uletov

Nejhorší Nolanův film..akce,kamera super,ale proč nám furt motá šišky tak, že odcházím z kina a vím prd! ()

Capri2016

Za mňa príliš dlhý film, v ktorom sa zápletka odhalila v prvej polovici filmu a druhá polka filmu už bola len predvídateľná akcia. Najzaujímavejšie stvárnil svoju postavu Kenneth Branagh, aj keď sa mi do úlohy ruského mafiána proste nehodil. Ostatní herci mu len asistovali a pre mňa boli úplne zabudnuteľní. Christophera Nolana mám rada, ale viac v klasických akčných filmoch ako Batman, ale proste Tenet alebo Počiatok sú pre mňa až príliš prešpekulované filmy, kde forma bola povýšená nad príbeh. ()

michalkop

Mě to teda nezaujalo. U této nudné ponuré šaškárny jsem víc jak dvakrát usnul. Nesnáším Washingtonova bobra. Normálně se mi u něj zvedá kufr. A stejně byl obsazený jen proto, že je černý. Tomu taky odpovídá jeho toporný výkon. Taky ta vomrouskaná bloncka, kolem které se všechno točí, je škaredá jak noc a vypadá to, že byla dlouho na Tinderu, tak si ona a rejža myslí, kdovíjaká není kočka. Kéž by zastřelili taky Nolanovu babičku, aby tenhle paskvil nespatřil světlo světa. ()

PetrHendrix

Výborně natočené i zahrané. Bohužel jsem nestíhal ten děj, zejména tedy práci s časem. Jen takový malý příklad: asi ve 3/4 filmu se baví na lodi, ale ta jede pozpátku. To už mě úplně rozhodilo. Jak mohou být hlavní hrdinové ve vlastní časové lince, zatímco vše okolo ne, a k tomu ještě to, že okolí není v té jejich, ale jde i pozpátku. Jak čekají na tom raketovém silu, tam mě to nezmátlo tolik, jako na té lodi. Viděl jsem zatím pouze jednou, ale říkali mi lidé, blázni do Nolana, že se v tom ztrácí po dalších projekcích ještě více. Tak babo raď. JInak je to ale výborný filmový zážitek! ()

Pythonator

Na jednu stranu další vynikající Nolan, ale na stranu druhou předimenzovaná nelogická béčková kokotina. Moc se to k sobě nehodí, ale funguje to. Asi tak, jako když nový film s Chuckem Norrisem točí Steven Spielberg. Ono to chození pozpátku, ač vyznívá jakkoliv logicky, je přiznejme si naprosto nelogické. Otázky typu: jak by asi řídil to auto nebo jak by asi skutečně fungovalo takové mluvení pozpátku, aby si rozuměli... to jsou jen jedny z mála, které vás zákonitě musejí napadnout, i když nejste zrovna teoretický fyzik nebo jiný magor. Průběh takových bouraček a nedejbože explozí v autě je pak ještě více na hlavu. A co teprve takové chytání kulek do pistole? Navíc kulek vystřelených do zdi zcela jinou pistolí ve zcela jiné době. U tohoto filmu skutečně raději nepřemýšlejte, nebo vás začne bolet hlava - ostatně i ta paní u těch kulek říkala, že o tom nemáme přemýšlet, protože to tak prostě je a takový je asi celý film. Nakonec mě hlava stejně bolela z té odporné elektronické hudby znějící jako efektní hukot z trailerů, který má znít úderně, ale do hudby má daleko. Navíc tady ty pazvuky znějí asi schválně, jako by někdo tahal transformera za koule, a ještě pozpátku samozřejmě. Těžce nehudební depresivní psychopatický doprovod, jaký rozhodně nepotřebuji ve velkofilmu slyšet - lépe řečeno nepotřebuji ho slyšet nikde. Vypnu-li mozek, ignoruji-li ty pazvuky a nesympatického černocha dosazeného v rámci protláčení afroameričanů do každé role, i kdyby třeba neuměli ani hrát, tak mi pořád zbyde příjemná podívaná s několika kulantně vymyšlenými scénami (jako ta paní na lodi nebo souboj sám se svým druhým starším či mladším já). Bohužel za takovou kokotinu skutečně nemohu dát za pět ani Nolanovi a na ty průměrné tři hvězdičky jsem se tou akcí až moc dobře bavil. ()

PoprockCZ

Viděno v kině, takže nejlepší možné audio i video podmínky a přesto se ke mě žádný emocionální zážitek nedostavil. Na jednu stranu je to poměrně poutavý film a 150min uteče, avšak musíte se smířit s tím, že většinu prostě nepochopíte, nemáte snad ani šanci pochopit. Počátek jsem viděla jako malé dítě (asi 10 let), ač složitý film, vše jsem pochopila na první zhlédnutí. Zato Tenet jsem pobrala jen v jeho základní koncepci, ale všemožným detailům a souvislostem jsem nerozuměla. Tak nevím, buď časem ztrácím na bystrosti nebo jsou současné filmy příliš překombinované... Také bych si dovolila podotknout, že na filmu je cítit současná hollywoodská hyperkorektnost, ale s tím už se jako publikum musíme smířit. Co mě ale mrzí nejvíce, že ač přes opět geniální myšlenku (něco jde kupředu, tzn. inverze musí fungovat současně pozpátku) byl film emocionálně plochý a jindy velkolepé finále, které je pro Nolana typické, mě zde vůbec nezasáhlo. Škoda. ()

AfroCmx

Tennet jsem zvládl ještě bez roušky, takže jsem si mohl občas nahlas povzdychnout nechápajíc nad některejma situacema ve filmu. Dokážu si představit že jednoduchý divák odcházel s vymytym mozkem ze sálu. Upřímně pan Černý John David Washington mi moc po chuti nebyl, naopak jsem byl ale velice rád za roli Roberta Pattinsona, mám ho furt zafixovaného jako teenage nudného upíra, a tady mě prekvapil. Uspokojenej jsem byl hlavně všema těma hrátkama s časem a přetáčením ale s otevřenou pusou jsem kino neopouštěl. ()

vikin

Přes všechny reakce a polopravdy o složitosti příběhu jsem to slupnul jako malinu. Určitě se podepsal kino absťák, dost jsem se do kina těšil a na co jinýho jít než na jediný velký film tohoto, jak to jen formulovat.... velmi smutného roku ()

Slack

Opäť zasa ma Nolanov film prinútil rozmýšľať. Napriek tomu, že je opäť nosnou témou jeho filmu čas, je to nové. Až po zhliadnutí som si uvedomil, že začínam byť na ďalšie Nolanove časové príbehy veľmi zvedavý. ()

marra82

Podobné schéma jako Inception, ale složitější struktura a rychlejší vývoj. První podívaná na pochopení schématu, další na sledování struktur a nakonec vám smysl konce odhalí i začátek. Je to labyrint, složitý, zábavný...baví mě. ()

Oldass_

.merotsorposač s hcícíjutekok ůmlif yništěv u okaj ,eirézim udelhop ohém z ej jěd ela ,tsončurz uonlsemeř az nej *3 .en ěnžáv ,mmhE ()

nudlis

Po delší době zas jedna pěkná sci-fi pecka. Sice má 2 a půl hodiny, ale to mi vůbec nevadilo. Sice jsem občas trošku tápal, ale to mi taky vůbec nevadilo. Rád se na to po čase podívám znova. (prča bude, až to koupí a odvysílá nějaká naše komerční TV stanice, protože s prokladem reklam každejch 20 minut z toho bude ten správnej "celovečerák" :-))) ()

RoyBatty444

Komplikovane zaodetá jednoduchá zápletka natiahnutá do 2 a 1/2 hodinového filmu. Občas ubieha rýchlo občas sa vlečie nakoľko sa postavy snažia navzájom a tým aj diváka zmiasť. Stroj času trochu inak. Pripomenulo mi to trochu Source Code. Herecky je Washington slabý a Branaghovo stvárnenie mi prišilo ako veľké klišé nedotiahnuté do konca. Film občas pôsobil ako dokument. ()

Raziel811

Velké halo pro nic. Asi tak bych to nazval. Technicky skvělé, příběhově překombinované/hloupé. Nejde o nepochopení, ale v tom filmu se vlastně nic moc neděje. Ano, všichni herci jsou dobří nebo rovnou skvělý, ale to nestačí k tomu, aby z mého pohledu film jako celek překonal geniální Počátek nebo neméně zajímavý Interstellar. Tohle je jen variace nebo vyšší level myšlenky z Interstellaru, nic víc, nic míň. ()

numan

Konečně zase po letech v záplavě dementních sraček jeden opravdu DOBRÝ film - a to nesnáším Patyzóna a BLMVošingtóna jakbysmet. Jediné, co mi na něm vadí, je Göranssonova disharmonická hudba, která připomíná spíš "díla" Uweho Bolla, než Nolanovy předchozí bomby. Nahradit Zimmera polointeligentním švédským poperem nebyl dobrý nápad. Nejhorším momentem filmu je ta strašlivá srrrrračka, co hraje pod závěrečnými titulky. ()

bgg

nuda, nuda, nuda ... nebavilo ma pocitat, ci vojakov co vybehli von z diery ritou napred bolo tolko kolko ich vbehlo dnu, este aj ten napad je od bratov Strugackych ;) ()

gonzo

Mám spoustu výhrad, ale pokud mě nějaký film vtáhne do sebe tak, že na něj myslím, když po projekci usínám a zároveň je to to první, co mě po probuzení napadne, a takhle to pokračuje další den, pak nelze nedat absolutní hodnocení. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana