poster

The Boy

 • USA

  The Boy

 • USA

  The Inhabitant

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Chlapec

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Čína / Kanada, 2016, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rollman1
  ***

  Chlapec v pruhovaném pyžamu? Ne! Tentokráte jen chlapec. The Boy není zrovna hitem roku, ale jedná se o povedenou žánrovku s celkem kvalitní pointou a hereckým výkonem hlavní protagonistky. Jinak pro mě čistý průměr, kdy eventuélně nebyl problém tohle dokoukat, ale taky bych si to už znova nejspíše Nepustil(2.7.2016)

 • virus10
  ***

  Tento horor mě ani moc nelákal, říkal jsem si, další kravina ve stylu Annabelle. Přece jen téma vražedné panenky mi moc nesedí. Jenže i tak se na The Boy dostalo a ve výsledku to bylo určitě lepší než zmiňovaná Annabelle. Zpočátku se to vyvíjí podobně, ale nakonec se film ubírá jinou cestou a to mu určitě prospívá.(7.6.2016)

 • Allien.9
  ***

  Prvním milým zjištěním bylo, že se děj nebude odehrávat v USA, jak jsem si původně myslela, ale ve Velké Británii. Druhým milým zjištěním bylo, že Rupert Evans je "ten z "Hellboye" (tady se pak skrývalo ještě jedno milé podzjištění, a to, že "ten z "Hellboye" je Brit). K filmu: Ač se "The Boy" odvíjí zcela jiným směrem, než bych byla očekávala, není tento směr vůbec špatný. Jelikož nechci zbytečně spoilerovat, řeknu jen, že cca. v polovině se film začíná ubírat úplně jinou cestou, než jakou jsme viděli v traileru, a ve 3/4 filmu pak znovu, tentokráte hned dvakrát po sobě. Finální zvrat mi asocioval jednu epizodu "Whitechapelu", což mě velmi potěšilo, nejvíce mě však potěšila hlavní hrdinka - žádná polonahá blondýna s IQ nižším než nízké, kterou byste po několika mučivých minutách nejraději oddělali sami, ale sympatická a inteligentní holka, která se chová přesně tak, jak by v dané situaci chovala asi většina z nás... Hodnocení bylo tentokráte opravdu těžké, nakonec jsem se ale rozhodla pro 3,5*, přičemž jednu hvězdu strhávám za nízkou koncentraci hororových scén a za závěr, půl druhé hvězdy pak za takové to chybějící *něco*. Jak poznamenal kamarád: "Dobré jako film, špatné jako horor."(17.2.2016)

 • lamps
  **

  Modernistická směs hororové gotiky, duchařských klišé a tuctů žánrových odkazů, která určitě neurazí a formálně se celkem bez problémů drží ve vyšší řemeslné lize (jakkoli samotný dům vypadá spíše jako útulný pohádkový palác než strašidelné sídlo s koncovkou -ville ve svém názvu), ale co do úrovně prožitku, obsahové manipulace s divákem či atmosférické gradace je film slabý a nevýrazný. První hodinu jsme sice svědky sympatické snahy o pár neotřelých lekaček a originální příběh, který slibuje velké vypointování, strach z očekávaného se ale tvůrcům nedaří stupňovat a ona pointa, která udeří jako blesk z čistého nebe, degraduje (v očích někoho jiného ale třeba posouvá) scénář do sfér ukázkové béčkovosti a vícežánrového patlalství. Nebudu spoilerovat, ale taková charakterní proměna celé výpravy, přestože obecně nejsem odpůrcem takového postupu, sem příliš nezapadá a působí jako pěst na oko. Nejpozitivnějším prvkem tak v mých očích zůstává přítomnost fajnové šťabajzny Lauren Cohan, které to k smrti vyděšené sluší snad stejně jako po horké sprše v přiléhavém ručníku...(25.2.2016)

 • Stoka
  **

  Musím souhlasit s těmito uživateli:Jakubik Průměrný horor který se dá trochu předvídat a nepřináší nic nového pod sluncem. Konec už byl trochu trapas. Zacharod Tvůrci by si měli uvědomit co je za rok a došel by jim fakt že když panenka pootočí hlavu tak se z toho nikdo neposere. jpkj22 Celou dobu jsem čekal, co se stane.....a pak tohle?! Doporučuji tento film vynechat, o nic nepřijdete. Shredder Neviem, ci je vobec mozne oznacit to za horor, ked tu vlastne nic desive nebolo, ani len jedna scena za cely film, takze v podstate PG-13. Je to nudne, je to nezaujimave, je to hlupe, jednoducho povedane uplne zbytocne. A takhle bych ještě mohl klidně dál pokračovat - vlastně by to bylo pořád to samé. Bez atmosféry, bez lekaček, bez strachu, prostě blbost no.(13.8.2017)

 • - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 85. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

 • - Původně nesl film názvy In A Dark Place a The Inhabitant, ty ale byly změněny, jelikož se autorům nezdály vhodné. (hansel97)

 • - Spoiler: Ve filmu zemřou tři lidé. (fiLLthe3DD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace