PachoSK

Kvalitka od pán Nolana. V súčasnosti asi svetový režisér nummero uno. Počiatok 2, alebo Tenet je jeden skvelý filmový blockbuster. Videl som to zatiaľ len raz (kino), no akonáhle bude príležitosť vzhliadnuť to druhý krát, okamžite idem do toho. Jednak preto, že sa mi film náramne páčil, ale jednak aj preto, že som asi 1/3 vecí na prvý krát nepochopil. A myslím, že to nie je hanba, ak to takto otvorene priznám. Veď ruku na srdce pre tých čo to tiež videli 1x, či ste pochopili úplne všetko, tak ako to pán Nolan vytvoril v jeho geniálnej hlavičke. Moje hodnotenie 4* sa možno časom ešte upraví na plný počet, no dávam tomu ešte jednu šancu na pozretie. Ten bodík dole strhávam za jemne zložitý obsah, a ešte možno za herecké stvárnenie J.D.Washingtona. Úprimne, pre tento filmík by som si vedel predstaviť asi tucet lepších hlavných hrdinov. Akčné scény zvládal s prehľadom a ľahkosťou, no jeho herecký výkon mi prišiel ešte jemne nevyzretý. Presným opakom bol Kenneth Branagh, ktorý sa zhostil ukrajinského záporáka priam excelentne. ()

jmennno

Je to až nečekaně dobrý. Plno akce, vystřílených nábojů... Ale přesto to není klasická či další akční pecka. Co je ovšem pecka, je Robert Pattinson. Ten je zde skvělý. Myslím, si, že po shlédnutí tohoto smínku, si někdo na nějaké Stmívání či Edwarda nikdo ani nevzpomene. Filmy kde si filmaři pohrávají s časem mám ráda. Sice to člověk musí o to pečlivěji sledovat, ale je to celkem fajn filmový zážitek.Je tam hodně přetáčení, a to já ráda. Hodně se mi zde líbila kamera. ()

davidh76

Extrémně složité na pochopení při prvním shlédnutí. Pokud má autor vypiplany scénář, měl by myslet i na to, zda to stihne divák pochopit.... Tady asi sází na to, že si to uzije teprve při druhém shlédnutí. Pak možná přidám hvězdičku(y) ()

Vaelor

Když si odmyslíme ty hrátky s časem, tak nám zůstane velice tuctový špionážní thriller s hloupoučkým a absurdním chováním postav. Mně ten nápad s časem jednoduše nepřijde ve filmu zajímavej. A ano, chápu, že se tím vystavuji velkému riziku toho, že si všichni budou myslet, že jsem idiot a nepochopil jsem to. ()

lex85

Po skončení filmu jsem ještě dlouho uvažoval jestli chci a především potřebuji na film jít ještě jednou a nebo to naprosto nepochopím :) Díky časovým manipulacím je film občas zmatený a vše zapadá až v podstatě na samém konci. Na druhou stranu je vše ostatní velice dobré a vše do sebe zapadá, Tenet je alespoň podle mého film který je podobný filmům jako Počátek a Na hraně zítřka. Které jsou jedinečné a pro někoho nepochopitelné. Tenet oceníte až pár dnů po filmu kdy Vám zapadne všechno do sebe. ()

entokr

Pěkný vizuál, ohromující (jen nevím čím, snad jen, že se to tak samonarcistně prezentuje), dobře zahraný, ALE hrozná nuda, sračka a pičovina, co se nedá pochopit, snad jen po řádné dávce do žíly. Stejnej vyliž jako Počátek, to může obdivovat a hodnotit tak vysoko snad jen vyfetovanej vymazanej mozek. Radši bych pozpátku běžela dom a peníze za kino si nacpala zpět do šrajtofle. Neee tohle vopravdu ne. ()

Emmyy

Špička. Ostatně jako každý Nolanův film. Vzhledem k preciznímu Počátku jsem čekala něco podobného. Miluji jeho tvorbu. Vše precizní. Podpořeno výbornou hudbou. Byla jsem v šoku, ze hudbu nedělal Zimmer...?! Ale vše dokonale podtrhla. Rozhodne je zapotřebí vidět víckrát, aby si divák dal vše pořádně do kupy. Za me výborný kus! Víc režisérů jako je NOLAN! ()

McGuffin

Tenet napsal a režíroval Christopher Nolan a vypráví o prý inteligentní ženě, jejíž manžel a otec jejich syna je bohatý z obchodů s čímsi nekalým, plutonium, zbraně, a přesně tak je k ní nezdvořilý. Kvůli synovi od něj žena, která si této jeho vlastnosti před manželstvím nějak nevšimla, nemůže odejít, ale v tom jí jako z udělání zkříží cestu agent tajné služby pasoucí po jejím manželovi. Kterému trochu hráblo, protože ač zdráv, prý umírá a když už tak už, plánuje zemřít tak, že si do hrobu vezme celý svět. Agent s armádou ženě nezištně pomůžou, manžel je poražen a zabit a mimo pár výbuchů, plamenů a střelby to ostatní ve zdraví přežijí. Romance a příběh z práce tajné služby skončila. Jenže je tu ještě jeden aspekt. Vypravěč na příběh navěsil pestrý výběr skutečností proslulých z konspiračních webů a zdá se, že zkouší, zda jimi víc potěší jejich příznivce, kteří je budou domýšlet, nebo odpůrce, kteří jimi opovrhují. Bůh ví, co je primární, jestli notně načervenalý příběh, nebo nečekaný notně natažený pokus. Takže tak, do české distribuce by se asi hodil název TenNe. https://www.macguffin.cz/ ()

martin.zema1

- casting hruza - herecké výkony? jako vážně? - jedno klišé za druhým (jako pořát někoho baví rusáci versus agenti?) - kdybych vypnul hudbu, tak bych tomu dal 20%, veškeré napětí je dělané jen tím zvukem - podle mě se nad tím debatuje jen kvůli časovým hrátkám, které stejně nikdo nechápe bez spojlerů, takže při filmu z nich máš prd jako téma otáčení času nebo nějakých hrátek s nima je zajímavé, ale zasadit to do takového příběhu mi připadá fakt promarněná šance udělat z toho zajímavý film ()

Chovis

Pokud si někdo vezme do hlavy, že natočí film, kde si hraje s časem, nekončí to dobře. A bohužel, ani v případě Christophera Nolana, byť mého nejoblíbenějšího režiséra, tomu není nijak. To, z čeho J.K. Rowlingová udělala ve třetím díle Harryho Pottera cca 10 minutovou stopáž, udělal Nolan bohužel 2,5 hodinový film. Pro zasvěcené Potteristy je to stopáž, kde na sebe Hermiona kouká do lesa/z lesa a Harry zachrání sám sebe před mozkomory, ačkoli si myslí, že to byl jeho otec. Ano, přesně v tom duchu je celý film, ve kterém se člověk vůbec neorientuje. První hodinu a půl vůbec neví, o čem to vlastně je, a jeho fyzikální vysvětlení a odkazy na zákony, paradoxy a jevy, jsou těžko srozumitelné i pro absolventy MATFYZu s červeným diplomem. Za mě absolutní ztráta času. Otázka v kontextu filmu ale zní, jakého času? Reálného, budoucího, minulého, inverzního, nebo toho v rámci dědova paradoxu? :D ()

Krustovskij

Generálka v podobě Darku se vyplatila. Nolan není pro každého, ale geniální Ludwig Göransson mě asi přesvědčí, že si dám Teneta rád ještě jednou. Dlouho se mi nestalo, že by mě filmová hudba takhle vzala! ()

majorzeman13

8/10 "Velkolepé". "Prvotřídní filmařina". "Kino film roku" . Obsazení,akce,hudba,kamera...... Skvělá podívaná. Rozhodně to,ale není jedna z nejlepších Nolanovek. Tam mám jiné adepty (Počátek,Temný rytíř atd.). Ps: "Nesnažte se to pochopit vnímejte to " ! Christopher Nolan si natočil bondovku pro 21.století. ()

Roach

Nolan posouvá hranice toho, co je divák na první shlédnutí schopen ještě vstřebat. v poslední hodině jsem si připadal jako na potítku před zkouškou z fyziky a to nevím jestli je úplně dobře. Jasně, pochopíte kdo, co, jak a proč.. ale tady je hlavní otázka KDY. Teprve s druhou projekcí jsem si ten film začal konečně v klidu užívat aniž bych se bál že když jen na vteřinu vypnu, film mi svým vražedným tempem uteče a já v tom budu plavat.. Soundtrack je až překvapivě vynikající, ale stále se nemůžu zbavit dojmu, že Zimmer by byl schopen to posunout o level výš, více to provázat s obrazem jako u Interstellaru nebo Dunkerku. Neplyne to tak hladce jako jeho ostatní filmy, chvilkama se to vleče a je to až překombinované... ale Je to prostě Nolan a letos v kinech nic lepšího neuvidíte. Slabších 5 hvězd. ()

Xakor20

Příběh obohacený o inverzní svět se rychle stává nepřehledným, vy i přesto hltáte a vlastně se to ani nesnažíte pochopit, protože v tom sledu událostí se to nedá stíhat. Pomocí nějaké indukce bychom se zřejmě byli schopni dobrat nějakého smysluplného celku, který by pochopil každý, ale zrovna Tenet je film, který je asi jinak třeba vidět vícekrát. Masterpiece každým coulem plný “mindfucků” a spadlé brady. Konec naznačuje dvojku, tak snad... ()

NagatoPein

Slabé , nudné a prekomplikované. Vizuálne pekné a s parádnou hudbou no herecky podpriemerné a hlavne bez skutočných emócií. Akosi vám v tomto filme vôbec na nikom nezáleží. Vzťahy sú umelé , postavy vlastne ani nepoznáme a hlavný romantický vzťah je neskutočné klišé. Hlavný záporak ma motivácie plytké a účelné, čo ho pozbavuje akejkoľvek hĺbky. Načrtnuté teórie a paradoxy pôsobia niekedy až neskutočne účelne a celý film sa snaží byť až príliš tajomným, čím podľa mňa stráca bežného diváka. Akčné scény sú jeden veľký mess, aj keď to ma pár parádnych vizuálnych momentov. Kto sa špeciálne do takýchto teórii s časom a fyzikou vyzná, možno si to dokáže užiť viac, ale obyčajný divák je asi iba znudený. ()

Wolfis

“Nolan je späť a vôbec sa nezmenil... našťastie!” TENET spája prvky z viacerých Nolanových filmov, čo v konečnom dôsledku nie je určite na škodu, keďže to do seba všetko pekne zapadá a verný fanúšik dostáva takto v jednom filme prienik toho najlepšieho z Nolanovho sveta a jeho hier s časom. Myslel som, že jeho doterajšie filmy, ako Interstellar či Memento, v rozprávaní príbehu a hraní sa s časom už nič neprekoná, ale toto bola od asi polovice filmu mindf*ck jazda bez prestávky. Vlastne to začalo už úplne na začiatku, ale divák o tom nevedel a všetko sa dozvedel až neskôr. Prepojenie deja a všetkých dejových línii v tak zložitom myšlienkovom základe je naozaj obdivuhodné a muselo to byť veľmi náročné dať dokopy niečo takéto, aby to dávalo zmysel a zapadalo do seba od začiatku až po koniec. Miestami divák, samozrejme, nestíha sledovať dej a všetky detaily, no musím povedať, že som na moje prekvapenie dokázal toho pomerne dosť vstrebať, aj keď na pochopenie niektorých detailov či zmyslu určitých vedľajších postáv by som potreboval film vidieť ešte zopárkrát, čomu sa určite nevyhnem. Z obsadenia Roberta Pattinsona som mal mierne obavy, no prekvapil ma a vôbec mi tam neprekážal ako som očakával. O akciu v tomto filme nebolo veru núdze, až som mal miestami pocit, že by jej mohlo byť o trochu menej, ale diváka to aspoň udržalo v tempe a napätí, čo sa bude diať ďalej, keďže Nolanove filmy sú fakt nepredvídateľné. Technickú stránku riešiť podľa mňa ani netreba. Nolan má toto jednoducho v malíčku, obraz je pastvou pre oči a v spojení s jeho typickými praktickými efektmi bez zásahu počítačovej techniky je celkový dojem z filmu o to lepší. Tomu isto dopomohla aj bravúrna kamera v podaní už overeného Hoyte van Hoytemana z predošlých filmov. Pri niektorých scénach som sa naozaj pýtal samého seba, ako je vlastne možné niečo také natočiť a do akej miery to je všetko reálne, no jedinou logickou odpoveďou mi vtedy napadlo iba: “Nolan”. Tenet, ako typickú Nolanovku, odporúčam skôr náročnejšiemu divákovi, keďže nenáročný divák film pre jeho zložitosť pravdepodobne nepochopí a bude sa väčšinu času nudiť, čo sa odzrkadlilo aj na veľa negatívnych hodnoteniach. Ja som si film užil naplno a som neskutočne rád, že existuje režisér, ktorého filmy ma neskutočne bavia a napĺňajú všetky moje očakávania a zmysly. /inverzných 100%/ ()

gegon10

Po zhlédnutí filmu v kině jsem si nechal pár dní na uspořádání myšlenek. Další film od legendárního režiséra Christophera Nolana. Měl jsem vysoká očekávání, ale už dopředu jsem věděl, že to bude pěkný mindfuck. Film kašle na jakýkoliv úvod a seznámení s postavami a rovnou diváka vrhá do akce, do děje a vůbec na nic nečeká. Děj šlape jak hodinky. Hlavní postavy se snaží profesionálně splnit misi bez jakýchkoliv vedlejších motivů a emocí, což je trochu škoda. Nápad opravdu originální, ale zpracování mohlo být ještě o level výš. Co musím ale opravdu pochválit byl zvuk a hudba, které díky velmi vysoké hlasitosti zněly v sále luxusně. I když se mi asi v polovině filmu totálně zamotala hlava, tak na konci se většina věcí vysvětlila a já odcházel z kina spokojený. 80% ()

Dodge-I

Asi jsem cekal vic - ale krome tech trikovych scen se soubezne zobrazenym ruznym plynutim casu u ruznych osob a ve stejnem miste - nevim, co bych jeste mel vyzdvihnout - prekomplikovany a roztahany scenar, mizerne vykony hercu (tech momentalne s vaginou), obsazeni BAME, problemy s vodou v budoucnosti - nemluve o osobnim voze tuzemske vyroby - tak to vse mne naplnuje trpkou prichuti... OMG - co bude priste? Nebo se jedna o film pod dohledem nejakeho typka z budoucnosti? ()

neurochirurg odpad!

Katastrofálne zle natočené. Katastrofálne zle napísaný scénar. Neviem čo sa stalo Nolanovi, ale ten točiť filmy nevie. Po sérii natočených Batman filmov to s ním ide dole vodou. ()

NinetyOne

Tenet mi v mnohym připomínal bondovku, kde je jeden jasnej záporák (Branagh) a druhej trochu vedlejší (Kapadia), bond girl (Debicki), pak hlavní agent (Washington), co má city k bond girl a jeho pravá ruka (Pattinson). Nechybí automobilová honička, moře, hory, poušť, Londýn, Rusko, Ásie, Michael Caine, exploze, britskej přízvuk, obleky šitý na míru, prostě všechno. Co ovšem bondovky zpravidla nemívají: Nolana, Imax kameru a cestování časem. 100% ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana