Kořist

• USA Crawl (více)

Nadějná plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario) není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi (Barry Pepper). Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu. (CinemArt)

blackJag

"TO DÁŠ! JSI RYCHLEJŠÍ NEŽ ONI!" A fakt že jo, byla :-) Jako, nepůsobilo to moc věrohodně, přeci jen, už tam bylo nějaké to rasení, ale chápu, muselo to tam být, závodní plavkyně, krátký kraulový sprint a souboj se třemi aligátory naráz - jasně, působilo to efektně. Vůbec, prostředí nebylo špatně vyrendrované, rozhodně má atmosféru, přesto čekal jsem méně zbytečných rodinných keců a více napětí... Vyloženě ocenit musím rozumnou stopáž. 50% ()

jefff

Slušná žánrovka, ale nic víc. Chybí skutečně zapamatovatelné scény a ačkoliv jsou kulisy hurikánu skvělé, z filmu čiší šetření na penězích a komornost Kořisti moc nesluší. Celý film se totiž odehrává ve sklepě a dalších prostorách domu, případně se divák koukne před dům na ulici. Další exteriéry jsou prakticky zapovězeny. Aligátoři jsou efektní a jejich počítačová animace je na velmi solidní úrovni. Herecky nic moc, Pepper má nejlepší léta za sebou a Scodelario nepřesvědčila. ()

upson

Ale joo, proč ne. Docela pobavilo. Příjemné vnuknutí myšlenky, že existuje jisté spektrum exotických mazlíčků, kteří vám v pohodě pohlídaj barák, když odjedete někam na víkend :-D ()

sedm.1

O filmovém talentu Alexandre Aja a především jeho velmi vřelém vztahu k hororovému žánru, jsem nikdy neměl pochyb a Kořistí nyní jen potvrzuje jeho status nadprůměrného filmaře, který dokáže za málo peněz vytvořit hodně muziky. Jeden dům, dvě postavy, nepříznivé počasí, parta aligátorů a zatraceně zábavná a záživná show může začít. Pár povinných seznamovacích minutek na úvod, přesun na místo dění a pak už nastává jen jedna našláplá jízda, napěchovaná napětím, strhujícími útoky aligátorů, které jsou navíc velmi přehledné a díky tomu i opravdu intenzivní, až bolavé, se slušnou dávkou efektů, neopomíjejících ani nějaké to gore, uvěřitelným chováním postav, což není v podobných typech filmů zcela pravidlem, spíš naopak, a postupnou gradací a stupňujícími se přesvědčivými ataky hladových predátorů, před kterými není nakonec bezpečno ani na střeše :-). Nejvíc mě ale skutečně nadchlo zpracování právě samotných aligátorů a jejich útoků, a už jen minimálně kvůli tomu stojí tato podívaná za pozornost! Zkrátka přesně takhle by měl vypadat pořádný Animal Survival, svižný, nápaditý, nenudící, efektní a nekompromisní, za mě prostě jasný plec nahoru. ()

JADIM

Korisť ukázala, že aj aligátory môžu rovnako ako žraloky spôsobiť z jednoduchého námetu napínavý, občas strašidelný a hlavne poriadne vlhký thriller! Ten námet a prevedenie tu bolo veľmi jednoduché a možno aj trochu predvídateľné, ale v rámci atmosféry filmu, ktorú dotváral poriadny dážď, to bolo dobre využité. Taktiež tu bola pekne ukázaná bezmocnosť hlavných postáv, ktoré boli blokované hladnými a obrovskými plazmi! 8/10 (Videné 23.2.2020, CZ dabing) ()

Sdoom

Chtěl jsem, aby se mi to líbilo, ale míra stupidity a nesmyslnosti překročila v určitý moment únosnou mez, pod kterou se už po zbytek stopáže nevrátila, spíš naopak. Ani jsem se kdovíjak nebavil, takže 2 hvězdy jsou max. (HD, orig.) ()

keoma26

Aja porad umi a drzi prapor moderniho hororu hodne vysoko, nikoli ovsem postmoderniho, protoze ta vseobecna urputna vaznost sice skodi celkovemu vyzneni filmu, ale soucasne pomaha samotnemu pribehu, protoze vsechen tenhle shit, kterej se doslova vali na otce s dcerou, rozhodne nejde prekonat jen nejakejma ironickejma hlaskama nebo aluzema na vsechny krokodyli horory a survival thrillery... ()

iXtr3m3

Slušná adrenalínová jednohubka. Potešilo že Barry Pepper nebol len na pár minút kvôli starým časom. Krvavé a neúprosné to bolo dosť. Neriešim realistickosť správania aligátorov, na to nie som expert, ale technicky to bolo skvelé. ()

666Carnage

To co jsem viděl v traileru jsem vlastně i dostal. Je to survival horor s dobrými herci a zkušeným hororovým režisérem. Ale tohle je prostě jen průměr čekal jsem trošku víc temna a fakt zabijačky a ono zase tolik ne ale musí se nechat, že se na to dobře koukalo a rychle to uteklo. Určitě to není špatný film a určitě patří k těm lepším kde vraždí zvířátka. 60% ()

Devadesát Dva

Tarantinův film roku je přímočará a skvělá filmařina polozapomenutého´ale skvělého béčkaře Alexandreho Aji, který přinesl na plátna za poslední roky nejeden slušnej horor. 'Crawl' pokračuje v tradici, nenechá vydechnout a přitom ani nepotřebuje moc, aby hodně vykouzlil + Kaya Scodelario ze Skins. ()

Kredy

Kdyby to bylo myšlený jako parodie a přidali ještě na vtipu, tak bych to bral. Takto to pro mě bylo téměř nekoukatelné. ()

Han22

Po většinu filmu jde spíše o katastrofický survival než o klasický horor. Dcera se vydá za otcem doprostřed hurikánu a oba jsou uvězněni v zatopeném sklepě nenažranými krokodýly. Otec i dcera jsou paličatí, nějaká ta rána je nezastaví a snaží se dostat ven, zatímco krokodýli občas cvičně venku někoho sežerou. V závěru se to mění na krystalické béčko u kterého jsem si občas říkal, jestli si tvůrci dělají prdel (člun, ruka). Nicméně Ajovi se to oproti Pirani tentokrát povedlo. Sympatické postavy, spád, napětí, občas scary moment, parádní krvavé scény a i když jde jen o béčko s krokodýly, je to zábavné béčko kterému nic nechybí a které rád mírně nadhodnotím. Nebudu přece dávat jen 3* abych nevybočoval z ČSFD stáda. ()

borec999

Animal horory zbožňujem a Aju uznávam ako režiséra s vlastným štýlom, ktorý sa nebojí riskovať a prinášať aj trochu iné než len komerčné filmy na zakázku podľa požiadaviek štúdií. Tu však mám pocit že šiel predsa len až príliš "na istotu" a Korisť pôsobí presne ako som spomínal v prvej vete- ako natočený podľa pokynov: letný film s krokodílom a peknou dievčinou v PG 13 ratingu ktorý vyslovene neurazí žiadneho diváka. Takže- trocha napätia, málo hororu, ešte menej krvi a odkusnutých končatín a minimum originality, resp. niečoho zapamätateľného navyše. Miesto toho Korisť venuje pomerne dosť času na vykreslenie vzťahu otca a dcéry, čo jednak až tak dobre nefunguje a druhak v podobnom type filmu mňa osobne aj tak nezaujíma. Aspoň že sama o sebe je Kaya Scodelario veľmi sympatická (mužskému obecenstvu dvojnásobne), dá sa jej bez problémov fandiť, krokodíly trikovo podarení a tých pár scén s nimi ktoré sme dostali (čln, kúpeľňa, pivnica) zručne sfilmovaných. Takže áno, je to slušne natočená žánrovka na 1- 2 pozretia a nie som vyslovene nespokojný, ale pri zázemí veľkého štúdia a režisérovi takého kalibru som čakal možno o niečo viac než len rutinne natočený, "light" animal horor... 60% ()

Corpsegrinder

Herecky ok, příběhově hrozně nezáživný. Vůbec jsem se nebavil, lekačky mi přišly kurevsky laciný a těch pár smrtí ve filmu je úplně o ničem. ()

Michnak

"Homegrown alligator, see you later, Gotta hit the road, gotta hit the road". Mimo jiné dobré vizuálni efekty, překvapivé zvraty (kterých bylo místy až hodně) a vhodný decision making postav. Teda krom toho, že si postavili dům vedle aligátoří farmy. Shit happens ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019