Tom a Jerry (TV seriál)

Tom and Jerry

Tom a Jerry

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1940–1967, 19 h 5 min (Minutáž: 6–9 min)

Ráno na satelitu stanice PRO7 rok 1987 Vielen Dank für die Blumen, vielen Dank wie lieb von dir! hned se vstávalo do školy líp. Nejlepší díly rybaření, Hostina, Černý kocour co se vydával za batole a chtěl vyžrat celou lednici :D, Škytavka, Dva indiáni. Našlo by se toho víc ale tyhle jsem měl nejradši. Plus nezapomenutelný vánoční díl, kdy Jerry jede na vagonu a dělá posměšky na Toma, když v tom se praští hlavou o tunel :)))(19.5.2018)

Tom a Jerry patří k animovaným klenotům naší doby. Je neuvěřitelné, že tohle začalo vznikat už v roce 1940, tedy v době, kdy se ve vodách Atlantiku proháněly nacistické ponorky. Skvělé krátké příběhy o tom, jak si kočka chce vyšlápnout na drzou myšku od té doby obletěly svět a dodnes je děti milují.(5.6.2012)

Před cesto do školy ( ještě když jsem chodil na ZŠ 1- 4 (asi) a školky ) TOM A JERRY , po cestě ze školy TOM A JERRY. Tenhle seriál jsem si zamiloval jako dítě , a mám ho rád i ted. Už jsem sice seriál delší dobu neviděl , ale vždycky když běží v TV nový film TOM A JERRY tak se koukám. Jako dítě jsem mě spoustu časopisů s těmito animáky , a koukal jsem se na seriál každý den. V každém díle jsem se rozesmál , a užíval si ho až do konce.(28.11.2015)

Jedna z nostalgických záležitostí mého dětství, která ani po shlédnutí ve starším věku neomrzí a baví stále stejně. To ale všichni moji někdejší hrdinové - Donald, Mickey, Goofy, pták Uličník, kojot, vlk, zajíc... To víte, dřív se ty seriály dělaly s láskou ke kumštu, dnes se dělají pro peníze a je to vidět. K samotnému titulu - dějová linka je vlastně ve všech dílech úplně stejná, jiný seriál by to mohlo i odepsat, tento však ne. Navíc připočítejte krásnou, klasickou, ručně kreslenou animaci (ach, ty časy se už nevrátí), skvělou hudbu, velikány jako Joe Barbera a Bill Hanna a na závěr to nejdůležitější - oba hlavní protagonisty, z nichž blíže mi dříve byl Jerry pro ztělesňování dobra. Ovšem po letech musím glorifikovat i kocoura Toma. O hodnocení netřeba pochybovat a závěrem vyhlížím do budoucna, kde to bude vypadat tak, že si dávám repete, tentokráte už s mými potomky.(3.12.2008)

Tom a Jerry jdou.. Už od mala jsem fanda Toma. I když je mírně tupoučký, tak to byl můj oblíbenec a Jerryho jsem neměla ráda kvůli jeho "vyčůranosti".Vždy mi hlavou vrtalo, proč neuteče, když na něj padá cihla ze shora, ale přesto je to můj jeden z nejoblíbenějších seriálu z dětství. Prostě dvojka, se kterou se nikdy nenudíte.(12.5.2013)

• - První epizoda Toma a Jerryho která získala Oscara za nejlepší krátký animovaný film (Best Short Subject, Cartoons). Další Oscarové epizody jsou: Mouse Trouble (1944), Quiet Please! (1945), The Cat Concerto (1946), The Little Orphan (1948), The Two Mouseketeers (1951), Johann Mouse (1952). (hans500)

• - Ústřední hudební motiv, jenž hraje Tom na klavír, se nazývá "Hungarian Rhapsody no. 2". Složil ho slavný klavírní virtuóz Franz Liszt roku 1847. (JohnnyBane)

• - Z důvodů politické korektnosti byly v některých pozdějších vydáních z animací odstraněny "kontroverzní" prvky jako stereotypizovaný obraz černošky, začerňování obličejů nebo kouření. (L_O_U_S)