Reklama

Reklama

The Boy

  • USA The Boy (více)
Trailer 3

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

(více)

Videa (10)

Trailer 3

Recenze (404)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Příjemná věc, vzhledem k dosavadní tvorbě režiséra až překvapivě příjemná. Tentokrát už se přes průměr přehoupnout dokázal. Ač se The Boy odehrává v moderní době, je to tak trochu hororová gotika - samota na anglickém venkově, rozsáhlý strašidelný dům a panenka chlapce, v níž dříme cosi živého a patrně zlověstného. Hezky natočené, oku lahodící, s hrdinkou, jejíž chování naštěstí nevzbuzuje žádné záchvaty údivu a posměchu. Jen je to bohužel hororově celkem light, žádný intenzivní terror (v jakémkoli ohledu) nečekejte. S vyústěním narozdíl od jiných problém nemám, byť to není něco, co by člověka v průběhu sledování nenapadlo, ani něco, co by neviděl jinde. Skoro za čtyři, ale myslím, že zážitek brzo vyšumí. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $10miliónovTržby USA $35,819,556Tržby Celosvetovo $64,188,367Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ celkom v medziach, podarený horor, na to aké kvázi horory v posledných rokoch vznikajú, horor si väčšinou udržiava dobrú dávku napätia, záver troška prekvapil aj keď to už začínalo ísť do tuctové sklzu nakoniec ako tak to ustáli, herecky fajn /60%/ ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Sračkovitý režisér Vilém Zvon se konečně naučil aspoň trochu točit, satanžel se však jeho scénárista vydal nepokrytě čorkařit na brakoviště. A tak tři čtvrtiny filmu sledujeme úmornou uspávačku alá „Anabel“ o trapném až unylém přemísťování břichomluvecké Barbíny po viktoriánském baráku, schopnou vyděsit leda tak labilního loutkoherce s nevyhraněnou sexuální orientací. Na posledních patnáct minut pak z „Hrůzné minulosti“ vyleze „Míša Majers“, aby celou tu kalvárii, plnou otlačených hemoroidů a znuděných oleženin, skvostně ukončil úplně jako … Tady musím toho pissálka pochválit za originalitu! Tak suchý a debilní závěr by nesplácal snad ani několikanásobný absolvent Akademie retardované hororové scenáristiky pro vegetativní pacienty. Etalonem nesporné kvality budiž „příjemně překvapený“ mozkoun Livingdead! A tak jediným pozitivem zůstává ta více než žvýkatelná roštěnka v hlavní roli, která sice dělá, co může, ale na druhou hvězdu by musela minimálně ukázat páreček kulantních mečivek nebo vkusnou díru v sýru. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Příjemná podívaná. The Boy je na horor až moc hezky natočený ( Kdo by jen řekl, že režisér Devil Inside natočí tak vizuální lahůdku), interiéry zámku zkrátka paráda. Samotná panenka dodává správný mysteriózní nádech a pocit znepokojení, na Lauren Cohan se kouká sakramentsky skvěle a byť se atmosféra buduje pomalu,tak v závěru na nás režisér vychrlí slušný refrešující zvrat, který celkový dojem výrazně vylepšil. Z prozatimní letošní hororové chudoby, tohle definitivně patří k tomu lepšímu. 75% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Nejde o zázrak, ale ani o blbosť. Spočiatku udržuje atmosféru sympatická Lauren Cohan v úlohe americkej babysitterky uprostred britského vidieka, následne univerzum okolo čudáckych starých rodičov, starajúcich sa o bábiku (!) a hoci to ku koncu začne jemne nudiť, pri konci nás znova nakopne vcelku vydarené finále, stojace na nečakanom twiste. Takže ak máte radi bábkové horory a radi by ste videli nejaký „trocha iný“, smelo do toho. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (6)

  • Vo filme zaznejú dve skladby od nemeckého skladateľa Johannesa Brahmsa, ktorého meno nesie aj chlapec Brahms.
    Jedna z nich je Brahmsova "Uspávanka", ktorú hlavná hrdinka hrá na čembale. Druhá z nich je "Maďarský tanec č.5", ktorý hrala Košická štátna filharmónia. (syth108)
  • Původně nesl film názvy In A Dark Place a The Inhabitant, ty ale byly změněny, jelikož se autorům nezdály vhodné. (hansel97)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 85. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj ČSFD)

Reklama

Reklama