Highlander 5

Highlander: Zdroj

Dobrodružný / Fantasy

USA, 2007, 86 min

• Cervenak

Ešte omnoho horšie ako tragický štvrtý diel. Partia mizerne hrajúcich hercov v spleti nemožne nakrútených situácií, ktoré v konečnom dôsledku nedávajú vôbec žiadny zmysel. Uvažoval som, či dám aspoň jednu hviezdičku. Ale za čo? Za spomaľovačky, v ktorých tí kreténi kráčajú v ústrety kamere a do toho hrá Queen z prvého dielu? Rúhanie!!! Za záporáka, ktorý si pospevuje "who wants to live forever..." a vyzerá, ako keby si režisér pomýlil Highlandera s Hellraiserom? Za tú trochu krvi a odtrhnuté či odseknuté hlavy?..... Nie. Nedám. Trpel som.(23.2.2008)

Zábavný film, který má tu smůlu, že se hlásí k sérii Highlander. Nevím proč to všichni srovnávají s tím původním filmem, když má tahle série problém s natočením opravdu povedeného pokračování. Když si odmyslím název, je to slušný film, který je o něco lepší, než většina filmů vycházejících na DVD. Leonard s omezeným rozpočtem dělal co mohl.(26.12.2009)

• Tom Hardy

Nevydržel jsem to a na ten "předčasný sestřih" se podíval (ty ohlasy na netu jsou totiž opravdu kouzelné, tak nešlo odolat;). Netuším, co s tím producenti zamýšlejí ve střižně dělat (a kolik mají materiálu k dispozici), ale dost pochybuji, že se jim podaří plně zacelit ptákoviny typu "když někde hrozí výbuch, zcela logicky tím směrem bude projíždět cisterna s palivem". Adrian Paul je pořád stejně dřevěný, nicméně paradoxně on jediný působí jakžtakž normálně. Skřet s anglickým akcentem a kněz vypadají, jak kdyby je sem někdo vstřelil z Pána prstenů a dost podobně působí i občasné aranžmá scén. Za největší perlu ale považuju hlavního záporáka. Zkřížit obludu ze Silent Hillu s Rain Manem a do toho fláknout pohyby Super Maria (ano, té herní postavy), na to už je třeba koňská dávka zvrhlé fantazie. Brett Leonard to celé zachraňuje od naprosté propasti akorát zabarvením obrazu. Každá scéna má „svou vlastní náladu“ a některé pasáže opravdu nejsou kompozičně vůbec špatné. Ale k čemu je dobrý občasný povedený look, když Leonard neumí akční scény. V souhrnu mi to přijde o dost blbější než jednička a trojka, ale na rozdíl od čtyřky to nemá vyloženě televizní look a dvojka mi zase přišla mnohem úchylnější (a blbější). Kdybych měl dát hvězdičky, asi bych dal jednu, ale producenti tvrdí, že do kin půjde něco jiného, tak nebudu nefér a schovám si hodnocení až pro finální verzi…(28.2.2007)

• NinadeL

(Post)produkce tohoto rádoby filmu je sama o sobě téma na vlastní pojednání, ale to pominu. Neb vím, že výsledek stál za co? Za starou bačkoru. Ano, tak často mi nebylo tak blivno a odporno, jako v případě tohoto filmu. Jako sólovku bych to vypnula a zapomněla, ale ono je to bohužel součástí oblíbeného fandomu, tak to prostě jenom trvá a bolí... A nebojím se užít výrazu nejdementnější (nejichtilnější) záporák v dějinách filmu. To jste ještě neviděli a jen tak neuvidíte! Kdo se odvažuje srovnávat byť s jediným dílem původního seriálu, případně spin-offu, viděl maximálně upoutávky.(16.2.2009)

• demented

Tiež si myslím, že nie je fér hodnotiť film na základe nedokončenej verzie. Pri troche úprav by tom mohol byť dokonca aj priemerný film :) S tým hybridom cenobita a obyvateľa Sillent Hillu, čo si hovorí že "Guardian", asi už moc zázrakov nenarobia. Ale dúfam, že aspoň spravia niečo s efektami, lebo záverečný súboj bol jednoducho strašne smiešny a trapný. Otázne je tiež, či bolo rozumné nechať Adrianovi Paulovi zlomiť meč. Po zbytok filmu sa potom oháňa len dvoma nožmi, čo tiež nie je bohviečo. Pochybný, nevysvetelneý a nedotiahnutý príbeh, rovnako ako aj absenciu normálneho záveru radšej nechám tak, lebo nepochybujem, že tieto problémy budú vo finálnej verzií vyriešné. Čo ma naopak potešilo, je väčší príklon ku fantasy a hlavne absencia flashbackov - t.j. celý film sa odohráva v súčasnosti (resp. budúcnosti). Stačí si už len počkať do septembra 2007 :) Inak len najväčší optimisti si môžu myslieť, že sa to dostane kina, pretože toto je film "straight-to-DVD" ako vyšitý... Edit: Oukej, takže u finálnej verzie sa žiadny zázrak nekonal :((28.2.2007)

• - Jedná se o jediný díl série, v němž se neobjevil Connor MacLeod (Christopher Lambert). (tyzmrde)

• - Původně mělo jít o první díl nové trilogie, ale tenhle plán přirozeně po propadu padl. (Taninaca)

• - Původně měl mít film hodinu a 30 minut. Verze se však objevila na internetu, a tak studio střihem snímek upravilo do jiné finální podoby. (tyzmrde)