Láska na druhý pohled

Love at Second Sight

Láska na druhý pohľad

Komedie

Francie, 2019, 117 min

Hezká tříhvězdičková podívaná, zajímavá, uhlazená, ale zbytečně dlouhá. Rozesmíval mě pouze "Ping pong" kámoš, ale za to v každém výstupu a nakonec mě i dojal, jinak se jedná o film, který dobře padne zejména v období dešťů, hezky doma na gauči, s šálkem dobrého čaje a ovládačem, kterým disponuje tlačítkem "pause".. Já ho viděla v kině.(23.5.2019)

Trošku překombinované, dlouhé, sladkobolné, málo vtipné. Ale na druhou stranu, legrační, nápadité, Civil i Japy jsou fajn a dobře se na ně dívá, krásná lekce francouzštiny, interiéry i exteriéry (natáčelo se někde u moře, ta cesta co po ní jeli na kole mi hodně připomněla film S Molièrem na kole a legrační kamarád Benjamin Lavernhe.(3.5.2019)

• rikitiki

Nudné, se spoustou výplňkové vaty. Fakt jsem se snažila. Ale co z toho, když ústřední pár modelů hraje jak náměsíčný ponocný a rošťácký kamarád to nezachrání? Jako bych žvýkala nudu a bezobsažnost. Plytké, hloupé, otravné. -----Šmarjá, a ten překlad titulků? Najali snad na něj dysgrafického Tatara? "Nejsem opilkyně" No, díkybohu, že jsi jenom alkoholička, protože kdybys byla opilkyně, tak nevím, jestli tě poslat do ústavu nebo do úlu. SHRNUTÍ: V tv fajn oddychovka. Na kino zbytečně vyhazovat prachy.(12.5.2019)

Byla to láska na první pohled - On a Ona se potkali, randili spolu, vzali se a zažívali společně úspěchy i porážky. Avšak nic netrvá věčně. Po deseti letech je jejich vztah na bodu mrazu a spěje pomalu, ale jistě k nevyhnutelnému konci. Nebo ne?! On dostává druhou šanci, aby získal lásku svého života zpět - i když k tomu nemá zrovna nejlepší počáteční podmínky. Na filmu mě zaujal námět i samotné zpracování, které se vesměs drželo od klišé. Oba hlavní hrdinové v podání Civila a Japy mi byli sympatičtí a kamarád s tváří Benjamina Lavernhe se postaral o řádnou dávku zábavy. Ve spojení s líbivou hudební stránkou, pěknými scenériemi od pobřeží a několika podmanivými momenty jde ve výsledku o solidně natočený snímek, který účelně mísí romantiku, humor i drama.(11.5.2019)

Předčilo očekávání! S koncem nespokojenost za to kriticky hvězda dole. Perfektní herecké obsazení, krásná hudba. Zápletka promyšlená.(7.5.2019)

Prostředí, téma, nápad a to krásné "znovu dobývání"... Trochu jsem se bála, že to bude mít kýčovitý konec, ale nemělo. Byl to super kino zážitek a já tenhle film vřele doporučuju.(9.5.2019)

Kino Bohumín, 12.5.2019: Francouzká komedie opět ve formě? Toto se podařilo, mix lehce absurdní komedie s romantikou je zklouben velmi dobře. Herci jsou přijemní. A já jsem se nečekaně pobavil. Trochu to vychází z Na hromnice o den více. Za mě ok.(14.5.2019)

Netreba čakať, že sa pri tejto komédii budete váľať smiechom. Je to skôr taky milý sladko melancholicky film s vtipnými momentami. Niektoré veci vo filme nie sú dostatočné vysvetlene, čo môže niekomu prekážať. Keby ste zmiešali americké romantické komédie s európskymi, a pridali štipku z filmu večný svit nepoškvrnenej mysle..tak by vzniklo toto.(7.5.2019)

Zacatek hrozny, neverohodni stredoskolaci, umele vytvorene; nutne zlo k vlastnimu pribehu. Film je skvely pokud je na scene kamarad "pong", na Francouze humorne. Zaver je opet debakl. Nejlepsi reseni by bylo vratit se k puvodni hadce.(15.5.2019)

Viděla jsem už před dvěma týdny a věděla jsem, že ho určitě chci okomentovat na ČSFD, ale nevím, co psát. Ne, že by bylo málo myšlenek a pocitů, které ve mně vyvolal - naopak. Takže tři věci: 1) Film se u mě zařadil mezi vůbec to nejlepší o lásce k Věčnému svitu neposkvrněné mysli a Na dotek. 2) Naprosto mne omráčila krása hlavní představitelky. 3) Ten twist:-)(8.6.2019)

Slabota, ktorej hodnotenie zlepšuje len skvelá hudba Sagea. Hugo Gélin nie je zručný režisér a ani scenárista a výsledkom je táto bezpohlavná komédia, pri ktorej sa nezasmejete ani raz. Francois Civil nie je Omar Sy, film nezachraňuje jeho osobnosť ako pri Gélinovom staršom filme I dvaja sú rodina. Nápad s prechodom do paralelného sveta poskytoval určite väčšie možnosti realizácie, než to, čo ponúkol výsledok. Veľa motívov zostalo rozpracovaných a neuzavretých, napríklad tá s Oliviinou babičkou. Vo výsledku preto len slabé 3*.(2.5.2019)

Milá, príjemná, trochu sci-fi romantická komédia na americký štýl s pár zábavnými momentmi. Hlavní hrdinovia sú sympatickí a fandíte im, kamarát je zábavný, ale zápletka nijak originálna, prevedenie mohlo byť lepšie ale na druhej strane nenudilo a miestami to je predvídateľné. 7,3/10.(4.5.2019)

Spoilery. ... Čekal jsem, že se Raphaël vrátí do původního světa, kde se změní, umožní se prosadit i Olivii a oba budou šťastní a slavní ve svém oboru. To samozřejmě až na konci - předtím se bude neúspěšně snažit ji získat zpět. Co popis obsahu zvládne v několika větách, trvá rozvleklému úvodu filmu dost dlouho... Několikrát se zasmějete, ale na komedii je to zoufale málo vtipné. Funguje to spíše po stránce romantické/psychologické. Nejsilnější okamžik nicméně představuje scéna, kdy Raphaëlův kamarád vyndá dopisy... Škoda nevyužité návštěvy na gymnáziu, kde odešli otevřenými vraty. Naprosto nereálná je pak scéna, kdy se Raphaëlovi za den podaří napsat celou knihu (nebo jen poslední svazek?), to tam vůbec nesedí. Nakonec se Raphaëlovi podaří si Olivii získat a zjistí, jak se vrátit do původního světa, ale ten názorový obrat není uvěřitelný. Celou dobu se snaží stát se zase úspěšným spisovatelem, ale místo toho se smíří s místem učitele na ZŠ?! Snad kdyby ho Olivia odmítla, jak se zdálo ve scéně s prstýnkem, stále by to byl lepší konec. Celkově to není špatný film, ale scénář místy kulhá, určitě z toho šlo vytěžit víc, hlavně z hlavní linie (film drží především scény s Raphaëlovým kamarádem...). Olivia je zahraná skvěle, na Raphaëla by se nicméně hodil herec s lepším vzezřením - tento v celém filmu působí poněkud zmateně puberťácky.(5.5.2019)

Dojali (sic) jste mě, kurvy! Opravdu pěkné scény, které budete chtít vidět ještě několikrát. Parádně vystřižená postava kamaráda (Benjamin Lavernhe) mě uhranula svojí komedialitou a strhujícím herectvím. Nakonec si to beru jako silně poučný závěr z filmu: neblbni, nebo příjdeš i o tenhle život, co máš. Zase jsem se zamiloval. Kino Kotva 10.5.2019(10.5.2019)

• hanca.uh

Pro mě tento film spíš pro zimní nedělní odpoledne u tíví než na návštěvu kina (holt občas se i já hrnu do kina zbytečně:-)). Tématické zpracování pro vyspělejší "náctileté":-)). Určitě bych dala pod název filmu před "komedie" i "romantická", a kdyby nebylo té (pro tento film) zbytečně nadměrné délky, tak bych hodnotila i 3 *, ale dám mínus 1, takže = 2 ** :-))(17.5.2019)

Tato Francouzská romantická komedie s trochou nadsázky pobaví diváka ve smyslu -nemusím nad tím moc přemýšlet a sedím ,koukám ,něco se děje . Francouzký humor je znát v každém okamžiku děje ,herci , kteří hledí na sebe a přitom hledí do prázdna ,režisér H.Gélin asi chtěl povědět -Važme si toho co máme a né toho co bychom mohli mít .Film tzv -z nouze - cnost.Když nic jiného neběží tak si tam asi půjdu sednout .Za mě doporučuji ,ale nečekejte zázraky .(2.6.2019)