemnou stopáž, takhle film rychle utíká. Hvězdné tváře mě na plátně lákaly, i když Jessica Chastain mi zrovna do téhle role moc nesedla. Dokázala bych si představit jinou herečku. Malkovich je beze sporu nejlepší, i jeho postava byla nejlépe napsaná. Scénář je ale trochu slabší. Vlastně od každého nakousli jen trochu a ničemu se zvlášť do hloubky nevěnovali, což je škoda, mohlo to být ještě o chlup lepší. Ale na nudné odpoledne nebo večer je to super akční věc, která neurazí. ()

PROCESOR

Tak obsazení filmu ujde. Tím to bohužel za mě, ale celkem rychle končí, protože to dosahuje jenom na průměr, a to ještě s odřenýma ušima, takže nemá smysl rozpitvávat proč, no můžete posoudit sami… ()

alchac

Dokud Miss fretčí xicht pouze Brutálně Nikituje, tak to ještě celkem jde. Jakmile ovšem začne rodinně hovnotovat, tak... to také jde, ale rychlosešupem do hajzlu. ()

StanislachKo

Prvý blockbuster natočený po celosvetovému výpadku s nabombovaným castingom a takáto slabota?! Síce dramaturgia tu nebola až tak zlá, akcia (na západné lenivé pomery bola ok), ale ten scenár bol... ach bože, tak strašne LAME! Vôbec neviem pochopiť ako niekto mohol zhodnotiť, že ok, bývalá addict persóna sa dala do armády, potom na assassina a na koniec rieši rodinný blábol. Krch! ()

Sabrewulf odpad!

Ježiši, taková sračka. To už se noví akční hrdinové vybírají losem? Hollywoodští papaláši sedí v zasedačce, vytahují papírky z misky a:"Jé, já mám Jessicu Chastain". Tak nějak? Jinak totiž nechápu, o co přesně komu šlo. Dokud naše pseudo akční hrdinka své cíle zastřelí nebo znehybní injekcí, ještě se to dá. Ale jakmile začne mlátit chlapy ala John Wick, nastoupí takový ten pocit, že by se člověk nejradši zavrtal studem do křesla. Průser není ani tak klasické váhové klišé, že všechno rube 40tikilová vyžle, ale spíš forma - jak hrozně je akce natočená. Nejen pomalý střih bez ráznějšího spádu, divně vybrané úhly kamery a tak dál, ale v prvé řadě to Chastain absolutně nezvládá. Je při těch pohybech neskutečně jalová, až mi jí bylo líto, z tělocviku nejspíš jedničku neměla. Nevěřil jsem jí roli ani co se za nehet vleze. A tím obehraným scénářem chtěli dokázat co? Proč to vzniklo? ()

SeanLSD

Každé dievča chce dnes ukázať, že na to má - aj keď bolo predtým charakterovou herečkou. Odkrágľovať pár bezmenných chlapíkov a pár so známymi tvárami iných hercov do počtu. Ide to tak, ako už bolo mnohokrát písané, je to priesvitný kopirák... a ty čakáš a čakáš, čo bude tentokrát iné. Súkromná a pracovná rovina, ich prepletenie, staré účty a extrémne primitívna logika, rytmická beatová hudba a ideme...  Čo je inak ? Že špičková vrahyňa pre zas nejakú nepomenovanú organizáciu, nad všetkými a mimo všetkých, nevedno o čo jej idúce, je anonymná alkoholička, bez súcitu, ale keď na ňu súcit príde, a že príde, tak si vypije... nie že by to uškodilo jej schopnostiam.. no, a tam je zas ten kúsok pre herectvo. ()

UhLee

(4/10). Akční biják, který se snaží svézt na vlně popularity Johna Wicka a krutě mu to nejde. Disponuje chabými dialogy, žádným vykreslením postav a akční scény to absolutně nezachrání. Dvě hvězdy jsou podle mě adekvátním hodnocením kvůli: Snesitelné stopáži, která nezačne naštěstí nudit, jinak by tento film šel úplně do kopru. Charismatický mentor John Malkovich, který hraje sice pořád to samé, ale tady mu ta role tak nějak sedla. Jessica měla sice hodně špatně napsanou postavu, ale tu její badass schopnost jsem jí přál - ona byla hlavním důvodem, proč jsem se na film podíval. Ostatní postavy to schytaly a nemají co hrát. Colina je tady hrozná škoda.. Jeho postavu by mohl hrát nějaký random herec s jizvou na ksichtu. ()

Motinski

Neskutočne naivná blbosť ktorá nevie či chce byť akčný film na štýl Bourna alebo rodinnou drámou o vnútorných démonoch. Takto spackať film kde máte k dispozícii kvalitných hercov sa často nevidí. Tuctové akčné scény a hlupučky scenár sú už len vrchol toho všetkého čo som napísal. ()

Mirokukii

Jessica jakožto nájemná vražedkyně, jež začne vadit svému zaměstnavateli a který se ji tím pádem pokusí odstranit, poněvadž v téhle branži se výpovědi nepodepisují. I přes příšerné akční scény mohlo být vše v pořádku, pakliže by hlavní hrdinka během toho všeho "odstraňování" nestihla i řešit rodinné problémy a dávné jizvyčky, jak z románu nějaké pičmundy pilčerové. Chtělo to mít hloubku, ale je to jen strašná blbost. ()

viperDavid

Přes špatné hodnocení tady já mám velmi rád Jessicu. Je skvělá a vždycky bude. Film Ava je ve stylu Johna Wicka jen bez takového zápalu a co tomu musím vytknout je konec. Ten mě mrzí, ale co nadělám. ()

Johnny.ARN

No toto bola sračka. A pritom som sa na to tešil. Zase raz zapálený obsadením. Až neskoro som si všimol, že to zbúchal môj "obľúbenec" Taylor a všetko do seba zapadlo. V akčnom thrileri zo sveta zabijakov mám dosť u piči rozoberanie postáv až do takejto hĺbky. Taktiež neočakávam dramatické vsuvky z rodinných vzťahov, ale krv, lámanie kostí, taktické vesty a ukážku, ako zabiť tak, aby to vyzeralo ako nehoda. Sem tam nejakú Malkovičovú vtipnú hlášku a Farellove mrkanie obočím. Dostal som ale úplny drís, kde agenti sa správajú nelogicky, čajka prežila niekoľko klinických úmrtí, viac sa kecá ako bojuje a čím dlhšie to išlo, tým menej ma to zaujímalo. Toľko premrhaného potenciálu a peňazí. Dvojku nie, prosím. 1 z 5 ()

bizz_mjc

Agentský akčňák vs rodinně-vztahové drama v hodně laciném balení. Tohle si špičky v obsazení (jediný Malkovich roli dal postavu) asi za rámeček nedají, neb chvílemi už jsem pokukoval po hodinách. ()

VanTom

V elitní vražedkyni se hne svědomí (zajímá se o zločiny svých cílů), tudíž se ji šéf agentury rozhodne odstranit. Zároveň se emočně labilní ex-alkoholička po 10 letech střetává se svou rodinou a zpytuje traumata minulosti. Obě části, tedy jak zabijácké bitky, tak uslzená psychoanalýza zmatlaného života, jsou mdlé, povrchní, otřepané jak z devadesátkového béčka, špatně zrežírované. Ovšem dohromady, dohromady nepasují takřka spektakulárně! Korunu tomu nasazuje směšné finále. ()

Sany33

Príbeh: Príbeh nájomnej vrahyne, ktorej súkromný život trocha skomplikuje životnú situáciu. Herecké obsadenie: Asi nebudem jediný, komu sa tam Jessica Chastain (nar. 1977, USA) jednoducho nehodila. Zato Colin Farrell (nar. 1976, Irsko) aj keď mal úplne idiotskú úlohu ju zahral bravúrne a s tým knírkom no veľmi som sa pobavil. Prevedenie: V tejto dobe kedy podobným filmom vyšliapal cestu John Wick, už sa jednoducho s priemerom neuspokojíte a tent film priemerom priam prekypuje. Pasáže akčné striedajú nudné prekecávačky a to radí tento film do šedého priemeru akčného filmu. Pocity: Viac som sa nudil ako zabával akciou a to vážne pri podobných filmoch odsudzujem. Nemalo to ani dostatočnú psychologickú dávku napätia a akcie bolo pomálo. Pridaná hodnota: Priemerný akčný film s nevhodne zvolenou hlavnou protagonistkou. 43% ()

lykan9

Místy mi přišlo, že se jedná spíše o telenovelu, ale bylo tam pár míst, které mě opravdu dostaly. Samotná linie Avy mě sice nijak nebrala a hodnotil bych spíš podprůměrně, ale ve chvíli, kdy se ne scéně objevili John Malkovich nebo Colin Farrell, tak jsem si to užíval. Tím vůbec TOP byla bitka mezi nimi dvěma a bylo luxusní pozorovat, jak si to skoro padesátník rozdává se skoro sedmdesátníkem. I ostatní bojové pasáže včetně té závěrečné byly skvělé. Bohužel se to vše utopilo v řešení rodinných trablů hlavní hrdinky, a tudíž íve jak tři hvězdy dát nemohu. ()

Jaro.Krafcik

Po pandemii dali toto do kín. Nebolo to vyslovene zlé, ale tak prišlo mi to priemerné a hodnotenie len ten film odzrkadľuje. Akčné to bolo ale dosť a herečka šarmantná, už v druhom pokračovaní hororu IT. Takže som spokojný, aj keď nečakajte nejaký veľký hit. 3* ()

JohnSmith

Překvapilo mě luxusní herecké obsazení. Ale to je tak všechno. Chastain je sice výborná ať hraje cokoli, ale moc jsem jí to tentokrát nevěřil. Na vině je určitě i režie akčních scén, která je hodně slabá. A příběh? Trochu ohraná písnička. ()

blackJag

"NENÍ ŠŤASTEN TEN, JEHOŽ DNY NEJSOU SEČTENY." Nepodařené. Snaha převařit provařené téma se míjí účinkem a třeba civilní rovina filmu má až amatérské proporce. Vidět tak zoufale zahrané/napsané/natočené scény v tak dobře obsazeném filmu je opravdu smutné. 30% ()