Morbius

• USA Morbius (více)
Trailer 6

Na stříbrné plátno přichází jeden z nejpodmanivějších a nerozporuplnějších hrdinů filmového světa značky Marvel, jehož představitelem je Oscarem oceněný Jared Leto, který se ve snímku mění v charismatického antihrdinu Michaela Morbiuse. Doktor Morbius trpí vzácnou a smrtelnou krevní chorobou. S úmyslem zachránit druhé, kterým hrozí stejný osud, se Michael rozhodne k zoufale riskantnímu činu. Zdánlivý úspěch přinese lék, který je však dost možná nebezpečnější než sama smrtelná choroba, neboť promění léčitele v lovce. (Falcon)

Trailer 6

Anderton

Ťažko sa verí, že tu scenár písali ľudské bytosti (dokonca dve), pretože presne takto si predstavujem fungovanie nejakého základného programu pre vytvorenie komiksového príbehu v základnom móde. Spočiatku to nevyzerá vôbec zle, problémy prichádzajú vtedy, keď zisťujeme, že tu nie je žiaden poriadny konflikt, niet čo zachraňovať, o čo/koho bojovať. Ono sa to ale tvári, že to tak je. Kto nájde vo filme aspoň jeden originálny prvok, tak by mohol vyskúšať vytvoriť aj perpetuum mobile, nebolo by to o nič ťažšie. Leta hejtovať netreba, myslím, že je omnoho menej otravný ako Morbius, než Joker. ()

Spiker01

Zklamaný nejsem, dostal jsem přesně co jsem čekal. Typický Sony film, nemastný-neslaný, bez špetky invence nebo povedené akce, natočený tím nejsterilnějším způsobem prostě jenom proto, aby byl a přiživil se na stále trvající komiksové horečce s ucházejícím Jaredem Letem a neskutečně přehrávajícím Mattem Smithem (a úplně mimo Michaelem Keatonem, u něhož pořád nechápu, proč zahodili původně avizované scény do trailerů). Nechoďte na to. Sice se furt nadává na Venoma, ale jeho jsem si před pár lety v kině hodně užil (a doma už míň) a dvojka mě zklamala, ale pořád lepší než toto. Zbytečný film, jenž jen variuje stokrát viděné a čistý průměr.        PS : Vzhledem k dispozicím našeho okresního kina jsme neočekávaně vyrazili na dabing a světe div se, dabing byl kvalitnější než film samotný. ()

Beckett51

Nějaký hry s barvičkama a zpomalovačkama působí fakt hezky a herci se většinou snaží. Jinak je to ale slušnej adept na rivala legendárnímu Catwoman bizáru s Halle Berry. Vě zkratce to působí jak kdyby to bylo sestřihaný z původního tříhodinovýho filmu, ale zároveň se pocitově zdá, že to minimálně ty tři hodiny trvá. V tomhle ohledu je to skutečně famózní. ()

Morholt

Podstatou patří Morbius k těm zajímavějším marveláckým postavám a zpracování je takovým trochu lepším průměrem. Plusem je jednoznačně temnější nádech, špatné to není ani herecky přičemž Leto se tu částečně ospravedlnil za zpackaného Jokera a celkově jsem měl z filmu  pocit, že celkem slušně šlape. Mínusem je trochu unylá akce doprovázená jedním z nejprotivnějších CGI efektů a jednoznačně tu chybí gore. Já chápu marveláckou snahu o co nejširší přístupnost, ale bezkrevný film o upírech je prostě a jednoduše faux pass. A tady to platí dvojnásob. Každopádně nic jsem nečekal, takže jsem nakonec celkem spokojen. 60% ()

Fr

„MILÝ MILO, VYNALEZNU NÁM LÉK…“   Vampíří jednohubka, která nemá čím urazit. Nadchnout by snad mohla zajímavým CGI a nekomplikovaným příběhem. Nebo zklamat. Rozhodně ničím nepřekvapí! Ale větší sračka než druhej Venom, to není…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám nevyléčitelnou chorobu a studuju medicínu. 2.) Nejraději chlastám rudou.  ///  Thx za titule „Michal Stárek“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  ne ()

• J.K. Simmons původně natáčel scény jako J. Jonah Jameson pro tento film. V době, která uplynula mezi původním natáčením filmu a natáčením filmu Spider-Man: Bez domova (2021), se tvůrcům ukázalo, že Morbius ve skutečnosti neexistuje ve stejném vesmíru jako verze J. K. Simmonse jako J. Jonah Jameson. V důsledku toho byly Simmonsovy scény z filmu odstraněny. (LUKICKK)
  • Scény z New Yorku byly ve skutečnosti natočeny v Manchesteru ve Spojeném království, konkrétně tedy ve čtvrti Northern Quater. Všechna městská světla, dopravní značení i poznávací značky u aut byly změněny tak, aby odpovídaly těm Newyorkským. (ČSFD)

Související novinky

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Před dvěma lety se i měsíce po premiéře kina stále bortila pod nápory nadšených fanoušků, kteří dotlačili tři pavoučí hrdiny k obřím tržbám ve filmu Spider-Man: Bez domova. Právě tento film ukázal,… (více)

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Každý rok se v předvečer velkého finále oscarové sezóny sejdou v Los Angeles členové nadace Zlatá malina, aby „ocenili“ ty nejhorší filmy uplynulého roku. Hlasování o tyto ceny se účastní zhruba 700… (více)