Černobyl

The Happiness of All Mankind (E04)

(epizoda)
  • Velká Británie The Happiness of All Mankind

Vláda sa snaží vypratať oblasť v okolí Černobyľu, nutné je však zabiť aj všetky zvieratá, ktoré sú rádioaktívne a mohla radiáciu rozniesť. Medzitým sa Legasov snaží prísť na to, ako v okolí elektrárne odstrániť všetok grafit. (Aktuality.sk)

deLaFere

Spousta rádoby recenzentů, všechny je to dostalo, jenže závěrečná scéna rozhovoru mezi třemi hlavními postavami jakoby se vyloupla z klasických amerických, patetických snímků o boji za pravdu. Postava Emily Watson je tím naprosto degradována na jakýsi katalyzátor něčeho neexistujícího a jen rádoby vytouženého. Nechci psát moc víc, abych nespoileroval, ale její postoj je po 70 letech diktatury a desítkách miliónů mrtvých extraktem naivnosti a pitomosti tvůrců seriálu. Bohužel. ()

baddass01

Všichni jsou tady rozsekaní a plní emocí :DD, až je to legrační, ale zase taková hitparáda to fakt není. No ano, pro pejskaře tento díl těžkotonážní horor, ale jinak celkem velká nuda. Jediný díl, který fakt bavil, byl ten první. Jinak se to vleče jak fotřík s nákupním košíkem za starou v obchoďáku. ()

Demonic189

Kym prvym trom epizodam sa nebojím napalíť rovných 100%, táto časť je o kúsok slabšia. Môže za to najmä trošku naťahovaný hon na psov. Skrátiť to o 5 minút a namiesto toho ukázať väčší dopad na vodu, les a inú zver, tak by to bolo za spomínaný plny počet. Scéna z "Mášy" je však už teraz geniálna! 95% ()

gemi

S tím, jak se seriál vzdaluje od okamžiku exploze, klesá také spád a napětí. Zásadní dějová linka týkající se protavení jádra a kontaminace spodních vod (a s tím spojené práce horníků) vyšuměla do ztracena - ve tředím díle se linka parádně rozjede, dívák sleduje horníky při práci za dosažením cíle, ale ve čtvrtém díle o tom není ani zmínka. Děj skočí o čtyři měsíce dál. Je tu ale jedna strhující scéna - ruční odstraňování grafitu ze střechy elektrárny. To jsem nedýchal! ()

denbrough

Za me slabsi dil a to predevsim proto, ze bylo zbytecne mnoho prostoru venovano odstrelu zvirat, coz na me (milovnici zviratek snad odpusti) v kontextu s tragickymi lidskymi osudy a globalni katastrofou proste prislo nepatricne a nechavalo me to prakticky chladnym. ()

topi80

To snad ani nemůže být díl patřící k tomuto seriálu. Asi půl dílu dva týpci hledají, kde by zastřelili nějakého psa, a do toho deklamují věty, které brutálně šustí papírem. Čtvrt dílu se řeší, koho nebo co poslat na střechu uklízet. A závěr obstarává jakési filosofování tří chytrolínů s výrazem moderátorky zpráv při čtení dojemné zprávy o ztraceném šťěňátku... Aby se ta nuda něčím zakryla, snaží se tvůrci působit na city tím nejprůhlednějším způsobem, jenže ono to nefunguje. A megaprodukce to nezachrání. Vzpomněl jsem si na seriál Plechová kavelie, kde tvůrci neměli do jednoho dílu co nabídnout, a tak tam celý díl řešili nespokojenost kombajnérů se svačinou v podobě pribináčků. Toto je takový jeho ekvivalent v rámci Černobylu :-) ()

J.e.r.e.c

Sice ještě zbývá vyčistit střechu, ale v podstatě tu už není nic, co by se dalo nazvat skutečně dramatickou situací. I proto tato epizoda postrádá větší napětí a při nekonečném brouzdání opuštěným ruským venkovem místy dokonce lehce nudí. 75 % ()

korect

Opět něco trochu jiného, v epizodní roli horníky vystřídali antoušci. Málokterý válečný film by dokázal tak dobře vykreslit atmosféru polovojenského prostředí, ač zde se bojuje proti zvířatům a neviditelné radiaci. Bačo by si zasloužil prequel z Afgánistánu. A devadesátisekundová scéna na střeše v závěru epizody... Seriál překonává sám sebe o parník ()

bohhous22

Víte,co je šťastná husí kůže??? Každej díl z vás udělá automat na empatii, znechucení, zhnusení,strach, vztek atd atd,ale zároveň cejtite ,že nic lepšího jste snad neviděli a.......co bude dál???Masakr ()

Ilinoiska

Série vůbec neztrácí na síle. Zakousne se do vás a nepustí. Autoři si na nic nehrají, nic nepřibarvují, nehrají zbytečně na emoce. Přesto emoce s divákem cloumají od první minuty. ()

haffen

Asi najdepresívnejšia časť. V novembri idem (opäť) do Černobyľu a myslím, že tentokrát budem tú návštevu viac prežívať, mať ešte väčšiu úctu k tým ľuďom tam a bolo by skvelé, keby sme opäť položili veniec k pamätníku hrdinom. Utvrdzujem sa v tom, že tento seriál by mal skutočne každý vidieť. ()

Tashi

Zatím nejlepší díl seriálu. Několik opravdu silných momentů, precizní výprava i uvěřitelné výkony herců. Jsem zvědavý na poslední díl. ()

DarweyD

Sliný zážitek, zabíjení psů “pro jejich vlastní dobro” je výborná metafora, jak naším sobectvím, uzurpováním, a lží zabíjíme nejenom sami sebe, ale naší drahou planetu zemi 100% ()