Duncan Vizla (Mads Mikkelsen) je jeden z nejlepších nájemných zabijáků na světě. Do důchodu mu zbývá pár týdnů, a tak by se rád uklidil někam, kde si počká na tučný důchod. Nakonec se ale nechá zlákat na jeden poslední kšeft. Během něj zjistí, že skutečným terčem měl být on sám. Asi by to nechal být, ale když je vystopován zabijáky nastupující generace, rozhodne se vypátrat, kdo za tím je, a pomstít se. (FoxMulder)

Yoda sama

Zmätený mix bizarnej komiksovej kriminálky s excentrickými postavami, krvavou akciou a otravným strihom a osobnej leonovsko-matildovskej drámy o pomste, kde Mads behá nahý cez snehovú búrku a hrá jak totálny frajer. Škoda, že tie dve polohy k sebe nezapasovali tak dobre, ako napríklad u žánrovo podobného úletu, akým bol Kick-ass. Takto to je len miestami zábavné, miestami nudné jednorázové guilty. ()

Timak

Taková chudší varianta Wicka. Přesto má Mads velký charisma, stejně jako Keanu. Vzhledem k tomu, že komiks vyšel o dva roky dříve, než John Wick, tak bych se nedivil, kdyby vlastně John Wick byla adaptace Polaru. Je to trochu zamotané, ale vcelku to dává smysl. Takže suma sumárum, jelikož si John Wick odnesl z Polaru to nejlepší, musel logicky Polar hrát druhé housle. Ale pokud ty housle vyrobil Stradivarius, tak to zase není tak špatný. Já se bavil. A dobře. ()

Jaro.Krafcik

Narážky na Johns Wicka boli, ako napríkad kúpa psa. Začiatočnícka scéna s knoxvillom(tvorca jackass) perfektná. Mads ako ho poznáme z dobrého filmu Hon alebo seriálu Hannibal sa do filmu hodil. Ale sú tu aj postavy nesympatické. Napríklad, hlavný zločinec Blut.. Nechýbala brutalita,vraždy a prestrelky .Taký slabší klon Wicka od netflixu. Ale vydarený. Nezmyselný koniec trochu uškodil. 4* ()

LizianShaw

Ze začátku mi bylo jasný, že to docela dost kopíruje Johna Wicka, a když si Mikkelsen koupil psa, už jsem se bál, že film bude prostá vykrádačka, ale o pár minut se vše (můžeme debatovat jestli humorně, či smutně) vyřešilo. Mads Mikkelsen (jehož Hannibal je pro mě nejlepším seriálem a bude mi nadosmrti chybět) se svým brutálním pohledem se na roli chladnokrevného zabijáka perfektně hodí. A Vanessa Hudgens mu sekunduje se svou zlomenou postavou, která díky bohu není love interest, i přesto ta chemie mezi nimi je vskutku bohatá. Asi jediné co se mi nelíbilo, byli záporáci, mnohdy se svým nezajímavým vystupováním a vzhledem, to mi připadala jako docela absurdní reprezentace "mladých." Každopádně je zde brutální akce, žhavé sexy scény a i humor. Někdo by kroutil hlavou nad tím jak si (i přestože zkušený) zabiják po ztrátě asi 5 litrů krve může podat jednotku dvou desítek lidí, to je trochu na hlavu, ale jsem ochoten přivřít oči. Mohlo to skončit klišé happy endem, takže zvrat na konci docela zaujal. Škoda jen, že trailer toho dost vyzradil, a vlastně i plakát. ()

drackula

Má to veľmi pomalé a rozvážne tempo, takže ak čakáte akčný nášup ako John Wick, asi budete sklamaný. Rozumiem negatívnym hodnoteniam, ale mňa tento film príjemne prekvapil. Mikkelsen je záruka kvality a keď si k tomu prirátam komiksovo prepálených oponentov, bavil som sa náramne. A ten pes! :D 70% Netflix ()

Kurikmoon

Krváky nemusím. Prehnaný "cool" vzhľad a chovanie záporákov tiež nie. Ale však podľa KOMIXU, a v jeho duchu. ......................................Ale scenár ma viac krát poriadne prekvapil. Vďaka dobre načasovaniu mnohých scén, žartíkom a samozrejme správne štýlovej "Kajzerke" a jeho susedke dávam možno pre iných prehnáných 5 *. ...Tak ako to cítim. SKRÁTKA MÁM RÁD, KEĎ MA FILM PREKVAPÍ. MÁM RÁD ATMOSFÉRU... a na to násilie pre  tentokrát zabudnem. Však KOMIX. ()

JohnSmith

Mikkelsen v roli zabijáka, který jako by dělal s Johnem Wickem. Akce super ale zas tak moc ji nebylo. Co však bylo horší, tak to byli herci, krom Mikkelsena. Hlavně ten hnusnej tlusťoch. No a moc tomu nepřidala ani velká upovídanost. Lepší průměr. ()

blackkocour

Jen takový zkurvisráč jako je němec, může ze začátku zkazit chuť divákovi, Madsovou kontrolou prostaty. Černý Kaiser s Mattem Lábusem se konečně našli v tom, co uměli nejlíp. Jo, moc se omlouvám všem, co po dlouhých dvou týdnech, čekali deseti řádkovou recesi a asi po sérii šesti opakovaných vtípků, jak bych Madsovi lízal kulky, ale každý den není posvícení. Když Vám ani sama levačka nechce dát anál, je s Váma opravdu něco zle. ()

Ironfood

Béčkový rádoby hrozně cool akčňák  s Madsem Mikkelsenem, který je asi jediným důvodem, proč se na film podívat. Zjevně to měla být i komedie, ale chápu, že tady mezi žánry není, koneckonců jsem zasmál jednou, když Mads vyučoval. Špatnou komediální stránku nejlépe ilustruje naprosto zoufalý záporák, ono holt nestačí, aby se jen choval jako blbec, musí mít i nějaké to charisma. Závěrečná odbočka do psychologického dramatu působí poněkud nepatřičně.... ()

giovanni3

Tak toto je solidní zklamání. Mads Mikkelsen je vynikající herec, který svým charismatem dokáže posunout celé filmy na vyšší úroveň Bohužel zde to byla "otřepaná" akční střílečka se slabým dějem. Ten byl uměle natahovaný přes Ruby O. Fee a její sex/erotické scénky a přes pohlednou Katheryn Winnick z Vikingů. Celý film se snažil efekty a hlavním záporákem vzbudit dojem jakési herní/komixové adaptace, která je v módě, ale za mě to opravdu nevyšlo. Drobným kladem byla vcelku pohledná Vanessa Hudgens. Celkově slabý průměr a 2z5. ()

KR4T4S

Jonas Åkerlund je můj nejoblíbenější režisér videoklipů. Polar je přesně ve stylu jeho hudebních vizí. Líbí se mi ta pestrobarevnost, střih a různé obrazové srandičky. První polovina je megaúlet. Pokud se přistoupí na jeho šílenosti a přepálenost, je to lehce úsměvné. V druhé polovině se dějí poměrně vážné, znepokojující a brutální věci a jakási komiksovost je ta tam. To je asi největší slabina. Ve výsledku je to dívatelná jednohubka, kterou táhne nahoru cool Mikkelsen a právě ta Åkerlundova stylizace a rukopis. ()

MsUtahraptor

Film zas až tak dobrý není- chvilkami až moc barev, nedotažená většina postav (Podřadně působící "A tým", hlavní záporák především nechutný vzhledem, příliš málo prostoru Vivian- jediné slibně vypadající postavy "temné strany".), ...- ale Mads je absolutně boží, takže dvě, tři hvězdy jen pro něj. ()

Forsberg11

Drsný, šialený, krvavý, brutálny a hlavne zábavný, komiksový príbeh o pomste so zamračeným, ale fantastickým Madsom Mikkelsenom, ktorý nekompromisne "seká" všetko, čo mu príde pod ruku. Neoplatí sa nasrať najlepšieho nájomného zabijaka na svete.... dopadnete veľmi, veľmi zle. Polar je film, ktorý sám seba neberie príliš vážne, no napriek všetkému má dej spád, dobré tempo a neškodí tomu ani "prevarená" zápletka. Komiksová predloha je tu doslova hmatateľná, pravdepodobne sa jedná o najkomiksovejší film aký som videl. Stále sa niečo deje, stále je to svižné a pútavé, aj keď je to mimoriadne hlúpe a prvoplánové, ja som sa nechal dejom príjemne opantať a film som si užil. 75 %!! ()

herr_carter

Takový příjemný akční mix všeho kultovního, co se natočilo za poslední roky v jednom filmu s téměř nemluvícím Mikkelsenem v hlavní roli, nenadchlo, neotravovalo.......................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

sedm.1

Polar určitě není o zápletce, o scénáři, o originalitě. Polar je o zpracování. O zpracování, které má tááákovýhle koule! Stylová zábava, která nemá v úmyslu divák oslovit něčím inovativním, přínosným, či ojedinělým. Jde o zábavu, která má v divákovi zvednout adrenalin, která je nekompromisní jízdou, s pořádnou dávkou krve a násilí, která je ale zároveň i úžasným a především funkčním způsobem odlehčená, takže se mezi těmi všemi drsnostmi a mrtvolami najde i spousta místa pro fakt vypečený fórky, které jsou vážně zatraceně vtipný. Jde ale i o zábavu, která nabízí pestrou směsici postav, které nelze též opomenout a nezmínit se o nich, jako o vážně vypečených magorech, kteří rozhodně nenudí. Tomu samozřejmě napomáhá i vyšperkované obsazení, v čele s lahůdkovým Madsem Mikkelsenem, nicméně i všichni ostatní na sebe dokážou s přehledem strhnout dostatek pozornosti, o Mattu Lucasovi pak ani nemluvě, to je vážně extra postavička 8D. Jinak přes poměrně tuctovou zápletku mě překvapil závěrečný zvrat, který ovšem jasně pomrkává po pokračování, které bych si nechal sakra líbit, neboť tahle krvavá jízda mě osobně dostala do vážně pořádného varu. Pro cílovou skupinu, blažící po pořádné dávce nekompromisní, násilné, krvavé, zároveň ale i vtipné nálože, jde zkrátka prakticky o povinnost, která jistě nezklame! ()

Soweek

S komiksem jsem neměl tu čest, předlohu tedy vůbec neznám a hodnotím pouze samotný film. Líbí se mi, že hlavní hrdina i záporák splňují klasický archetyp a jsou oba jak vystřiženi z komiksu. Film se nesnaží je zobrazovat nijak reálně a polidštěně, nebere v potaz reálný svět a jede si to svoje. Co ale selhává je akční stránka filmu, kde jde hodně vidět, že tento film je přeci jen budgetový. Některé vedlejší postavy, jsou opravdu velmi špatně zahrané a ve filmu mě obtěžovaly. ()

kenkaku

Základní problém Polaru je nevkus. Hranice mezi “hustej” a “trapnej” je celkem tenká a tady se v mnoho scénách jede za hranici “trapnej” až moc. Dál ten jejich super-korektně-diverzní A-team je tlupa retardů (ne něco co by mělo vzbuzovat respekt). Jediné co bych označil za plus je sex bez podprsenky, Mads (který snad nemůže být špatný i kdyby chtěl) a Katheryn (která je pořad samyce jako byla ve Vikinzích). Pozn.: každý kdo si dovolí v recenzi jen připodobnit tohle k Johnu Wickovi by si měl fláknout ksichtem o zeď a vypláchnout pusu mýdlovou vodou, aby se srovnal. ()

iXtr3m3

Mohol to byť peckový komixový protipól ku Johnovi Wickovi. Malo to fajn technické spracovanie, malo to pekné krvavé efektíky, malo to peckového Madsa Mikkelsena, ale práve to "prílišné crazy komixové" spracovanie tomu podrazilo nohy. Škoda. Madsovi to sedelo. ()

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (více)