Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Po odvrátení jednej možnej katastrofy prichádza Valery Legasov s ďalšími zisteniami. Jadro sa prepadá a mohlo by dôjsť k zamoreniu všetkých spodných vôd. Je teda nutné prísť s nápadom, ktorý by mal prepad jadra zastaviť. Medzitým sa Ulan Khomyuk snaží prísť na to, čo sa v Černobyle skutočne stalo. (Aktuality.sk)

Videa (1)

Trailer

Recenze (114)

Hookiuko

všechny recenze uživatele

kym pri prvej casti som bol rozhodnuty dat 5*, pri druhej som bol na mensich pochybnostiach, pri tretej casti som uz na velmi vaznych pochybostiach... nejde o samotny film, ktory je mimochodom natoceny fakt skvele, o hereckych vykonoch ale aj detailoch, ako je oblecenie lekarov, ukazanie skutocnych efektov radiacie na ludske telo ani nehovorim, tie su vyslovene dokonale... ide skor o sposob, akym je film podany. O temu Cernobylskej havarie ale aj samotnej jadrovej fyziky sa zaujimam uz zhruba 8 rokov (diky Stalker...) a sceny, ako narukovanie banikov, neustale spehovanie, zatknutie doktorky (ktora mimochodom ani realne neexistovala) mi tu maximalne mozne nesedia, ba naopak, posobia mi ako utok na podvedomie divaka a ako nasilu dodane prvky, len aby sa opat mohlo poukazat na to, aki su ti komunisti vlastne zli, namysleni a neviem co vsetko... je to az prilis gycove. uz vidim, kolko sa zas najde po dopozerani serialu odbornikov na politiku v danom obdobi... Snad bude 4. cast v tomto ohlade lepsia Filmova stranka: 10/10 Pibehova stranka: 7/10 Historicka stranka: 2/10 (aj to, co bolo presne, bolo upravene aby vyhovovalo urcitej korektnosti) ()

zsn 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takhle přesně vypadaj mé nohy po celodenním výšlapu. Krom masek další zbytečný díl. Celý seriál by stačil na jeden film. A to by se v něm museli ještě nejvíc zaměřit právě na zdravotní dopady radiace, protože ty unylé polemiky postav kolem stojí pro diváka za hovno. Teprve pak by to bylo zajímavé. Ostatně to jsem taky od toho čekala. Veliké zklamání. ()

Reklama

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí díl už ztratil působivost prvních dvou, přesto obsahuje spoustu parádních dialogů (k nejlepším patří ty hornické). I když chápu, že tvůrci z toho nechtěli dělat naturalistickou podívanou, přesto si myslím, že radiací zničená těla v nemocnici by si zasloužila ještě o něco více prostoru. Horší je, že se nám začíná trochu ztrácet příběh. ()

majky19 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hlavní roli zde opět hrají profesor Legasov a profesorka Chamjuková. Opět sledujeme velmi obětavou a statečnou práci obyčejných lidí, kteří i za cenu vlastních životů neváhají jít do rizika a udělají všechno proto, aby následky černobylské katastrofy nebyly ještě daleko horší. Velké uznání krom výše uvedených osob zasluhují zejména horníci z Tuly, kteří jsou si zcela vědomi nebezpečí, které je čeká, i přesto však neváhají ani okamžik a jdou budovat tunel pro chlazení. Chamjuková se mezitím vypraví do moskevské nemocnice, kde se setkává s hlavními aktéry, kteří svým jednáním způsobili černobylskou katastrofu - Datlov, Achimov aj. Současně se setkáváme i s příslušníky KGB, kteří nepohodlné lidi pronásledují a ztěžují jim život, zejména pak prof. Chamjukovou, která je po návštěvě nemocnice zatčena. I tato epizoda se nese ve znamení obrovské arogance a ignorance sovětských pohlavárů, kterým není nic svaté, kteří se starají víceméně jen o své pohodlí a dopady černobylské tragédie na civilní obyvatelstvo je nechávají takřka ledově klidné. ()

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dost drsné na jedné straně poslouchat, co se děje kvůli ozáření, a na druhé to pozorovat. Stejně jako chování lidí na jedné straně ochotných pro svou zem udělat cokoliv a na druhé straně hlavounů, kteří mají svá teplá místa a drží se jich i za oběť právě těch normálních lidí. Nejdřív hasičů, potom potápěčů a teď horníků. Víc je vám špatně z chování lidí než ze samotné katastrofy, přestože ta katastrofa není žádná prdel. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (6)

  • Ulana Chomjuk (Emily Watson) byla zavřena do skutečné cely používané KGB. Nachází se v někdejším vilniuském ústředí KGB, z něhož je nyní muzeum. V téže budově během nacistické okupace Litvy roku 1941 sídlilo Gestapo. (mikiqex)
  • 28 hasičů a pracovníků elektrárny nejvíce zasažených radiací a převezených na speciální oddělení 6. moskevské nemocnice, bylo pohřbeno na moskevském Mitínském hřbitově v severozápadním správním obvodu. Jejich těla byla vložena do igelitového obalu, pak do dřevěné rakve, poté do dalšího igelitového obalu a nakonec do svařené zinkové rakve, která byla navíc zalita betonem. I přes tato opatření je v místě uložení měřitelná zvýšená úroveň radiace. (mikiqex)
  • "Open wide, O Earth" je názov modlitby pri ortodoxných pohreboch na východe. (chesterko)

Reklama

Reklama