Reklama

Reklama

Vis a vis (Antena 3 / Fox verze)

(seriál)
  • Španělsko Vis a vis (více)
Trailer
Španělsko, (2015–2019), 42 h 2 min (Minutáž: 43–80 min)

Hrají:

Berta Vázquez, Alba Flores, María Isabel Díaz Lago, Marta Aledo, Najwa Nimri, Laura Baena, Jesús Castejón, Inma Cuevas, Maggie Civantos, Ramiro Blas (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(40)

Obsahy(1)

Macarena Ferreiro (Maggie Civantos) je obviněna z podvodu, který spáchala z lásky ke svému šéfovi. Svůj trest si má odsedět ve vězení Cruz del Sur, kde však vládnou pravidla zcela odlišná od běžného světa. Aby Macarena přežila, musí se místním pořádkům rychle přizpůsobit. Zároveň však bojuje za své propuštění, protože je přesvědčená o tom, že je nevinná. (FIAT 500)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

Vera2613 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál si ma získal od začiatku. Narozdiel od Orange is the new black je Vis a Vis omnoho temnejší, drsnejší a surovejší. A napriek tomu, že Orange is the new black milujem musím uznať, že tento seriál mal lepšiu zápletku. Hlavná postava Macarena je veľmi zaujímavá, čo som nečakala a spravilo mi to radosť. Ešte zaujímavejšou je však šialená (a keď poviem šialená, tak naozaj šialená) Zulema, ktorá si kradne takmer každú scénu pre seba. Postavy vo Vis a Vis buď milujete alebo nenávidíte a nič medzi tým. Niektoré časti sú lepšie niektoré sú možno slabšie, no stále to šliape a baví. Zvraty sú tu veľmi dobré a tiež niektoré momenty sú naozaj stresujúce :D V konečnom dôsledku som veľmi rada, že som tento seriál videla a pravdepodobne si ho ešte niekedy pozriem. A hoci to nie vždy bolo na plný počet, postavy mi prirástli k srdcu a preto dávam Vis a Vis 5*. ()

AloeB 

všechny recenze uživatele

Postavit se tváří v tvář seriálovému thrilleru z prostředí ženské věznice byl zdánlivě rutinní nápad, v konečném důsledku však neskutečně napínavá (a také částečně béčková) záležitost. Vis a Vis je Shawshank redemption s pohlednými Španělkami a šílenou stopáží, tedy až na to, že Red se vás zde za každou službičku pokusí zabít a Andy Dufresne je zde schizofrenně rozdělen na pomilování hodnou ale občas poněkud otravnou blonckou a nepohlednou Arabku s blížící se menopauzou, které si ještě k tomu jdou po krku. A jak už to v podobných seriálech bývá, tvůrci musí dramatu docílit za každou cenu, jen aby se divák nebál pustit si další z 16 netflixáckých epizod první série (a pak 19 série druhé a pak ještě třetí a čtvrtá, dokud neztratí pojem o čase), proto také často dochází k podivným scénáristickým berličkám a otravným vztahovým nedorozuměním. Asi největší trapas bylo vykousnutí se do té doby suverénně nejlepší postavy cajta Fabia s jistou nejmenovanou osobou, což pak nutně vedlo jen k otravným zápletkám s údajnou bipolární poruchou, což měl na svědomí démonický lékař Sandoval v podání toho vyděrače z Bajo la Rosa, který zde podává naprosto fantastický a slizký výkon. Mám-li zmínit ještě další skvělé postavy, určitě by mezi ně patřil tatínek Leopolda v podání skvělého Carlose Hipólita, jehož snaha osvobodit svoji dceru je sice občas přitažená za vlasy, ale dovede pobavit, Španělům zřejmě tyto role kriminalistů v důchodu jdou. Úžasnou postavou se zdaleka nejdojemnější scénkou je Sole a její city vydírající příběh o nemocném srdci, která má v závěru také jednu neskutečně debilní berličku, ale v konečném důsledku jsem u něho měl slzy na krajíčku. Taky jsem měl rád komisaře Castilla, černošku Kudrnku a cigánku Saray hranou Albou Flores z La Casa de Papel, nutno ale říct, že i ostatní postavy byly víceméně dobře napsané a zajímavé, jediným problémem tedy je, do jak moc šíleného příběhu byly zamotané. Často hapruje logika a skvělé scény následuje bizár, kde si divák rve vlasy, proč se jeho oblíbené postavy chovají jak prvotřídní debilové (že ano Maco). A nejde jen o maličkosti, jakože El Egyptio s rozdrcenou nohou si bezbolestně řídí auto. Občasná nízká kvalita ale nemění nic na tom, že je minimálně první série zábavná a dovede zaujmout. ()

Reklama

KajusaK 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oblíbené postavy: Zulema, Tere, Maca. S1 - 100 %, S2 - 100 %, S3 - 95 %, S4 - 100%. Top momenty: smrt Casper, útěk z vězení, zapálená garáž, držení Macy a Palaciose v cele, smrt Encarny, Zulema u zubaře, bitka Zule s Macou proti Anabeliným holkám, Maca škrtí Zule na WC, Maca napadá Anabel v cele, Radeckého pochod, Roman napadá Fabia, Maca mučí Zule, Anabel přichází o spojence, Zulema & Alta boj proti převozu do jiné věznice, útěk Zulemy, útěk Saray, Sole s Tere a Kudrnkou ovládly vězení a pomohly utéct Saray, Zule na maškarním - pirát, glycerin a výbuchy slepic, Saray a její napadání tácem, válka v jídelně, "Sole nikam nepůjde", Maca se zbraní zachraňuje Zule, vzpoura ve věznici, závěr. ()

UniqueNett 

všechny recenze uživatele

Ze španělských seríálů vede jednoznačně La Casa De Papel. Vis a Vis je hned po něm. Seriál je hodně srovnávanej s The Orange is the new black, což je jasný, protože téma je stejný. Nicméně jak už tu někdo psal, španělé jsou o něco méně vtipní a o trochu víc drsnější. Co mi trošičku vadilo bylo to klišé, kdy se z nevinné blondýnky stane drsná šéfka vězení. Ale co už, člověk to bere trochu s nadsázkou. Postava Zulemy je podle mě dokonalá, její ironicky sarkastický poznámky mě dostávaly do kolen (v pozitivním slova smyslu). Když člověk nejde úplně do detailů a občas trošku přivře oči, tak je to vlastně strašně dobře natočenej seriál s postavami, který budete buď nenávidět nebo milovat. Za mě teda plnej počet bodů, už jen proto, že jsem hltala každej díl. P.S. Poslední díl čtvrtý série byl naprostá topka, perfektní zakončení celýho seriálu! ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Vypadá to, že seriály z prostředí ženských věznic jsou už samostatný a extrémně specifický subžánr.. Po Orange is the new black a Wentworthu je Vis a vis zase extrémně absurdní náhled do světa který s realitou nemá nic moc společného, ale možná proto dokáže být překvapivě zábavný.. Jestli jsem u wentworthu kroutil hlavou co vše jsou schopní scénáristi divákovi servírovat (a tvářit se u toho jako že píšu seriózní drama), tak u Vis a vis mi už hlava rotovala jako buben pračky.. Musím přiznat, že i když jsem byl nastavený přijmout pravidla hry a level absurdity, tak první dvě série pro mě byly zkouškou trpělivosti. Patálie macareniny famílie za zdmi věznice působily totiž opravdu jako ze špatné grotesky a vztahové linky z věznice zase místy připomínaly tu nejblbější telenoveloidní šmíru.. Na druhou stranu se tvůrci neštítí tlačit na pilu a mordovat postavy s kadencí, která si maže na chleba i Wentworth (a to už je co říct).. Počátkem druhé série, se změnou prostředí přichází i o poznání syrovější a temnější atmosféra a mnohem větší důraz kladený na vykeslování charakterů jednotlivých postav.. Divák tak má konečně šanci více poznat i postavy které do té doby hrály jen úlohu jakéhosi křoví (nebo byly říliš jednorozměrné) a od teď se z nich stávají plnohodnotné figury... A místy jsou to charaktery fakt parádně zahrané. Ramiro Blas jako nekompromisně démonický Sandoval kterého divák nenávidí ale zároveň se tajně těší s jakým dalším zmrdstvem se vytasí.. Alba Flores jako -svým temperamentem a bezprostředností- odzbrojující Sary.. Nebo i Marta Aledo jako zprvu nenápadná Tere která časem vyroste v nedílnou součást hlavní party.. Nutno zmínit, že Vis a vis taky poměrně dobře pracuje s jakýmisi principy katarze a ke konci se dokonce snaží i o jakousi sociálněkritickou reflexi vězeňského systému (což sice samo o sobě není v daném subžánru nic objevného, ale tady to má takový až jedovatě, nasraně revoluční nádech).. Ve výsledku, jako uzavřený celek, mě to teda nakonec přesvědčilo abych zde zavěsil i tu čtvrtou rudou ... ()

Galerie (112)

Zajímavosti (7)

  • Najwa Nimri požiadala producentov, aby sa jej postava nemusela vyzliekať, nakoľko sa necíti dobre nahá pri takej veľkej skupine ľudí. Producenti jej vyšli v ústrety. (Game90)
  • V seriálu používají auta české značky Škoda. (Monishka91)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno