Ava: Bez soucitu

• USA Ava (více)

Ava je zatraceně sexy a setkání s ní přežije jen málokdo. Ava je výjimečně dobrá nájemná vražedkyně, která pro tajnou organizaci likviduje zadané lidské cíle. Dostává ty nejvybranější úkoly - obvykle kravaťáky z vysokých kruhů byznysu. Ava pracuje bez soucitu rychle, čistě a nenápadně v různobarevných parukách, chic kalhotových kostýmech nebo v elegantních večerních šatech. Po jedné zpackané akci se ale všechno nebezpečně změní. Organizace, pro kterou pracovala, potřebuje zahladit stopy. Oficiálně se má ukrýt, vzít si volno a dopřát si odpočinek. Neoficiálně ji šéf organizace chce poslat na odpočinek navěky a zcela bez soucitu vypíše Avu jako cíl k likvidaci. Ava se mezitím rozhodne ukrýt doma, kde dlouhá léta nebyla, trochu napravit svoje vztahy s matkou a sestrou. Její otec mezitím zemřel a její expřítel a bývalý snoubenec propadl gamblingu a zapletl se s místní hráčskou mafií, kterou ona sama z dřívějška zná až příliš dobře. Nedá se říci, že by ji domov přivítal s otevřenou náručí. A to samozřejmě netuší, že se z ní stal kontrakt a oběť na odstřel a na každém kroku ji může čekat jiný zabiják. (Bontonfilm)

papaguy

První třetina za pět, druhá za tři, závěr odpad. Nejraději bych vyházel blbosti, ponechal to dobré a spojil dohromady Avu, Annu a Atomickou Blondýnu. ()

aR3Zz

Vůbec to nedrželo pohromadě. Místy jsem si dokonce uvědomoval, jak špatně sestříhané to je, i dějové skoky zcela nelogické. Jako by někdo dostal na stůl 150 minutový film společně s příkazem "osekat na 90 minut". A tak bezhlavě vystřihl vše, co nebylo akční a kde nebyla některá z hvězd (mimochodem obsazení bylo velmi slušné). Koukatelné to bylo, ale jinak smatlané jak to jen šlo. 40% ()

s1r1us

Je to kočkopes. Slibné obsazení, slibný začátek a konec se rozplyzne do bezkonce. Hlavní postava se ze super rozjeté akce najednou zasekne a druhou polovinu filmu si řeší rodinná a vztahová trauamata jako z telenovely. Proč? ()

Maximilianus

Skôr rodinná dráma než akčný film, ktorá je viac zbytočná ako potrebná. Nevravím, že ma to úplne nebavilo, ale akcie bolo málo a aj to nijakej poriadnej a ten koniec nič moc. 5,8/10. ()

vikino1

Tři s odřenýma ušima. Chyba ve filmu - u první vraždy ustřelí mobil oběti i s rukou. Zároveň prostřelí okénko auta. Pak ho zabije. Vyleze z auta, sedne za volant a auto odjíždí (je naprosto v pořádku). ()

rublik05

Ačkoliv se film zpočátku jevil jako drsný thriller z prostředí nájemných zabijáků, nakonec se z něj vyklubalo obyčejné akční béčko, které neskutečně promarnilo potenciál, který dané téma nabízí. Ze slibného hereckého obsazení víceméně nikdo nevynikal, většina postav působila nudně a zbytečně. Mizerný scénář jen podpořil prázdné charaktery postav, kdy se hlavní záporák v podání Colina Farrella prakticky ani nemá šanci nijak projevit, jeho postava je zcela nevyužitá a odfláknutá. Stejné je to i s Jessicou Chastain, která nijak nepřekvapí ani nenadchne. Jediná postava, která dávala alespoň nějaký smysl, byl John Malkovich, i když se taky nějak extra nepředvedl. Dramatická linka zde vůbec nefunguje, soubojů je sice relativně dost, ale mohly být daleko lépe natočené a provedené. Většinou však působí trochu uměle a nerealisticky. Hudební podbarvení taktéž nic moc. Příběh mi přišel dost přímočarý, bez překvapení a zvratů, závěr dokonce sklouzl až k těžké béčkovitosti. O nelogickém chování jednotlivých postav a nepřehlednosti scén ani nemluvě. Popravdě nemám ani moc co hodnotit, místo drsného thrilleru je Ava nudné, ve všech směrech špatně natočené béčko, které ničím nezaujme a nebýt pár světlých momentů, odpadu by se ani omylem nevyhnula. 1/10. ()

Acrobat odpad!

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden Tate a ten utvoril Ava. Zenu bez sucitu, ci so sucitom? Neviem, lebo vela akoze place, chce sa milovat s byvalym ci terajsim jej sestry partnerom (ci kym) reprezentovany hereckym nimandom a kamennou tvarou C`mon, ale potom vystriela cely sucasny wehrmacht a neskor Collina. Ten najprv brilantne ukaze svoju moc v Spolocnosti zmlatenim starkeho, aby neskor po vystrielani 1 zasobnika(!!) isiel prec peso. Tate obalil prostoduchy a zmysel nedavajuci pribeh nejakej spolocnosti do nuteneho sentimentalneho paskvilu hrajuce na 4 svetove strany pricom nevie kadial sa vydat, iba sa toci okolo vlastnej osi. Pocuvat zmierovacie nezmysly je umenie, pretoze ako to verit cloveku co predtym zastreli par ludi. Odporna vlna feminizmu tlaci zeny do mlatenia sa a stavaju ich do role sefiek gangov (cinanka). Prec su teda brutalne a vyborne casy Morelovho Bez sucitu, lebo Ava je nicym svojou podstatou minajucou tak rozum, ako aj sympatie. Nulova empatia voci zucastnenym a uprene prosit je mozne len o jedno. Kedy uz konci toto opatovne Tateovo trapenie. ( videne 6.11.2020, BDrip) ()

mira.l

No, vzhledem ke zdejšímu hodnocení aktuálně 47% jsem snad čekal i ještě větší blbost. Ne, žádný zázrak to opravdu není, nicméně na jedno podívání za dvě se to snést dá, a ta třetí hvězdička je čistě a jen za Jessicu. ()

Trixinka

Chudák Malkovich, do čeho to zase vlezl. Tento "akční" film byl tak akční, až jsem u něj skoro usnula. Ještěže byl relativně krátký, takže se dalo vydržet. Začátek byl ještě docela slibný, pak se to ovšem rapidně zhoršilo. Hlavní hrdinka značně nesympatická, bezcitného zabijáka jsem jí věřila asi tak 20 minut filmu. Poté se začala utápět ve svých traumatech - vztahy v rodině, alkohol. Konec filmu vypadal jako by byl vymyšlený za pochodu za 5 minut. Bezcitný zabiják na pokraji sebevraždy se utká se svým protivníkem, který zdrhne kvůli tomu, aby ho pak mohla zabít na stavbě. To jako fakt tohle někdo myslel vážně? 2* pouze za Malkoviche, jinak bych tomu lupla bez přemýšlení odpad. ()

bearmeedek

Hodně ubohé hodnocení, které mě málem odradilo. Ale risknul jsem to s ohledem na hvězdné obsazení (4 ks), i když ani to nebývá dnes zárukou. Ale co, nechme "festivalové znalce" v jejich oparu a s jejich prášky. Geenu Davis si pamatuji hlavně z "Ostrova hrdlořezů" a z "Dlouhého polibku na dobrou noc". Je to náhoda, že tady hraje matku agentky? (viz Polibek ...). A hanit ženskou, které je 65 let jak dnes vypadá? AVA je klasický film o zdatné agentce, která jde náhle na odpis. Netřeba vyjmenovávat podobné a známé filmy. Je to prostě dobře natočený akční film se známými tvářemi a mě to bavilo, což je to hlavní. ()

Likan7

Akční film nebo existenciální drama? Ava by chtěla být něco mezi tím, jenže to vůbec nefunguje. Brilantní obsazení vám ještě neudělá dobrý film, a že se Chastain dost snaží. Jenže tenhle divný guláš ve výsledku nechutná vůbec nikomu. Akce je nezáživná, drama špatně napsaný. Pak tu nezbývá nic, čím bych si za půl roku na Avu vzpomněl. Promarněný potenciál. ()

gemi

Chvílemi je to Dlouhý polibek na dobrou noc, chvílemi Ulice. Problém je, že té Ulice je tam prostě trošku víc, než je zdrávo. Celkově se film snaží na subtilní stopáži rozehrát drama, které by vydalo na seriál. Je tady tolik příběhových linií a motivů, že to prostě ve stopáži takto krátkého filmu není možné smysluplně zvládnout. ()

Inozuka

Mě to celkem bavilo, tedy v rámci žánru. Scénář je opravdu hloupoučká klišoidní slátaninka, ale to se celkem dalo čekat. Možná by stačilo, nesnažit se motat do příběhu nájemné zabijačky city a bylo by to v rightu. Jessicu Chastain mám rád,  role chladné a přesto rozervané killerky jí sedla a s rozbitou držkou ji to dost seklo. Malkovichův stejc je také fajn, naopak Farrellovi se jeho zloun moc nepovedl. Oddechovka s neumětelským pokusem o psychologickou sondu ... ()

tlesk

Ava: Bez soucitu je místy až nepříjemně generickým a neoriginálním filmem, který slibně začíná, aby se překlenul skrze příběh, rozehrávající až příliš mnoho vedlejších linií k závěru, jenž prostě vyzní do ztracena a nic ve vás nezanechá. Jedná se o veskrze průměrný akční film, který divákům, zmlsaným peckami jako je John Wick, nebo žánrově a tématicky osobou ženské hlavní hrdinky spřízněná Atomic Blonde: Bez lítosti nenabízí žádný výraznější moment, který by v něm po zhlédnutí rezonoval. V současné vyprázdněnosti kin je možná návštěva kina při snížení nároků a očekávání, jinak si Ava příliš chvály nedoporučí. Nad pomyslnou hladinou totálně béčkové produkce ji drží únosná stopáž a sympatické (byť ostudně nevyužité) obsazení v čele s výbornou Jessicou Chastain. ()

alldo.raine

Jako nakonec tomu přeci jen musím dát ty dvě hvězdy. Sice to tak špatné nebylo, ale v porovnání s konkurenty jako je Anna, Ruda volavka či Atomic blonde je to hodně pozadu. Stojí za to vidět kvůli Jessice, ale jinak na dané téma podprůměr. Akce málo a nezaujme. A rodinná linie je taková mdlá, že jí vůbec nevěříte a nemá vlastně ani čas se někam rozvinout. ()

Vanchovi

Má to pár priblblých dialógov, tradičné meranie si pipíkov, ale inak celkom ušlo. Podľa hodnotenia som čakal väčšiu katastrofu. Hlavnej postave sa síce na základe jej konania nedá fandiť, ale dej ma bavilo sledovať. Páčil sa mi aj taký detail, ako sa zmenil zvuk za každým, keď Ava ako vyliečená alkoholička váha, či si dá frťana alebo nie. ()

GameboyNES

mno moc mě to nebavilo, spíš vůbec. Hlavně je mi krajně odporná džesika chlastejnová.   Jednu symbolickou za Kolína, Džínu a Malíkováč. ()

movemat

Priemerne zaujímavá osobno-rodinná dráma okorenená nejakou tou akciou. Ale vďaka áčkovým hercom a rozumnej stopáži si dokáže udržať pozornosť. ()