Highlander 5

Highlander: The Source

Highlander: Zdroj

Dobrodružný / Fantasy

USA, 2007, 86 min

Ohodně lepší než předchozí díl. Z choreografie soubojů uvidíme prd, protože sou zrychlené (naschvál). Soubojů je tam dost, ohodně víc než v předchozím dílu. Scénář je hodně chatrný a herecké výkony nejsou taky žádná sláva. Ale musím pochválit triky které sou na některých místech dosti povedené (třeba výbuch věže). Tak to byly klady a zápory. Na mě působil Highlander číslo 5 docela slušně, jasně není to velkofilm, přece jen má takové malé kouzlo. Jinak na hlavního záporáka musím snést kritiku, není ani slizký ani nemá charizma, chybí mu prostě to co má hlavní parchant mít. Adrian paul hraje tak jak sme u něho zvyklí.(25.2.2008)

• Olík

Nebyl jsem, nejsem a nikdy nebudu žádný fanoušek ságy o nesmrtelných utínačích hlav s tím, že za nejpodařenější věc týkající se této akční fantasy považuji Who Wants to Live Forever od kapely Queen. Každopádně uznávám, že rok 1986 a Christopher Lambert svým způsobem patří do historie filmového průmyslu. Co však čekat o pátého pokračovaní, které má s původním Connorem MacLeodem společného snad už jenom jeho realitní nesmrtelnost? Možná tak z vody vařící céčkový akčňák parazitující na zavedené značce. A ono ejhle. Highlander 5 je z vody vařící céčkový akčňák, který parazituje na zavedené značce. Ale když už bylo řečeno A, je slušností přidat i B. Zase úplný trapas to nebyl…..hlava vám po zhlédnutí určitě na krku zůstane.(31.7.2019)

• Tom Hardy

Nevydržel jsem to a na ten "předčasný sestřih" se podíval (ty ohlasy na netu jsou totiž opravdu kouzelné, tak nešlo odolat;). Netuším, co s tím producenti zamýšlejí ve střižně dělat (a kolik mají materiálu k dispozici), ale dost pochybuji, že se jim podaří plně zacelit ptákoviny typu "když někde hrozí výbuch, zcela logicky tím směrem bude projíždět cisterna s palivem". Adrian Paul je pořád stejně dřevěný, nicméně paradoxně on jediný působí jakžtakž normálně. Skřet s anglickým akcentem a kněz vypadají, jak kdyby je sem někdo vstřelil z Pána prstenů a dost podobně působí i občasné aranžmá scén. Za největší perlu ale považuju hlavního záporáka. Zkřížit obludu ze Silent Hillu s Rain Manem a do toho fláknout pohyby Super Maria (ano, té herní postavy), na to už je třeba koňská dávka zvrhlé fantazie. Brett Leonard to celé zachraňuje od naprosté propasti akorát zabarvením obrazu. Každá scéna má „svou vlastní náladu“ a některé pasáže opravdu nejsou kompozičně vůbec špatné. Ale k čemu je dobrý občasný povedený look, když Leonard neumí akční scény. V souhrnu mi to přijde o dost blbější než jednička a trojka, ale na rozdíl od čtyřky to nemá vyloženě televizní look a dvojka mi zase přišla mnohem úchylnější (a blbější). Kdybych měl dát hvězdičky, asi bych dal jednu, ale producenti tvrdí, že do kin půjde něco jiného, tak nebudu nefér a schovám si hodnocení až pro finální verzi…(28.2.2007)

• kaylin

Příběh je strašná splácanina a tahle série se řadí k tomu nejhoršímu, co jsem kdy viděl. Sem tam je v tomhle filmu sem tam docela dobrý nápad, ale celkové provedení ho stejně zabíjí, takže je z toho kulové. Absence Lamberta už je tím posledním hřebíkem do rakve série, která měla opravdu jen dobrý nápad.(8.12.2015)

• kkarx

Na rovinu, je to tak špatné až poslední díl dostává punc guilty pleasure. Člověk se sám sebe musí ptát, jestli raději špatný a nudný film nebo ještě o třídu horší ale o svoji nekonečnou debilitu zábavnější dílo. Pokud na to tedy jste ochotni přistoupit, nebrat vše vážně a užívat si ohyzdné CGI efekty, mimózního zmutovaného zrychleného záporáka a především pak typické antilogiky, pak směle do toho! Upozornění pro fanoušky seriálového Highlandera. Pro vás to může být šok a utrpení vidět Adriana Paula a Jima Byrnese v takovéhle břečce. Mně ukápla slza, kam až se dostali... stejně jako při sledování 6. série jinak slušné tv série.(18.1.2019)

• - Původně se měl režie ujmout Russell Mulcahy, který režíroval i jedničku a dvojku. Mulcahy ovšem nesouhlasil se scénářem Petera S. Davise a Williama N. Panzera. Mulcahy chtěl předcházet událostem původního Highlandera, Panzer a Davis naopak chtěli navázat na Highlander: Endgame (2000). Nakonec Mulcahy z projektu odstoupil, neboť se bál opakovaného fiaska, jakým byla dvojka. (Taninaca)

• - Writer Guild of Amerika udělilo v roce 2007 Marku Bradleymu cenu za nejlepší scénář. (Terva)

• - Scenárista Joel Soisson během práce na filmu vystupoval pod pseudonymem Mark Bradley. (Terva)