Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(161)

Obsahy(1)

Nerozlučné duo kocoura Toma a myšáka Jerryho spolu soupeří v tomto americkém animovaném seriálu ve 163 dílech. Tom se neustále snaží chytit vychytralého Jerryho, který se jen tak nedá a dělá hloupému kocourovi naschvály. Nakonec ale stejně všechno dobře dopadne a Tom a Jerry jsou zase "kámoši jak hrom". (Zoiberg)

Recenze (651)

Psychor odpad!

všechny recenze uživatele

Matně si vzpomínám, že jsem v pěti letech něco ze seriálu Tom a Jerry viděl, avšak nikdy jsem mu nepřišel na chuť. Ze zvědavosti jsem tak nyní zhlédl pár dílů, abych zjistil, jestli se mé hodnocení změní. No stačily pouhé tři díly a Tom a Jerry si bez milosti vysloužil odpad. Seriál je postaven na samoúčelné adoraci extrémního násilí, jejíž cílem je u diváka vyvolat smích. V mém případě se však jednalo spíše o křečovitý úsměv, který pramenil z plytkosti děje a znudění, které jsem již po pár vteřinách pociťoval. Zápletka je velmi triviální a vždy vyústí v závěr, že agrese představuje přijatelný způsob vyřešení konfliktu, během kterého se vlastně nikomu nic nestane. Asi se nelze divit, že vězňové v USA představují téměř 25% všech vězňů světa, když jsou tam děti prakticky od narození bombardovány podobnými seriály. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Vždycky, od doby, kdy si pamatuju jsem čekal, kdy konečně Tom vyhraje. Aspoň jednou. Třeba jen trošku, ale nikdy se to nestalo. Ale i přesto jsem si užíval každej díl, kterej jsem viděl. A co je důležitější. Je jedno, na jakým kanálu to dávají, protože se tu skoro nemluví a proot ani nepotřebujete znát cizí jazyk, když se na to chcete podívat. Tom a Jerry jsou prostě klasika. Tom a Jerry jdou, k nám teď s náladou. Hurá! Tahle bitva trpaslíka s obrem neskončí se ve zlém, ale v dobrém a kámoši jak hrom jsou Jerry a Tom! ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Pro mě byly americké příběhy o svárech mezi kočkou a myší vždy cosi magického, co na staré Tesle vypadalo zvláštně blyštivě, exoticky a sympaticky. Něco ztřeštěného a drastického, co československá televize nikdy nenabídla ani nabídnout nemohla. Díky nedokonalé rušičce se nám dařilo docela solidně chytat západoněmecké stanice a tak mám u Toma a Jerryho asociaci ne na vlezlou písničku Haničky Zagorové, ale na luxusní schlager Vielen Dank für die Blumen, vielen Dank wie lieb von dir! Ale dost už o té nostalgii. Čím je vlastně tento animovaný seriál tak zajímavý? Ptám se tím spíš, že jsem nedávno viděl nové epizody a ty mi přišly s prominutím idiotské, příšerné. (Vintage styl prvních epizod je prostě nenapodobitelný, ale i příběhy jsou lepší, vtipnější a srdečnější. Nový Tom s Jerrym, jsou hektičtí hyperaktivní kokoti, kteří nemají co nabídnout.) Budu dál říkat jen "staré epizody", abych byl srozumitelnější. Tyto staré epizody nabízely až nekonvenční humor. Dělaly si bžundu z černochů, byly propagátorem komerčního životního stylu, utahovaly si z žebráků. Jako typickému socialistickému pionýrovi mi to přišlo tuze legrační, ale tomu hustému mezi řádky jsem stejně nerozuměl. Žasl jsem pouze nad výtvarným pojetím stavu, kdy kocour doslova vyletěl z kůže, kdy proběhl cihlovou zdí a zanechal po sobě čistý řez své siluety, kdy zbělal leknutím, kdy sebe praštil litinovou pánví a dokonale zdeformoval její dno dle tvaru svého obličeje, kdy sebou nechal procházet elektrický proud, zbytečně poštval na sebe agresivního buldoka apod. To bylo cosi nevídaného, nabízelo to násilí ve své nejčistší formě a hlavně to dětem ukazovalo, že malý nemusí být nikdy slabý. Vyložili vlastně klasický motiv Davida a Goliáše po svém a v podobě legračních postaviček, a za přítomnosti gejzíru nápadů a gagů, dali tak vzniknout moderní pohádkové legendě. Vždycky jsem měl za to, že je autorem paní Hanna Barbera, která později vystřílela formu na Bugs Bunnym a stovkách dalších postaviček včetně té rodiny z pravěku nebo mluvícího medvídka z parku Yellowstone, ale tady vidím, že jsou to dva chlapi, William Hanna a Joseph Barbera, no tak to mi potom dává vše víc smysl. Tom a Jerry se patrně po smrti tvůrců dostali do rukou nějakých bláznů, kteří vzali jenom jejich nevraživost a dovedli příběhy do trapného konce. Vše ostatní, co mezi těma dvěma bylo, je pryč a zbyla jen nostalgie a vzpomínky na nohy tlusté černošky tetelící se nervózně na vratké štokrli. To byl Tom a Jerry, kámoši jak hrom. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tom a Jerry prošel mým obdobím mládí a i přesto, že se na něj opět rád podívám a na některé díly klidně stokrát zaznamenal jsem, že právě nejlepší díly pochází ne od dílny Hanna a Barbery, ale od Chucka Jonese, tvůrce Roadrunnera a Kojota. Ty díly at už s Moby Dickem nebo v plechovkárně mě dost tak pobavili tenkrát a i nyní, že není možné, abych si právě je nepamatoval a také hlavně díky jim jsem měl Toma a Jerryho tak moc rád. (10/10) ()

H34D 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Staré klasické "kraťasy" a veškerá produkce Freda Quimbyho byla úžasná, perfektní, takřka dokonalá, někdy nádherně (dětsky) promyšlená a jindy ve své jednoduchosti geniální... Až natolik, že si vysloužila i dost nominací (a následných vítězství) na Oscara a to je co říct. Takové epizody jsem zejména jako dítě miloval a rád se nad nimi pousměju i dnes. Je to právě díky roztomilosti, vynikající vtipné animaci a pozor, také zvukům a hudbě, že bych jim hned s nostalgickou slzou v oku vlepil 10/10, jenže celkově seriál Tom a Jerry zažil i slabší léta, speciálně produkce Chucka Jonese (viz popis woodyho) byla překvapivě až o NĚKOLIK tříd horší, jak v humoru, tak v animaci. Škoda. 8/10 ()

Galerie (259)

Zajímavosti (39)

  • Některá vydání DVD s epizodami Toma a Jerryho neobsahují epizodu "Casanova Cat", protože byla shledána jako rasistická. (HappySmile)
  • Z důvodů politické korektnosti byly v některých pozdějších vydáních z animací odstraněny "kontroverzní" prvky jako stereotypizovaný obraz černošky, začerňování obličejů nebo kouření. (L_O_U_S)
  • První dobrodružství Toma a Jerryho, ve kterém se Tom jmenuje Jasper a Jerry je Jinx. V hollywoodských studiích MGM ale hledali lepší jména. Losovala se z klobouku a animátor John Carr do něj vložil "Tom a Jerry". Když jeho návrh uspěl, dostal odměnu 50 dolarů. (zdeny99)

Reklama

Reklama