Reklama

Reklama

Morbius

  • USA Plasma (pracovní název) (více)
Trailer 4

Na stříbrné plátno přichází jeden z nejpodmanivějších a nerozporuplnějších hrdinů filmového světa značky Marvel, jehož představitelem je Oscarem oceněný Jared Leto, který se ve snímku mění v charismatického antihrdinu Michaela Morbiuse. Doktor Morbius trpí vzácnou a smrtelnou krevní chorobou. S úmyslem zachránit druhé, kterým hrozí stejný osud, se Michael rozhodne k zoufale riskantnímu činu. Zdánlivý úspěch přinese lék, který je však dost možná nebezpečnější než sama smrtelná choroba, neboť promění léčitele v lovce. (Falcon)

(více)

Videa (5)

Trailer 4

Recenze (419)

verbal 

všechny recenze uživatele

Homožared chce být Betmen, taxi píchá netopýra, však v Mrvelu se cosi zvrtne a změní se na üpíra. Kupodivu nechyt kovid, asi ňáký čínský šmejd, tudíž místo chiroptera je z něj trapný Homoblejt. Snaží se to být temnější a krvavější než obvyklé homixové buzní šplechty pro přecitlivělé ožužlávače leporel, ovšem satanžel marně, protože si zase nechali nakopírovat scénář nějakým svištěním v elasťácích vyhořelým dementem. A tak tu po sto prvé máme další plagiátorskou, klišovitou a plytkou nudu k posrání o dvou nejlepších hemiplegicích z dětství, kteří se snaží experimentálně odkriplovat, přičemž jeden z nich propadne teplé straně, druhý studené a vzájemně se naprosto neinventivně a neefektně koxují. Místy se mi opravdu zachtělo Blade. ()

Toren 

všechny recenze uživatele

4/10. Trápení pokračuje a Sony naplno dokazuje, že netuší, co dělá a svým projektům absolutně nevěří. Trailerová kampaň se tak skládala s příslibů, které se samozřejmě nenaplnili (hraničí to až s podvodem) a Morbius je jednu ku jedné dalším promarněným projektem jako dřívější Venomové. Jde o film, jenž je natočen bez jakýchkoliv ambicí a podle manuálu "udělejme to rychle, levně a hlavně zaměnitelně". Je to jako se vrátit 15 let do minulosti a sledovat komiksové bijáky, které nemilosrdně rozprášil čas. Leto se může snažit jak chce... ale pokud nemá co hrát, tak neobstojí. Matt Smith si svou roli užívá... ale je jednookým králem mezi slepými. Struktura příběhu je přímočará a brutálním způsobem předvídatelná, jakékoliv témata jsou okamžitě smeteny ze stolu a výsledek připomíná ohlodanou kost, která ve střižně nechala většinu materiálu. Finále tragické. Fakt tragické a těch pár zajímavých nápadů (vizualizace schopností, pár gagů či "vztah" úhlavního dua) nezachrání skutečnost, že Morbius nenabízí nic... co by divák (v rámci gigantické konkurence) mohl ocenit. Opravdu fascinující prohra, kterou mi hlava nebere. A ty potitulkové scény jsou nešťastná tečka za tímhle nezvládnutým a unylým chaosem. Ach jo. Více: ZDE ()

Reklama

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Upřímně – čekal snad někdo, že Morbius bude dobrý film? Trailery nic takového nenaznačovaly a po tom, jak dopadl Venom, není od věci být obezřetný, když dojde na komiksovky čistě od Sony. Takže mluvit o zklamání by moc smysl nedávalo. Je to přesně tak mizerné, jak asi většina z nás čekala. Podobně jako Venom působí Morbius jako komiksovka z dob, kdy v kinech blbnul Ben Affleck jako Daredevil a Nicolas Cage jako Ghost Rider. Prostinká zábava s jednoduchým příběhem, reálně asi šesti postavami, bez překvapení, bez nápadů a bez ničeho, co by stálo za pozornost. Leto navíc není Hardy a i když tu nic regulérně nekazí, jeho Morbius jednoduše není zajímavá postava, za což ovšem můžou spíš scenáristé, kteří občas zkusí nakousnout nějaká atraktivní témata, antihrdinství a potenciálně zajímavý vztah hlavního hrdiny a zloducha. Ale ve výsledku na to všechno kašlou a servírují znuděně odvyprávěnou podívanou, která reálně nemá co nabídnout. A když se na konci začne pokoušet o jakýsi větší příběhový záběr, tak to stejně nefunguje. Jo a ty upírské ksichty jsou dost hnusné. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Mizerné, ale takovým tím únavným způsobem, kdy žádná z postav nepůsobí dostatečně sympaticky nebo zmotivovaně, abychom chtěli následovat její příběh. Jared Leto, jakkoli ho vnímám jako talent, by se měl na komiksy vykašlat. Tady mu prostě pšenka nepokvete. Jared Harris smutně nevyužitý, Tyrese Gibson až komediálně špatně obsazený. Logika scén je tak oldschoolová, že by neprošla ani v době, kdy jsme díky absenci technologických vychytávek odpustili filmům ledacos. A akční scény nudné a o ničem, s dost možná nejméně vhodně využitými zpomalovačkami. Daniel Espinosa obvykle akční výplachy umí, tady ale úplně minul cíl. To jediné, co skýtá jistý potenicál, je přehrávající záporák Matta Smithe. I jeho ale ubíjí to, jak se naprosto náhodně mění v jednotlivých scénách. Jako moderní komiksána je Morbius vyložená tragédie a coby tupá ozvěna devadesátkových žánrových souputníků je to ještě větší nuda než Venom. A to už je co říct. Nebrat. 30 % ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

Sony tu má třetí snímek ze svého SpiderUniversa bez Spider-mana. Musím jen konstatovat, že takhle teda ne! Film je očividně vykastrovaný a osekaný a i díky tomu spousta věcí selhává na základní úrovni. Podivné střihy, efekty, volba hudby v některých scénách a další zádrhele technické roviny, by se dali překousnout, být to zajímavý film. Jenže to Morbius není. I přes snahy herců Leta, Smtiha, Harrise a přes celkem slušnou režii, ten film selhává hlavně ve scénáři. Jedná se o to nejgeneričtější z generických příběhů, skoro jakoby ten scénář napsal počítač. Člověk se nedokáže zabrat do postavy ani děje, protože tu vše působí jen jako povinnost, aby se neřeklo. Nic nemá větší hloubku ani smysl. Nic není dostatečně prokreslené a ve výsledku, vlastně o nic nejde a to hlavně protože vám nezáleží na postavách ani vztazích. Je to prostě jedna velká nezáživná nuda, která se v posledních 15 minutách přetaví do absurdní komedie. No a ten finální prostřih na titulky? Komediální zlato! Ve výsledku je, ale nejvíc smutná ta ubohá snaha o to se přibalit na úspěch MCU tím nejvíc prvoplanovým a hloupým stylem, který nemůže nikoho nadchnout. Maximálně pár lidi nasrat. Sony jde jen o to udělat falešnou reklamní kampaň, která vyvolá spekulace a naděje, jen proto, aby jste se dozvěděli, že je to vypočítavý podvod na diváka. Odporná snaha jak dostat lidi do kina (Asi jako potitulková scéna Venoma 2). Prostě hnus. 2/10 Detailněji zde! ()

Galerie (24)

Zajímavosti (19)

  • Postava Morbia se také objevila v bonusech na DVD k filmu Blade (1998) mezi alternativními konci. (M. Caine)
  • Natáčení filmu trvalo 12 týdnů. (ČSFD)

Související novinky

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Každý rok se v předvečer velkého finále oscarové sezóny sejdou v Los Angeles členové nadace Zlatá malina, aby „ocenili“ ty nejhorší filmy uplynulého roku. Hlasování o tyto ceny se účastní zhruba 700… (více)

Sony naletělo fanouškům a draze zaplatilo

Sony naletělo fanouškům a draze zaplatilo

07.06.2022

It's morbin' time! Tedy, aspoň takhle přečetlo situaci na sociálních sítích studio Sony a po lavině virálních příspěvků na téma Morbia, včetně nejrůznějších memů, parodií, vtípků a proseb o schválení… (více)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)

Reklama

Reklama