Tom a Jerry (TV seriál)

Tom and Jerry

Tom a Jerry

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1940–1967, 19 h 5 min (Minutáž: 6–9 min)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +předně nerozlučná dvojka doplněná o další zajímavé postavy, a rovněž animace, která je bez problému koukatelná a není nikterak odpuzující nebo divná, navíc pěkná hudební znělka -některé příběhy jsou trošku nudnější a některé pochopitelně více obehrané, sem tam se najde podivný díl, občas problém se zvukem (hlavně u prvních dílů) a nesouměrný český dabing/// Dávám zasloužené 4*. Je to dvojice na které jsem vyrůstal a mám je ze všech nejraději a v tuto chvíli si nevybavím, jestli existuje něco lepšího, co by mělo na stole jasnejch 5* (no možná Bob a Bobek, kačeři a nebo určitě želvy). A pro zajímavost uvedu, že když jsem měl teď možnost zhlédnout DVD narvané několika epizodami, tak jsem si všim, že postupem času tvůrci docela silně přitvrzovali. Ale to samozřejmě nevadí, alespoň to není pořád to samé. Jo a nejlepší epizoda je asi ta na tom "golfovém hřišti". Zdravím Tome a Jerry./// Celkem 88%///(8.7.2007)

Tom a Jerry sprevádzali celé moje detstvo a ja jednoducho musím siahnuť po najvyššom ohodnotení. Priznám sa však, neraz som držal palce práve Tomovi a keby sa mu aspoň v jednej časti podarilo tú prefíkanú myš chytiť a zožrať, nemal by som už absolútne nič, čo by som mohol tomuto seriálu vyčítať. (95%)(30.4.2011)

Seriál W. Hanna and J. Barbera dokáže osloviť mladších i starších prostredníctvom jednoduchého príbehu o naháňačke mačky a myši. Klasika, na ktorej už odrástli viaceré generácie a ďalšie generácie ešte odrastú lebo Tom a Jerry asi nikdy nestratia diváka a budú zabávať naše deti, deti našich detí, deti deti našich detí,... .(26.9.2007)

Nejbrutálnější seriál všech dob. Proti Jerrymu je Barbar Conan mlíčňák s plácačkou na mouchy. Absolutně nevýchovné a nevhodné pro malé děti. Typické pro USA, násilí - s tím nemají problém, uřezané a umlácené hlavy, upálení, rozčtvrcení, potoky krve, ale jakmile by tam mělo být vidět byť jen jedno prso, už je to skandál a je to samozřejmě pohoršující pro ty prudérní pánbíčkáře a nejraději by za to zavírali do kriminálu. Jako kdyby malé dítě nikdy nevidělo prsa. Z jejich myšlení a uvažování je mi na blití. Co ta církev dokázala z lidí na celém světě udělat za idioty!!! A všichni se potom diví, kde se v lidech bere tolik agresivity, počínaje dětmi. Tak tímto to začíná už v útlém věku.(4.10.2011)

Jako malý jsem měl hodně, hodně, hodně dílů na VHS a nebylo odpoledne, kdy bych se nekoukal. Byl jsem na na Tomovi a Jerrym závislý! Bylo mi jedno, jestli jsem jeden a ten samý díl viděl pět dní za sebou, tahle sympatická dvojice mi dokázala vykouzlit úsměv na tváři, a já na oplátku zůstal věrně přilepen u obrazovky a byl jsem hodný... Dokud neskončil poslední díl! :D(11.3.2011)

• - Charakteristický hýkavý smích a také bolestivý křik kocoura Toma nahrál sám producent a režisér William Hanna. Žádný z použitých smíchů nebo křiků nebyl v seriálu použit dvakrát. Byly vždy nahrávány pro každou epizodu zvlášť. (Dinsberg)

• - Z důvodů politické korektnosti byly v některých pozdějších vydáních z animací odstraněny "kontroverzní" prvky jako stereotypizovaný obraz černošky, začerňování obličejů nebo kouření. (L_O_U_S)

• - Bill Hanna a Joe Barbera vytvorili postavy Toma a Jerryho v roku 1939. (Germanotta)