The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

Dark_Hark

Úprimne ... do poslednej chvíle som si myslel že strašidelnejšia je aj škola než tento film. Až keď sa dalo 1+1 tým, že Brahms žil v pivnici. Inak to ani trochu nebolo strašidelné až do posledných 20 minút deju filmu. Dávam 3* ()

Kataka

Očekával jsem od filmu mnohem více, i přes celou napínavou atmosféru filmu jsme museli čekat až na konec na pravou akci. Myslím že kdyby jste viděli prvních 15 minut filmu a pak přeskočili třeba o 40 minut neuniklo by vám prakticky nic. Spousta zbytečných scén které film jenom natahují a dělají ho jenom nudnější. ()

BigJohn02

Film, který se tváří jako duchařina, kdy dva postarší manželé chovají loutku jako náhradu za mrtvého synka,  ale ke konci se to zlomí. Nic zvláštního, ale pěkná holčina v roli chůvy to vynahrazuje. ()

Aceboris

Zo začiatku vcelku slušná ducharina , sa neskôr premenila na totálnu hlúposť, prečo niektoré filmy vedia tak neskutočne dokaziť. U Angličtinov by som čakal, že tému duchov dokonale vyšpičkujú vzhľadom na ich strašidelné sídla. Anglická rodinka si najme mladú američanku na stráženie syna, tá netuší , že sa nejedná o skutočného chlapca, ale bábku. Veľa vecí by sa tu dalo vylepšiť, dokonca film posunúť iným smerom , žiaľ tvorcovia zvolili jednoduchší a prijateľnejší záver, ktorý všetko akože vysvetľuje, tým vlastne zabili všetko na čom si film budoval atmosféru, stačilo len pokračovať a bolo by to o niečom inom. Za mňa pozerateľné 5/10 ()

exbraven

klasické schéma, kdy někdo současně žije uvnitř domu kde vy sami bydlíte....myslím, že pokud by byl dotažen pouze formát s loutkou až do konce filmu asi by mu to jenom prospělo....takhle na konci filmu propukne něco, co nemůže normální člověk vlastně myslet vážně v kombinaci s již proběhlým? ()

RecenzentM

The Boy (2016) Horor, ktorý je slušné natočený. Príbeh je úžasný. Postavy sú tiež perfektne. Každá postava má úžasný charakter a ten správny lore. Film nás nemusí otravovať večným jumpscarom, pretože sa pekne hra s atmosférou. Jumpscary sú dobré, kým ich nieje priveľa, horor by sa mal hrať hlavne aj s atmosférou a tu to je perfektne spracované. Do deja sa pekne postupne ponoríme ((spoiler) a nechá nás si myslieť, že ide o nejaké paranormálne úkazy. No koniec nás veľmi zaskočí. Na konci máme perfektný zvrat, ktorý by nikto nečakal. Hodnotenie z mojej strany je 9/10 - Perfektný dej - Úžasne postavy a ich dej - Úžasná atmosféra hororu - Veľmi prekvapivý, dobrý zvrat. Horor je veľmi dobre urobený. Je tam pár veci, ktoré stoja za zamyslenie, ale inak je to bezchybné a stojí za to ho vidieť. ()