Highlander 5

• USA Highlander: The Source (více)
všechny plakáty
Trailer

Svět se propadá do chaosu. Highlander Duncan MacLeod prochází ruinami rozpadajícího se města a vzpomíná na dobu než odešla láska jeho života. Přidává se ke skupině nesmrtelných. Znovu se setkává se svým tajemným přítelem Methosem a také smrtelníkem Joe Dawsonem. Společně se vydávají na nebezpečnou výpravu: hledat původ své nesmrtelnosti... (oficiální text distributora)

Trailer

Deimos odpad!

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 3/10 Efekty 1/10/// PLUS: hudba by se krásně vešla do jednoho sestříhaného klipu, je to totiž to nejlepší co film nabídne, jo a taky tu hraje Adrian Paul MÍNUS: totálně zmršený, to bylo něco strašného tohle sledovat, nejvíc mě iritoval klipovitý střih, levná výprava a dekorace, mizerné efekty a pošahaný příběh a směšné dialogy/// Shrnutí: Totální ukázka sestupné tendence celé téhle série, kdy pátý film už nemá kam klesnout. Musím se snažit najít pozitiva a taky pravda, napoprvé jsem to nedokoukal. Nesrovnatelně odlišný zážitek oproti prvnímu dílu, který jsem sledoval na skotské vrchovině./// Celkem 15%/// ()

humanbeing

Na pátém dílu Highlandera je už vidět, že autoři vaří z vody, ale taky je na něm znát, že si to autoři uvědomovali. The Source je natočený ve sci-fi podání, k čemuž měla blízko i výborná dvojka, a i když není děj nijak zvláštní, dá se na to alespoň dívat s pocitem, že se nedíváte na několikátý díl seriálu Highlander: Raven. Líbil se mi strážce a závěrečný souboj má taky něco do sebe. ()

drankeryth

Dalsie zbytocne pokracovanie kultoveho filmu Highlander. Banda tupych highlanderov toho moc nenarobila a boli skor zbytocnymi postavami, ktore si len pytali dostat na telo a aj sa tak casom stalo, co bolo len skvele. O hlavnom zaporakovi, len tolko, ze bol smiesny a aj trapny. Tie bleskove pohyby, ktorymi disponoval ma len rusili z dobreho sledovania filmu. Serialovy highlander, ktory si tu zahral ani moc to svoje paratko nepouzival, pretoze mu ho bez problemov zlomil ten albin a uz sa len zmohol na dva noze, ktorymi maval proti nepriatelom. Co sa tyka tych subojov nebolo to nic prekvapujuce, ale skor nudne a nicim zaujimave. ()

vegetol.mp

Zábavný film, který má tu smůlu, že se hlásí k sérii Highlander. Nevím proč to všichni srovnávají s tím původním filmem, když má tahle série problém s natočením opravdu povedeného pokračování. Když si odmyslím název, je to slušný film, který je o něco lepší, než většina filmů vycházejících na DVD. Leonard s omezeným rozpočtem dělal co mohl. ()

HellFire

Highlander: Zdroj utrpení. Čtverka byla sice špatná, ale nakonec jsem se královsky bavil díky over-the-top záporákovi a šíleným hláškám typu „Don't you wana be inside me?“ (A záporák je taky jediná věc, která dělí pětku od odpadu... při jeho scénách jsem se dost nasmál. Stačí se podívat na tohle video.) Pětka... to je panečku jiné maso. Už od začátku je patrné, že jsme klesli prakticky na dno filmové produkce, některými zasvěcenci přezdívané direct to DVD. Všechny aspekty filmu jsou prakticky odpad – střih je upraven na míru pro epileptiky, kteří při sledování zažijí peklo, na své si jistě přijdou také milovníci zpomalených záběrů a pokud vás zajímá, jak vypadá filmování s kamerou zavěšenou na provázku, jste na správné adrese. Co se scénáře týče, ten je typickou ukázkou lenosti a chybějící invence. Jednoduše řečeno ruce pryč, nohy na ramena a utíkejte, co vám nohy stačí... tedy pokud nejste milovníky opravdu špatných filmů, jaké běží ve tři ráno na Prima Cool. V tom případě si možná přijdete na své. ()

• Původně mělo jít o první díl nové trilogie, ale tenhle plán přirozeně po propadu padl. (Taninaca)
  • Původně měl mít film hodinu a 30 minut. Verze se však objevila na internetu, a tak studio střihem snímek upravilo do jiné finální podoby. (tyzmrde)
  • Scenárista Joel Soisson během práce na filmu vystupoval pod pseudonymem Mark Bradley. (Terva)

Související novinky

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)