Lukas222

Film, ktorý sa tvári dejovo extrémne zložito a pritom je extrémne jednoduchý. Najväčší problém vidím v uveriteľnosti toho, čo sa na obrazovke deje. Vidíte, ako postavy pobehujú tam a nazad, minulosť sa stretáva s budúcnosťou a opačne - tým pádom takmer nikdy nemáte pocit, že by boli hrdinovia v ohrození a keď viete, čo sa stane, resp. čo sa stalo, nemôžete im ani fandiť. Nútia diváka iba sa pasívne prizerať (akákoľvek snaha o sledovanie náväznosti deja vedie k nevyhnutným bolestiam hlavy). A to ja nemusím. Pripočítajme k tomu dĺžku a máme tu 2 hodiny 20 minút utrpenia a 10 minút chápania - to je ten úplný záver, keď to konečne začne trochu dávať zmysel. Oceňujem, že sa na obrazovke stále niečo deje a že sa film snaží pôsobiť sofistikovane. Ale to je len manipulácia, ktorej úlohou je diváka zlákať, aby sledoval ďalej. Ak by to natočil ktokoľvek iný, než Nolan, tak to tu dostane maximálne tak odpady. Pri tak kvalitnom obsadení je to až škoda. ()

Jimclark

S Nolanem to jde asi z kopce. Jinak si neumím vysvětlit, jak může autor tak úchvatných filmů jako Dokonalý trik, Počátek nebo Interstellar natáčet čím dál větší nudné, rádoby umělecké zhovadilosti jako Dunkerk, a tohle? Je to vůbec ten stejný člověk? Asi bych to potřeboval vidět ještě jednou, abych vstřebal ty "úžasné snové nápady" které tady někteří opěvují... Jenže já na to prostě nemám chuť. ()

ezop1012

Ja to nejak nechápem, toto ma byt dráma? Ani náhodou! Je to určené asi tak pre 12 ročného diváka, je to nelogické a hlavne postavy sa správajú prinajmenšom divne. Mame tu hlavného hrdinu, black lives matter, som si odpľul, v úlohe Bonda, avšak nehodí sa na tu úlohu vôbec. Chytá paniku, keď idú zabiť nejakú cudziu ženu, ale pri prepade nejakého inda nemá problém zabiť ľudí. Nemá šarm, nemá správanie a nevyžaruje z neho nič... V poslednom čase sú zlí chlapci zase Rusi, veľkí a hlúpi ako inak. Jedine, čo sa mi páčilo je kamera, ta fakt dobre funguje 4/5, scenár 1/5, herci 1/5, hudba 1/5. zhrnute: veľa som nečakal, ale dostalo som nič ()

woody.birch

Do kina se člověk obvykle chodí pobavit. To tu tak nějak nefungovalo. Na rozdíl od podobně nesrozumitelného Počátku tady chybělo nějaké to nezbytné mystérium. Zajímavý nápad, profesionální zpracování a pár hlášek. To je na přelomový film, za který se chce Tenet vydávat, trochu málo. Zkrácený na třetinu (čtvrtinu?) jako pilotní díl seriálu by možná mohl splnit svůj úkol. Takhle výsledek připomíná výtvor pejska a kočičky, který byl šéfkuchařem Nolanem mistrně naservírován. Vypadá zajímavě, ale jíst se moc nedá. ()

Fearghast

Průměrný akční film s extrémně neakčním závěrem, kde se střetnou dvě "armády" ale vidíme jen jednu stranu ... protože na druhou nestačil už rozpočet. Tento Nolanuv film nezachraňuje už ani soundrack, který byl u Interstellar i Inception perfektní a příběh doplňující (nahrazující). Tři hvězdičky za Patizona, který je bezkonkurenčně nejsympatičtější herec filmu (ač vedlejší postava) a za technicky výborné zpracování ... už jen mít příběh a zajímavé postavy a byl by to velice dobrý film. Takto je to pouze bezduchý akční film s dobrým nápadem, ale podprůměrnými akčními scénami (speciálně na konci filmu). ()

reyg

Červený trpasel a výlet do Nýdnolu se mi zdál promyšlenější a desetkrát kreativnější než tenhle brak. Prostě navoněná špína za nehtem gingra. ()

BStone

Tradičně vyšperkované Nolanovské drama s vypiplanými scénami. Na mě to bylo ale tentokrát prostě moc. Hodně komplikované, málo vtahující do příběhu. Místy jsem netušil o co vlastně jde. Takže za tři. 65% ()

Jeff_Geiger odpad!

Tak neskutecne tupa, otravna, nudna a zbytecna hovadina, ze si tezko dokazu predstavit neco tupejsiho, otravnejsiho, nudnejsiho a zbytecnejsiho. Muze se to tvarit dulezite jak chce, muze to byt komplikovane jak chce, ale porad to zustane neskutecnou invertovanou srackou. Nolan z toho dela kdovico, aniz by sam pochopil par zakladnich veci... A radsi vubec nebudu komentovat herecke obsazeni. Pokud pristi Rambo bude Ludek Sobota, bude to pro me mozna schudnejsi nez tady ta sestava tragedu... ()

Zaks

Konečne poriadny film a skvelá sci-fi detektívka. Všetko malo hlavu a pätu, vynikajúce výkony hercov, primeraná akcia, atraktívne prostredia, časové paradoxy, zaujímavý vizuál. Tiež treba vyzdvihnúť hudobnú stránku, ktorá vynikajúco pomáhala dotvárať napätie a skvelú atmosféru. ()

patto

jak toto... Asi takto: určite to nie je film na zmáknutie popri ukončovaní kvartálneho DPH. Teda nie, pokiaľ z toho chcete niečo mať. Osobne som to sledoval v celku pozorne a aj tak sa mi to miestami zdalo kúsok prekombinované (v podozrení, že mi niečo ušlo -šup späť dve minútky :) ). Nie zlé, ale až moc dôležitých detailov ktoré bežne nesledujete a tým sa mi stalo dielko kúsok únavné (2x sa mi pozerať nechcelo). Fun faktor 72%, príbeh + spracovanie 76% , hodnotenie 4**** (V spuste dôležitých detailov sa detaily strácali- o málinko zjednodušiť a bolo by 5*) ()

hvldvt

Další film Christophera Nolana a já znovu jen nadšeně koukám. Tenet může působit trochu zamotaně, ale když divák chvíli počká, všechno to do sebe začne zapadat. Osobně bych chtěla strašně moc ocenit akční scény, které jsou opravdu skvělé a člověka budou bavit. Washington a Pattinson opět ukazují, že hrát umí a bohužel mi přijde, že se na J. D. Washingtona obecně trochu zapomíná, a to je škoda. ()

liBOREC564

Hm... Překombinované, herecky nic moc a hlavně nevyužitý potenciál triků. Když to srovnám s Na hraně zítřka. Prý akční film, většinu času si povídají o ničem. Prý drama... Hm. Na konci připraveno na Tenet 2 a snad nepřijde... ()

patient333

Úprimne po kritike mnohých ľudí, ktoré TENET považujú za príliš prekombinovaný sa mi na film moc nechcelo a to aj napriek tomu, že to je Nolan, ktorého filmy zbožňujem. Pripravil som sa na guláš logiky a prekombinovaných mindfuck-ov, no nakoniec to vôbec neprišlo. Film je relatívne ľahko pochopiteľný, teda aspoň základný princíp, ktorý sa postupne rozvíja. Čo viac, mal som pocit, že Nolan nenechával nič na náhodu a v každom momente filmu, kde by sa divák mohol opýtať "to čo bolo?", príde niekto a polopatisticky to vysvetlí. Z deju mi trocha nesedelo rozhodnutie postáv, týkajúce sa najmä "romantickej linky", ktorá mi prišla málo uveriteľná. Z technického hľadiska je TENET skoro dokonalý. Kamera je svižná ale nevytvára zbytočnú neprehľadnosť. Akčné sekvencie sú neskutočné, najmä fight v Osle je absolútne fantastický. Vytkol by som však strih, ktorý v niektorých častiach pôsobí priam amatérsky (v úvode filmu doktorka a protagonista vchádzajú do laboratória bum strih káva čaj). Ak to mal byť efekt, nepochopil som ho. Tiež by som vytkol ozvučenie. V kinách hudba trhá bubienky, pritom nie je počuť rozhovory. Chápem, že sa snažili vytvoriť určitý zmyslový efekt, ale je to skôr na škodu. Je škoda, že sa TENET vo svete nestretol s veľkým pochopením (do určitej miery za to môže aj pandémia). Štúdia už také peniaze nehodia, pritom sa jednalo o veľmi ambiciózny projekt. A práve takéto projekty posúvajú kinematografiu. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nepřemýšlej nad tím. Musíš to prožít!" Strhující audiovizuální podívaná a děj, který jen málokdo pochopí na první zhlédnutí, ale to nevadí, bavit se bude i tak. On totiž příběh je natolik překombinovaný, že je potřeba mít nejméně dva doktoráty k jeho pochopení. A někdy ani to nepomůže. Zjednodušeně tu jde o to, že v budoucnosti vznikne technologie, která dokáže zvrátit tok času. Tu získá Ruský oligarcha Kenneth Branagh, jenž technologii hodlá využít pro zkázu celého světa. Organizace Tenet, která operuje ve stínech naverbuje syna Denzela Washingtona - Johna Davida Washingtona, aby společně zachránili svět a vyřídili Ruského padoucha. John David Washington je tady ironická verze Jamese Bonda a role působí, jako by byla psaná přímo na něj. Robert Pattinson zde zdatně sekunduje v roli parťáka, u kterého si nikdy nejste tak docela jistí, jak moc se mu dá věřit. Osobně mi tady fakt nevadil, ač ho za Stmívání nesnáším. Z Kennetha Branagha coby padoucha jde ta správná hrůza a Elizabeth Debicki je pak taková příjemná ozdoba filmu. Tenet má akci, drive, dobře napsané postavy, ohlušující hudební doprovod a uvěřitelné záběry, které jsou natočené v reálném prostředí s minimem digitálních triků a jsou dech beroucí. Jen tak na to prostě nezapomene, i když v ději se možná ztratíte. - 80%. ()

JoshSparks

O Tenetu jsem slysel mnohe: Nolanuv vysneny (uz zase?) a vypiplany film, budoucnost 'Bondovek'.. Asi takto. Nolana mam rad, hodne rad. Asi nikdy ode mne nedostal mene nez 5* (ok, musim si zkontrolovat profil). Ale toto me nebavilo, nechytlo, nevtahlo ani neoslovilo. Co to je? Nolan dostal evidentne spoustu penez, ztratil dohled studia, nemel po ruce bratra jako scenaristu.. Sam je evidentne posedly casem a jak jeho tok zlomit / zmenit / otocit (Interstellar?), ale tady uz to bylo moc. Vseho moc, a moc malo vseho. Moc akce, moc primocare, komplikovane, provazane. Malo emoci, motivace, moznosti vcitit se do jednotlivych postav. Marne si vzpominam, o koho jsem mel vybec starost: mozna o Pattinsona, ten jeste projevoval nejake emoce, chapal jsem i vysinuteho Branagha, ale jinak me byli vsichni absolutne ukradeni, vcetne a hlavne Washingtona JR. Secteno podtrzeno: technicky asi dokonale (jen paradoxne Nolanova snaha o realisticnost spolykala ocividne vetsinu penez a u me osobne se wow efekt nedostavil), scenar lehce diskutabilni, zbytek 0. Pro tentokrat silnejsi 3* ()

Ondra.T

Konečně po dlouhé době někdo vymyslel nový, neotřelý pohled na zápletku s cestováním v čase. Na filmu se nešetřilo, scénář také není špatný, ale samotné cestovaní v čase se díky zápletce ve fimu prezentuje dost složitým způsobem, takže když film skončil, musel jsem si ho pustit znovu. Při prvním shlédnutí,jsou sice impozantní akční scény, ale nechápal jsem o čem to vlastně je. Teprve při druhém shlédnutí jsem si dokázal i zcela pochopit i děj. Bohužel filmová stopáž má přes dvě hodiny, což sice není problém při jednom shlédnutí, ale nadvakrát je to opravdu již dost. Pokud někdo v budoucnosti udělá předělávku filmu se scénářem tak, aby šel pochopit na první shlédnutí, rád se na film podívám i potřetí.A pokud bude mít i lépe natočené zakončení, tím lépe. Snad nebude pozpátku... ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana