The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

Plaque

Pravdepodobne to bolo mojim aktuálnym vnútorným rozpoložením a nie spracovaním filmu, no skutočne ma to bavilo. Viktoriánsky domček, poriadne šábnuta rodinka a k tomu diskusie s bábikou sú síce obohraná platňa, no v tomto prípade aj celkom zábavná. Hororové bábiky, ktoré každý iba obchádza lebo sa z nich ide posrať, sú síce otrepané, no v tomto prípade sa do hry položila aj patrične premyslená ducharská psychóza. Preto sa mi ten vývoj hlavnej hrdinky pozdával, keďže postupne prešla z čistej racionality a odporu k týmto bábikovým monštrám k takmer objavenému materinskému citu. V tom momente som nevedel či preplo jej, tvorcom alebo mne, no bol som, takpovediac, spokojný, ako sa to vyvíjalo. Potom však prišiel záver, ktorý to absolútne pokazil a všetko nadšenie razom vyfučalo. Ak by to tvorcovia ponechali v duchárskej rovine alebo v rovine budúcej učebnice pre študentov psychopatológie, tak by to bol skutočne podarený film. Tým, že sa tam objavil medzipanelový šváb a odhalil aj všetky svoje tajné cestičky, pokazil všetko, čo sa niekoľko desiatok minút budovalo ako dobrý domček z kariet. Poznáte to, keď už pridávate posledné karty, ruky sa vám trasú a bojíte sa čo i len vydýchnuť, aby to celé nespadlo a nevošlo navnivoč. A potom bum a z domčeka je kopa dvojok, trojok, sedmičiek, osmičiek, jééčiek, qééčiek, kráľov a és. Taký som mal pocit pri odhalení pointy a aj dlho po záverečných titulkoch. ()

Mikecat

Prosim vas kedy bola prva cast a kedy bude tretia?Film bez zaciatku bez konca bez vysvetlenia a dovodu na premyslanie, v strede pribehu nabehnu zaverecne titulky absolutne nedorobene nedopracovane, zaver uplne znicil cele napetie predtym kde vam az mraz beha po chrbte nejakych 40 min ducharina uplne na urovni vyborny vykon Lauren Cohan ako Grety no proste vyborny namet vyborne spracovanie ale odflaknuty koniec pribehu pochoval slusne sa vyvijajuci filmovy zazitok, keby bolo ponechane tajomno bábky zmiznutého chlapca, bola by to pecka. ()

Cechyno4

Čekal jsem jiný typ hororu, ti kteří viděli ví na co narážím. Ze začátku tajemné, později atmosférické(hluchých a zbytečných míst nevyjímaje) a na konci totálně zabité nesmyslnou pointou a odkrytím skutečnosti. Celé to na mě působí zklamáním. Sice jsem neměl velká očekávání, ale i tak více jak dvě hvězdy tomuhle dát nemůžu. ()

waltosin

Celou dobu jsem čekal na ducha a ono takovy překvapivý rozzuzlení, az se ve mě dítě hnulo a nebo že by chlapec :D 75% ()

Martanecek007

Celkem povedený námět, nicméně nedotažený do konce. Konec může být jak chce překvapivý, ale když neobjasní tunu otázek, které se za celý film nakupily, tak není až tak uspokojivý. ()

blondboss

Anabelle má svojho mužského nasledovníka a musím povedať, že o triedu lepšieho. The Boy je skôr duchársky horor s prvkami gotického hororu, ktorý sa nakoniec vykľuje v krvilačný thriller. Keď to človek takto podá, vyznie to až komicky, ale všetky tieto prvky akosi zapadali v tomto snímku do seba. Škoda toho klišé príbehu, ktorý nevybočil zo šedého priemeru, avšak ako horor je to slušný nadpriemer. A navyše oceňujem výber veľmi sympatickej herečky. 65 % ()

klarajaja

První část filmu byla příjemně překvapující, opravdu jsem měla husí kůži po celém těle. Pak se to však zvrtlo. Rozuzlení celého filmu má vskutku dobrý základ, ale zpracování malinko pokulhává. Je to škoda, protože mě to celkem nemile (vzhledem k začátku filmu) rozhodilo a pak byl dobrý dojem z filmu pryč. Ale na ** to pořád je. ()

heavy66

Greta má svatou trpělivost, jako chůva je pečlivá, empatická a milující. Poté, co se voodoo child změní na Michala Myerse, ukáže svoji kondičku z honiček se zombíky! ()

natalie15

Koniec, ktorý mal byť prekvapivý, tento film pre mňa absolútne zabil. Nepáčil sa mi a nepasoval mi tam. Keby to tak nebolo skončilo, dávam 4 hviezdičky za pozvoľné budovanie napätia a rozumný scenár. Herecky dobre stvárnené. Naozaj platí menej je viac a nebezpečenstvo, ktoré nie je ukázané straší viac, ako keď ho tvorcovia ukážu. Škoda, že to nedodržali do konca. 65%. ()

Raskoslav

Celkem průměrná napínačka, se snahou o plot twist. Nicméně celou dobu se můžete koukat v podstatě jen na Lauren Cohan, takže si nestěžuju, naopak. ()

HolyKeeper

Postarším rodičům před dávnou dobou zemřel po tragické události osmiletý syn, po kterém jim zbyla jen hračka - panenka, vzdáleně chlapce připomínajícího. Už když se rozhodnou najmout si chůvu, která o ni bude pečovat po dobu jejich nepřítomnosti, je jasné, že něco není úplně v pořádku. Jo, už nějakou dobu jsem neviděl horor se zajímavým příběhem a nápadem, tak jsem si řekl, že The Boy by to mohl změnit. A ono fakt! Pro mě osobně film s výborným vizuálem, docela fajn lekačkama a napětím, ale taky povedeným a pro mě překvapujícím rozuzlením příběhu. Bohužel závěr filmu mě hodně zklamal a ubral dvě hvězdy z jinak povedeného a pěkně vyleštěného klenotu. Ze záporáka se stal až moc velký otloukánek a konec působil, jako kdyby měl někdo naspěch a nedotočil jej úplně podle plánu. Jinak ale pěkně strávených devadesát minut, utekly jako voda. Kdo si zajde do kina, určitě chybu neudělá. 75% ()