Ačkoli zpráv o blížícím se konci války rychle přibývá, v táboře mobilní polní nemocnice 4077 má personál plné ruce práce. S uprchlíky, válečnými zajatci a raněnými vojáky, kterých je velké množství, jak se obě strany snaží před uzavřením příměří nabýt co největší převahy. Hawkeye se po smrti svého přítele nervově zhroutil a byl poslán na psychiatrii, kde se mu snaží pomoci dr. Sidney Freedman. Také ostatní mají v posledních dnech války plno starostí. B.J. je odhodlán vrátit se zpět tak, aby stihl narozeniny své dcery, Klinger si dělá starosti se Soon-Lee, která se pokouší najít své rodiče. Život tábora navíc naruší tank, který vrazí do tábora a zničí napůl postavenou latrínu. Proto si musí jít Charles ulevit do lesa a díky tomu narazí na skupinu čínských hudebníků, které zavede do tábora. Vzápětí je nemocnice kvůli tanku ostřelována nepřátelským dělostřelectvem. Otec Mulcahy je při obětavém zákroku otřesen blízkým výbuchem a ohluchne. Zatímco Charles seznamuje čínské hudebníky s Mozartem, vrací se k jednotce Hawkeye a Klinger požádá o ruku Soon-Lee, která jeho nabídku ráda přijme. A pak to přijde. Válka končí. V táboře se oslavuje a všichni mluví o tom co budou dělat až se vrátí domů. Plukovník Potter těší, že se po odchodu do výslužby stane venkovským doktorem, Charles se chystá nastoupit do nemocnice v Bostonu, Klinger chce zůstat v Koreji, ale Hawkeye uvažuje o tom, že nastoupit na chirurgii ve velké nemocnici, po čemž vždy toužil, možná nebude tím pravým. (oficiální text distributora)

johny.duch

Výrazně odlišný od celého seriálu avšak proto, že to je závěr celého kultovního seriálu. Klade důraz více na emoce než na komediální stránku příběhu jak tomu bylo po celou dobu seriálu. Avšak pro fanoušky tohoto seriálu tento film vkusně a pěkně dokončil celý seriál. ()

Baži

Konec po 11 sériích. Co na to říct? Obyčejně se filmem nedám rozplakat, seriál MASH se mi však spoustou věcí vryl do srdíčka, a tak jsem se při závěrečném loučení postav neudržel (zejména když se loučili Hawkey a BJ). Nejsilnějším momentem filmu je však záběr na mrtvé dítě korejské ženy v autobuse. ()

sun.eagle

Člověk ví že je to poslední díl, proto to že je zbytečně natáhnutý a vaří z vody přehlédne a jen čeká na ten KONEC aby mohl emocím popustit uzdu naplno. Alespon u mě to tak je, to loučení a jak postava za postavou mizí ze scény je tak nabitá emocemi že mám vždy knedlík v krku. A odlet vrtulníku a do toho Hawkeyho usměv a nápis říkající vše, a do toho ústřední melodie....slova nejsou potřeba. ()

Sadova302b50

Dobrá tečka, dokonce velmi dobrá, ale ne tak brilantní, aby si zasloužila plné hodnocení. Průměrná kvalita seriálu jde přeci jenom trochu výš. ()

andreas_tool

Po jedenácti sériích (ano, natáčení trvalo déle, než samotný korejský konflikt) přichází celovečerní film - velké finále, dalo by se říct. A nebo ne? Ale ano. Jen je spíše potřeba zapomenout na vtipné dialogy předchozích sérií, M*A*S*H: Nashledanou, sbohem a amen je jiný. Je vážný! Ne, že by jednotlivé epizody neměly i zcela jasný vážný podtext, ale tady je toho víc. Byť se jedná o "poslední díl" happy end se nekoná. Všechny postavy, které v seriálu zůstaly, jsou vážné (ano, nějaké vtipy padly), a jsou poznamenané právě končící válkou. A přes to, že MASH je komediálním seriálem, je takovýto konec podle mě to správné "amen" za pobytem Hawkeye, B.J., Šťabajzny a dalších v Koreji. A když to celé skončilo, bylo u mě nutné u DVD MASH stisknout tlačítko Repeat. ()

xulux

Už je to dlouho, co jsem viděl tento film, který dělá tečku za dlouholetým seriálem a stejně jen při té představě, mám slzy v očích. Seriál a vše co se jej týká, jsem viděl minimálně 5x, přeci jen na jedné naší TV šel mnohokrát stále a stále, když byl čas, tak jsem si na něj přepnul ... Co to vlastně říkám, dnes stále je vysílán a občas se na něj podívám. Seriál je více o humoru, taková válečná "satira" a občas je proložen pravým obrazem hrůz, které válku doprovází. Ale humor v seriálu mi je velice blízký a když jej uvidím po dvacáté, stejně se tomu budu smát, je to nádherně podané a zahrané. V některých dílech se člověk loučí s odcházejícími postavami, bez kterých si seriál neumí představit a kupodivu je nahradí jiná postava, stejně dobrá ... Ano, přesně tak, sáhl jsem po kapesníku, když Radar přišel oznámit, že spadlo letadlo s plk.Blake, který letěl domů a chápu tento krok, diváci by si žádali jeho návrat, ale takto odešel definitivně ... Nádherné využití epizodních postav, nejzářivější je "blázen" Klinger v dámských šatech, který se měl objevit pouze v jedné epizodě a zůstal až do konce, stejně tak strážce autoparku a hazardu Rizo ;) Toto je odkrytí jejich největších slabostí a strachu, což je vzhledem k "válečnému" seriálu potřeba, humoru bylo užito až nad míru v seriálu. Velké díky tvůrcům a hercům, že vydrželi tak dlouho a stala se z nich rodina, nejen mezi sebou, ale tak trochu i naše - diváků. ()

Johny2022

Dokonalý zaver. Neviem ako ostatni, ale vzdy ked tuto cast vidim, tak zaver vždy preplacem. Vynikajuci zaver a s....vlastne niet co velmi dodat. ()