Yamatosan

Zkouknul jsem to znovu, doufaje, že se to už usadilo a dojem bude lepší. Ne. Nejen že je to nejhorší Nolanův film, jsem přesvědčen, že kdyby to natočil nějaký průměrný režisér, všichni se tomu vysmějí, že jen aura "génia" to zvedá. ()

BIG.NINE.CF

Po dvou letech procházím hodnocení a stahuji na 2*, protože vůbec nic si z filmu nepamatuji, takže asi takové veledílo to bylo. ()

comanopowa

Tak nám tedy Nolan znovu ukázal, kdo je král filmařského řemesla. V prvních sekundách mi bylo umožněno se nadechnout a vydechnout se mi podařilo až se na plátně objevily závěrečné titulky. Každá scéna je dokonale přesná a tam kde má být. Mistrovská práce, která ani na zlomek sekundy nešlápla vedle. V kině doslova ohlušující ale to já rád. Je to chladné, je to velkolepé, je to dechberoucí. Herecké výkony všech zúčastněných byly naprosto famózní. Pattinsona jsem měl zafixovaného jako Edwarda, kterého jsem nemohl vystát. Nyní před ním smekám imaginární klobouk a klaním se.. fantastický herecký výkon! Už se těším na další projekce, tohle byl nářez! ()

BDups

Co bych k tomu řekl, no Nolan si tak trochu natočil film sám pro sebe a je mu uplně jedno, že s náma ostatníma vyjebal. Koncept lámání času nikoliv však prostoru je skvělej. Herecký výkony nijak zářný, protože se na tom asi nic nedalo posrat, ale casting dobrej a overall pěkná Nolanovka po který s kámošem vyjdeš ven a u piva řešíte co to vlastně bylo (vlastní zkušenost). ()

Elanornegra

TENET - mindfuck, ktorý predčil ako memento tak aj Inception na plnej čiare vo vnímaní času ako takého. Reverzne videá už pre mna nebudú nikdy take ako predtým. 150min nasekanej akcie, hneď od začiatku, kde človek je dezorientovaný a pri prvom zhliadnutí mu veľa veci uniká, a ešte viac dopina až v druhej polovici. Skvela hudba má úplne prikovala a ta akcia mi nedala nadýchnuť. Fakt skvele obsadenie. Skvele všetko za mna 10/10 ()

vinson003

No tak to přece není možný takhle ne v realitě, tedy naší, řekla Máňa...a Pepik se jenom usmál a myslel to samý....takhle vážení, v Čechách jsme sto let za opicemi, tohle se totiž může stát asi jen ve věřící Británii...že by malý ráj, ještě ne, Nolan mluví o zcela jiném světě, tom novém, opravdu skutečném, kde je vše možné...jízda to ovšem byla...70 % bych řek, tak sedmdesát dva :) pěkný večer PS - klíč k celému filmu je ta pilulka, co mu nabídl ten soudruh na židličkách u kolejích: vítejte v posmrtném životě :) ono se to tomu chudákovi jen přihodilo v úplně jiném světě ()

DerfelCadarn

Na film jsem se dost těšil, protože Nolan je inovativní režisér a vše od něj se mě líbilo. Film je od začátku našlapanej akcí a i přesto, že jsou tam různé kotrmelce, tak se dá děj zvládat. Někdy dokonce i předvídat, když víte, že je to o cestování časem(viz. bitka s mužem v masce v trezoru na letišti atd). Je dobrý věnovat pozornost i lidem okolo, kteří se zdají být jen křovím. Zároveň zůstává spousta věcí otevřených. Třeba Pattinsonova postava a to, co řekne na konci. Že by základ pro další trilogii?? Nezlobil bych se. Hutná hudba mě dost připomínala Sicaria, z filmů jsem si vzpomněl hlavně na Deja Vu s tátou Washingtnem. A nelze nezmínit ani Červenýho trpaslíka a díl Pozpátku😊. Už se těším na další zhlédnutí v klidu domova. Dlouho jsem přemýšlel jestli 4 nebo 5 hvězd. Nakonec dávám plný počet, a to hlavně za režisérovu snahu přijít s něčím neokoukaným, chutí pobavit diváka a snahu(dlouhodobou) posunout filmařinu někam dál. Jo, a taky za ty škodovky:-). ()

Channach

Mindfuck, jedna velká jízda. Můj mozek mnohdy nestíhal, do půlky člověk neví, co se tak vlastně sakra děje. Neskutečně zamotaný děj, u kterého ale nevím, jestli ho vůbec chápat chci (na rozdíl od Počátku, o kterém bych diskutovala hodiny). Trošku akční porníčko, mnohdy bez chuti a zápachu - celý to mohlo být klidně o půl hoďky kratší. Efektní scény zejména s orchestrem a letadlem, skvěle odvedená práce s kamerou a všemožnými efekty (ale neubránila jsem se dojmu, že je to akorát Nolanova filmová masturbace). Forma (velké akce a zamotaný narativ) jako kdyby převážila nad obsahem (prázdná psychologie postav, jejich nelogické jednání, absence velké nosné myšlenky). ()

wingman24

Rok a půl jsem se nemohl dočkat, kdy Nolan přivede do kin svůj další film. A čekání se vyplatilo. Chrisovi jsem věřil tak, že jsem neviděl ani trailer a do kina tak šel bez tušení, co na mě čeká. Očekávání byla velká a stejně jako u Dunkerku (u kterého jsem měl i obavy) byla překonána. A to o hodně velký kus.. Počátek s Interstellarem dohromady jsou hadr ve srovnání se složitostí tohoto filmu. Dvouhodinová následná debata v lokále potvrdila, že je nutné tento film vidět znova, a asi ne jen jednou, abychom mohli vůbec začít smysluplně řešit, jak to vlastně funguje. Když vám uteče půlminuta, můžete začít od znova. Tenet vyžaduje neustálou pozornost a soustředění se. Přesně takové filmy mám rád. Ty, které vás nutí přemýšlet. Po jejichž zhlédnutí vás bolí hlava a se spadlou bradou a prázdným pohledem sledujete závěrečné titulky. Skvělé obsazení které bylo zárukou odpovídajících hereckých výkonů, úchvatná hudba skvěle doplňující jednotlivé scény, kamera přiznávám oproti Interstellaru a Dunkerku byla trochu slabší, ale i tak velmi dobrá. Můžeme se jen divit, proč nevzniká víc takto kvalitních filmů, když recept je jednoduchý. Režisér, scénárista a tvůrce konceptu v jedné osobě na jedné straně, čas na přípravu a doladění na druhé. Mile rád si počkám následující dva, tři i čtyři roky na další Nolanův film. Ať to bude cokoliv, jsem přesvědčen, že to bude zase zatraceně kvalitní práce. ()

sportx

To byl opravdu nářez. První část filmu je zřejmá, ale postupně se to začíná zamotávat. Nechám to uležet, potom si to pustim znova, do ruky vezmu papír a tužku a nakreslim si tam časovou osu a zkusim rozklíčovat postupným zakreslováním, kde tam ten Nolan zakopává toho psa :-) ()

Jibeer odpad!

Bože můj, tohle byla táák přehlušená slátanina, která mě vůbec nebavila. První scéna byla wau a pak to šlo směrem dolů do zamotané žumpy neboli do odpadu, kde tento film za mě patří! ()

sKralicek

Po skončení filmu jsem nechápal, co jsem to právě viděl. Během filmu přijde moment, kdy se začnete ztrácet, ale řeknete si, že se určitě za chvíli chytíte. V tu chvíli je nejlepší rezignovat na pochopení a jen si užívat vizuální zážitek. Jak tady píše většina lidí, film napoprvé nepochopíte, ale i tak si ho výborně užijete. Složitost a komplikovanost děje beru ale jako výhodu, jelikož nic takového tady ještě nebylo a poté, když film probíráte s někým jiným, tak zjistíte, že každý si všimnul něčeho jiného a pochopil trochu odlišnou část. Navíc po skončení filmu si budete připadat doslova jako zfetovaní a při vycházení z kina se budete opatrně dívat všude kolem a čekat, až potkáte někoho, kdo jde pozpátku. Kdybyste se mě teď zeptali, o čem to bylo, tak vám řeknu, že se pokouší zachránit svět, ale už vám neřeknu proč, jak, před čím a jak se jmenovala hlavní postava. I přesto ale dávám 5/5, protože je to unikátní filmový zážitek, který patří do kina a který budete chtít vidět znovu. ()

RadekV

Mohl to být pěkný příběh, nebýt toho, že druhá polovina filmu je totálně překombinovaná, do toho sledujete titulky... retrospektivy a výlety do budoucnosti o kterých by si cimrmani mohli nechat jen zdát. V první půlce až intimní příběh jen několika postav a u toho mělo zůstat. Armády a těch spousta lidí okolo alá kde se vzali, tu se vzali, zachraňující v závěru svět vyznívají hodně nedůvěryhodně. ()

IAMAD

První věc, soundtrack. Asi jeden z nejlepších u filmů, co jsem kdy zažil. Fantastický, obzvláště pro milovníky elektronické hudby. To se povedlo. Dějové velmi originální jak to umí v současnosti asi jen Nolan. Na poprvé to je schopen možná pochopit leda tak majitel červeného diplomu z matfyzu a fakulty jaderné energie a lze jen doufat, že to vše dává opravdový smysl. Filmy o pohybu v čase jsou vždy náročné, Tenet však v tomto směru zcela vyčnívá nad ostatní. A to je jeho největší problém. Je to celé prostě až moc složité, až to v člověku zanechává jistou pachuť. Řemeslné zpracování super, postavy působí chladně a odtažitě, to mi ale nevadí, to je prostě Nolan. Temná atmosféra k filmu patří. Akce skvělé. Za mne 85%, -15% kvůli té přílišné komplikovanosti a chybějícímu vysvětlení. Je to prostě škoda že je divák takto krutě nechán napospas nevědomí. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana