Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Během vánoční návštěvy u svého bratra obdrží agentka Scullyová záhadný telefonát, který vede k vyšetřování sebevraždy ženy a mladé dívky, která může být dcerou Scullyiny zesnulé sestry Melissy. (Epistemolog)

Recenze (9)

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Agentku Scullyovú počas vianočných sviatkov trávených s rodinou u brata (najnesympatickejšia postava seriálu) na armádnej základni v San Diegu vyruší telefonát, v ktorej jej hlas oznámi, že niekto potrebuje jej pomoc. Po vystopovaní hovoru príde do domu v ktorom pred chvíľou umrela mladá žena. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po velmi dlouhé době (vlastně poprvé od 1x04 "Conduit") mytologický díl, který mě opravdu nebaví a který nemám rád. Z mého pohledu je "Christmas Carol" docela bída. Zprvu by vás ani nenapadlo, že jde o mytologii. Ono to totiž tak nevypadá. Je to víceméně detektivka o vyšetřování podivné sebevraždy s prvky rodinného dramatu točícího se kolem Scullyové. Zase. Za poslední dobu jsme si se Scullyovou užili dost emocionálně vypjatých situací. Dokonce tolik, že já bych se bez nich na nějaký čas obešel. Jenže sotva se Dana vyléčí z rakoviny, už tu máme další ubulený díl - tentokrát kvůli malé holčičce. Kdyby to přišlo později, tak by mi to možná tolik nevadilo, ale takhle v závěsu po epizodách jako "Memento Mori" nebo "Redux II" je to poněkud otravné. Už toho bylo až příliš. Tahle epizoda je navíc poměrně nezáživná a vleklá, natahovaná různými flashbacky/nočními můrami z Daniny minulosti. Přitom celý tento díl (důležitá je vlastně jen závěrečná scéna) by se dal zkrátit na 10 minut a přepracovat jako součást následující epizody "Emily". Takhle je to 45minutový úvod, který si takovou délku rozhodně nezaslouží. Protože tu stopáž sám o sobě neutáhne, po příběhové stránce je to zkrátka slabé. Na druhou stranu chápu, proč to takto udělali - Duchovny byl v této době zaměstnán jinými povinnostmi, a tak museli scenáristé improvizovat a narychlo spíchnout nějaký díl kolem Scullyové (Mulder tu má jen kratičké cameo). Určitě ale mohli vymyslet něco lepšího než tuhle sentimentální nudu. Já tu ani moc necítím vánoční atmosféru, ačkoliv je všude výzdoba a postavy si přeji hezké svátky. Tím jediným, co tuto epizodu vytáhne alespoň na 3 hvězdičky, je herecký výkon Gillian Anderson. Ona se opravdu snaží, aby tuhle zbytečnost zachránila. Z hlediska celkové kvality to není nejhorší mytologický díl seriálu, ale co se týká záživnosti, tak titul "nejnudnější mytologie" mu asi nic neodpáře... ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama