The Boy

(neoficiální název)

Chlapec

Horor / Thriller

USA, 2016, 97 min

Pozor, spoilery (speciálně tučně pro jednoho zvlášť otravného chlapce). Celkem sympatické rozřešení má tento jinak obyčejný horůrek. Nebylo ani trochu nečekané, ale v záplavě všech těch nadpřirození je jedno - no, reálné se úplně říct nedá, ale dejme tomu teoreticky možné řešení celkem osvěžující. Ovšem zase ty klišé. Během úprku o život Malcolm pronásledovatele asi třikrát složí ranou do hlavy a místo toho, aby využil situace a dorazil ho, začnou s Gretou zase utíkat. Protože podle dalšího klišé víme, kdo musí zasadit poslední ránu. Ach jo.(11.12.2016)

Les sebevrahů byla slabota, ale The Boy dává slušnou naději v lepší hororové zítřky v našich kinech - brzy nás čekají třeba The Witch, Before I Wake nebo dále The Conjuring 2. Ale zpátky k Brahmsíkovi: k panákovi s hnusnym kukučem, co navíc vypadá, že je živější než bratránek Chucky. Jen se trochu déle stydí. Nebo je retardovanej. Nebo jen zamilovanej do kočičky Gréty. Anebo je to dost možná úplně jinak... Než tomu však přijdeme na kloub, musí si hlavní hrdinka ztratit boty, trpět nočními můrami, ukázat se nám v kalhotkách a v poslední řadě bloudit po domě se svíčkou v ruce, aby dostal snímek punc staromilského gotického hororu. A je to vlastně dobře, protože i když rozlehlé sídlo není efektivně využito, na Lauren se kouká fakt dobře, aniž by se musela chovat jako husa. S lekačkami to režisér nepřehání, spíše (díkybohu) sází na napětí, jež buduje sice pomalu, ale s citem. Velké plus za závěrečných 20 minut, ty naopak šlapou parádně.(29.2.2016)

The Boy mi vo väčšine ohľadoch príde ako úplne štandardný americký komerčný horor poslednej doby. Hlavne po samotnej hororovej stránke tu nie je absolútne o čo stáť, atmosféra a napätie sú prakticky nulové, o nikoho sa tu nedá obávať, keďže o život tu s výnimkou jednej sekvencie nikomu nejde a scény, v ktorých sa má odohrávať to hlavné mi tiež prišli zanedbateľné, bez nápadu alebo čohokoľvek zaujímavého. Ale aj tak sa mi na to väčšinu času pozeralo pomerne dobre, dej síce väčšinu času neprekvapí, ale je príjemne svižný, pričom veľkým plusom sú aj postavy, samozrejme hlavne Lauren Cohan, ktorú som si po tých rokoch s Walking dead dosť obľúbil, ale vyhovoval mi aj Rupert Evans, ktorý je tu ten správny sympaťák. A našťastie nesklame ani ten hlavný prvok, samotná bábika, ktorá ukrýva tajomstvo a tak som bol zvedavý, čo z toho bude. Ale práve finále ma sklamalo najviac, síce ma to trochu prekvapilo, keďže som čakal niečo iné, ale nanešťastie len v zlom, keďže práve takéto finále mi zo všetkých ponúkaných možností pripadalo najmenej atraktívne. A po vizuálnej stránke je to úplne v poriadku, či už atraktívne prostredie domu, ale aj kamera a zvyšné zložky. Takže znovu si to už určite nepozriem, v rámci žánru je to len úplný štandard, na ktorý sa zabudne chvíľu po pozretí, ale inak celkovo určite nie som sklamaný, vďaka svižnému tempu, solídnemu vizuálu, sympatickému obsadeniu a zaujímavej bábike ma to celkom bavilo. 60%(11.4.2016)

Ze začátku originální a pro diváka lákavé. To vydrží tak do půlky. Později už tempo a zajímavost končí a závěr už výsledný dojem spíše kazí než zachraňuje. Má to své lekavé chvilky a fandy hororů, dokáže film po všech těch duchařinách překvapit, ale jak dobře začne, tak špatně skončí. Docela škoda.(31.3.2017)

• *CARNIFEX*

Keď sa mladá pestúnka po príchode do jedného zo starších rodinných sídiel dozvie, že jej služby opatrovateľky budú využité kvôli porcelánovej bábike v životnej veľkosti osemročného chlapca, vníma svoju pracovnú náplň ako hlúpy žart. Neubehne však dlhá doba a jej dôvody na smiech čoskoro pominú. Okolnosti sú totiž omnoho záhadnejšie a komplikovanejšie, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ani nápadité rozuzlenie či jedna "osamelá" lakačka v klišé príbehu, nezachráni tento úplne priemerný snímok od zaslúžene nízkeho hodnotenia. Je mi jasné, že vďaka kino atmosféra môže samotný počin u diváka dosiahnuť mnoho, no radšej zaspím doma zadarmo, ako tam za 7 eur. Pre mňa osobne jedno obrovské sklamanie - 45%(5.4.2016)

• - Původně nesl film názvy In A Dark Place a The Inhabitant, ty ale byly změněny, jelikož se autorům nezdály vhodné. (hansel97)

• - Přestože se film má odehrávat v Anglii, byl natáčen pouze v Kanadě. A to ve městě Victoria ve vile Craigdarroch Castle, která posloužila jako dům Heelshireových. (hansel97)

• - Spoiler: Ve filmu zemřou tři lidé. (fiLLthe3DD)