Hombre8

Kolorovaný, jak velí doba, "007" zachraňuje svět před ruským zloduchem. Tím, že je příběh překombinovaný a cíleně nepochopitelný, neznamená, že není pateticky naivní a infantilní, jako všechny podobné bondovky. Rovněž "výchova" cílové skupiny je stejná. Sebechvála: Zhlédnuta více než polovina!!! ()

AmunRa

Z poloviny bondovka, z poloviny SF technothriller - to je kombinace, která mi vyhovuje. Většina recenzentů pláče, že to není jako Interstellar, ale já z toho mám radost. Kde byl Interstellar nabubřelý, tam se Tenet drží při zemi, kde Interstellar plýtval zbytečnými dialogy, tam Tenet používá akci, kde Interstellar používá přeplácané kulisy, tam Tenetu stačí kontrast betonových bunkrů a milionářských jacht. Prolínající se časové osy jsou obtížně sledovatelné, ale pro fanouška Davida Lynche průhledně jednoduché. Nolan tentokrát nestaví až tolik na hereckých hvězdách, ale sázka na čtveřici John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki a Kenneth Branagh se ukázala jako dobrý tip. Především Robert Pattinson definitivně překročil stín upíra a předvedl kvalitní výkon zastiňující ostatní. Kenneth Branagh se v porovnání s jinými rolemi drží vcelku při zemi, takže je sice teatrální, ale snesitelným způsobem, což z něho dělá vynikajícího padoucha filmu. Celkově to jistě není prvoplánová akční jízda pro každého, ale kdo si přebere časové linie a pochopí princip inverzního času, nebude z filmu zklamaný. ()

KraLuban

Christopher Nolan je můj oblíbený režisér. Je to také génius, o tom není pochyb...a každým svým filmem posouvá hranice možného. Málokdy triky, spíše obecným zpracováním a složitostí vyprávění příběhu. S každým filmem se ale také posouvá dál od běžného diváka, který by film navzdory vší složitosti a hrám režiséra měl film "pobrat" a být schopný sledovat, kde se na časové linii nachází. V tomhle ohledu už se Tenet se mnou hodně míjí. Vlastní příběh je víceméně velmi jednoduchý, ale vnímat kde a kdy se děj nachází, je už hodně složité. Kde byl Počátek rafinovaný, propracovaný a při troše snahy vlastně snadno pochopitelný, tam je Tenet pro mě už jen zmatený. Nolan tak navazuje na Dunkirk, který se mi ze stejného důvodu - hraní s časy a liniemi - už moc nelíbil, jakkoliv to mohl být jinak skvělý film. 2* film samotný, 1* navíc za novátorství a výpravu. ()

jojo33

Tenet je naplastou Christophera Nolana za Bonda, ktoreho asi nikdy nenatoci. A aj keby, tak Skyfall by mal pruser ako druha najlepsia bondovka vsetkych cias. John D. Washington prijemne minimalisticky, Pattinson konecne charizmaticky a friendly, Kenneth Branagh chirurgicky presny zaporak, ale Elizabeth Debicki najprirodzenejsia a najvhodnejsie obsadena vo svojej roli. Neuveritelne vizualne efekty (implozie namiesto expolzii, prepadnutie kamiona, letisko...), hratky s casom (sexi backwards) a najlepsi film covidoveho roka. Nolan si ma opat omotal okolo prsta. ()

Warriosparky

Považoval jsem Nolana za přeceňovaného režiséra. Řemeslná, nadprůměrná kvalita, u které jsem ale nechápal, proč jsou z ní všichni tak udělaní. Batman mě jakožto fanouška, kromě Temného rytíře moc neuchvátil. První se mi vyloženě nelíbil. Počátek měl super námět, ale provedení se mi nezamlouvalo. Interstellar měl nádherný vesmír, ale příběh s myšlenkou šel mimo mě. Na Tenet jsem se kvůli tématice hodně těšil, ale zůstával jsem opatrný. Nolan si mě však tímto filmem získal. Perfektně natočené originální hrátky s časem. Děj se dá jednoduše pochopit, stačí dávat pozor. Jediné místo, kde jsem se ztrácel, bylo finále, tam už jsem to, přiznávám, nestíhal všechno perfektně mapovat. Přesto to však nebránilo pochopení co se vlastně stalo. Robert Pattinson možná trochu zastínil Johna Washingtona. Rozhodně překvapil a těším se na jeho Batmana. Washington je ale taky super. Záporák, ze kterého jde strach. Rozhodně doporučuji se nedívat předem na žádné trailery, trochu toho teď' lituji. Čím méně toho o tomto filmu víte, tím si ho víc užijete. Vím, že to je nereálné, ale tajně doufám v pokračování. 10/10 ()

Flashheart

Teda to je ale hovadina! Vykrádačka nekonečné řady jiných filmů poskládaná do maratonu nudy, ale hlavně nesmyslu. Filozofickou otázkou je, zda jde o umění nebo ne. Na první dobrou bych řekl - ne, ani omylem. Naprosto nesmyslný a nelogický děj, zpětný či zpomalený chod videa, občas audia, rozhodně není v tomto století žádným uměním. Ale potom - vlastně je. Dneska je umění obecně taková primitivní a nesmyslná sračka, že se dá za něj považovat libovolný prd, flusanec, smrkanec, cákanec. Na postfaktickou dobu to docela sedí. Já jsem na tu vlnu rozhodně nenajel a za mě tedy velký palec dolů. Hvězda za několik málo ucházejících vtípků, snahu dohnat všechno nějakou řemeslnou kvalitou, zaplnit nudu akcí.. i když za tu "hudbu" v závěrečných titulkách si to ještě pořádně rozmyslím, jestli nepůjdu na dno. ()

aeiouy

Tento film je pro mě absolutním zklamáním. Nolan se tímto filmem asi absolutně zbláznil. Navíc tristní herecký výkon hlavního protagonisty. Kladně hodnotím pouze zajímavou elektronickou hudební kulisu. ()

Nostradamus6

Zřejmě v důsledku nedostatečné vysoké hodnoty IQ, která je zřejmě pro sledování a pochopení tohoto filmu důležitá, se mi film nijak zvlášť nelíbil a to ani po akční stránce, kterou dost narušovali TI druzí....bohužel pro film tentokrát podle mě platí, že v jednoduchosti je síla. ()

Muffino

Velkolepá podívaná s pěkným vizuálem, které však chybí schopnost vyprávět nebo vůbec vyvíjet postavy. Většina postav se tak odněkud "bere", aby zase po chvilce zmizela. Tato nepřímočarost je přiznána definováním hlavního úkolu hlavního hrdiny ve smyslu: běž někam, za někým a něco tam hledej. V souvislosti s překombinováním sci-fi prvků tak běžného diváka takový film spíše otravuje. Pro některé to bude hraničit až s nudou. Film bohužel nedokáže vtáhnout diváka ani na linii vztahu hlavní mužské a ženské postavy, takže jejich lehký polibek nakonec nechává diváka chladným jako při výbuchu auta. Je i škoda, že pravidla nastavená samotným autorem/filmem se nedodržují a časový paradox je tu zhmotněn nejen na druhou, ale už na třetí. Např. proč si v budoucnosti najal svého parťáka hlavní hrdina? Hlavní však je, že se podařilo zachránit syna, kterého jsme prakticky neviděli a také, že se podařilo zachránit tu klikovou hřídel. .ejudels ěvárp kávid uoretk ,itsonpuolsop ukigol mánécs íjavádod esaz ylpmas énarh uktápzop a utivizulkxe umlif ávádod áretk ,abduh ejugnuf ěnrobýV ()

Ondak

Bohužel k plnému hodnocení asi chybí jen další zhlédnutí pro poskládání děje, protože jsem asi přehlédl některé vodítka. Celkové vyústění mi sice smysl dával, ale občas mi to přišlo dost matoucí. Celkové se ale jedná o skvělý film plný akce. U filmu jsem se ani chvíli nenudil. Postavy dobře napsané. Jak jsem zmínil, za mě je nutné vidět film alespoň dvakrát. ()

MartinBFFan

TENET je fakt úžasný film, ale nie je pre každého. Zápletka je jednoduchá. Protagonista sa dostane do organizácie TENET, ktorá sa snaží ochrániť správny tok času a ide po neznámom teroristovi, ktorý importuje "invertované" zbrane z budúcnosti (plynú opačne v čase). Avšak postupne sa to začne zamotávať, nové fakty začínajú vyplývať na povrch a začnú sa diať podivné, až dokonca psychedelické veci. Celý film sa vlastne zabýva manipuláciou s časou a "temporal pincer" paradoxom a je fakt potrebné si ten film pozrieť viackrát, aby ste ten paradox a pravidlá manipulácie s časom vedeli pochopiť, inak sa bude zdať mätúci. Je to veľmi dobre natočený sci fi akčný film so skvelým obsadením, úžasnou akciou a veľmi realistickými praktickými efektmi, ktorý občas pripomína dokonca aj Bondovky svojim štýlom a atmosférou. Oplatí sa pozrieť si aspoň dvakrát ()

JCS

No teda, on umí točit, ale tohle na mě bylo moc a nezanechalo to ve mě žádnou stopu, jen spoustu otázek... ()

Laajaa

Párkilogramová bomba skládající se z 9ti prvků která by zahubila vše živé ? Pokud vím Nejsilnější bomba v historii Tsar podle odhadů obsahovala přibližně 2000-2500kg Uranu a její síla byla vytřískat okna 780km od epicentra. Oke, další časový paradox, pokud tě výbuch podchladí, tak při běhu a fyzického vytížení budeš vstřebávat pot a následně se ti přehřeje tělo, ale bylo by moc složité to zakomponovat do akčního filmu :D Nikde jsem neviděl "invertované" lidi konzumovat jídlo ani tekutiny, možná je to tím že by předtím museli trávit a vyměšovat ? Další nelogičnost. Film má tuctový příběh s pokusem obohatit jej o paradox pohybu v času. Podle mě to šlo napsat lépe, aby to dávalo smysl a vytěžit z toho nápadu více. Závěrečný souboj je hodně velkej haluz, ale co se týče prostředí tak je to takové nemastné neslané. Na to kolik se kolem toho motalo mýtů a legend, tak jsem zklamaný. Za mě 2/5, když by kolem toho nebyl takový humbuk, jak je to geniální film tak by to bylo na 3/5. ()

werny

Parádní akce, super lokace, Robert OK, nesympatický záporák, jeho stará není navíc ani sympatická, ani hezká... a hlavni hrdina? ... člověk se vůbec nenudí...páč celý film přemýšlí...vocogou... Zatím dám 3* ... možná časem, až se na film mrknu znovu, přehodnotím... ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana