Morbius

• USA Morbius (více)

Na stříbrné plátno přichází jeden z nejpodmanivějších a nerozporuplnějších hrdinů filmového světa značky Marvel, jehož představitelem je Oscarem oceněný Jared Leto, který se ve snímku mění v charismatického antihrdinu Michaela Morbiuse. Doktor Morbius trpí vzácnou a smrtelnou krevní chorobou. S úmyslem zachránit druhé, kterým hrozí stejný osud, se Michael rozhodne k zoufale riskantnímu činu. Zdánlivý úspěch přinese lék, který je však dost možná nebezpečnější než sama smrtelná choroba, neboť promění léčitele v lovce. (Falcon)

Hixx

Upír od marvelu, no radšej nech sa držia superhrdinov to im celkom ide, ale toto je plač a škrípanie zubamy. ()

FlyingGentle

Jak tady dole již někdo zmiňuje, je to určitě lepší než druhý Venom. Možná, že někdo čekal další bombastický fantasy, ale je dobře, že Marvel zkouší jiný styl. Po už jinačích Eternals, kteří dopadly přímo na výbornou, je Morbius zpočátku trochu nezáživný, ale člověk si musí zvyknout na přímočarost a trochu na styl 80. let. Ano, je tu hodně vykradených motivů - Spiderman, Batman, experimentování s DNA skoro odkazuje na klasický horror Moucha. V zásadě jde ale o upírské drama o tragickém přátelství, které překvapí ani ne tak trikovými scénami, ale nekomplikovaným dějem a temnou atmosférou. Moc sympatická hlavní ženská herečka. Perfektní hudební pasáže. A závěrečné titulky, jak je u Marvelu zvykem, znejistěly určitě všechny, protože přinesly záludné spoilery. Zadní vrátka k lepšímu pokračování? ()

lex85 odpad!

Bohužel od první scény bylo jasné zásadní nepochopení celé postavy a všeho kolem. Nekonečné převrácení celého příběhu, podstaty a světa této postavy dělá z filmu jen o něco lepší reklamu. Ano na tak dlouho snímek udrží pozornost. Jared Leto má kromě nejhoršího filmu od DC ted na kontě i nejhorší film od marvel ( sony ) který kdy byl. ()

dezibook

Nekdo srovnava s druhym Venomem, me to prijde jako takovy lepsi Hulk jednicka :D Jediny problem byla zminovana primocarost a predvidatelnost. Celkove vsak nebylo tak spatny. Rozhodoval jsem se mezi 3-4* ale jelikoz Danovi Espinozovi jsem fandil v Luciferovi, tak se priklanim k te lepsi variante ;) … hihi. ()

aneta105

Nevím proč takovéhle hodnocení. Za mě to bylo rozhodně lepší jak oba Venomové dohromady. A minimálně 70% by si to tu zasloužilo. Ale každý se tu chytil americké kritiky a nikdo si neudělal vlastní názor. Jediný co mi extra vadilo byly ty neustále snahy Sony o Sinister Six. A podtitulkové scény nedávají nejmenší smysl. První vůbec a druhá je divná a ničí Morbiův charakter.  Přeji si pokračování nebo aby se Morbius ještě někde objevil. Leto se v této roli fakt našel, hraje skvěle a hodí se na  něj. Dej je v pohodě, konec je osekaný. A z hudby mi stály chlupy. 80%. ()

Vampiroza

Spokojený. Mě se to líbilo. Dostal jsem co jsem očekával. Jasně, nebylo to úplně že super... Ale líbilo se mi to. Odcházel jsem potěšen. Rozhodně mě to bavilo víc než přepálený a místy k pláči SHANG-CHI od MCU nebo Black Widow... Sakra vždyť to bylo i možná lepší než Captain Marvel u které jsem umíral touhou si ublížit. Takže 4/5 ()

JOHNZI

Chtěl bych se dostat na porady vrcholného managmentu filmové divize Sony. To musí být úžasná freak show papalášů, kteří si zřejmě řekli, že filmový průmysl snese všechno. Morbius je všechno možné, jen ne dobrý film. Je to stejná sračka jako druhý Venom. ()

Michal_Z

Už pred filmom som si povedal, že ejjj.. toto asi nebude úplné žúžo. Išiel som na film len vďaka dcére, čo je napichaná zo všetkých tých upírov tvajlajtov a kadečoho.... Film podľa mňa mal veľký potenciál, ktorý ale využil veľmi slabo. V niektorých scénach sa človek komplet strácal a to som to nepozeral v 3D. Totálny chaos a zmätok, logické chyby, stupídne WTF momenty, skrátka pre mňa veľmi nezvládnuté. Tak trochu s napätím očakávam, čo s postavou Morbiusa urobí Marvel v crossoveroch, snáď potom to bude lepšie. Tento film pre mňa nebol sklamaním, lebo už predtým som mal slabé očakávania. Tri hviezdy zato, že marvel, inak tak skôr 45-50%. ()

JayJay5

Šel jsem do kina s tím, že film bude hrozný. Ostatně, všude jsem to četl. Ale chtěl jsem si udělat svůj názor. A světě div se, film se mi líbil. Leto mi do role živoucího upíra sedí (na rozdíl od jiného loňského castingu, že...). Jistě bylo by tu dost věcí, které by se daly udělat lépe, ale film rozhodně stojí za zhlédnutí na velkém plátně. Stopáž byla příjemná, nenudil jsem se. Klidně bych si dal dvojku. Za mě lepší než Venom. ()

Lucky Eda

No žádná slává mělo to nějaký začátek a konec a koukám i co bylo  v traileru nebylo ani ve filmu. Konec teda bidnej zašloužilo by to R ()

tonysawer

Hm, kouknul jsem na to s tím, že to bude strašně na houby, ale 51% aktuálně si to určitě nezaslouží. Spíš takových střízlivých 65% ()

patient333

"Horor" hehe...táto kategória ma vcelku pobavila. Ale popravde je to vcelku schopná marvelovka, respektíve typický superhrdinský film, ktorý ide tou najklasickejšou vývojovou líniou príbehu tj. získanie schopnosti, objavovanie schopností, nevýhoda, nemorálny nepriateľ, ktorý je silnejší ale vyhrá superhrdinu lebo je dobrý. No popravde mám tieto klasické cesty najradšej a dosť ma bavia (zatiaľ som sa toho neprejedol) a je dosť šanca, že pokiaľ hľadáte niečo typické superhrdinovské tak bude aj vás. Za mňa osobne mohol byť film trocha dlhší, ale vyhodil by som nejaké nepodstatné scény (napr. Costa Rica...načo to tam bolo, stačilo povedať bol som tam) a objasnil by som nejaké iné veci ( + po celý čas mám pocit, že všetci sa teleportujú lebo furt sa posúvame z miesta na miesto). Mohlo sa ísť hlbšie do charakteru postáv, zlepšiť romantickú linku ale aj linku záporáka. Inač sú to vcelku fajn herecké výkony, síce nič svetoborné ale ok. Čo mi vadilo je množstvo cgi do tváre...samozrejme trebalo s tým počítať ale prišlo mi to miestami také nízkorozpočtové. Celkovo mám pocit ako keď DC chcelo urobiť Marvel film a vznikol Shazam a toto pôsobí akokeby Marvel chcel urobiť DC film a vznikol Morbius. Popravde tam však potenciál vidím, tak uvidíme ako sa v ďalšej časti (ak bude) s tým vyhrajú. Každopádne Morbius na piatkovú pohodičku večer k pivku určite neurazí. ()

Gamora

Ehm...co? Sony by se asi měl vykašlat na tenhle nelogický spider-verse ve kterém ani není Spider-Man, protože ani Morbius a ani oba Venomové za to nestojí. Na tomto filmu jako pozitivum najdu jen vizuální efekty, které jsou ale ve skoro všech Marvelovkách senzační. Scénář stojí za houby, a režie jak by smet, humor tu asi měl být ale většina vtipů je tu prostě trapná, a to beru i tu scénu kdy začal padouch jen tak dělat nějaký tiktok taneček potom co zabil tři policisty. Pokud jste se ve Venomovi 2 divili nějakým nelogičnostem tak se nebojte protože ty tu jsou taky. Pokud bych měla na vybranou mezi Morbiusem a druhým Venomem vyberu si Venoma, protože ten má alespoň sympatického Toma Hardyho, ale Morbius má jen Jareda Leta který rozhodně nehrál oscarově. Je to smůla ale tenhle film je jen nudná hloupost. 2,5/10 ()

Rascal_ odpad!

Kde nic není, ani smrt nebere. 105 min. nevyužité stopáže. Čekal jsem alespoň něco, co zaujme mého filmového ducha, ale nestalo se. Tak jako v případě obou Venomů, i toto dílo kolem mne profrčelo bez zanechání otisků. ()

majorzeman13

Čekal jsem to o dost horší co jsem slyšel a četl ohlasy,dojmy. Prostě průměrná záležitost. Jsem rád ,že jsem kino vynechal a podíval se na to doma. Holt za návštěvu biografu to nestojí. 5/10 ! ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Každý rok se v předvečer velkého finále oscarové sezóny sejdou v Los Angeles členové nadace Zlatá malina, aby „ocenili“ ty nejhorší filmy uplynulého roku. Hlasování o tyto ceny se účastní zhruba 700… (více)