Kořist

• USA Crawl (více)

Nadějná plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario) není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi (Barry Pepper). Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu. (CinemArt)

Gorehound

Sympatická hlavná hrdinka, super atmosféra búrky a hurikánu a vizuál, ktorý to vie patrične zobraziť a k tomu množstvo vychytávok, vymazlených záberov, jednoducho s chuťou a rozhľadom natočený film. Zopár krát som sa aj parádne zľakol, aligatory sú parádne zobrazené a nedá sa povedať, že by bol film predvídateľný, a nudný už vôbec nie. Čo je zároveň aj trošku problém, od frajerov, ako je Aja by som čakal ešte trochu väčší nervák, viac útokov mimo hlavnej dejovej línie, možno trošku viac gore, aj keď o to až tak nešlo. Záverečná pesnička, čo naskočí s titulkami, je použitá geniálne. Silných 3,5/ 5, ale rád zaokrúhlim nahor. ()

Kaluž

V první půli je to docela obstojný survival, pak už ale zase najede klasicky rozplizlý akčňák s přemnoženýma ještěrkama. Not great, not terrible. ()

PogoJoe

Tak párkrát jsem se docela zasmál (i když to asi nebyl úmysl tvůrců), párkrát se i lekl, hlavní hrdinka je pěkná, aligátorci děsiví, atmosféra skvěle vlhce zachycená, FX povedené, délka tak akorát, v rámci žánru nadprůměr, i hudba solidní (rozhodně neruší) a roztomilá fenka to jistí, takže celkové hodnocení tři a půl zaokrouhluji na čtyři. Pokud máte podobný typ filmů rádi, doporučuji, já je zrovna nemusím, ale na projekci CSFD jsem si zašel a nelituji. ()

Remedy

Krvavé 4* za fakt vostré gore scény a sympaťačku Kayu Scodelario. Kořist je celkově hodně slušně natočený survival thriller, ve kterém není nouze o velké množství krve a vody. Scénář je samozřejmě čistě průměrný, ale opravdu by někdo chtěl sledovat v takovéto situaci hluboce filosofující a sebereflektující chování některé z postav? Vždyť by je tam ti neohrabaní ještěři rozšmelcovali ještě dřív, než by si stihli říct opravdové sorry. Jedinou větší výtku mám snad jen ke zdravotnímu stavu obou hlavních postav, které zůstaly i po opakovaných aligátořích nájezdech v obdivuhodné kondici. See you later, alligator. ()

Flipnic-RE

Jako Aju mám rád, i když už netočí to, co dřív ... Ale v pohodě jsem přístupnej všemu, co od něj jednou za čas příjde. Tak tomu bylo i tady s "krokoušama". I když jsem si teda myslel, že to bude spíš o tý katastrofě, tak hned od začátku jsem dostal výstrahu, že to bude o těch krokouších (v USA se jim říká aligátoři) :-D. Jsou tam furt, až mi to docela vadilo. Hlavně proto, že jsou dělaný nic moc extra hezky CGI a fakt respekt nevzbudili. Ono je to odjakživa s těma zvířecíma hororama prostě těžký. Když to je vycpaná atrapa, je to k smíchu. Když to je digitální videoherní efekt, je to k vzteku. A asi žádnej herec vám nevleze do kádě plný aligátorů apod. ... No ale prostě monstra tady nic moc. Do půlky to bylo celkově takový slabý, utahaný a ani nic moc efektního se tam nedělo. Holka docela sympatická, ale taky žádný výraznější sexy kost. Votec nesympatickej a akorát dost dobrý žrádlo bylo, tak to požralo ty zloděje ... Ale asi tak poslední třetina je dost fajn. Už je to dost napínavý, jsou tam dobrý momenty, afekty, troška gore atd. Je to v pohodě, ale jsem rád, že jsem na to do kina nešel a radši vyhodil prachy za kredit společnosti uložto ... ()

Trevor

Pre tento žáner filmov mám slabosť a ľutujem, že program kina v mojom meste bol k filmu neúprosný a premietal sa iba jeden týždeň v pre mňa, človeka ktorý pracuje už vyše 16 rokov aj v noci, nevýhodnom čase.Aj napriek množstvu prešľapov a nelogických rozhodnutí či vysielače fungujúcej v oku tornáda a ponorenej do vody či preskleným dverám v sprchovom kúte, ktoré vydržali útok aligátora som si film vychutnal. Škoda že to nebolo na veľkom plátne, ale rodinná zápletka bola milá a aligároti viac ako sympatický aj vďaka klaustrofobickému prostrediu....Psychor dal odpad, takže sa jedná o dobrý film. ()

kajas

Dvakrát jsem sebou vyplašeně škubla (a jenom jednou kvůli krokoušovi), ale po Ajově "Piraně" jsem čekala zábavnější a brutálnější podívanou. Žádný zázrak. ()

Miseet

Dle mého názoru velice povedený akční thriller. Až jsem se sama divila, jak mě to bavilo a jak jsem stále byla napnutá, co bude dál a jak to dopadne. Efekty vcelku ucházející, postavy sympatické a atmosféra přijatelná. Nicméně není to žádná kinematografická pecka, to ne. Ale na jednu podívanou je to dobré. ()

mahler

Suverénním suterénním aligátorům to kazí nablblé kecy řešící vztah otec/dcera ... a v závěru zřejmě nesmrtelný Barry ()

ilemas

Po vizuální a zvukové stránce naprosto skvělý oddechový horůrek se stupňujícím se napětím. u kterého jsem se dokonce sem tam lekl. ()

M.i.k.e

slušná žánrovka,která má po většinu času solidní atmosféru a pár opravdu vydatných lekaček.Aja celkově víc než dobře pracuje s hodně omezeným prostorem a vychází mu to.Bohužel víc jak tři dát ale nemůžu,protože místy je to tak debilní,že to bije do očí i v podobném,na logiku zrovna nesázejícím filmu.A to je opravdu škoda,protože podobných žánrových jednohubek,které by si člověk rád pustil znova zase tolik není a já v tomhle případě raději upřednostním podobně laděné Mělčiny...60% ()

Vyhy

Slátanina s digitálními krokodýly, kde už od samotného začátku víte, jak se celý příběh bude vyvíjet a jak skončí. Navíc, když se do vás krokodýl zakousne, tak asi těžko vyváznete s povrchovým zranění + s otevřenou zlomeninou těžko budete takto "aktivní". Plusové body za Sugar ;) ()

honajz2

Já nějak nevím, celkem jsem se u toho nudil. Především v té části, když byli ještě v tom domě. A co se postav týče, ty mě taky nijak extra nezaujaly, takže se u mě nějaké napětí bohužel neprojevilo. A je mi to celkem líto, těhle podobných hororů už jsem několik viděl a většina byla napínavějších, než Kořist. Nějak zajíamvé to pro mě začalo být až ke konci, ale musel jsem si kvůli tomu pronudit tři čtvrtě filmu, což je špatně. Jo, je tam jedna slušná lekačka, ale je jenom jedna. Kdyby se tam aspoň dělo něco navíc, něco, co by mě na tom zaujalo, ale ono ne. Kvůli tomu nemůžu dát víc jak 2*. ()

Figu

Musím říct, že jsem dlouho neviděl takovej žánr a díky tomu mě to celkem sedlo a bavilo. Jasně, že se najde spousty nesmyslů a diváka časem začne i srát, že hlavní hrdinové jakmile překonají jednu překážku, hned jsou v pasti díky další... A to je v podstatě pořád dokola. Každopádně za mě palec nahoru za vizuální stránku filmu - krokouši byli k sežrání. Navíc nějaký části těl nás až do titulek nedoprovodily a to hrálo Kořisti taktéž do karet. Jo, béčkovej, ale né vůbec špatnej thriller za 60% ()

Havaj8

Super atmosféra, ta to vystihuje. Venku hurikán jak blázen, pod barákem aligátoři velký jak svině. Kdo by to byl řekl, že to tu hodinu ve sklepě bude fungovat, ale to napětí by se vážně dalo krájet. Nikdy nevíš, kdy se objeví. Nicméně i tak tam byly momenty, kdy každýho člověka mohl několikrát sežrat. Do toho si nejsem úplně jistej, jestli je schopnej hurikán, déšť a vyplavený hráze zaplavit celej dům až po střechu, nevím. Ale jako respekt za odvahu, ono ti ani nic jinýho nezbejvá. ()

bourec

Určitě tady nejde ve francouzově kinematografii k nějaký převratný události.Okolnosti týhle doby ovšem velej nenechat tohle bez povšimnutí.Skvěle napínavá,bez chyb v animaci aligátorů,a príjemná ve stopáži,která nedosáhne ani devadesáti minut.Jenom doufám,že ted´přijde na řadu něco peprnějšího.80%. ()

cariada

Zajímavá kombinace hurikánu a krokodýlů. Poměrně komorní, ale vynikající atmosférický horor. Natáčení muselo dát dost zabrat neustále ve vodě v hadrech. Od začátku do konce se pořád něco děje. Jen snad poznámka ten vrtulník na konci v hurikánu mě tam nějak nesedí, že by lítal v takovém nečase. (Ale nejsem odborník na lítání) ()

dubinak

Tenhle scénář trochu bolel. Veškerá logika žádná, chování postav bez špetky sebezáchovy, krokodýlí scény až nereálné. Otevřeně přiznám, že jsem Crawl brala celou dobu spíš jako komedii a několikrát se od srdce zasmála, o čemž si nemyslím, že byl zrovna Ajův záměr. Vlastně jsem to dokoukala jen proto, že mě zajímalo, jak dopadne Sugar. ()

PavelVanekArt

Aja má skvělý remake Hill have eyes a Horns, tady si ale vzal námět, kterej nenabízí nic zajímavýho jak příběhově, tak vizuálně a po gore stránce. Film ve sklepě při přírodní katastrofě, kde se pletou protivní lidi a oškliví aligátoři. Vizualizaci to má přinejlepším průměrnou, digitálně odpudivé ještěrky jsou hloupé jak na oko tak instinktem, hlavní herečka je přinejlepším uřvaně prostoduchá. Čekal jsem alespoň cool scény jako v Shallows nebo Deep blue sea, jenže tu se mísila hloupost s absurditou. Typek zabije aligátora lopatou, ok. Buchta má v ruce zbraň, kterou má po loket v aligátorovi, střílí a kulky vylétají z alošovi z mozku, ok? Pak už byl hřebík jen ,,Tati, nedostanu se ke schodům, vezmu to přes odvodňovací rouru.” ,,Ne! Je to nebezpečné!” Ty vole, jsi raněnej ve sklepě, po krk ve vodě, plavou tam tři aligátoři, ale přes odvodňovací rouru je to kurva nebezpečný. Jakmile pak čajka uplave třem aligátorům v disciplíně na kraul už nekomentuju. Jako nejsem typek od National Geographic, ale tenhle film je slušný lejno i na mě. 1* a.k.a 20% ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019