Highlander 5

• USA Highlander: The Source (více)
všechny plakáty
Trailer

Svět se propadá do chaosu. Highlander Duncan MacLeod prochází ruinami rozpadajícího se města a vzpomíná na dobu než odešla láska jeho života. Přidává se ke skupině nesmrtelných. Znovu se setkává se svým tajemným přítelem Methosem a také smrtelníkem Joe Dawsonem. Společně se vydávají na nebezpečnou výpravu: hledat původ své nesmrtelnosti... (oficiální text distributora)

Trailer

MM_Ramone

"Highlander" - Horal. Príbeh o Nesmrteľných, ktorých možno zabiť len sťatím hlavy. Zabitie ďaľších Nesmrteľných im dodáva silu. Nemôžu mať deti a môže zostať len jediný. To bolo hlavnou myšlienkou filmu režiséra Russella Mulcahy z roku 1986. Bola to premyslená akčná fantasy s výborným hereckým obsadením, kde si hlavné úlohy zahrali Christopher Lambert a Sean Connery. Mysteriózna dráma so zaujímavým scenárom, kvalitnou kamerou, réžiou a energickým sountrackom od kapely Queen. Pamätáte si to? Ak ano, tak sa na toto piate pokračovanie radšej ani nepozerajte. S pôvodným snímkom to má spoločné tak akurát názov. "Highlander 5" je nudná, nízkorozpočtová, komiksová zlátanina natočená niekde vo východnej Európe. Béčkový, neúspešný režisér; chudobná produkcia; príšerní herci; podradné filmové triky; lacná kamera; neprehľadné, nezáživné bojové scény;... veľmi slabý film. * ()

GILLWANDER odpad!

Horší film ako je tento som nevidel poriadnu dobu. Katastrofálne scény, mizerný strih, herecké výkony úbohé až žalostné a dej, ktorý v konečnom dôsledku nedáva žiadny zmysel. Trpel som. Bol som doslova v mukách. Po polhodine som to vzdal. Nevládal som toľko neschopnosti pokope monitorovať. Úbohé. A ešte ako. Jedna hviezdička je pre toto ohavné dielo príliš veľa. 0% ()

HellFire

Highlander: Zdroj utrpení. Čtverka byla sice špatná, ale nakonec jsem se královsky bavil díky over-the-top záporákovi a šíleným hláškám typu „Don't you wana be inside me?“ (A záporák je taky jediná věc, která dělí pětku od odpadu... při jeho scénách jsem se dost nasmál. Stačí se podívat na tohle video.) Pětka... to je panečku jiné maso. Už od začátku je patrné, že jsme klesli prakticky na dno filmové produkce, některými zasvěcenci přezdívané direct to DVD. Všechny aspekty filmu jsou prakticky odpad – střih je upraven na míru pro epileptiky, kteří při sledování zažijí peklo, na své si jistě přijdou také milovníci zpomalených záběrů a pokud vás zajímá, jak vypadá filmování s kamerou zavěšenou na provázku, jste na správné adrese. Co se scénáře týče, ten je typickou ukázkou lenosti a chybějící invence. Jednoduše řečeno ruce pryč, nohy na ramena a utíkejte, co vám nohy stačí... tedy pokud nejste milovníky opravdu špatných filmů, jaké běží ve tři ráno na Prima Cool. V tom případě si možná přijdete na své. ()

corpsy odpad!

Kde bolo, tam bolo, kedysi dávno bol film pod názvom HIGHLANDER...je až zarážajúce, ako sa dá sprasiť legenda. A sprasil to aj záporák, ktorý nieje len najväčším trtkom série, ale aj jeden z najtrápnejších, akého kedy focus kamery natočil. Réžia sa prispôsobuje východoeurópskym lokáciam ( čiže jeden veľký bordel ) a pri hudbe sa Freddy otáčal v hrobe. Ešteže to skončilo takto. Lebo takouto tendenciou verím, že pri ďalšom pokračovaní, by sa podarilo dosiahnuť ešte hlbšie dno. ()

Cervenak odpad!

Ešte omnoho horšie ako tragický štvrtý diel. Partia mizerne hrajúcich hercov v spleti nemožne nakrútených situácií, ktoré v konečnom dôsledku nedávajú vôbec žiadny zmysel. Uvažoval som, či dám aspoň jednu hviezdičku. Ale za čo? Za spomaľovačky, v ktorých tí kreténi kráčajú v ústrety kamere a do toho hrá Queen z prvého dielu? Rúhanie!!! Za záporáka, ktorý si pospevuje "who wants to live forever..." a vyzerá, ako keby si režisér pomýlil Highlandera s Hellraiserom? Za tú trochu krvi a odtrhnuté či odseknuté hlavy?..... Nie. Nedám. Trpel som. ()

• Peter Briggs, který se podílel na scénářích k filmům jako Hellboy (2004) nebo Vetřelec vs. Predátor (2004), napsal vlastní verzi scénáře k pátému pokračování Highlandera ještě v době, kdy projekt zaštítil Miramax. V rámci výzkumu zhlédnul všechny filmy ze světa Highlandera, stejně jako seriál a vytvořil si účet na oficiálním fóru této filmové ságy (www.highlander-community.com), aby se zeptal samotných fanoušků, co očekávají od dalšího pokračování. Jelikož vystupoval pod přezdívkou, nikdo neznal jeho pravou identitu. Odhalil ji až v momentě, kdy Miramax oficiálně projekt ukončil. (HellFire)
  • Původně měl mít film hodinu a 30 minut. Verze se však objevila na internetu, a tak studio střihem snímek upravilo do jiné finální podoby. (tyzmrde)
  • Scenárista Joel Soisson během práce na filmu vystupoval pod pseudonymem Mark Bradley. (Terva)

Související novinky

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)