Ava: Bez soucitu

• USA Ava (více)

Ava je zatraceně sexy a setkání s ní přežije jen málokdo. Ava je výjimečně dobrá nájemná vražedkyně, která pro tajnou organizaci likviduje zadané lidské cíle. Dostává ty nejvybranější úkoly - obvykle kravaťáky z vysokých kruhů byznysu. Ava pracuje bez soucitu rychle, čistě a nenápadně v různobarevných parukách, chic kalhotových kostýmech nebo v elegantních večerních šatech. Po jedné zpackané akci se ale všechno nebezpečně změní. Organizace, pro kterou pracovala, potřebuje zahladit stopy. Oficiálně se má ukrýt, vzít si volno a dopřát si odpočinek. Neoficiálně ji šéf organizace chce poslat na odpočinek navěky a zcela bez soucitu vypíše Avu jako cíl k likvidaci. Ava se mezitím rozhodne ukrýt doma, kde dlouhá léta nebyla, trochu napravit svoje vztahy s matkou a sestrou. Její otec mezitím zemřel a její expřítel a bývalý snoubenec propadl gamblingu a zapletl se s místní hráčskou mafií, kterou ona sama z dřívějška zná až příliš dobře. Nedá se říci, že by ji domov přivítal s otevřenou náručí. A to samozřejmě netuší, že se z ní stal kontrakt a oběť na odstřel a na každém kroku ji může čekat jiný zabiják. (Bontonfilm)

nudlis

Prdelatá Džesika si hraje na asasínku a vůbec jí to nejde. Mě u spousty filmů fascinuje, že když ženská hraje "nájemnou vražedkyni", nikdo z týmu kolem rejži ji nenaučí držet zbraň. A ta "výjimečně dobrá nájemná vražedkyně" ji pak drží jak prase kost. Pardon, jak smeták. A v případě mnoha hereček vlastně ani ten smeták neumí pořádně držet. Samozřejmě jsou výjimky, ale je jich zatraceně málo. Držet pistoli se ještě obvykle ještě jakžtakž naučí, ale s dlouhou zbraní to je většinou hrůza. A ve chvíli kdy tohle vidím, ztrácí pro mě další sledování onoho filmu smysl. Jak mám věřit tomu všemu okolo, když i malí klici umí držet pušku nebo samopal líp? Takže jedna hvězda ze soucitu. ()

JendaBenda

Tak jako.. Akce tam byla, byla hutná a věrohodná, ale když je ten ksicht tak nesympatickej... Farrell a Malkovich jsou ok. Ta alkoholická linka mi teda moc nesedla.. A hlavně, alkáč se před tím, než ho jdou zabít zlije??? WTF? No, tak 65% ()

michalkop

Hlavní plus je, že film svižně odsýpá a celkem pohledná hrdinka. Ale tajná mezinárodní organizace zabijáků? Jako vážně? Motivace a jednání některých postav postrádá logiku a to v některých úsecích i těch hlavních. Trochu potunit dialogy nebo možná i jen líp sestříhat a mohl to být fakt dobrý film, až na tu nevěrohodnou chobotnici... ()

Bogrant

Film bez štipky uveriteľných emócií a sympatií. Nefunkčne chladný, zmätený, umelý a padajúci na jednom dôležitom faktore - nulové fungovanie a osudovosť postáv (najmä hlavnej) a ich spojitosť s minulosťou a prítomnosťou. Pár brutálnejších zásahov a akčných choreografií to celé vylepšiť nemôže. A ani Jessica, ktorá síce stále v šatách vyzerá dobre a všeobecne ju mám pomerne v obľube, ale jej posledné výbery rolí a taktiež herecká prezentácia mi pomaly začínajú liezť na nervy. ()

Vaisak odpad!

V tomhle filmu se vůbec ale fakt vůbec nic neděje. Akční scény jsou fakt ale fakt hodně moc špatný. Tenhle film mě od začátku do konce vůbec nebavil a ani to nemá žadné plusové body tenhle film, jen mínusové body. Ani Colin Farrell a John Malkovich to nezachránili. Za mě odpad! ()

alisek87

Po dlouhé době spokojenost, děj má spád, Colin a John skvělí jako vždy, jednoduchý příběh, film splnil vše, co jsem od něj očekávala. Prvoplánový akčňák, pár vtipů, dobré souboje, na pobavení ideální. ()

Ondak

Film má tak nudný děj, až mě to vážně uspávalo a nebavilo. Všechno mi přišlo takové samoúčelné a nikdo si moc s logikou hlavu nelámal. Děj ani moc smysl nedával a bitky také nic moc. Rozhodoval jsem se jestli jednu, nebo dvě hvězdy. Ale nakonec jsem se přiklonil ke dvěma hvězdám, ale s hodně s odřenýma ušima. ()

Milo384

Strašně se to táhlo. Akce špatná, zápletka okoukaná a vztahy v rodině mě vůbec nebraly. Konec už mě tak nějak nezajímal. Přežil jsem, teď rychle zapomenout. ()

charles3

Slušný průměr. Potěšila účast ještě málo okoukané J.Chastain, akčního (byť v této poloze málo věrohodného) Malkoviche, zarputilého Farrella a kdysi dobré G.Davis. Jinak zápletka vcelku jednoduchá a přehledná, potěšila i skromná stopáž. Hlavní představitelku si už po žánrově (i kvalitativně) podobném Kódu 355 snad zapamatuji :-) ()

Sa.sa

Slušný akční film plný soubojů, přestřelek, i děje... Samozřejmě, že je to trochu přehnané, ale s tím se musí počítat... Mimochodem hodnocení zde zase neodpovídá kvalitě filmu, ale co, je to normální... ()

BigMen odpad!

35minut. více to nešlo. obrovská blbost. frajerka vyřídí speciální vojenskou jednotku ve večerní róbě a pomalu ani nemrkne. rozdává kopačky, které složí ozbrojence holou nohou. po tvrdé náloži pěstí do žeber od vojáka se ani neoklepe. poté, když unikne z hotelu, vybere si směr, kde je zrovna další jednotka. ovšem, asi jednotka totálních debilů, protože jí všichni vbíhají do rány, ani jeden z vojáků nevidí, za jakým sloupem je a tak se všichni nechají zabít. a co frajerka? no nic. je na pohodu a svěží. ani škrábanec. bože. umíte si představit kolik to muselo stát? minimálně rozpočet menšího města na rok, možná více..... NEDOPORUČUJI ()

McGuffin

Ava s českým přívlastkem Bez soucitu je podle scénáristy Matthewa Newtona titulní postava, která to v práci nemá lehké. Sice pracuje spolehlivě a bez chyb, ale má dle vedení nějakou úchylku, kterou by si rozhodně měla odpustit. A protože na výtky nedbá, hodlá ji ředitel i přes námitky jejího vedoucího potrestat, konkrétně zabít. Jenže ouha, titulní postava je v zabíjení lepší, což ředitele nakonec stojí život. Drama z práce tak končí ukázkově: podřízený měl pravdu a nadřízený ne, první přežil, druhý ne. A přeživší si ještě ve stejném násilnickém duchu stihl udělat pořádek v rodině. Takže tak, satisfakční video kurz pro zneuznané doma i v práci. https://www.macguffin.cz/ ()

Jindra_S

Film je hvězdně obsazený, trailer perfektní a proč má tak nízké hodnocení? Scénář je prostě hloupý, plný podivných a nelogických zvratů, jednání postav nedávajících smysl. Scény působí jako sestříhané z různých filmů - nejen obsahem, kdy po sobě následují nelogické zvraty (smrt mentora, přechod do bytu za expřítelem), ale také třeba zvukově. V podstatě hvězdička je za titulky, které se mi líbily. ()