Ačkoli zpráv o blížícím se konci války rychle přibývá, v táboře mobilní polní nemocnice 4077 má personál plné ruce práce. S uprchlíky, válečnými zajatci a raněnými vojáky, kterých je velké množství, jak se obě strany snaží před uzavřením příměří nabýt co největší převahy. Hawkeye se po smrti svého přítele nervově zhroutil a byl poslán na psychiatrii, kde se mu snaží pomoci dr. Sidney Freedman. Také ostatní mají v posledních dnech války plno starostí. B.J. je odhodlán vrátit se zpět tak, aby stihl narozeniny své dcery, Klinger si dělá starosti se Soon-Lee, která se pokouší najít své rodiče. Život tábora navíc naruší tank, který vrazí do tábora a zničí napůl postavenou latrínu. Proto si musí jít Charles ulevit do lesa a díky tomu narazí na skupinu čínských hudebníků, které zavede do tábora. Vzápětí je nemocnice kvůli tanku ostřelována nepřátelským dělostřelectvem. Otec Mulcahy je při obětavém zákroku otřesen blízkým výbuchem a ohluchne. Zatímco Charles seznamuje čínské hudebníky s Mozartem, vrací se k jednotce Hawkeye a Klinger požádá o ruku Soon-Lee, která jeho nabídku ráda přijme. A pak to přijde. Válka končí. V táboře se oslavuje a všichni mluví o tom co budou dělat až se vrátí domů. Plukovník Potter těší, že se po odchodu do výslužby stane venkovským doktorem, Charles se chystá nastoupit do nemocnice v Bostonu, Klinger chce zůstat v Koreji, ale Hawkeye uvažuje o tom, že nastoupit na chirurgii ve velké nemocnici, po čemž vždy toužil, možná nebude tím pravým. (oficiální text distributora)

Skytavka

Jak v diskusi, tak zde v komentářích čtu o tom, jak jsme si na tento seriál zkrátka jen "navykli" (ať už jde o humor, nebo asi seriál samotný). No, já si rozhodně nepřipadám jako že jsem si na něj nějak "navykla" (chápu to ve smyslu "tolerance všeho, co tam stojí za prd"). Nemluvím samozřejmě o tom, že pokaždé, když se u nás rozhrčí počítač, otevírá se první Mash :) M.A.S.H. byla jednoznačně láska na první pohled! Nevzpomínám si už kdy a kde, je to dávno, ale tohle vím jistě. Celý seriál se může pochlubit velkou náloží smutku i úžasného humoru zároveň(největší údiv u mě vždy budou mít nesestřelitelné scénáře, které provázely každý díl, ať už je napsal kdokoli a jak bravurně to dokázal skombinovat! Mnozí soudobí scénáristi si nemůžou čichnout ani k jednomu z nich). Co čekat v posledním díle, který tento seriálový kolos uzavírá? (No tak lidi, hergot- je to o válce :D) Samozřejmě více smutku. Seriál se loučí se svými fanoušky. Muselo to stát za to. Ano, asi to šlo lépe, ale to je právě to, na co jsme si během celého seriálu navykli. Rozhýčkal nás svou dokonalostí a tak člověk prostě chyby hledá. Možná to na mě bylo smutné víc, než bylo zapotřebí, ale dokonalosti se hvězdičky neberou :) ()

Hawkeyep

Tak po skončení tohoto dílu jsem ještě dobrých patnáct minut zíral na obrazovku se slzou v oku. Tohle je prostě brilantní ukončení celého seriálu. Ten co vydržel nejdéle s čistou hlavou je rázem v psychiatrii a zpovídá se z hrůzného zážitku. Po té co se vrátí zpět do tábora, stále to v sobě nese, ale už s tím umí žít. Scéna, kde všichni na sále poslouchají, jak ztichly děla je jedna z nejlepších v celém seriálu a nakonec jak Hawkeye odlétá ve vrtulníku a uvidí vzkaz od B.J. Koho by nechal tento díl chladným bych snad ani nechtěl znát. Už jen při psaní tohoto komentáře mě zamrazí. ()

Meinhart

Krásne paradoxy v osudech... člověk nejvíc nad věcí se zblázní, Klinger zůstane v Korei a vůbec všechny osudy byli tak nějak pěkně plynule převráceny do opaku. V nejlepším přestat, ikdyž rozhodně to nebyl příliš komediální kousek, byla to aspoň důstojná tečka. ()

Alex.89

Takhle jsem nebrečel od dob Titanicu :-) ne, musím říct že mne to poznamenalo na hodně dlouhou dobu. Dějová linie s Hawkeyem sice lehce pokulhávala, ale zato Charlesovy hudebníci a konečné loučení s místem kde se odehrálo tolik věcí... Nepopsatelné. ()

Pute

Vzhledem k tomu že mi přišlo že kvalita seriálu s přibývajícíma dílama klesá, nemohl jsem se zbavit pocitu z narychlo spíchlého finálního dílu ... ()

freEDelL

Tento poslední díl mě opravdu vzal, úžasným způsobem završil celý seriál. Jak už jsem ptal v komentáři na seriál, v tomto posledním dílu se mi místy opravdu leskly oči, a nestydím se to přiznat. Jako závěr skvělého seriálu byl tento díl perfektní. Nelze učinit jinak, než tento TV Film doporučit. ()

Spevo

U mňa M*A*S*H číslo jedna, dôvody prečo, som už v stručnosti napísal k seriálu. A čo sa týka tohoto záverečného filmu, dávam o jednu hviezdičku menej ako som plánoval. V prvom rade chýba vtip, čo už pomerne dosť chýbal aj v záverečných sezónach. Predstavoval som si veľkolepejšie zakončenie tohoto kultu, tohoto seriálu s ktorým som prežíval postavy, ich radosti, starosti, všemožné situácie, humor... (hlavne v prvej polovici seriálu) tak, ako u žiadneho iného seriálu. Ale inak to bolo celkom dôstojné zakončenie. Tak ako to "zabolelo" pri odchode niektorých postáv (Henry, Frank, Radar...) tak to trochu zabolelo aj pri tomto filme keď už nadobro skončil, aj napriek miernom poklese na úrovni. 85% ()

skaann

Vůbec nechápu, co se komu na tomhle filmu líbí. Přiznávám, že seriál MASH neni zrovna můj nejoblíbenější, ale film je opravdu o ničem. Na začátku se dovíme, že válka brzy zkončí a pak jen celou dobu čekáme, kdy se tak stane. Do konce války se ve filmu alespoň něco děje, ale pak přícházejí nekonečné scény o ničem - každý člen osazenstva nám večer před odjezdem domu sdělí, co bude po válce dělat, a ráno se pak všichni loučí, což vypadá tak, že každý z hlavních hrdinů se musí při odjezdu rozloučit se všemi, kteří zatím neodjeli. Kdyby film zkončil o hodinu dřív, jenom by mu to prospělo a i tak by byl dost dlouhý. ()

jaqubko

Fantastická rozlúčka, každý vyznámnejší člen seriálu dostal určitý úsek, kde bol dohnaný na pokraj emócií, v akých sme ho tak často nevídali počas seriálu. PS.: Áno Tosim, jezdí! ()

Dana1926

Mash seriál který je pro mnoho lidí legendou svého žanru včetně mě. Všechno jednou končí i válka a nastává mír, postavy dospěli do určitého konce a nesou sebou rány války. Finále hraje na vážnější notu než obvykle, sčítají se ztráty, výhry, zážitky co válka vzala co dala. Já sama musím říct že při závěrečném objímání a goodbye mi ukápla nejedna slza. Nashledanou, sbohem, a amen je nádherné rozloučení s jednou dlouhou érou. Ale nesmutním dlouze protože, když si vzpomenu na Hawkeyho, Hunnicutta nebo Clingera jak sypou jednu hlášku za druhou zas mi cukají koutky. ()

Tritonek

Tenhle film, přestože se skutečností toho neměl moc společného (možná tak název a systém mobilních nemocnic), mě dojal, kolikrát jsem měl na krajíčku. Výborné zakončení skvělého seriálu. Takhle se doopravdy loučí legendy - důstojný konec jedné epizody americké kinematografie. Skvělé herecké výkony, podepřené v posledním dílu/filmu zlidštěním Charlese Winchestera. ()

ariari

perfektná bodka za správami o pravej ľudskosti..Alan si zaslúži aj hviezdy aj epolety. seriál je pravdepodobne vďaka jeho osobnosti brilantným dielom plným láskavosti a polaritnej pohody k zbytočnéj deštrukcii humanity ,ktorá sa v skutočnosti odohrala v Kórei : Príbeh ale stále pokračuje v Severnej časti a hlúpa nafúkaná krutosť decimuje ľudskú podstatu ešte dnes. . ()

belinko

Neviem, ako inak by sa dal ukončiť takýto geniálny seriál plný vojny, bolesti, smrti a chaosu. Ako vojna, bolesť, smrť, chaos... geniálne, aj na tú sliepku, aj s howkeyem v blázninci... u mňa plné hodnotenie... veď som si aj poplakal... ()