Ubi123

Vskutku zaujímavo premyslený príbeh, ktorý keď už na konci začína dávať zmysel, mávnutím čarovného prútika Christophera Nolana vyčaruje prekvapivý záver a vytvorí časovú slučku podobne ako pri filme Inception. Herecky exceloval jednoznačne Robert Pattinson, ktorý si išiel v skvelej vlne počas celého filmu a dovolím si povedať, že prekonal svojím výkonom ak J.D.Washingtona. Musím však povedať, že po prvom zhliadnutí mi nebolo, hneď všetko úplne jasné a vzniklo vo mne množstvo otázok, na ktoré budem hľadať odpovede opätovným pozeraním. Očakávania to splnilo, avšak celkový dojem je, že som čakal ešte o kúsok viac, preto dávam "len" 4*. ()

Tomxxyy

2* jen kvuli velmi dobremu zpracování, ale obsahove mne to prislo velmi prazdne. Vlastně dlouho sledujete film bez chapani dejovych souvislostí a stejne na spoustu věcí ani nedostanete odpověď. Trošku zklamání. Presne typ filmu, ktery uz nikdy znova nepotřebuji vidět. ()

kopy123

VIDĚL JSEM STOVKY FILMŮ,ALE PRÁVĚ TENET JE JEDINÝ ,VE KTERÉM JSEM SE ZTRÁCEL. POČÁTEK BYL O PROTI TOMU BĚŽNÝ TESTÍK Z FYZIKY V 8.TŘÍDĚ ZŠ. TENET BYL JAKO SEMINÁRNÍ TEST Z FYZIKY NA VÝŠCE. GARANTUJI, ŽE JEDNO ZHLÉDNUTÍ VÁM NEBUDE STAČIT. OTÁZKOU ZŮSTÁVÁ JESTLI TEN FILM CHCETE VIDĚT I PODRUHÉ. SNAD JEDINÝ FILM OD MÉHO OBLÍBENÉHO NOLANA, KTERÝ SE MI NELÍBIL A PODRUHÉ BYCH SE ASI NEDÍVAL...ZKLAMÁNÍ ()

Darthorias

Nolan to dokázal znova a naozaj netuším ako dokáže vytvárať v každom svojom filme taký Mind-F..... ( dalej nepokračujem XD ) . Tenet je další skvelý film do Nolanovho repertoaru ktorý znova ukazuje niečo nové a nuti diváka vnímať každú minutu inak je totálne stratený čo je ale trošku problém . Pretáčanie času je urobené skvele ale sekvencie a to čo sa odohráva niesu vysvetlené práve najlepšie hoci má film 2 a pol hodiny tak všetko je brané príliš rýchlo a je príliš lahké kompletne sa stratiť človek tento tento film na 100% asi nepochopí ani po 3 zhliadnutiach takže to chce čas čo samo o sebe nieje mínus aspoň je stále čo objavovať ale myslím si že nejakých 10-15 minut navyše čisto o kecaní o tom ako všetko pretáčanie dopredu, dozadu, paradoxy všetko funguje by tu len prospelo . Herci su naozaj charizmatický a držia celý film takmer perfektne viem že niekomu vadí že tu chýbajú emocie a ked už sú tu je ich dosť málo , ja osobne z tím problém vôbec nemám film ktorý je príliš prepchatý emociami môže privela pokaziť u Teneta sa tomu Nolan vyhol oblúkom a to je len plus sú filmi u ktorých emocie treba su také kde ich netreba a potom sú tie kde su emocie dané na silu a všetko to len kazí preto je za mna Tenet v tomto perfektný lebo tie emocie tu fakt potrebné neboli. Hudba no to je trochu mierne sklamanie , netvrdím že nieje dobrá ale miestami príliš prehlučuje to čo sa tam odohráva , či už boj , strelba , autá a toto naozaj neznášam určite ste sa z tím už stretli pri pozeraní na vlastnej TV a tam to vadí neskutočne v kine ani tak nie ale pri TV to bude peklo . Vyzuál perfektný nemám čo vytknuť . Hodnotenie na 90% ()

EPA odpad!

Naprostý blábol. Nepřehledný, nepochopitelný. Vizuálně nezajímavý. Michael Caine byl angažován asi jen proto, aby se jeho jméno objevilo v titulcích. Pro mě obrovské zklamání. Oceňuji jen to, že se v záběrech mihly škodovky. ()

Ozzy89CZ

Ta myšlenka není tak využitá jak jsem předpokládal. Do polovinu filmu jednou a do konce filmu jen pouštěním scén pozpátku... Až na jednu věc mě bohužel ani nic nepřekvapilo. Ale stejně jsem se těšil na to co mělo přijít. Pattiston dostal výbornou postavu, lepší než hlavní hrdina, ale i ten byl fajn. Poctivých 75% ()

FilmotroN

Na záver by som tenet zhrnul ako ďalšiu majstrovskú prácu od Nolana ktorý sa pomaly ale isto môže zapísať do histórie kinematografie 9/10 Zápory : Menej zdatný divák sa môže strácať v scenár Niekomu môžu chýbať emócie aj keď ide o akčný film s vysokým tempom Trošku chýbajú motivácie postáv i Klady Klasická nolanova top úroveň produkcie, režije, kamery efektov atď Soundtrack s travisovskym prekvapenim na záver Adrenalínovy úvod hneď na začiatku filmu ktorý drží tempo po celú stopaz Praktické efekty s minimalnym použitím CGI Bojové scény a celkovo perfektne spracovanie hratok s časom Herecké výkony (už nemáme strach o batmana s Pattinson om v hlavnej úlohe Scenár Občasný humor potešil ("not yet") Príjemné strávenie jasného podvečíru, v dnešnej rubrike rozpytvame potencionálny blockbuster roka 2020 a ukončenie obdobia sucha zlých filmov ehm démon zatratenia ehn ()

psot

natočené je to sqěle, hudba famózní, atmosféra hustá že se dá krájet, ale napoprvé jsem ty časové posloupnosti a zpětnosti absolutně nepochopil, počítám že se na to budu muset kouknout ještě tak 3-4 x aby mi to dalo smysl a pak možná hodnocení zvednu. ()

HombreT

Trochu iný film z tohto rangu. Nolana vnímam trochu ako vizionára s obrovskou predstavivosťou. Toto je to, čo od filmu ako média očakávam.....nové myšlienky, nové svety, nové spôsoby uchopenia. A pán režisér si vie scenár vždy veľmi pekne ukočírovať. Niektorým to možno pripomína to, či ono.....tiež mi napr. ku koncu blysol hlavou Edge of Tomorrow.....ale nie podobnosťou......skôr to bude asi tou záverečnou prestrelkou. Dobre sa na to pozeralo, dalo sa to krásne pochopiť, všetko podľa mňa klapalo ako malo. Záver nebol taký prekvapivý, ako sa chcel tváriť.....ale to vôbec neudávam ako výtku. Len tak ďalej. ()

kokoro

Nezdieľam čsfd-ovský pesimizmus väčšiny prvých komentárov (som krátko po prvom vzhliadnutí filmu), výčitky mi väčšinou pripadajú ako pokusy reagovať na niečo bezprecedentné, čo divákov zarazilo a začali sa proti filmu brániť rôznymi typickými obratmi, trebárs "je to príliš chladné," "postavy nemajú charizmu," alebo nazývajú zápletku, ktorá je až na pár malých výhrad veľkolepá, smiešnou. Film dal verejne prednosť intelektu pred emóciami typickými pre strašnú Hollywoodsku produkciu. Tento film sa nedá neobdivovať, a je to práve filozofický úžas nad odvahou tvorcu (tvorcov), ktorý vytvára (inverzne? :)) emocionálny pôžitok. Počul som dokonca, že vo filme nie je veľa humoru, no v skutočnosti tam bolo humoru dosť: bol však inteligentný, jemný, nenápadný. A čo sa týka postáv, podľa mňa boli fantastické: hlavný hrdina bol jasný symbol celého filmu: obrovská vnútorná energia využitá na boj. Práve on bol to dynamo, ktoré to celé hnalo stále ďalej a zabezpečoval divoký postup deja vpred (alebo vzad? :)). Vari nebola práve to vedúca emócia celého filmu? Človek musí pochopiť estetiku prekonávania zažitého, a to tento film vo veľkom urobil: zobral jeden z krásnych nápadov, ktoré si vysníval v Počiatku (ináč, Počiatok ma veľmi nudil: pripadal mi príliš prázdny: ty brďo, mať po ruke celý svet snov, a byť tak chladný? Nolan na vlastnú škodu nepozná krásu surrealizmu, alebo aj iných vplyvov snívania, preto sa mu viac hodí hranie sa s niečím materiálnejším, čo viac podlieha hraním sa s fyzikou ako so snami) a odvážne ich aplikoval na celý film, ktorý otvoril do viacerých otázok ako odpovedí. To je to isté ako s trilógiou Matrixu: čo vlastne očakávate od dobrých filmárov? Že budú točiť dokonalé filmy, ktoré váš však na nijakej úrovni nerozrušia? Ako by potom mohol vzniknúť pokrok vo vnímaní, v estetike? Napadlo vám napríklad, že podporovanie rozmýšľania tohto filmu môže otvoriť obzory tak obrovské a sprístupniť ich verejnosti, čiže celému svetu, v tých najpraktickejších oblastiach? U Nolana je proste dôležitá forma, prevedenie, v čom sa tento krát prekonal a je to skutočne formálne jeho najodvážnejší film. Gratulujem a teším sa na rozjímanie. Vo filme dokonca vnímam ešte väčší potenciál, ale to už by bolo o mojom pohľade a priznám sa, že jeho scenár by sa mi teda prepisovať nechcelo :) . ()

J1R1K04

Christopher Nolan je, aspoň podle mého názoru, neuvěřitelnej machr a až na výjimku v podobě jeho debutu Sledování se mi (zatím) všechny jeho filmy líbily na pět hvězdiček. A jaký je Tenet? Mám v sobě ještě plno dojmů, protože jsem to celé ještě nevstřebal, ale už teď mohu prohlásit, že Tenet je mým nejintenzivnějším a nejlepším kino zážitkem v mém životě, navíc se společně s Počátkem dělí o pozici jeho nejlepšího filmu (musím ale zmínit, že jsem nějaké jeho snímky ještě neviděl). Naprosto parádní herecké výkony, o kterých se rozepíšu - John David Washington byl pro mě neznámý herec, který ale předvedl hodně solidní herecký výkon, navíc občas hodil nějakou tu vtipnou hlášku. Robert Pattison byl pro mě herec, ke kterému jsem měl silnou averzi, zejména díky Twilight – ale v tomhle filmu na mě působil tak neuvěřitelně charismaticky a navíc byl ve své roli natolik dobrý, že mu tu roli v Twilight rád odpustím. Elizabeth Debicki byla hodně slušná, ale mnohem víc mě zaujal Kenneth Branagh v roli záporáka, který mě svým výkonem totálně uzemnil, to byl opravdu odpornej zmrd par excellence. Technická stránka je naprosto dokonalá, některé akční pasáže a hrátky s časem jsem prostě fakt nepobíral, to bylo tak.. ÚCHVATNÝ! Celé je to navíc parádně zamotané, neuvěřitelně intenzivní, s gradující elektronickou hudbou, a také to má neuvěřitelně rychlé tempo. Z kina jsem odcházel sice se zamotanou hlavou, ale zároveň jsem byl fakt neuvěřitelně nadšenej. Paráda těsně pod maximálním hodnocením, už se těším na druhou projekci, při které budu objevovat nové detaily... Teď nedávno jsem o Tenetu přemýšlel a musím říct, že to je asi můj nejintenzivnější zážitek vůbec. Je tam pár scén, které se mi moc nelíbily, ale jako celek je to napínavá jízda, u který jsem byl většinu času fakt neklidnej a i když jsem to vlastně vůbec nepochopil, tak to byl prostě jeden z nejlepších filmových zážitků v mým životě. ()

Mykie

Christopher Nolan si natocil vlastniho Bonda, prihodil k tomu par casovych paradoxu, paralelnich vesmiru a vytvoril dalsi neotrely inteligentni blockbuster. Kdyz jsem si myslel, ze to uz chapu, Nolan na me vypalil auto honicku a pak uz to slo plnou parou z kopce. Do konce jsem skoro nedychal a co, proc, nebo jak se delo v epickem zaveru doted spis jenom tusim. Presto se jadnalo o nevsedni filmovy zazitek, jaky umi ukuchtit jen Nolan. ()

karelondatra

Tenetu dávám pět hvězd proto, že oceňuji kvalitu, a ta je mým pohledem všude prvotřídní. Diskutabilním prvkem je určitě všudypřítomný fenomén času „normálního“ a „pozpátkuběžícího“, na němž je celý film postavený. Není totiž snadné a dost pravděpodobně ani možné v tom tempu, jakým je film servírován, vnímat, co všechno nám chce sdělit. Scény jsou sestříhané tak hutně, že v podstatě neexistuje jediné hluché místo, kde by měl člověk čas si srovnat, co vlastně viděl. Já osobně to ale považuji za klad. Líbí se mi, že si na film (rád) zajdu znovu, abych si uvědomil věci, které mi unikly. Neberu to jako reprízu, ale jako „pokračování“ nebo možná „jinou úroveň vnímání“. Mým pohledem jde tedy o více zážitků v jednom balení, a to hodnotím jako mistrovství. Nenudil jsem se napoprvé, byť mi toho unikalo víc než dost. A věřm, že se nebudu nudit ani napodruhé, protože se budu koukat zase na jiný film, resp. stejný, ale zralejším pohledem. ()

user1982

oh boy, tak toto bolo zlé. Nolanovky celkovo nemusím, jedine čo sa mi od neho páčilo bolo Memento. Ale tieto jeho mega intelektuálne sračky zaujmú vážne len deti ktoré sa hrajú na niečo čo nie sú. Herci OK, efekty "meh" ale ten dej a celkovo ako to bolo cele spracované, bolo horšie ako keby to robila TV JOJ. Raz bohate stačilo a už nikdy v živote. ()

zajpton

Je to jinde... Nolan diváka hodí do bondovky s unikátním prvkem, který se pokusíte celý film pochopit ,ale všechno je tak rychlé, že to prostě a jednoduše na poprvé plnně nejde. Zvykl jsem si na režisérův chladný styl, ale nějaká ta větší komplexnost by postavám neuškodila. Emocí tu moc nenajdete, ale mozek bude zaměstnaný natolik, že to Tenetu odpustíte. Unikátní záležitost. ()

kaldera

Vzhledem k probíhající pandemii jsem alespoň půl roku nebyl v kině. Tenet od Nolana si ale nemohu nechat ujít. Všechny jeho filmy se mi moc líbí a sci-fi je můj žánr. Film jsem se synem viděl v Kině 99 v Kolíně. Maximální počet prodaných lístků sto, abychom nemuseli mít roušky. Těch sto míst bylo téměř plných. Film vyžaduje velkou pozornost. Části děje se odehrávají pozpátku, protože tam jsou "invertovány" některé postavy. Navíc občas tyto postavy potkávají sami sebe v normálním časovém pohybu. Dá se to ale ustát a pochopit. To právě ukazuje Nolanovu filmařskou genialitu. Děj je v podstatě jednoduchý: zloduch, hrdina, krásná vysoká žena a ničíme planetu. Přesto je to pěkný film. Akční scény jsou dechberoucí, děj je příjemně nepředvídatelný, krásná vysoká hrdinka je opravdu krásná a hrdina je sympatický, i když by mohl být více otlučený (to jde nejlépe Bruce Willisovi). Navíc je to opravdová filmařina, jako třeba Počátek... ()

pjpakosta

Christopher Nolan budí očekávání již v den, kdy oznámí, že jde natáčet a proto všichni měli absurdní očekávání. Polovinu diváků zklamal a té druhé očekávání překonal. Rozdíl je v tom, že ta první skupina ten film nepochopila. Dokonce ani já jej příliš nepochopil, ale užil jsem si jej proto, že jsem se o to ani nesnažil. Nolan buď sám nevěděl, co tím myslí, nebo to měl promyšlené a rozkreslené do nejmenšího detailu a natočil jen desetinu toho, co vidíme na pozadí. Rozhodně příležitost pro pokračování nebo různé, ať už filmové či seriálové spin offy. Přes výtečný scénář, režii, kameru a celkovou scénu na filmu nejvíce oceňuji hudbu. Ta odvedla polovinu práce, i když to nebylo třeba. Tip pro ty, kteří film zatím neviděli: nesnažte se to pochopit, zkrátka si ten film užijte a na konci snad pochopíte. ()

Redyx1

Výkony herců a kaskadérů samozřejmě velmi dobré.Trikové scény a zejména to natáčení pozpátku taky.Nicméně i když režijně i kamerou to bylo zvládnuto dobře tak scénář příběhu je total špatný.Po hodině vlastně se v tom člověk ztrácí a je to taková slátaná fraška navíc utrpení co trvá 150 minut... ()

KT_2011

Průměr. Nic víc, nic míň. Velmi zajímavý koncept průměrně realizovaný. Strašlivě jednoduché postavy a základní příběh. (hrdina, parťák, záporák, milenka, postava typu M z Bonda nebo Jima Phelpse z Mission Impossible - to je trochu malý základní ansámbl) Mezi herci je navíc nulová chemie. Žádné filmařské orgie. Na jedno podívání dobré. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana