The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

Saxos

V záplavě ještě většího hororového shitu poslední doby, docela překvapení. Klady: panák i dům je docela fakt pěknej; žádné nesmyslné potoky červeného kečupu; dobrá music. Zápory: hrozně moc předvídatelný děj. Ruku na srdce co by člověk udělal v takové práci? Krmit, převlíkat, hrát si, číst pohádky, pouštět gramec, uspávat nějakou loutku. Dozor žádnej. Prd. Šup loutka do skříně a veget. Jednoduché vysvětlení: synáček byl pěknej hajlík asi už od narození, tak si jeho rodiče ochočili loutku a on si mohl v klidu růst ve svým kutlochu a terorizoval jak rodiče, tak chůvy. ()

Maraboy

No tak to bylo z toho slabšího soudku. Někdo do něj zapoměl nalít krev,přihodit do topící se koťátka a zadělat víko. ()

kaukola78

Filmů na toto téma bylo natočeno nespočetně.Ve vetší míře,doufám si tvrdit tak 90.procent jsou špatně natočený a nudí.Ani tento film netvoří výjimku a raději se mu vyhněte obloukem. ()

Emperor1

Atmosféra, stylové prostředí, creepypastovský námět ... nebýt toho akčního závěru, který všechno tak nějak objasnil, mohlo zůstat u příjemného a znepokojivého mysteriózna a já bych byl mnohem spokojenější ... ()

Karin00

Super atmosféra, lekačky i herecký výkon hlavní hrdinky. Loutka strašidelná, chvílemi naopak milá. Rozuzlení parádní. Díky za tento horor. ()

Brenda.Ch

No tak nazvala bych to trochu "sterilním" horrorem, který se ničím nevymyká z klasických scénářů sériově vyráběných koukaček pro méně náročné klienty. Ale rozhodně bych tomu nedávala méně než dvě hvězdy, protože až se to zařadí do příslušné kategorie, je nepochybné, že je to důstojný kousek, pěkně zpracovaný, s originálním nápadem, krásnou panenkou a mysteriózní atmosférou. V konečném důsledku jsem ani neměla co vyčítat, protože hlavní hrdinka byla velká sympoška, venkovské sídlo bylo tak akorát mystické a přemísťování porcelánového Brahmse bylo zase celkem zábavné a neškodně ujeté. Jako celek to bylo koukatelné až hrůza a pointa byla také přiměřeně překvapivá. Byl to prostě záživný a dobře zpracovaný průměr. A já se průměrně bavila. ()

Tomas_PO

Nájsť dobrý horor je ako hľadať ihlu v kope sena a človek je v konečnom dôsledku rád, keď nenatrafí na podpriemer. Tak je tomu aj pri tomto filme. Po celý čas sa tvorcom podarilo udržať mierne napätie, a to nie pomocou lacných hororových šokov (až na zopár málo prekvapení), ale pomocou neistoty vo vývoji deja. Setting sa však podaril, na interiér aj exteriér domu sa pozerá skvele. Šťastnú ruku mali tvorcovia aj pri výbere menej známych hercov. ()

Simon.Dobes

Parádny film, ktorý kombinuje dva žánre. Zo začiatku to je skôr ducharina - celá tá mysterióznosť okolo toho. Ku záveru príde nečakaný plot twist a je z toho slasher. Toto zmenenie žánru ale vôbec filmu neuškodilo, práve naopak. Režisér sa s tým popasoval a krásne to prekombinoval. Od začiatku má film úžasnú atmosféru, ktorú si udržal až do konca. S filmom som viac než spokojný. ()

Sebule

Celkem dobrý námět, který byl ale blbě zpracován, přes hodinu se tam nic neděje a lekačky jsou velice laciné. Hlavní hrdinka celkem sympatická a její magoření taky dobře ukázané. Problém je, že mě film nedokázal vtáhnou, nebál jsem se a ani jsem si nekousal nehty z nervozity. Konec byl dobrý, celkem fajn rozuzlení, které ale postrádalo atmosféru. Hodnocení: 4,5/10 ()

karnifex

Většinu děje jsem měl pocit, že se jedná jen o lépe natočenou (a delší) epizodu Věřte/nevěřte, ale pointa byla dobrá (a pro mě nečekaná - nejsem příliš častý divák hororů, takže mě překvapila). ()

parazit

Starání se o porcelánového kluka...? Chvílemi jsem viděla těch několik (mnoho) výhod oproti starání se o živé dítě... Takže chápu, že si to starání se o uměláka staroušci užili víc, než aby si pořídili živáka :)) Ale vážně - atmosféru to pro mě mělo pěknou, a i to teleportování panenky mělo své kouzlo. Konec pro mne ne úplně běžný, takže cajk ()

everything

Krásná pohodová romantika z Britského venkova :) celkem jako bych něco takového už někde asi tak 12x viděl, bohužel natočit originál je těžký :) ale pěkné fakto se povedlo :) ale teď v pohodě půjdu spinkat takže né zas tak TOP ()

Milymen

Zvedám se a věnuji upřímný potlesk autorům tohohle nového hororového kousku. Tleskám jim, protože takhle promrhaný potenciál jsme tu už dlouho neměli. Všech těch prokletých panenek a loutek už tu bylo takové množství, že bych si s nimi mohl otevřít malé hračkářství hrůzy. "Tak proč dávat šanci zrovna téhle?" ptal jsem se sám sebe. Odpovědí mi byl seznam pravidel, kterým se musí hlavní hrdinka filmu řídit, když se stará o loutku chlapce, u níž je jeden starý pár přesvědčen, že je jejich synem. Konečně alespoň slabý závan originality. A až do téhle doby film relativně funguje. Ale strach z pohybující se louky ( ve skutečnosti ji nikdy hýbat se nevidíte) naneštěstí brzy opadne a vám se začne honit hlavou myšlenka: To jsem si zaplatil za to, abych sledoval ženskou, jak tahá po baráku na rameni obří loutku? No a potom to příjde. Obrat o 180 stupňů, zvrat, který jsem naprosto nečekal a převrácení všeho, čím jsem si byl v ději tak jistý. Najednou i ta částečná nuda a prázdnější místa v ději, dávali smysl. Víc prozrazovat nebudu, ale každopádně jsem z kina odcházel se dvěma protichůdnými pocity. Prvním bylo relativní nadšení, když všechno co se ve filmu odehrálo, mělo svoje místo a důvod. Druhým byl vztek na tvůrce, že takhle zazdili nápad, který si klidně mohl vysloužit i 4 z 5. Takhle to jsou jen 3, ale za to naprosto zasloužené. Ale jenom prosím...žádné pokračování. ()

TinaMar

Super horor, sympatická hlavní postava a ten závěr vůbec nebyl špatný, nenapadlo by mě , že to takhle skončí. ()

xwerm

V celom tomto filme sa v podstate nič nedeje. Je tu jediná lakačka a to keď sa hlavná hrdinka snaží naplašiť bábiku. Dosť veľa vecí tu nieje v poriadku a hlavne to, že vo filme sa nedeje nič. Síce som sa pár krát zasmial na retardovosti scenára, ale to je všetko. 1/10 Videné v kine ()

prostoreka

Škoda toho konca, ale inak nemám čo vytknúť. Na pani zlatú sa dobre pozeralo, na chalaniska trochu horšie, nakoľko prázdny pohľad nie je môj favorit, ale všeho všudy 4*. ()