Highlander 5

Highlander: Zdroj

Dobrodružný / Fantasy

USA, 2007, 86 min

• demented

Tiež si myslím, že nie je fér hodnotiť film na základe nedokončenej verzie. Pri troche úprav by tom mohol byť dokonca aj priemerný film :) S tým hybridom cenobita a obyvateľa Sillent Hillu, čo si hovorí že "Guardian", asi už moc zázrakov nenarobia. Ale dúfam, že aspoň spravia niečo s efektami, lebo záverečný súboj bol jednoducho strašne smiešny a trapný. Otázne je tiež, či bolo rozumné nechať Adrianovi Paulovi zlomiť meč. Po zbytok filmu sa potom oháňa len dvoma nožmi, čo tiež nie je bohviečo. Pochybný, nevysvetelneý a nedotiahnutý príbeh, rovnako ako aj absenciu normálneho záveru radšej nechám tak, lebo nepochybujem, že tieto problémy budú vo finálnej verzií vyriešné. Čo ma naopak potešilo, je väčší príklon ku fantasy a hlavne absencia flashbackov - t.j. celý film sa odohráva v súčasnosti (resp. budúcnosti). Stačí si už len počkať do septembra 2007 :) Inak len najväčší optimisti si môžu myslieť, že sa to dostane kina, pretože toto je film "straight-to-DVD" ako vyšitý... Edit: Oukej, takže u finálnej verzie sa žiadny zázrak nekonal :((28.2.2007)

• Tom Hardy

Nevydržel jsem to a na ten "předčasný sestřih" se podíval (ty ohlasy na netu jsou totiž opravdu kouzelné, tak nešlo odolat;). Netuším, co s tím producenti zamýšlejí ve střižně dělat (a kolik mají materiálu k dispozici), ale dost pochybuji, že se jim podaří plně zacelit ptákoviny typu "když někde hrozí výbuch, zcela logicky tím směrem bude projíždět cisterna s palivem". Adrian Paul je pořád stejně dřevěný, nicméně paradoxně on jediný působí jakžtakž normálně. Skřet s anglickým akcentem a kněz vypadají, jak kdyby je sem někdo vstřelil z Pána prstenů a dost podobně působí i občasné aranžmá scén. Za největší perlu ale považuju hlavního záporáka. Zkřížit obludu ze Silent Hillu s Rain Manem a do toho fláknout pohyby Super Maria (ano, té herní postavy), na to už je třeba koňská dávka zvrhlé fantazie. Brett Leonard to celé zachraňuje od naprosté propasti akorát zabarvením obrazu. Každá scéna má „svou vlastní náladu“ a některé pasáže opravdu nejsou kompozičně vůbec špatné. Ale k čemu je dobrý občasný povedený look, když Leonard neumí akční scény. V souhrnu mi to přijde o dost blbější než jednička a trojka, ale na rozdíl od čtyřky to nemá vyloženě televizní look a dvojka mi zase přišla mnohem úchylnější (a blbější). Kdybych měl dát hvězdičky, asi bych dal jednu, ale producenti tvrdí, že do kin půjde něco jiného, tak nebudu nefér a schovám si hodnocení až pro finální verzi…(28.2.2007)

• Campbell

Horal už je ve sračkách a tak vzniká další z jeho zbytečných dobrodružství. Bohužel zase bez Lamberta ale jen s podprůměrných Paulem. Jediný důvod proč film zkouknout je snad jen kvůli hudbě z prvního dílu(pravda trochu zmixovaná). Nciméně film je to špatný, herci otřesní, efekty průměrné, příběh děsně slabý naprosto bez inovací. Tedy možná by to fungovalo ale film by musel být aspoň trochu zábavný. Podprůměrné béčko a důkaz toho že Highlander funguje v 80 letech dnes by se toho musel uchopit schopnější režisér(i když neříkám že Leonard je vyloženě sráčkař), ale dost pochybuji.(10.9.2010)

Ohodně lepší než předchozí díl. Z choreografie soubojů uvidíme prd, protože sou zrychlené (naschvál). Soubojů je tam dost, ohodně víc než v předchozím dílu. Scénář je hodně chatrný a herecké výkony nejsou taky žádná sláva. Ale musím pochválit triky které sou na některých místech dosti povedené (třeba výbuch věže). Tak to byly klady a zápory. Na mě působil Highlander číslo 5 docela slušně, jasně není to velkofilm, přece jen má takové malé kouzlo. Jinak na hlavního záporáka musím snést kritiku, není ani slizký ani nemá charizma, chybí mu prostě to co má hlavní parchant mít. Adrian paul hraje tak jak sme u něho zvyklí.(25.2.2008)

• Cervenak

Ešte omnoho horšie ako tragický štvrtý diel. Partia mizerne hrajúcich hercov v spleti nemožne nakrútených situácií, ktoré v konečnom dôsledku nedávajú vôbec žiadny zmysel. Uvažoval som, či dám aspoň jednu hviezdičku. Ale za čo? Za spomaľovačky, v ktorých tí kreténi kráčajú v ústrety kamere a do toho hrá Queen z prvého dielu? Rúhanie!!! Za záporáka, ktorý si pospevuje "who wants to live forever..." a vyzerá, ako keby si režisér pomýlil Highlandera s Hellraiserom? Za tú trochu krvi a odtrhnuté či odseknuté hlavy?..... Nie. Nedám. Trpel som.(23.2.2008)

• - Writer Guild of Amerika udělilo v roce 2007 Marku Bradleymu cenu za nejlepší scénář. (Terva)

• - Scenárista Joel Soisson během práce na filmu vystupoval pod pseudonymem Mark Bradley. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Litvě. (Terva)