Advokát Caspar Leinen se zdánlivě ocitá v bezvýchodné situaci, když je pověřen obhajobou podezřelého v případě brutální vraždy. Brzy však začne odhalovat jeden z největších právních skandálů všech dob, sahající až do 2. světové války... Fabrizio Collini (legendární italský herec Franco Nero) nedávno odešel do důchodu. Je to tichý, nenápadný muž a nic nenasvědčuje tomu, že by dokázal komukoli ublížit. A přesto v jednom z nejluxusnějších berlínských hotelů brutálním způsobem zavraždí významného průmyslníka. Colliniho případ dostane na starost Caspar Leinen (Elyas M'Barek), mladý obhájce, který touží zahájit kariéru verdiktem „nevinen“. Brzy se ale objeví komplikace. Collini se k vraždě sice přizná, zároveň však odmítá prozradit svůj motiv a s kýmkoli mluvit. Leinen při pátrání po důvodech vraždy zjistí, že on sám má s obětí osobní pouto, a současně odhalí strašlivou pravdu o německém právním systému. Ale kolik je toho ochoten obětovat, aby tuto pravdu vynesl na světlo? (HBO Europe)

MirkaP

Na tomhle mě nejvíc fascinoval ten německý zákon, který si autoři nevymysleli,  a že skutečně byla doba, a ne zase tak vzdálená, kdy platil. ()

DJ Kritik

Pre Nemcov je to hra na tenkom ľade, ale neskĺzlo to do blbín. Elyas M'Barek tu ukazuje aj svoje dramatické schopnosti s trochou nadsádzky. ()

Mamutol

Jedná se o zajímavé soudní drama, kde se postupně odkrývá hrůzná minulost zastřeleného průmyslníka. Proč to Fabrizio Collini udělal ? Hvězdu navíc dávám právě za téměř nehybného a mlčenlivého Franca Nera, který svojí roli zvládnul bez zbytečných řečí a bez mrknutí oka. ()

hony23

Jeden dědek sejme druhého a odmítá ke svému činu cokoliv říct. Jako obhájce je mu přidělen nezkušený právník a ten se ho z toho proti jeho vůli pokouší vysekat. Kdo má rád dramata ze soudní síně, ten bude spokojený. Jen moment překvapení zde trochu chybí, neboť motiv onoho zabití jsem si domyslel hned zkraje filmu. ()

Saxos

Pěkně napínavé soudní drama, kde se potřebné informace dozvídáme velmi sporadicky. I když tak specifická zbraň, jako je P38 hodně napovídá. Klady: Trochu nastíněn prováděcí zákon z r. 1968 /Německá spolková republika, Einführungsgesetz zum Gesetz über Ordnungswidrigkeiten/. Tuhle pěknou kličku /zjednodušeně vražda - nepromlčitelný TČ, zabití - promlčitelný TČ a bylo víc jak 20 let po válce/, která vlastně zabránila stíhání některých válečných zločinců, vymyslel E. Dreher, člen NSDAP /a kdo v Německu za II. SV nebyl/, který se celou válku zašíval u zvláštního soudu v Innsbrucku. A světe div se, ta pitomost prošla. Byla to taková nacistická amnestie. Závěr: doporučuji. ()

Franki69

Není to tak dobrý film, abyste ho museli vidět. Základní zápletka o nacistech, kteří po válce pronikli do německého soudního systému a dosáhli takových změn zákonů, aby v podstatě nemohli být právně postižitelní za válečné zločiny po roce 1968 je dobrá a nosná. Vynikající je Franko Nero alias Francesco Collini coby mlčenlivý vraždící důchodce. A herec v titulní roli mladého advokáta je také dobrý… Tím ale výčet pozitivních znamínek k filmu končí… nenatočil ho dobrý režisér, film se utápěl v rozvláčných vedlejších dějových linkách, které byly vážně únavné...Kdyby z téhle dvouhodinovky někdo nejméně půlhodinu vystříhal, jenom by to pomohlo. Takže pokud nejste fandové filmů, vycházejících z nějakých dějinných událostí, tak se mu vyhněte. A vy ostatní, zejména vy, kteří se zajímáte o dění v poválečném Německu se s varováním koukněte. A hned si můžete spravit chuť dramatem Stát vs. Fritz Bauer. Také německým, o dopadení Adolfa Eichmanna. Případ Collini bere 45%, fakt byl sotva průměrný... ()

brasek

Nemecký filmový priemysel nie je zábavný a tento snímok je taký istý. Ľudia majú radi také konšpirácie, že nacisti po vojne si zmenili mená, samých seba dosadili na rôzne úrady... niečo na tom pravdy je, však každý druhý Nemec bol nacista či tak nejako. Ferdinand von Schirach je vnukom Baldura, ktorý bol súdený v Norimberskom procese tak možno je to jeho výpoveď na všetko čo sa udialo v Nemecku v prvej polovici 20. storočia. ()

Kozlowski8

Jeho první případ, silně a nečekaným způsobem, vstoupí do života mladého obhájce, díky na povrch postupně vyplouvajícím skutečnostem. Skvěle rozehraný příběh a vývojovými zvraty a psychologickými dilematy, plný emocí. Výbornou atmosféru a psychologické napětí neskutečně spoluvytváří hudba Bena Boysena. Rovněž herci se vcelku činí, především Elyas M´Barek a kupodivu také Franco Nero, který roli beze slov (téměř) zvládl bravurně. Silné 4*. 85%. ()

bonovox

Ďalší silný príbeh z povojnovou témou a prekvapivo z Nemecka. Netradičná súdna dráma, kde v závere zmeníte pohľad na konanie obžalovaného. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

kolly13

Tak už i Němci umí blockbuster menších rozměrů. Úctyhodný výkon M'Bareka a Nera. Co málem zůstalo skryto, je šokující hlavně pro samotné Němce, kteří už měli historii skoro za sebou. Ambice a pravda se bijí s respektem a citem. Pokud většina u obhájce byla dle pravdy, smekám. ()

PTuranyi

Slušne natočená dráma z právnického prostredia riešiaca pomstu syna obete nacistického veliteľa. Príbeh je dobre vystavaný a tvorcovia nevyložia hneď karty na stôl, takže k prekvapivému odhaleniu sa dostaneme až po náležitej príprave a troche pátrania. Škoda, že sa scenár utápa v slepých emotívny odbočkách, riešiacich vzťahy hrdinov, čim možno až zbytočne naťahuje čas. Nesmie chýbať záverečná katarzná vízia. 70% ()

Jitomirka

Ano, opět tu máme německý film s motivem druhé světové války, ale není to jen o hrůzách války, dozvídáme se i to, jak to v Německu fungovalo poté. Elyas M´Barek prokázal, že dokáže hrát i vážnější role (v saku mu to sekne snad ještě víc!). ()

Dechman

Presne sa odohralo to čo som v duchu očakával. Film ani tak nezabral rôznymi ohratými klišé, avšak po celú dobu poskytoval možnosť predstaviť si vraha a "vraha" na druhej strane. Nechýbalo napätie, hudba vkusne zapadla do filmu. Záver bol veľmi poetický a hlavne nadčasovo poučný. Za mňa 5+ už za tému a zmysluplné dve hodiny kvalitného filmu. ()

kyblik2

Slušná drama zo súdneho prostredia. Franco Nero a pán "fakju" profesor vynikajuce herecke vykony. Silny pribeh, postupoval by som rovnako v prípade Coliniho. ()

medveed

Filmy že soudního prostředí mám rád a tenhle patří do série těch povedených, zjm. pak celkovým vyzněním. M'Barek vážnou roli zvládl s přehledem a mistru Nerovi stačí upřený pohled jeho proslavených modrých očí a je to tam :-) ()

Kusbi

Skvěle vystavěná a silná zápletka. Jen možná trochu škoda, že ten motiv činu bylo poměrně lehké si domyslet, ale třeba to byl záměr tvůrců. Originalita námětu sice taky nebyla příliš vysoká, ale nějak mi to nevadilo, vzhledem k tomu jak umně to bylo podané. Technicky to bylo řekl bych na standardní úrovni a táhly to především herecké výkony - hlavně Nero, Lauterbach a koneckonců i M'Barek v trochu netypické roli. Němci prostě umí. ()